мохини

Добрите обноски

14 мнения в тази тема

Какво разбирате под "добри обноски"?

Кой ви е учил на добри обноски? А кога ги показвате? :) 

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Лично според мен добрите обноски зависят най-вече от това човек да знае кога да спре. А последното няма общо с факта, дали сме научени да казваме моля и добър ден...

Не може човек да се конфронтира с целия свят и да не спре за секунда, за да си зададе въпроса дали причината не е в него самия.

Досаждането, дразненето, безпричинното и злонамерено манипулиране, тъпото нежелание да се каже на бялото бяло, не е резултат само на възпитанието или липсата му... Въпросът дали едни добри обноски биха могли да патинират всичко изброено в предното ми изречение, ще го оставя за ваш размисъл...

Редактирано от Merryl (преглед на промените)
    3 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

"Не прави на другите това, което не искаш да ти правят на теб".

Обноските на човека, зависят от нивото на осъзнатост на което се намира.

Редактирано от Aumi (преглед на промените)
    3 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според мен, добрите обноски включват това да не си бъркаш в носа на публично място и да казваш "Наздраве" при подходящ повод. :D

3 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Лично според мен добрите обноски зависят най-вече от това човек да знае кога да спре. А последното няма общо с факта, дали сме научени да казваме моля и добър ден...

Не може човек да се конфронтира с целия свят и да не спре за секунда, за да си зададе въпроса дали причината не е в него самия.

Досаждането, дразненето, безпричинното и злонамерено манипулиране, тъпото нежелание да се каже на бялото бяло, не е резултат само на възпитанието или липсата му... Въпросът дали едни добри обноски биха могли да патинират всичко изброено в предното ми изречение, ще го оставя за ваш размисъл...

Много извисено написано за човек, който обижда на "уникално тъпа"!

Лицемерието никак не е към добрите обноски, нито е към добродетелите. Добре е, човек да погледни първо себе си, а после другите и така да прави генерални изводи!

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да кажеш една истина, при това след като си изтърпял повече от месец нечии провокации и тъпотии, при това в прав текст и с цитиране на конкретното име - не е обида, в смисъла, който влагаш ти, а предизвикана реакция. Била съм готова да понеса отговорността си за това и съответно съм я понесла, за което не ти дължа обяснения. За разлика от вас, казвам каквото имам да кажа директно, с пълното съзнание за последиците и не се правя на интересна и непогрешима.

А това, че повтаряш едно и също като развален грамофон, без дори да си се замислил каква е разликата в този единствен мой пост, който визираш и вашето тотално некоректно поведение, което върви с месеци във форума - това ще го оставя за твой размисъл насаме, като не държа да ме информираш за изводите си.

А да, и да вметна, ако си се усмихнал, че си успял да ме провокираш - недей. Не ми отговаряй. Пиша го като разяснение за хората, които биха прочели поста ти, без да знаят за какво става въпрос и евентуалното ми премълчаване, би се изтълкувало като желание за бягство.

Айде, дерзай си!

п.п. Мдааа... Прочетох пак поста си, който коментираш... И се усмихнах... защото, ако аз бях на ваше място /слава Богу, че не съм/, не би ми се искало точно този пост да се вдигне пак и да се напомня на хората... Едва ли ще се сетиш защо...

Редактирано от Merryl (преглед на промените)
    1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да кажеш една истина, при това след като си изтърпял повече от месец нечии провокации и тъпотии, при това в прав текст и с цитиране на конкретното име - не е обида, в смисъла, който влагаш ти, а предизвикана реакция. Била съм готова да понеса отговорността си за това и съответно съм я понесла, за което не ти дължа обяснения. За разлика от вас, казвам каквото имам да кажа директно, с пълното съзнание за последиците и не се правя на интересна и непогрешима.

А това, че повтаряш едно и също като развален грамофон, без дори да си се замислил каква е разликата в този единствен мой пост, който визираш и вашето тотално некоректно поведение, което върви с месеци във форума - това ще го оставя за твой размисъл насаме, като не държа да ме информираш за изводите си.

А да, и да вметна, ако си се усмихнал, че си успял да ме провокираш - недей. Не ми отговаряй. Пиша го като разяснение за хората, които биха прочели поста ти, без да знаят за какво става въпрос и евентуалното ми премълчаване, би се изтълкувало като желание за бягство.

Айде, дерзай си!

п.п. Мдааа... Прочетох си поста пак... И се усмихнах... защото, ако аз бях на ваше място /слава Богу, че не съм/, не би ми се искало този пост да се вдигне пак и да се напомня на хората... Едва ли ще се сетиш защо...

Поведението ни е абсолютно коректно и е пример за подражаване!

Лично аз много се гордея с факта, че сме културни и възпитани, за разлика от други хора!

Също така разбирам, че са те изтървали първите 7 години и като цяло съм безкрайно възмутен и потресен от такова държание! Но вярвам, че ти ще се коригираш и със съвместни усилия, ще те направим по-добър човек!

Редактирано от anti-mod-ium (преглед на промените)
    1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Поведението ни е абсолютно коректно и е пример за подражаване!

Лично аз много се гордея с факта, че сме културни и възпитани, за разлика от други хора!

Също така разбирам, че са те изтървали първите 7 години и като цяло съм безкрайно възмутен и потресен от такова държание! Но вярвам, че ти ще се коригираш и със съвместни усилия, ще те направим по-добър човек!

Аз пък вярвам, че ако ти и групичката борци за правда и свобОда не се кротнете и не спрете да се заяждате с всички, отново ще си хапнете големия жълт плод, и то за вечни времена...

6 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз пък вярвам, че ако ти и групичката борци за правда и свобОда не се кротнете и не спрете да се заяждате с всички, отново ще си хапнете големия жълт плод, и то за вечни времена...

Че къде има нарушения на правилата или заяждане?

Истината верно че боли, но все пак е истината! ;)

Като се твърди нещо, човек трябва да може да се аргументира, иначе само се излага! Това пак е част от добрите обноски. И ако обичаш не спами темата на потребителката с клевети!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Точно ти да ми говориш за спам е смешно. Но понеже съм с добри обноски, а и по-умният винаги отстъпвал, та спирам да ви безпокоя с присъствието си в тази чудесна тема.

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Основата на добрите обноски се изгражда през първите седем години и се "надстроява" през целия останал живот, стига човек да има желание.

Ако родителите са успели да научат детето си да не обижда другарчетата си, да не постига с крясъци, тръшкане и рев целите си, да се усмихва и да произнася често вълшебните думички "моля, благодаря и извинявай", да носи отговорност за постъпките си и да отстъпва, ако другия е прав, да не се надсмива над чужди недъзи, да помага на хора и животни изпаднали в беда, да бъде внимателно и отзивчиво и т.н., то ще има благоприятна почва да придобие още добри обноски.

Обноските (добри или недобри) са част от човека и той ги показва спонтанно винаги и навсякъде.

Има хора, които преднамерено демонстрират добри обноски само в определени ситуации и с определена цел, а в останалите случаи са си естествени. :)

За жалост, в днешно време като че ли добрите обноски станаха демоде, а на мода излязоха недобрите.

Понякога се получава така, че човек с добри обноски е принуден да слиза до нивото на този/тези с недобри обноски, за да се вгради в някаква група, предпази от нещо или да отстои някакво свое право.

Жалко, но...

п.п. Не ми пречат хората с недобри (според мен) обноски.

Всеки с разбиранията си и с обноските си! :)

Редактирано от Мойра (преглед на промените)
    1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според мен това, което най-често се изплъзва от вниманието е, че добрите обноски са начин да покажеш искрено уважение към другите, а не средство да привлечеш вниманието към себе си - афиширайки ги или парадирайки с тях един вид ПиАр на собственото лустро или парад на суетата.

Ако има някаква цел или причина човек да се учи на добри обноски, то тя е преди всичко продиктувана от вътрешната мотивация да помогнеш на хората около теб да се чувстват удобно, спокойно и приятно. Да ги предразположиш. Да ги зарадваш. Дори да ги стоплиш.

Всяка друга мотивация не е здравословна и носи нездрави последствия, тъй като се стига до крайности под формата на лицемерие или грубиянство. Така добрите обноски се превръщат само в маска, която се слага или маха според моментното настроение, понеже не е свързана директно с етичния код на индивида. Те не са естествено, вътрешно състояние. Неслучайно съществува и израза "аристократ по душа".

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мислите ли ,че доброто възпитание е донякъде лицемерие?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Известия

• Калин Карабойчев

Бъди специален, вземи своя VIP Абонамент   14.06.2016

Със своя VIP Абонамент получаваш:  Форум без никакви реклами.  5 пъти повече точки репутация, с които да гласуваш.  Табелка Специален потребител под аватара си.  Възможност да съхраняваш до 1000 лични съобщения в пощата си.  Специален различен цвят на ника ти, който те отличава от останалите.  До 50 мегабайта пространство за прикачване на файлове.  Използваш търсачката без да чакаш между честите търсения.  Възможност да отваряш и затваряш своите теми.  2 снимки, 3 линка и 5 реда в подписа ти.  Възможност да създаваш теми с Анкети в тях.  Възможност да прикачваш файлове към личните си съобщения.  Не чакаш между честите изпращания на лични съобщения.  Достъп до специален VIP форум, в който можеш да се включиш в дискусии с администрацията на форума относно нововъведения и нови услуги касаещи целия сайт и форум. Не чакай, бъди специален Поръчай сега!
                             VIP - 3 месеца                         VIP - 1 година        5.00 EUR с ДДС                      10.00 EUR с ДДС
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение