Премини към съдържанието
miazmatik

Колко често сменяте ножчетата за бръснене?

Препоръчан отговор

Здравейте,пускам темата от любопитство, аз ползвам match 3 и след третото бръснене имам чустворто, че е изхабено,а пък 2 ножчета купувам за 10 лв, та малко скъпо ми излиза, а при вас как е? И като под въпрос към темата- какъв балсам или афтършейв ползвате?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Затова аз използвам обикновени ножчета и бръсначка и нямам проблеми. Една кутия е 1 лев с 10 ножчета.

• Харесва ми 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С едно Power Fusion изкарвам повече от месец при всекидневна употреба.

Гел и лосион на Nivea.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На втория път максимум. Наскоро си купих едно по-скъпичко ножче и вече 3 пъти се бръснах с него. Реже си доста добре. Балсам - някакъв на Нивеа, доста скъпичък, но хидратира и омекотява кожата изключително много.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Затова аз използвам обикновени ножчета и бръзначка и нямам проблеми. Една кутия е 1 лев с 10 ножчета.

И аз така. И е по-г*зарско, като знаеш, че смениш ли ъгъла можеш да се заколиш... :) Нямам брада за бръснич, иначе сигурно ще ползвам. Там откъдето минавам с олд-скул желязната си самобръсначка веднъж, ми трябват три пъти с Жилет Мах 3 и подобни. След бръснене - нищо. Но мога да ти препоръчам от краставица. Подариха ми преди време един - Costa...не съм сигурен.. Brava, май. Супер освежава, ма мноо скъпи тея краставици.

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Затова аз използвам обикновени ножчета и бръзначка и нямам проблеми. Една кутия е 1 лев с 10 ножчета.

Боклуци са, не могат да се сравняват с fusion.Освен това се задръстват на мига и от тръскане свят ти се завива.Gillete fusion е истината, а колко често се сменят зависи от брадата и колко често се бръснеш.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,пускам темата от любопитство, аз ползвам match 3 и след третото бръснене имам чустворто, че е изхабено,а пък 2 ножчета купувам за 10 лв, та малко скъпо ми излиза, а при вас как е? И като под въпрос към темата- какъв балсам или афтършейв ползвате?

Тия Жилет имат същите самобръсначки,но без сменяеми ножчета.Излизат по не повече от 2 лв самобръсначката.Препоръчвам ти преди това да намокряш хубаво брадата,или поне да се бръснеш след къпане.Ако рядко я бръснеш и тя пораства,нормално е да изхабява повече ножчетата.Ножчетата мий само със студена вода.Незнайно защо,топлата вода ги изтъпява по-бързо.Или поне така са ми казвали.Ако е необходимо,първо минавай с машинката за подстригване,да остане нула номер,и тогава заглаждай със самобръсначка.Да знаеш,мустаците се оставят за накрая,защото там са най-твърдите косми.Тоест,да стоят повечко време с пяната.

Пък в крайна сметка може и с ъглошлайфа да минаваш. ;)

п.п.Ако се замислиш колко пара даваш за ножчета,по-добре една хубава електрическа бръсначка и си решаваш проблема.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обикновени ножчета много време издържат,аз и нямам много брада де. :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Боклуци са, не могат да се сравняват с fusion.Освен това се задръстват на мига и от тръскане свят ти се завива.Gillete fusion е истината, а колко често се сменят зависи от брадата и колко често се бръснеш.

Бъркаш ги с еднодневките. Той говори за тези железните, дето се навиват (пристягат). 

От този тип и подобни:

Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2 пъти седмично с машинката за подстригване без приставки. И без това е модерно сега да си леко брадясал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз така. И е по-г*зарско, като знаеш, че смениш ли ъгъла можеш да се заколиш... :) Нямам брада за бръснич, иначе сигурно ще ползвам. Там откъдето минавам с олд-скул желязната си самобръсначка, ми трябват три пъти с Жилет Мах 3 и подобни.

Явно си е до брада или до начин на бръснене. На мен с Mach3/ Fusion ми е далеч по-комфортно и бързо от всякакви еднодневки и особено от старите самобръсначки, да не говорим, че при еднаква скорост на бръснене с последните 2 се понарязвам :D. 1 ножче ми държи около месец. Зависи и откъде е взето. Щатски и германски държат към 30-50% отгоре.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги е било до брада и твърдост на косъма.Аз карам с еднодневки,защото са по-евтини.някакви на Жилет,с три ножчета,купени от магазин Елитис,но и на всякъде ги има.Бръснене през ден.Карам по 4-5 месеца с една бръсначка.Разбира се,ако някой не си чисти внимателно между ножчетата,много скоро ще се запълни,колкото и да са подвижни и естествено-няма да бръсне.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Завиждам на тези които нямат брада, или поне не толкова гъста. :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

+1 за Power Fusion-a. Много добри....но леко скъпи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези евтините бръсначета издържат, ама така стържат и порязват, че направо нямам думи. :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бъркаш ги с еднодневките. Той говори за тези железните, дето се навиват (пристягат). 

От този тип и подобни:

Публикувано изображение

Тия пък изобщо не искам да ги коментирам...Сигурно и Каро-то е страхотно

Публикувано изображение

:D  :clown:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ааа нидей тъй, едно приятелче като ми се хвалеше с това Каро... направо паднах. :Д

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, трябва да ги пробваш... Аз имам "Уилкинсън Суорд" от 2010г. (е, другите са м9и някъде от 50-те:)) Не са толко спрели, колкото ги мислиш. Лично на мен ми харесва повече усещането, а и се минавам с контри основно..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Wilkinson Sword не са толкова лоши, но сравнение с жилет си издишат. По отношение на пяна и балсам напоследък ползвам на  L'Oréal и съм доволен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Афтершейв?

Аз съм с Nivea-балсамчето. Важи.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Афтершейв?

Аз съм с Nivea-балсамчето. Важи.

Много съм доволен. Преди ползвах разни автършейви, ама изгарят кожата и не омекотяват като балсама.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една анкета на Lifehacker

Офтопик: Merkur 34C рулз, макар че не се виждам да дам 100 кинта за самобръсначка... Макар че това сигурно е вечно - още повече Solingen... Определено бих си поръчал такова нещо... само дето не знам кога. :(

А по темата - два пъти в седмицата си махам космите по бузите (повече ме мързи), ножчета - разбира се "Astor" (Gillete). Сменям ги как падне - понякога по месец се не бръсна и тогава ги сменям, независимо колко съм ги ползвал иначе на две-три седмици.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пълни глупости. Всичко на джилет не струва. Преди време ползвах продукитите на Wilkinson Sword преди фирмата и вносител за България да фалира. Не знам защо това се е случило и не ме интересува защо. Аз се бръсна изключително рядко -  на баща ми и брат ми които се бръснат ежедневно съм подарил Wilkinson Hydra 5 (с доставка от английския И-Бей) - бият тотално джилет на качество, комфорт, изработка, острота. Аз самия от една година не се бръсна - предпочитам машинка Moser 1400 (1400-0086) - цената и е под 100 лв - реже брадата на милиметър. Идеално ми е.

Тия Жилет имат същите самобръсначки,но без сменяеми ножчета.Излизат по не повече от 2 лв самобръсначката.Препоръчвам ти преди това да намокряш хубаво брадата,или поне да се бръснеш след къпане.Ако рядко я бръснеш и тя пораства,нормално е да изхабява повече ножчетата.Ножчетата мий само със студена вода.Незнайно защо,топлата вода ги изтъпява по-бързо.Или поне така са ми казвали.Ако е необходимо,първо минавай с машинката за подстригване,да остане нула номер,и тогава заглаждай със самобръсначка.Да знаеш,мустаците се оставят за накрая,защото там са най-твърдите косми.Тоест,да стоят повечко време с пяната.

Пък в крайна сметка може и с ъглошлайфа да минаваш. ;)

п.п.Ако се замислиш колко пара даваш за ножчета,по-добре една хубава електрическа бръсначка и си решаваш проблема.

Замисли се на това че технологията на монтаж на ножчета на джилет е с наслояващи се пластини. Прост пример - при джилет и доста от производителите се ползва следното - ножчето се поставя на пластина. При дорко ножчето и основата която го носи например са една монолитна част.

Давам нагледна илюстрация какво представлява ножчето на дорко.

Публикувано изображение

Корейския продукт със нищо не отстъпва на джилет - дори го превъзхожа. Освен това корейците имат иноваци  като универсална глава на която пасват всички ножчета от премиър продуктите им.

Редактирано от КОЛЕЦ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еха, аз преди 2 седмици смених оригиналното ножче на Gillette Fusion Power  след две години и половина ползване. Нямаше да го сменя, но по случайност в една аптека видях ножчета за тоя модел, който вече не се продава, а и ножчета не се намират на стандартните места. Иначе още щях да се стържа със старото. Не виждам голям проблем в това, а и винаги си удрям контра.  Преди ги ползвах по 3-4 пъти и ги сменях, но за последно вместо ножчета, смених няколко пяни и гелове :P 

Пълни глупости. Всичко на джилет не струва. Преди време ползвах продукитите на Wilkinson Sword преди фирмата и вносител за България да фалира. Не знам защо това се е случило и не ме интересува защо. Аз се бръсна изключително рядко -  на баща ми и брат ми които се бръснат ежедневно съм подарил Wilkinson Hydra 5 (с доставка от английския И-Бей) - бият тотално джилет на качество, комфорт, изработка, острота. Аз самия от една година не се бръсна - предпочитам машинка Moser 1400 (1400-0086) - цената и е под 100 лв - реже брадата на милиметър. Идеално ми е.

Замисли се на това че технологията на монтаж на ножчета на джилет е с наслояващи се пластини. Прост пример - при джилет и доста от производителите се ползва следното - ножчето се поставя на пластина. При дорко ножчето и основата която го носи например са една монолитна част.

Давам нагледна илюстрация какво представлява ножчето на дорко.

Публикувано изображение

Корейския продукт със нищо не отстъпва на джилет - дори го превъзхожа. Освен това корейците имат иноваци  като универсална глава на която пасват всички ножчета от премиър продуктите им.

Всичко на Gillette  не струвало :) Ела питай мен, струва ли или не. Отдавна се отказах да пробвам различни производители и се насочих само и единствено към Gillette,  включително и към техните гелове. Честно казано, мислех си, че ножчето е правено за извънземни и Gillette  ще фалира точно заради това. Щото като продаваш качествен продукт, хората си го купуват много по-рядко. Но пък ако продаваш некачествен, хората изобщо не си го купуват втори път.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.