Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Колеги, ползвам Weebly.com повече от две години. От 22 февруари т.г. досега не мога да отварям дори началната им страница. Потърсих публикации по въпроса и попаднах на това разяснение. То не ми дава практическа полза. Моля, помогнете ми с прости и разбираеми съвети на български как да възстановя достъпа на компютъра си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Имаш ли пинг или трейс до самата страница.

2. На кой интернет доставчик си? Може да пробваш да смениш DNS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интернетът ми е от Виваком.

Бих отговорил на другия въпрос, но трябва някой да ме подсети какво са пинг и трейс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интернетът ми е от Виваком.

Бих отговорил на другия въпрос, но трябва някой да ме подсети какво са пинг и трейс.

Ето какво е пинг. Трейс е подобна команда.

Сложи си на мрежовата карта в настройките за ДНС : 208.67.222.222 и 208.67.220.220

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложи си на мрежовата карта в настройките за ДНС : 208.67.222.222 и 208.67.220.220

Благодаря. Опитах това, но излезе прозорец "Invalid IP address".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С каква операционна система си? Предполагам с windows, но все пак...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дай изхода от командата tracert weebly.com

Ако се чудиш как става. Run>Cmd и пишеш в козолата tracert weebly.com enter, когато мине трейса с десен бутон копирай резултатите и ги постави тук в темата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитах това по пет начина, но единственият резултат след Enter е отварянето и изчезването на малък прозорец за част от секундата.

Редактирано от animalprograms (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей "animalprograms". Единствения промлем с weebly е интернет доставчика. Виваком е ограничил достъпа на потребителите до въпросния сайт. Въпроса е защо? Имаш избор или да смениш доставчика си или да не ползваш weebly-то. Може и да направиш запитване до Виваком, интересно ми е какъв ще е отговора им?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитах това по пет начина, но единственият резултат след Enter е отварянето и изчезването на малък прозорец за част от секундата.

Няма пет начина има само един и ако го правиш както съм ти описал трябва всичко да е наред. Както и да е, виж горният пост, да не би наистина да става дума за филтриране от страна на доставчика. Най-добре първо звъни и питай дали не са филтрирали сайта. Ако не са, ще ти драсна един бат да видим трейса какво показва, тогава ще мислим решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно това казвам, сайта се филтрира от Виваком. Пробвах на няколко компютъра на Виваком и на никой не се отваря. С другите доставчици няма проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги, одеве запитах техен служител от поддръжката. Той направи продължителна проверка и отговорът му бе, че "напоследък е имало повишен брой рикуести към този сайт и, вероятно затова, чуждестранният доставчик на интернет към Вивател е спрял временно достъпа до същия сайт".

Утре ще проверя варианта за пакет от Глобул с мобилен и домашен телефон плюс интернет.

Редактирано от animalprograms (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То хубаво, ма защо се е изразил така тоя служител -  и к'во значи "повишен брой рикуести!?" (WTF!), както и да е. Вероятно става дума за филтриран достъп, щото сайта си се отваря нормално поне от 3 други доставчика, които аз набързо проверих. Като гледам с какво се занимават, най-вероятно някои е злоупотребил и сайта е докладван като атакуващ и е филтриран. Интересно дали Виваком са резнали достъпа и се правят на ощипани госпожици или казват истината, че нямат нищо общо. За сега докато се разберат може да оиташ през прокси да влизаш в сайта. Ако пък ти е много ценен им пиши на съпорта на сайта да се оправят с въпросния доставчик. Ако беше пуснал трейса щеше да имаме повече светлина, сега само гадаем и се осланяме на слухове и думи на някакъв служител. Решението ти не е да си смениш доставчика. При всички от време на време излиза подобен проблем. Важно е кой, как реагира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, наистина съм трогнат от опитите за помощ. Аз обаче разбирам от прокси колкото Бойко Борисов, само дето не съм готин колкото него.

За трейса. Отварям Run, натискам Контрол, написвам командата, която си дал, натискам Ентер (опитах също Контрол+Ентер), след което просветва и изчезва някакъв прозорец.

Може би трябва да спомена, че при мен конзолата Run излиза с три бутона: OK, Cancel, и Browse.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, извинявай явно не съм се изразил достатъчно ясно. Под конзола имах предвид command prompt. Щом си windows, натисни WIN бутона (този с логото на windows) в полето за търсене напиши cmd (обърни внимание не същото като ctrl) следва enter, ще се появи един черен прозорец с мигащ курсур. В него копирай и постави командата tracert weebly.com, когато трейса мине с ляв бутон на мишока маркирай данните и с десен бутон ги копираш и поставяш тук. По-ясно ням как да го обясня. Относно прокси, можеше да пуснеш едно търсене в някоя търсачка. гугъл, бинг, яхо има хиляди, но няма значение. Влез ТУК и в полето под web proxy напиши:

http://www.weebly.com 

после дай Hide дрън, дрън и виж дали се отваря сайта.

п.п. ъъъъ, това с конзолата може и да не го правиш, няма да помогне за разрешаване на проблема. Просто на мен ми беше интересно къде е резнат сайта. Без значение е всъщност :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря. Опитах това, но излезе прозорец "Invalid IP address".

Изписва ти Invalid IP адрес, защото не си въвел правилно цифрите. Освен това вероятно си избрал и опцията да зададеш и статично IP адрес, маска и GW. а те са:

IP:192.168.1.2

Mask:255.255.255.0

GW: 192.168.1.1

DNS1:208.67.222.222

DNS2:208.67.220.220

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

exwol: натисни WIN бутона (този с логото на windows) в полето за търсене напиши cmd (обърни внимание не същото като ctrl) следва enter, ще се появи един черен прозорец с мигащ курсур. В него копирай и постави командата tracert weebly.com, когато трейса мине с ляв бутон на мишока маркирай данните и с десен бутон ги копираш и поставяш тук.- Не ще да копира и затова ги изписвам ръчно:Tracing route to weebly.com [127.0.0.1]over a maximum of 30 hops:

1   <1 ms   <1 ms   <1 ms Emil-PC-756839 [127.0.0.1]

Trace complete.

exwol: Относно прокси, можеше да пуснеш едно търсене в някоя търсачка. гугъл, бинг, яхо има хиляди, но няма значение. Влез ТУК и в полето под web proxy напиши: http://www.weebly.comпосле дай Hide дрън, дрън и виж дали се отваря сайта.

- Отворих страницата през ТУК, обаче бутонът Лог Ин просто не отваря полетата за потребителско име и парола.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изписва ти Invalid IP адрес, защото не си въвел правилно цифрите. Освен това вероятно си избрал и опцията да зададеш и статично IP адрес, маска и GW. а те са:

IP:192.168.1.2

Mask:255.255.255.0

GW: 192.168.1.1

DNS1:208.67.222.222

DNS2:208.67.220.220

Следвах тези инструкции и смених успешно DNS1 и DNS2. Обаче, weebly остава недостъпен засега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Следвах тези инструкции и смених успешно DNS1 и DNS2. Обаче, weebly остава недостъпен засега.

Този TRace който го пускаш е от ПС директно зад АДСЛ модема така ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай, но аз съм доста изостанал в тази материя и наистина не разбрах последния въпрос.

По скоро да пробва с DNS-ите на Google:

8.8.8.8 и 8.8.4.4

Как се прави - ЦЪК.

При мен сайта се отваря - ЦЪК.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, на теб също балгодаря. Смених ДНС-ите, проверих ги и те са сменени. Но засега това не помага.

Впрочем, снощи човекът от Виваком спомена нещо са ДНС 8-8-8 на Гугъл, но аз не бях наясно с идеята му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

exwol: натисни WIN бутона (този с логото на windows) в полето за търсене напиши cmd (обърни внимание не същото като ctrl) следва enter, ще се появи един черен прозорец с мигащ курсур. В него копирай и постави командата tracert weebly.com, когато трейса мине с ляв бутон на мишока маркирай данните и с десен бутон ги копираш и поставяш тук.

- Не ще да копира и затова ги изписвам ръчно:

Tracing route to weebly.com [127.0.0.1]

over a maximum of 30 hops:

1   <1 ms   <1 ms   <1 ms Emil-PC-756839 [127.0.0.1]

Trace complete.

exwol: Относно прокси, можеше да пуснеш едно търсене в някоя търсачка. гугъл, бинг, яхо има хиляди, но няма значение. Влез ТУК и в полето под web proxy напиши: hххp://www.weebly.com

после дай Hide дрън, дрън и виж дали се отваря сайта.

- Отворих страницата през ТУК, обаче бутонът Лог Ин просто не отваря полетата за потребителско име и парола.

хехехехе, виждам борбата продължава но мен ми направи нещо впечатление. За да не правим допълнителни аритметики и сложности за теб, съм драснал един бат. Свали го от прикачения файл по-долу и го разархивирай на десктопа. След което го стартирай с двоен клик на мишката, ще се отвори текст в notepad, копирай цялото съдържание без да изпускаш  нещо и го постави в следващ коментар. Относно проксито видях, че не зарежда полето.

ед: файла не е необходим вече

Редактирано от exwol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.