Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! В понеделник, 16.12.2013 г.ще стана собсвеник на мини пинчер, женски на 6 месеца. До сега не съм гледал такава порода, още повече женско. Моля за Вашата помощ като почнем от храна,ваксини, възпитание, хигиена и въоще ощо взето всичко за едно дребно куче. Предполагам, че има много съфорумци с подобно куче и очаквам Вашето мнение. Предварително благодаря на всички отзовали се на моята молба.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За ваксините и храненето може да отидеш на ветеринар. Той ще ти каже какви ваксини и кога ще трябва да се бият. За храната също ще може да ти даде съвети и препоръки. Колкото до дресирането и възпитанието ще трябва да се допиташ до такова лице. Ако във форума има специалист нека и той да даде мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За ваксините и храненето може да отидеш на ветеринар. Той ще ти каже какви ваксини и кога ще трябва да се бият. За храната също ще може да ти даде съвети и препоръки. Колкото до дресирането и възпитанието ще трябва да се допиташ до такова лице. Ако във форума има специалист нека и той да даде мнение.

Като го взема първата ми работа да мина през ветеринар, все пак съм гледал и друго дребно куче само че пекинез.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мойра има пинчерка, пиши й на нея

http://www.kaldata.com/forums/user/299582-%D0%BC%D0%BE%D0%B9%D1%80%D0%B0/

:)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мойра има пинчерка, пиши й на неяhttp://www.kaldata.com/forums/user/299582-мойра/ :)

Писах й. Надявам се че утре ще ми отговори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей!

Добър избор! :)

Мини пинчерите са много жизнени, палави и здрави кученца, независимо че изглеждат крехки.

Характерно за тази порода е това, че независимо от ръста си, те имат поведението на големи и са много смели, поради което трябва да се пазят от сериозни пререкания с едрите породи.

Мини пинчерът е отличен пазач и не допуска в дома хора, които не му харесват - хапе :)

Много са любвеобилни и привързани към стопаните си.

Здрави са, обичат да си похапват и не създават проблеми.

След като вземеш кученцето веднага го заведи на ветеринар и направи това, което ти каже.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По отношение на храненето имай едно наум, когато получаваш съвет от ветеринари. Много български ветеринари работят по съвместителство като търговци на Роял Канин, която е скъпа гранула с несъответстващо качество. Други предлагат гранули Еукануба, най-новите партиди от които имат подобрено качество.

Храненето с гранули въобще не е наложително. То е просто икономически изгодно при едрите породи кучета.

Идеалната диета може да включва прясно сготвена домашна храна, комерсиална мокра храна (консерви, паучове, пастети), и по-малко гранули. Най-добрите марки мокра храна са Белкандо (Германия) и Артемис (САЩ). Ако все пак възнамеряваш да даваш гранули, най-добрите са Ориджен и Акана (Канада). Виж листа >>

Напоследък, Нутрам пуснаха две отлични формули специално са дребни породи кучета. Виж >>

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взех си пинчерче на 50 дена, уж за щерка ми, ама аз го гледах почти до годинка :) Моето мъжкарче беше, упорито и инато и много пакостливо :) Както ти е писала Мойра, имай впредвид, че се мисли за голямо куче и отива да се репчи на другите кучета....да му имам самочувствието :wub:  Иначе  се гледа лесно, бързо се научава на навици. Твоето на 6 месеца, предполагам, че е научено да пишка и ака навънка. Ако не е, трябва с помоща на лакомства да го научиш/продават разни бонбонки, бисквитки.../  Ако няма паспорт му извади и следи ваксините/има едни етикетчета на които пише датата и се лепят/ Към храната не са претенциозни,  за гранулите ти обясниха по-нагоре, също и за маджите... Ми общо взето, тва е, ако имаш някакви въпроси, пак питай :)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взех си пинчерче на 50 дена, уж за щерка ми, ама аз го гледах почти до годинка :) Моето мъжкарче беше, упорито и инато и много пакостливо :) Както ти е писала Мойра, имай впредвид, че се мисли за голямо куче и отива да се репчи на другите кучета....да му имам самочувствието :wub:  Иначе  се гледа лесно, бързо се научава на навици. Твоето на 6 месеца, предполагам, че е научено да пишка и ака навънка. Ако не е, трябва с помоща на лакомства да го научиш/продават разни бонбонки, бисквитки.../  Ако няма паспорт му извади и следи ваксините/има едни етикетчета на които пише датата и се лепят/ Към храната не са претенциозни,  за гранулите ти обясниха по-нагоре, също и за маджите... Ми общо взето, тва е, ако имаш някакви въпроси, пак питай :)

Ще имам върпроси като го взема. Сега трупам само информация. Лека вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е моята сладурана. На колко време къпите Вашите любимци и с какъв шампоан? Аз търся да купяшампоан "Бебе", но нещо не го намирам. Да не са го спрели вече от производство.

Редактирано от Person (преглед на промените)
  • Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е моята сладурана. На колко време къпите Вашите любимци и с какъв шампоан? Аз търся да купяшампоан "Бебе", но нещо не го намирам. Да не са го спрели вече от производство.

Красавица! :)

Обикновено се къпе веднъж месечно, но ако много се цапа може и по-често, защото пинчерите обичат да спят при стопаните си.

Не е задължително шампоанът за къпане да е "Бебе", може да се ползва и друг бебешки шампоан.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е моята сладурана. На колко време къпите Вашите любимци и с какъв шампоан? Аз търся да купя

шампоан "Бебе", но нещо не го намирам. Да не са го спрели вече от производство.

За шампоан ще препоръчам на Fresh, като както казва Мойра, ще се къпе веднъж месечно. То е шампоан и балсам, макар да пише, че ще прогони онези кръвопийци - не, само временно при къпане изпадат. Омърлушват се, но не умират. Затова ще препоръчам "Тапилан"  за след всяко къпане, поне след това до следващия път няма да има гадини по кучето.

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Хайде, дано съм бил полезен!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как да го науча да се храни самостоятелно? Яде само от моята ръка, яде всичко което му подам. До сега беше с гранули на Pedigree, утре ще му взема на Royal Canin.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как да го науча да се храни самостоятелно? Яде само от моята ръка, яде всичко което му подам. До сега беше с гранули на Pedigree, утре ще му взема на Royal Canin.

Паничка. Слагаш храна. И като огладнее ще я намери. И така няколко пъти и ще се научи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С ръката и в купичката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един съвет - не учи кучето да яде само гранули(суха храна). Имали сме пинчер, както имам в момента и друго куче. Хапват си това, което хапвам и аз - общо взето - супички, манджички и суха храна, но не много често(ако яденето ми е неподходящо за животинката) Като чух онова нещо с Уискас и как от тая храна котките се разболявали, нямам толкова вяра на разните там храни. Пък и не виждам защо кучето да е нещо по-специално от мен, че аз да мога да ям пилешка супа, а то - не. Поне знам, че това с което аз ще го нахраня - нищо няма да му стане от него.

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един съвет - не учи кучето да яде само гранули(суха храна). Имали сме пинчер, както имам в момента и друго куче. Хапват си това, което хапвам и аз - общо взето - супички, манджички и суха храна, но не много често(ако яденето ми е неподходящо за животинката) Като чух онова нещо с Уискас и как от тая храна котките се разболявали, нямам толкова вяра на разните там храни. Пък и не виждам защо кучето да е нещо по-специално от мен, че аз да мога да ям пилешка супа, а то - не. Поне знам, че това с което аз ще го нахраня - нищо няма да му стане от него.

ако знаех рецептите за сосовете ич няма да купя Уискас ама не ги знам

:( 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако знаех рецептите за сосовете ич няма да купя Уискас ама не ги знам

В руските форуми и не само, върлува едно мнение, че от храната Уискас и химии в нея животниките се пристрастяват към нея, не ядат друго - отказвали друго, освен тая храна, дори и да ги държиш гладни, а впоследствие се разболяват от същата тази храна, до колкото помня почва като проблем с бъбреците. На баба ми котката все е яла Уискас, ама друг път. Тия храни може да са улеснения за мързеливи собственици, но предпочитам да ги избягвам. А и половин купичка супа с надробен хляб според мен е достатъчно. Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В руските форуми и не само, върлува едно мнение, че от храната Уискас и химии в нея животниките се пристрастяват към нея, не ядат друго - отказвали друго, освен тая храна, дори и да ги държиш гладни, а впоследствие се разболяват от същата тази храна, до колкото помня почва като проблем с бъбреците. На баба ми котката все е яла Уискас, ама друг път. Тия храни може да са улеснения за мързеливи собственици, но предпочитам да ги избягвам. А и половин купичка супа с надробен хляб според мен е достатъчно.

Не е вярно.

Не е пристрастена изобщо и си папка разнообразна манджа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес й купих x-small junior на Royal Canin ще видя как ще я приеме.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес й купих x-small junior на Royal Canin ще видя как ще я приеме.

няма начин да не й хареса

това е висок клас храна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В руските форуми и не само, върлува едно мнение, че от храната Уискас и химии в нея животниките се пристрастяват към нея, не ядат друго - отказвали друго, освен тая храна, дори и да ги държиш гладни, а впоследствие се разболяват от същата тази храна, до колкото помня почва като проблем с бъбреците. На баба ми котката все е яла Уискас, ама друг път. Тия храни може да са улеснения за мързеливи собственици, но предпочитам да ги избягвам. А и половин купичка супа с надробен хляб според мен е достатъчно.

Това не е вярно, аз така и не успях да накарам Ерик да яде от тези храни. Все се навърташе около мен аз да му дам от моята. Така че това е от световните конспирации :)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е вярно, аз така и не успях да накарам Ерик да яде от тези храни. Все се навърташе около мен аз да му дам от моята. Така че това е от световните конспирации :)

Ми...за да го научиш да яде кучешка храна, трябва значи и ти да я проядеш :ph34r:  Личния пример, преди всичко :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми...за да го научиш да яде кучешка храна, трябва значи и ти да я проядеш :ph34r:  Личния пример, преди всичко :lol6:

Тц, с такъв дивак нищо не помага. Не че не си я ядеше съвсем ама ако можеше да получи нещо и от мен

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Препоръчайте ми препарат само срещу бълхи, но да не е прахообразен. Кученцето постоянно е на леглото при мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Gazara Gazarov Gazara
      Добър вечер приятели колеги авери и такива като мен които са в затруднение.
      Обмислям да си закупя проектор
      >>> http://techcity.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80-%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%BD%D0%BE-%D0%BA%D0%B8%D0%BD%D0%BE

Ще се ползва за проекция филми и телевизия от около 2 до 5 метра на бяла стена въпрсът ми е стрували си тези пари и ако някои знае по добър до 200 лв. ще съм му благодарен ако ми сподели от къде да си купя
      Поздрави
    • от David Vladislavov
      Здравейте приятели.
      Наскоро си купих камера която записва на мини двд диск става въпрос за Sony DCR-DVD105.
      Та въпросът ми   е  кои диск е по добър за камерата скоростта  2х 4х 8х и каква е разликата.
      И кой диск е най добър не става въпрос за марка а за DVD-R или DVD+RW знам кой за какво е, а въпросът е за качеството  имали разлика на картината.И друг въпрос. Да речеме че снимам с диск двд-р и го презапиша на двд+р от 4.7гб ще е проблем ли.

Ще сам Благодарен на всеки който се включи.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.