Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Българче

Какво мислите за извинените отсъствия ... ?!

Препоръчан отговор

До колкото разбрах от моята класна,а и от други учители!Учениците направили 150 извинени отсъствия,ще полагат определен брой изпити! Според вас това редно ли е да се вкара едим месец преди баловете и два месеца преди завършването на всички ученици?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото разбрах от моята класна,а и от други учители!Учениците направили 150 извинени отсъствия,ще полагат определен брой изпити! Според вас това редно ли е да се вкара едим месец преди баловете и два месеца преди завършването на всички ученици?

Това не е от скоро така, а е то доста време! Това дали ще полагаш изпит/и по предмет/и, заради отсъствия зависи от това дали твоята класна ще те предложи за наказание или не!

Найстина, ако завършваш нама да е много приятно и още повече, ако си решил да кандидатстваш в някой ВУЗ! Но...за жалост правилата са си правила и ако имаш късмет може да ги заобиколиш по накакъв начин! :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тва не е нещо, което "да се вкара едим месец преди баловете и два месеца преди завършването на всички ученици". Това е правило, което съществува откакто се помня. Просто в много малко училища се спазва.

А пък и моето лично мнение е, че това е напълно логично. Не може да отсъстваш от половината часове по даден предмет и след това в дипломата ти да пише че си го учил. В крайна сметка това все пак е училище, а не университет. Въпреки че дори и във университетите си има задължителни упражнения, от които и едно да изпуснеш прекъсваш. Така че помисли пак

Е това беше от мене

Надявам се да разбереш какво имам предвид

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакайте сега не говоря за определения процен извинени отсъствия по определен предмет! Говоря,че който има 150 неизвинени като цяло ще полага определен брой изпити! Пък и за процента отсъствия за нас има вратичка .. ако имаш оценки немогат да те бутнат ... е както се казва за всичко си има начин,но поне при нас е така :clap: :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наказание за инзвинени/не извинени отсъствия не важи за ученици в последна година, поне според закона е така....

ПРАВИЛНИК за прилагане на Закона за народната просвета

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Олеее,аз имам над 160 извинени отсътствия и ще го д***м :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Който се интересува предлагам Амбулаторни листове и медицински бележки, болестта, периода, името на клиниката и доктора ВИЕ си го избирате. Ако някой се интересува да ми пише на ЛС. ПС: Пари за такива работи не взимам, защото нищо не съм плащал :) Само че за тези които са от Варна мога и на ръка да им давам документацията... а за тези които не са просто ще дам линкове към нужния софтуер и нужните упътвания :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Който се интересува предлагам Амбулаторни листове и медицински бележки, болестта, периода, името на клиниката и доктора ВИЕ си го избирате. Ако някой се интересува да ми пише на ЛС.

ПС: Пари за такива работи не взимам, защото нищо не съм плащал :) Само че за тези които са от Варна мога и на ръка да им давам документацията... а за тези които не са просто ще дам линкове към нужния софтуер и нужните упътвания :)

:):) Това не мисля,че имаше смисъл да го казваш пич! Ние ти казваме,че трябва да правим по малко отсъствия ти ни говориш за извинителни бележки! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Taка това за отсъствията...май е на принципа 1/3 неприсъствени от даден предмет и ако учителя не те уважава много много ще гориш, но всичко си зависи от учителя. Аз имам 150 поне преди няколко седмици бяха толкова, но мисля да нямам проблеми така поне се моля, но като цяло ако трябва да сме си честни не може така, но все пак всеки си носи сам кръста и решава какво да прави. Щом са дали вратички да отсъстваме и може да се носят бележки от къде ли не и даскалите да приемат защо не, а щом ти можеш да си наваксаш материала сам ..не виждам какъв е смисала да киснеш по 6-7 седем часа в училище без нищо да правиш а даскалите само да те дерат. P.E. Всяко училище на съвет май решава на колко отсъствия да изпозват такива 'предпазни мерки'

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я ходете на училище!!! на учениците това им е работата!! А ако наистина си знае материяла всеки има право да се зашити чрез показване на знания!Това го има отдавна с извинениете отсъствия но незнам какъв им беше броят! Знам за това нещо от преди 10 години! Не може да има толко много ученици които непрекуснат си вземат бележки или са гъсти с учителите! Помня как един мой съучаниК беше представил бележка от генеколог! Наглост....Или пък да не знаеш от какво си бил болен щото на доктура не му се чете :ph34r: ! НЕ НА КОРУПЦИЯТА!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости Ghostface Killah

Ха-ха, който иска да ходи, който не иска да не ходи. Важното е да си изкара оценките и да го оформят. А не да им слушам глупостите всеки път или да ми срича някой цял час докато го изпитват. Не благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха-ха, който иска да ходи, който не иска да не ходи. Важното е да си изкара оценките и да го оформят. А не да им слушам глупостите всеки път или да ми срича някой цял час докато го изпитват. Не благодаря.

Е аз пък скоро ще ставам студент и никой няма да ми срича :ph34r: Там мисля,че е по свободно :):P :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що не станеш частен ученик???това е решение то за теб явно!

Зависи каде ще си студент, на някои места е доста задължително, това вече не го одобрявам! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все си мислех, че спичат първокласниците и някои второкласници!

Смятам, че е недопустимо един ученик в 12-ти клас да срича!!! :rolleyes:

Това само говори за някои "умни" глави, които са позволили на този ученик да стигне чак до там!

И заради такива "сричащи" слагат всички ученици под общ знаменател, казвайки че образованието ни е под всякъква критика! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости Ghostface Killah

Що не станеш частен ученик???това е решение то за теб явно!

Зависи каде ще си студент, на някои места е доста задължително, това вече не го одобрявам! :rolleyes:

Аз може пък да предпочитам по някои предмети да съм редовен?! При частното това не може да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласна, че всеки сам трябва да направи избора си, това е неприкосновено право, но не съм съгласна с някои от мненията, че щом има правила, има и вратички, с които да се отървеш. В крайна сметка мнозина са давали фалшиви бележки, дават и ще продължават да дават, мнозина живеят, за да нарушават правилата, защото това им носи популярност, но моето лично мнение е, че щом нашите приятели днес лъжат затова, утре ще лъжат за повече Публикувано изображение Отсъствала съм, знам какво е да не ти седи и секунда повече в даскалото, но така или иначе всеки си има приоритети :) А моите са свързани с това един ден да съм достатъчно кадърна, да имам добра обща култура, за да се реализирам...никога и никъде няма да ме попитат колко шестици съм имала в бележника си, нито колко отсъствия съм била направила - ще се наложи, обаче да бера плодовете на труда си. Направете си изводите :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отсъствията не са важни , важно е накрая да пише "Отличен (6)" :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Comersial, човек може да седи редовно в час и да учи, може пък да не учи много време и после да си навакса наведнъж, и в двата случая усилията му ще бъдат възнаградени ;) Друг е въпросът за отсъствията, не може един да не се мярка цяла година на училище и пасле в дипломата му да има същия изкаран хорариум часове, както на редовния. Аз лично не мисля, че е честно ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо НЕ си разбрал :wors::wors::)

Правилото е такова, че АКО ИМАШ ПОВЕЧЕ ОТ 1/3 ОТСЪСТВИЯ (ВСЯКАКВИ) ОТ ОБЩИЯ БРОЙ ЧАСОВЕ ПО ДАДЕН ПРЕДМЕТ, ИМАТ ПРАВО (МОЖЕ И ДА Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО) ДА НЕ ТЕ ОФОРМЯТ И ДА ТЕ ОСТАВЯТ НА ИЗПИТ.

ПРИМЕРНО АКО ИМАШ 60 СПОРТ ЗА ЦЯЛАТА ГОДИНА, ТРЯБВА ДА СИ ВЛЯЗЪЛ ПОНЕ В 40 ОТ ЧАСОВЕТЕ, ЗА ДА ТЕ ОФОРМЯТ.

АБЕ НЕЩО С 1/3 БЕШЕ, НО МОЖЕ И ДА БЪРКАМ ДАЛИ 1/3 СА ОТСЪСТВИЯТА ИЛИ ПРИСЪСТВИЯТА, НО ТОВА Е ПРАВИЛОТО! :nono:

ПЪК ТОВА НЕЩО СИ ГО ИМА МНОГО ОТ ПРЕДИ И НЕ ВИЖДАМ ЗАЩО ТОЛКОВА ВДИГАТ ШУМ. ПРАВИЛОТО СИ Е ОТ МНОГО ВРЕМЕ НАСАМ - ГАРАНТИРАМ ВИ! ПРОСТО НЯКОЙ ТРЯБВА ДА СЕ НАМИРА НА ПРИКАЗКА И КАТО НЯМА ЗА КАКВО ДА ПРИКАЗВА СИ НАМИРА.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо НЕ си разбрал :down::down::down:

Правилото е такова, че АКО ИМАШ ПОВЕЧЕ ОТ 1/3 ОТСЪСТВИЯ (ВСЯКАКВИ) ОТ ОБЩИЯ БРОЙ ЧАСОВЕ ПО ДАДЕН ПРЕДМЕТ, ИМАТ ПРАВО (МОЖЕ И ДА Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО) ДА НЕ ТЕ ОФОРМЯТ И ДА ТЕ ОСТАВЯТ НА ИЗПИТ.

ПРИМЕРНО АКО ИМАШ 60 СПОРТ ЗА ЦЯЛАТА ГОДИНА, ТРЯБВА ДА СИ ВЛЯЗЪЛ ПОНЕ В 40 ОТ ЧАСОВЕТЕ, ЗА ДА ТЕ ОФОРМЯТ.

АБЕ НЕЩО С 1/3 БЕШЕ, НО МОЖЕ И ДА БЪРКАМ ДАЛИ 1/3 СА ОТСЪСТВИЯТА ИЛИ ПРИСЪСТВИЯТА, НО ТОВА Е ПРАВИЛОТО! :nono:

ПЪК ТОВА НЕЩО СИ ГО ИМА МНОГО ОТ ПРЕДИ И НЕ ВИЖДАМ ЗАЩО ТОЛКОВА ВДИГАТ ШУМ. ПРАВИЛОТО СИ Е ОТ МНОГО ВРЕМЕ НАСАМ - ГАРАНТИРАМ ВИ! ПРОСТО НЯКОЙ ТРЯБВА ДА СЕ НАМИРА НА ПРИКАЗКА И КАТО НЯМА ЗА КАКВО ДА ПРИКАЗВА СИ НАМИРА.

Това попринцип се е по правилник и по закон!Не знам дали е само за наща гимназия,но щом есе още се приказва на тая тема в нащо даскало явно ще е само за нас!Както и да е благодаря на всички за постовете! :yanim::angry:;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен трябва да се премахне това нещо извинени/неизвинени отсъствия и да останат само отсъствия. Каква е разликата дали отсъстваш защото си болен или защото не ти се стои на училище? Нали и в двата случая изпускаш материал? Не може да не правят проблеми на хора, които имат 150 извинени отсъствия (всички знаем как си ги извиняват), а да предлагат за наказание някой, който има 10 неизвинени и никакви извинени и който е пропуснал много по-малко часове! Такъв е и моят случай - имам около 25-30 извинени (не съм боледувал, давал съм фалшиви бележки) и 8 неизвинени и заради това ме предложиха (само се ме предложили, без да ме прехвърлят) за преминаване в самостоятелна форма на обучение (понеже съм 12 клас и не могат да ме изключат).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има логика в поста ти "ropotamski" , понеже те отсъствията ( неизвинените ) ни се получават от закъснения и такива малки нещица.... Аз мисля , че трябва да се гледат отсъствията , това трябва да са извинените :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен трябва да се премахне това нещо извинени/неизвинени отсъствия и да останат само отсъствия. Каква е разликата дали отсъстваш защото си болен или защото не ти се стои на училище? Нали и в двата случая изпускаш материал? Не може да не правят проблеми на хора, които имат 150 извинени отсъствия (всички знаем как си ги извиняват), а да предлагат за наказание някой, който има 10 неизвинени и никакви извинени и който е пропуснал много по-малко часове! Такъв е и моят случай - имам около 25-30 извинени (не съм боледувал, давал съм фалшиви бележки) и 8 неизвинени и заради това ме предложиха (само се ме предложили, без да ме прехвърлят) за преминаване в самостоятелна форма на обучение (понеже съм 12 клас и не могат да ме изключат).

Прав си, прав си, но каквото и да се променя всичко в образователната ни с-ма е трагично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ееех, училище далечно. :help: Никога не съм давал фалшиви бележки и мисля, че тярбва да се затегне контрола върху тези методи.

Колкото до това дали да има неизвинени и извинени ИЛИ просто отсъствия, ами по-добре да си остане както си е. Ще извинявате, ама е тъпо да отсъстваш по болест и това да е равносилно на това, че не ти се стои в час. Само с един вид отсъствия не могат да се прилагат наказания. Така ученик, който е прилежен, но просто се е разболял и е събрал определен брой отсъствия е равнопоставен с ученик, който кръшка, когато му скимне, и ще бъде наказан заедно с него. Защо? Защото се е разболял дори и да не го е искал. Той не е виновен за това. Тогава определянето на летвата за наказния става НЕВЪЗМОЖНО! Ако е ниска, то веднъж да се разболееш и си загазил. Тъпо е, на всеки му се случва да се разболее или да стане нещо по-лошо. Ако пък летвата е висока, тогава кръшкачите има да си кръъъъшкат на воля. Някой ще каже: "Ми да си кръшкат, бе. Това е техен проблем. Така е, но не съвсем. Ами останалите ученици?

Така кръшкачите ще повлекат след тях и други ученици, които по принцип не правят такива неща - начинът на мислене тип: "Е щом те бягат, аз защо да стоя". Постепенно броят на кръшкачите ще се увеличава. Не става!

Методът с извинени и неизвинени е като цяло добър, само трябва малко да се преценят добре границите за наказания и да се затегне контрола с фалшивите бележки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък мисля че извинените отцъствия са наложителни за тези който са болни.Но някой който близки са им доктори им дават бележки за щяло и за нещяло.Трябва да се извиняват отцъствията защото на някой ученици се налага. :help:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.