Премини към съдържанието
spasov2

Вярвате ли в суеверия?

Препоръчан отговор

Не!Не минавай под стълба!Става лошо!

Някои хора просто са се вманиачили във всякакви суеверия.После се разболяват от психични разтройства.Вие вярвате ли в суеверия или ги смятате за пълни глупости? :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен суеверието е пълна глупост и един здрав човек не вярва в такива неща!Естествено не искам да обиждам никой,заштото има и изключения! :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Категорично НЕ.

пр. Когато си лисна вода преди изпит винаги ме режат в оценката ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха-ха, аз пък нарочно минавам под стълби и нарочно минавам, когато черна котка ми мине път. Не вярвам в суеверия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха-ха!!!Суеверия ли?малееее...пълна глупост :angry: !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никога не съм вярвала в такива неща. Не казвам, че са глупост, просто не вярвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Никога не съм вярвала в такива неща. Не казвам, че са глупост, просто не вярвам.

Аз смятам че са глупост,защото това нито традиция не е нито нищо просто тези суеверия са ги измислели преди много години.Колко пъти съм казвал аз суеверия и нищо не се е случвало!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз смятам че са глупост,защото това нито традиция не е нито нищо просто тези суеверия са ги измислели преди много години.Колко пъти съм казвал аз суеверия и нищо не се е случвало!!!

Е хубаво де. На едно мнение сме, само дето аз не се изразих по толкова директен начин. Все пак, има хора, които вярват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха ха,аз на мене си не вярвам понякога та в суеверия ;):):P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз 50% вярвам. Някои неща ми се струват глупави, други нищо особено и затова ги правя.. но определено няма нищо лошо в това да се вярва. Не вреди на здравето ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отивал един журналист да взима интервю от Ърнест Хемингуей, но на портата му забелязал окачена подкова и много се учидил. Попитал го да не би интелигентен човек като него (и гениален писател) да вярва в суеверия и че подковата ще му донесе щастие. А писателят отговорил следното: "Хората говорят, че подковата носи щастие дори и на тези, който не вярват в нея (суеверието)".

;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Аз не вярвам изцяло в суеверията,само в някой работи,ама и аз незнам дали вярмам хахахаха просто си чукам на дърво и накои други работи.Както казва baby_muse това не вреди на здравето :offtopic_s:

Редактирано от tommcat (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обещавам да започна да вярвам в суеверия в деня в които ударя шестица от тотото и стана многоооооооооооо богат, до тогава няма да вярвам че ме мързи :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че аз ще съм първият, който е суеверен! :)

Никога не минавам под лампи и през шахти! Не знам защо! Не ме питайте, но това е закон за мен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен вярата в суеверия е липса на вяра в самия себе си. Категорично не вярвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък съм адски суеверен - когато нещо ме провокира, винаги действам суеверно. Това е някаква първосигналност, от която не мога да се отърва. Между другото думата има чисто славянска етимология и "суе" означава "празно", т.е. празноверие, пълна глупост. Ама това не ми пречи да чукам на дърво през 5 минути.

Поздрави на Уличния Войник и на Мераклията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Според мен вярата в суеверия е липса на вяра в самия себе си. Категорично не вярвам.

Може и да си прав!

Редактирано от vankata_6 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да не е прав :computer2:

Не виждам какво пречи да си суеверен и пак да вярваш в себе си :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да, и не, зависи от суеверието! cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Може и да не е прав :whist:

Не виждам какво пречи да си суеверен и пак да вярваш в себе си :wors:

Ами просто вярваш в себе си по-малко.

А иначе - суеверия - според мен са възникнали като следствие на съвпадението на нещастни случаи при еднакви или подобни обстоятелства - на една и съща дата, когато правиш едно и също нещо и подобни. Съвпадения стават. В суеверия не вярвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе аз май съм суеверна понякога. Но с черните котки проблем нямам.

image6.jpg

Aма как сме се облещили.

Редактирано от GABRIELA (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек чука на дърво, за да победи любимия му отбор или поради редица други причини. И както се досещата крайният изход съвсем не зависи от самия него. За каква вяра говорим тогава :baby:. Познавам хора, постигнали всичко в живото (започнали от нищото) и твърдо мога да заява, че една от причините е, че вярват в собствените си възможности. Въпреки всичко те са ужасно суеверни. Лично аз смятам, че суеверието съвсем не е породено от липсата на вяра във възможностите на човек.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Човек чука на дърво, за да победи любимия му отбор или поради редица други причини. И както се досещата крайният изход съвсем не зависи от самия него. За каква вяра говорим тогава :baby:. Познавам хора, постигнали всичко в живото (започнали от нищото) и твърдо мога да заява, че една от причините е, че вярват в собствените си възможности. Въпреки всичко те са ужасно суеверни. Лично аз смятам, че суеверието съвсем не е породено от липсата на вяра във възможностите на човек.

Вярата може да я има и я има дори и като нещата не зависят от тебе. Нима не вярваш на приятелите си? Нима който вярва в Бог не разчита на неговата помощ именно тогава, когато нещата не зависят от самия човек? Ами щом чукаш на дърво за да победи любимият ти отбор, аз мога да го разтълкувам като -> правиш го защото не вярваш че само с умения ще победят другите, искаш и малко "нечестна помощ" да им дадеш (шегичка де, аз нали знаеш - не вярвам). Хората които споменаваш не са вярвали съвсем в собствените си възможности. Използвали са суеверието да им подсили вярата, нали разбираш - примерно отиваш на някаква важна среща и ти изливат вода пред теб - да ти върви като по вода - тогава ако си суеверен, ставаш по-сигурен нали вярваш, че това ще ти носи късмет. Обратно, не ми казвай че един ужасно суеверен човек, колкото и да вярва във възможностите си няма да се поразколебае ако стане нещо което той смята за лошо предзнаменование - например да му мине черна котка на пътя. Суеверието влияе на вярата в собствените възможности, действа като самовнушение, както беше споменато. Това е единствената му действителна роля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм суеверна,но понякога се заинатявам и си казвам "С това не ми върви,обаче ще си го ползвам,пък каквото ще да става".

И може би наистина суеверието ти дава повече увереност,ама лошо няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Вярата може да я има и я има дори и като нещата не зависят от тебе. Нима не вярваш на приятелите си? Нима който вярва в Бог не разчита на неговата помощ именно тогава, когато нещата не зависят от самия човек? Ами щом чукаш на дърво за да победи любимият ти отбор, аз мога да го разтълкувам като -> правиш го защото не вярваш че само с умения ще победят другите, искаш и малко "нечестна помощ" да им дадеш (шегичка де, аз нали знаеш - не вярвам). Хората които споменаваш не са вярвали съвсем в собствените си възможности. Използвали са суеверието да им подсили вярата, нали разбираш - примерно отиваш на някаква важна среща и ти изливат вода пред теб - да ти върви като по вода - тогава ако си суеверен, ставаш по-сигурен нали вярваш, че това ще ти носи късмет. Обратно, не ми казвай че един ужасно суеверен човек, колкото и да вярва във възможностите си няма да се поразколебае ако стане нещо което той смята за лошо предзнаменование - например да му мине черна котка на пътя. Суеверието влияе на вярата в собствените възможности, действа като самовнушение, както беше споменато. Това е единствената му действителна роля.

Аз съм относително суеверен човек, но и цяло стадо черни котки да ми пресечат пътя това няма да ме накара изведнъж да загубя вяра в себе си и в собствените си способности.

Тези хора напълно са вярвали в собствените си възможности, повярвай ми, в противен случай нямаше да бъдат това, което са. Майка ми разливаше вода, като отивах на изпити в 8сми клас, след това това заживях сам и неизпитвах тази нужда, ставах и отивах на изпит. Водата няма да ти напълне главата със знания, но може би ще ти изтегли по лесния въпрос :P.

ужасно суеверен човек за мен е леко болестно състояние, там вече ще се съглася с теб, но не мисля че в тази графа спадат много хора :)

Съгласен съм за това че ставаш по-сигурен, или по скоро бих казал по-спокоен и уравновесен, но един сравнително интелигентен човек бил той и суеверен, няма да си изгуби разсъдука или изведнъж да изгуби вяра в собствените си възможности само ако черна котка му пресече пътя или наблизо няма дърво, на което да почука ;)

Самовнушението е болестно състояние и присъщо на слабохарактерни и хора с лабилна психика (си мисля аз) :P, не е нужно да си суеверен, за да си самовнушаваш.

Редактирано от lpa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване