Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
quickJO

Кучето и нуждата от внимание... Или мога ли да си взема куче?

Препоръчан отговор

Здравейте приятели,от доста време искам да си взема куче. Обичам животните, всякакви, слабост са ми.Но ето проблема... Живея сам, в апартамент, ходя на работа. То значи, че през по-голямата част от деня, ако си взема куче, то ще е самичко. Много ме притеснява, че ще му е скучно, ще се чувства самотно и пренебрегнато... Не искам да му причинявам някакви такива терзания.Но и това са някакви мои мисли, които не знам и колко са верни. За това искам да ви попитам, дали е фобра идея да си взема куче, предвид, че повечето време ще е затворено в апартамента самичко?Поздрави и лека вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз до колкото знам, просто по-този начин ще го тормозиш.

Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но и това са някакви мои мисли, които не знам и колко са верни. За това искам да ви попитам, дали е фобра идея да си взема куче, предвид, че повечето време ще е затворено в апартамента самичко?

Зависи от породата, все пак. Ще имаш ли време да го разхождаш като хората, а не само да маркира квартала? Да си играеш с него и да го възпитаваш?

Може би, котка или някой заек... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи от породата, все пак. Ще имаш ли време да го разхождаш като хората, а не само да маркира квартала? Да си играеш с него и да го възпитаваш?

Може би, котка или някой заек... ;)

Котките също имат нужда от внимание.

Що се отнася по темата много хора ходят на работа и гледат кучета. Малко ми е детинска цялата работа.По-скоро помисли ако ти се наложи да заминеш командировка или на почивка кой може да ти гледа любимеца, защото това вече си е проблем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Котките също имат нужда от внимание. Що се отнася по темата много хора ходят на работа и гледат кучета. Малко ми е детинска цялата работа.По-скоро помисли ако ти се наложи да заминеш командировка или на почивка кой може да ти гледа любимеца, защото това вече си е проблем.

Принципно винаги мога да го оставя на наще. Майка ми особено ще се радва на куче.

По-голям проблем ще ти бъде, ако то си намира "занимания", докато те няма :cool:

:D :DДа, обувките си ги харесвам, не искам да ги намеря на парченца :D

Зависи от породата, все пак. Ще имаш ли време да го разхождаш като хората, а не само да маркира квартала? Да си играеш с него и да го възпитаваш?Може би, котка или някой заек... ;)

Еммм, да, време предполагам, че ще имам, сутрин рано и вечер късно...

Аз до колкото знам, просто по-този начин ще го тормозиш.

Да, и аз от това се притеснявам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш ли да ставаш рано и преди да отидеш на работа, по задачи - да го изведеш и разходиш ?

Вечер като се прибереш можеш ли пак да го разходиш навън ?

И ако на по-горните си отговорил с ДА - прежали и няколко чифта чепици

:P

Всъщност няма значение дали е куче, коте...

Такава Любов като тяхната няма.

Ще те обича, ще те чака да се прибереш и да се гушкате, да си играете

Когато ти е тъжно ще те разбере и ще трие сълзите ти.

Няма такава преданост като тяхната.

И аз ще се радвам ако ти отвориш сърцето си за едно такова другарче.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш ли да ставаш рано и преди да отидеш на работа, по задачи - да го изведеш и разходиш ?Вечер като се прибереш можеш ли пак да го разходиш навън ?И ако на по-горните си отговорил с ДА - прежали и няколко чифта чепици :P Всъщност няма значение дали е куче, коте...Такава Любов като тяхната няма.Ще те обича, ще те чака да се прибереш и да се гушкате, да си играетеКогато ти е тъжно ще те разбере и ще трие сълзите ти.Няма такава преданост като тяхната. И аз ще се радвам ако ти отвориш сърцето си за едно такова другарче.

Сутрешното ставане ми е малко проблем, ама ако има защо, мисля, че ще мога.За вечер, аз и преди ходех с една приятелка и карахме колела вечер и развеждахме нейното куче, таааа, за вечер, тук няма никакъв проблем. И все още го правим, просто малко се пръснахме с нея на на ляво, на дясно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сутрешното ставане ми е малко проблем, ама ако има защо, мисля, че ще мога.За вечер, аз и преди ходех с една приятелка и карахме колела вечер и развеждахме нейното куче, таааа, за вечер, тук няма никакъв проблем. И все още го правим, просто малко се пръснахме с нея на на ляво, на дясно...

те обичат - не са като двукраките

а с колелото каква веселба ще става еххх

двама луди се събрали

:) 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре не. Доста голям ангажимент е. С тези разходки е луда работа. А не го ли изведеш(успиш се) освен, че може да се наложи да купуваш нови обувки, може и да намериш изненада пред вратата.

Каквото и животно да си вземеш се приготви за нов допълнителен разход. Все пак е още едно гърло, които ще яде по 2-3 пъти на ден. Ако е куче може би и колкото теб. Спокойствието ти вечер ще изчезне в грижи и ще се окаже, че само ще му слугуваш и няма д аимаш достатъчно време да си ихраеш с него без значение дали котка или куче.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре не. Доста голям ангажимент е. С тези разходки е луда работа. А не го ли изведеш(успиш се) освен, че може да се наложи да купуваш нови обувки, може и да намериш изненада пред вратата.

Каквото и животно да си вземеш се приготви за нов допълнителен разход. Все пак е още едно гърло, които ще яде по 2-3 пъти на ден. Ако е куче може би и колкото теб. Спокойствието ти вечер ще изчезне в грижи и ще се окаже, че само ще му слугуваш и няма д аимаш достатъчно време да си ихраеш с него без значение дали котка или куче.

С прости думи да си вземе едно тамагочи най добре.

Публикувано изображение

По темата.

Така като гледам няма да се справиш с изпитанието. Аз около 20 години съм гледал кучета и ти казвам това са повече грижи от малко дете. Сам едва ли ще се справиш. Аз поне постоянно хора около мен и когато не можех я роднини я приятели се занимаваха с кучетата като отсъствах а пък и през деня. Голямо бягане е а също и имат характер и става страшно.

Това да не се прибереш да го нахраниш или разходиш няма да са изсере у вас ама няма да си познаеш апартамента като се върнеш. Или ако те няма за известно време и след два три дена и спират да ядът.

Сега деца около мен и ги махнах че не ми се рискуваше не знаеш какво му е в главата да не се почувства пренебрегнато. Последно гледах два ротвайлера до 5 годишни.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво е да имаш приятелче вкъщи, но то освен приятни емоции създава и много проблеми.

Аз бих ти препоръчала да вземеш коте, предвид това, че повечето време от деня те прекарват в сън, за разлика от кучето, т.е. не скучаят. :)

За предпочитане е котето да е кастрирано, за да не те тормози през любовния период.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво е да имаш приятелче вкъщи, но то освен приятни емоции създава и много проблеми.

Аз бих ти препоръчала да вземеш коте, предвид това, че повечето време от деня те прекарват в сън, за разлика от кучето, т.е. не скучаят. :)

За предпочитане е котето да е кастрирано, за да не те тормози през любовния период.

Точно това препоръчах в поста си и аз.

Кучето, дори и да е от малките породи, които могат да живеят в апартамент без да се тормозят, освен разходи изисква и отделяне на внимание и сериозни грижи, както посочват и колегите. Затова, мисля, че алтернативите са котка, заек или костенурка. Особено, последното животно е много подходящо в някои от своите разновидности, които прекарват в летаргичен сън около половината от годината.

Все пак, ако се реши на куче нека е някоя малка и не много капризна порода. Пудел, дакел, кокер... Но и те си искат грижи и разходка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак, ако се реши на куче нека е някоя малка и не много капризна порода. Пудел, дакел, кокер... Но и те си искат грижи и разходка.

Кучетата от малките породи обичат да спят при стопаните си и при всяко тяхно помръдване се чувстват длъжни да изразят любовта си  я чрез близване по лицето, я чрез радостно подскачане.

Имам мини пинчер. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кучетата от малките породи обичат да спят при стопаните си и при всяко тяхно помръдване се чувстват длъжни да изразят любовта си  я чрез близване по лицето, я чрез радостно подскачане.

Имам мини пинчер. :)

Мда... Аз съм гледал кокер и овчарка. Кокерът ми се качваше на главата. Буквално. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте приятели,от доста време искам да си взема куче. Обичам животните, всякакви, слабост са ми.Но ето проблема... Живея сам, в апартамент, ходя на работа. То значи, че през по-голямата част от деня, ако си взема куче, то ще е самичко. Много ме притеснява, че ще му е скучно, ще се чувства самотно и пренебрегнато... Не искам да му причинявам някакви такива терзания.Но и това са някакви мои мисли, които не знам и колко са верни. За това искам да ви попитам, дали е фобра идея да си взема куче, предвид, че повечето време ще е затворено в апартамента самичко?Поздрави и лека вечер!

Верни са мислите ти!

Имаме куче от 8 год и по цял ден е само и не се храни като нас на няма само си спи..

Вечерта като се приберем може да спечели олимпийски медал за висок скок от място..такава любов е...

Ако си вземеш куче да е малко на месец най много!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега като човек който имах куче и се наложи да подаря след като го гледах 1 г. на моя позната, която го гледа с много любов (както и аз разбира се) да ти кажа и малко от "лошите" страни, които кучкари фанатици няма да разберат.Тук не става въпрос само за материално, но ако си като мен на квартира, само да ти кажа, че равносметката ми за около 1 година, без да броя храна, лекарства, легла, играчки залъгвалки и какви ли не простотии - а само щетите по вещите в апартамента и то тези, които не са мои, а на хазаина и трябваше да закупя и оправя - бяха около 1 500- 2000 лева. Замазване, пребоядисване, смяна на шкафаве и т.н. А на личните ми вещи не искам да казвам... Наистина до ден днешен ми липсва, но не ми липсва онова чувство докато се прибираш да се молиш, да има щети за по - малко от 100 лева, може аз да бях попаднал на лудак (лабрадор), но направо започнах да не издържам финансово, почнах да нямам пари да си купувам храна за себе си и за кучето и бях принуден да го подаря.Според мен недей да избързваш преди да обмислиш абсолютно всички варианти. Ще ти е приятно ли да се прибереш и всички с извинение да е осрано навсякъде, тапетите да са свалени, веднъж беше бутнал цял гардероб в коридора (как до ден днешен не знам!) и го беше направил на нищо... А по едно време за 2-3 месеца имахме 2 кучета у дома, защото осиновихме едно, което коронният му номер беше да се (пак с извинение) изсере на спалнята - посредата отгоре!След като всички ти разкриха добрите страни поне аз ще ти кажа откровено и "лошите" ако мислиш, че това няма да ти е проблем действай.

П.С. : Но наистина нищо не може да се сравни с това да се прибереш от тежък работен ден и на вратата да те посрещне постоянно мърдаща опашка, скоци, топъл и дълбок поглед и онзи момент на невероятно, безгранична и безусловна любов от кучето. Което започва да живее само заради това да те радва (е като изключим по - горе описаните моменти...). :ph34r:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

П.С. : Но наистина нищо не може да се сравни с това да се прибереш от тежък работен ден и на вратата да те посрещне постоянно мърдаща опашка, скоци, топъл и дълбок поглед и онзи момент на невероятно, безгранична и безусловна любов от кучето. Което започва да живее само заради това да те радва (е като изключим по - горе описаните моменти...). :ph34r:

Аз не знам защо подценявате варианта с костенурката? Верно, че не те посреща на врата, не подскача, не маха с опашка и не лае, защото по природа е дълбоко сдържано и прозорливо създание. Но нейният поглед също е дълбок и топъл, изпълнен с безусловна любов и трансцендентално прозрение в природата на нещата. Тя е и отличен слушател, никога не прекъсва, изслушва докрай и не съди събеседника. Финансовата страна също е несравнима. Изобщо, предлагам на quickJO да помисли по въпроса...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте, все пак има кучета, и кучета.

Имал съм дворно куче пазач, кръстоска между немска овчарка и уличен пес :) . Голямо, много силно и своенравно. Не можех да го разхождам - буквално ме влачеше със синджира, и обикаляхме на спринт квартала. Беше кошмара на всички котки наоколо :) . Успяваше спокойно да утъпче и о..ре един декар двор. Такова нещо е абсурд да се гледа в апартамент. 

Имал съм и пекинез. Много кротко и умно куче. Общо взето ядеше и спеше. ядеше всичко (без моркови :) ), много обичаше плодове :) . Като го извеждах на разходка, не се отделяше от мен, дори и без каишка. Не правеше бели, имаше си няколко играчки. Култърно спеше в краката ми, ако го преместя, не нахалстваше. Ако забравя да го разходя - заставаше до балконската врата, гледаше ме умно :) , и чакаше да му отворя, за да си свърши работата. Изобщо - идеалната порода.

Така че не съм твърдо "против". Но трябва да си помислиш какво точно да вземеш.

А и то си е до човека. Или обичаш кучета, и можеш да съжителстваш с техен представител, или не.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко много ни обичат животните, колко много ни дават те, колко благородни сме ние задето ги обичаме, кое от тях би било подходящо да си седи самичко вкъщи или колко по-рано трябва да го отделим от майка му... Всичко това е ала-бала извън темата.

Въпросът тук по-скоро е какво бихме предложили ние самите на едно животно като негови бъдещи стопани? Животното е просто като дете и трябва да общува ежедневно и достатъчно дълго със стопанина. Иначе то би се травмирало и променило. Напоследък у нас дойде една котка, която е била заточена цели три години на тавана заради бебе. Тя дотам бе травмирана, че бе придобила поведението на дива котка от улицата. Ръмжи и съска като я погалиш и дори пуска нокти понякога. И нейната драма вероятно е резултат от нечий импулсивен опит за любителство, нечия случайна прищевка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих препоръчал да си вземе котенце, а ако все пак ще е кученце, то нека  е от по-дребните породи както са казали колегите преди мен. Като порода - може би пинчер, френски булдог (тези са много симпатични, рядко лаят и доста си поспиват през деня), мопс, дакел, пудел и т.н.

Котките се гледат по-лесно и затова са за предпочитане, докато при кучетата ще трябват и разходки, които колегата няма как да осигури поради факта че от сутрин до вечер е на работа. Може би казвам всичко това поради факта, че никога не съм имал кучета, а само котки и съм свикнал с гледането им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали мнозина вече споменаха, че котките също са човеци и имат нужда от внимание. В края на краищата темата е за потребностите на едно одушевено топлокръвно, не за фикус или някаква друга декорация на дома.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросът тук по-скоро е какво бихме предложили ние самите на едно животно като негови бъдещи стопани? Животното е просто като дете и трябва да общува ежедневно и достатъчно дълго със стопанина. Иначе то би се травмирало и променило. Напоследък у нас дойде една котка, която е била заточена цели три години на тавана заради бебе. Тя дотам бе травмирана, че бе придобила поведението на дива котка от улицата. Ръмжи и съска като я погалиш и дори пуска нокти понякога. И нейната драма вероятно е резултат от нечий импулсивен опит за любителство, нечия случайна прищевка.

Първата ми писана Джеки беше същата - намерих я бебенце в едно мазе, бяха пребили котилото, счупени й бяха и четирите лапички.

Никой ветеринар не даваше шанс да оживее.

Но тя не само оживя но и се изправи и на четирите си крачета.

Тя ме спаси от смърт също така, от пожар

Близо 15 години бяхме заедно, дадох й цялата си любов, но към останалите хора не се промени.

За нея до края й те останаха изродите, дето я бяха пребили.

Само на мен вярваше.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей! Не разбрах взели си вече някакъв дом. любимец. Аз имам в къщи едно малко мини пинчерче и съм страшно доволен. Кучето иска малко (имам предвит грижи), а дава толкова много...Като се гушне в тебе, отиват ти всичките ядове от 'хора' с които си контактувал през деня...
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей! Не разбрах взели си вече някакъв дом. любимец. Аз имам в къщи едно малко мини пинчерче и съм страшно доволен. Кучето иска малко (имам предвит грижи), а дава толкова много...Като се гушне в тебе, отиват ти всичките ядове от 'хора' с които си контактувал през деня...

Не съм още...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.