Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

lara_croft_137

Искам да изчезна за малко и да преосмисля живота си

Препоръчан отговор

Не съм сигурна, че можете да ми помогнете, но просто реших да споделя какво искам . Е, искам да се загубя в някоя гора, планина или на някое много самотно място и да преоткрия себе си . Имам нужда да остана сама, даже да съм в опасност, да се боря за оцеляването си . Усещам вътрешно как имам нужда да се случи нещо подобно, за да се промени живота ми в положителна насока ! Нещо да ме разтърси, да ме изкара от скучното ежедневие, имам нужда да си подредя мислите, да преживея нещо трудно, което да ме направи по-силна, освен това имам нужда хората около мен да усетят липсата ми, за да ме оценят най-накрая ! Обмисляла съм да предприема нещо подобно дори и да е рисковано, да избягам, но единственото нещо, което ме спира е мисълта какъв стрес ще докарам на семейството си ! Има ли хора, които се чувстват по подобен начин ?  :hiker:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей не знам на колко си но примерно можеш да си направиш една почивка да си починеш да преосмислиш какво искаш да правиш  това е начина отиваш на почивка наслаждаваш се отиди на планина примерно пак ще ти подейства добре Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бягството не може да е решение. Не споменаваш на колко си. В смисъл, ако си под 18-20 е едно, ако си над 30 е друго. Лично аз без да искам рефрешнах системата преди години с едномесечно пребиваване в Родопите - но с опитен планинар и не съм спал под открито небе (в смисъл, че не съм поемал рискове някакви). Този месец ме зареди за години. Но беше импулсивно, не нарочно решение. Не знам, както казах, зависи, но с така представено инфо, мога да те посъветвам да се запиташ "защо" (има ли причина да бъдеш недооценявана и как може да поправиш това) искаш да избягаш, а не "къде".

И ако ще тръгваш нанякъде и си под 17, определено е лоша идея да не споделиш с вашите.

Има ли хора, които се чувстват по подобен начин ?

Всеки си има своите по-малки или по-големи кризи на идентичността (ако можеше с бягство да става светът щеше да е пълен с търчащи безцелно хора), но за всеки е различно - как решаваш нещата. Веднъж избягал и после все така, докато един ден не се събере всичко на главата ти и няма да имаш изход за бягство, но понеже не си свикнала да се сблъскваш с проблема челно, ще блокираш. Казвам го от опит. И на мен любима книга ми е "Лесньо дири леснината", но разбрах, че съм чел грешната книга, щото после искаш-не искаш прочиташ "Ходене по мъките". :rabbit:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чети книги!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не винаги в бягството можеш да намериш себе си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обмисляла съм да предприема нещо подобно дори и да е рисковано, да избягам, но единственото нещо, което ме спира е мисълта какъв стрес ще докарам на семейството си !

Няма нужда да повтаряме клишето, че човек не може да избяга от себе си!

Най-важното в поста ти е това, което съм оставила в цитата... Щом мислиш за семейството си и за последиците от евентуална неразумна постъпка вече показва, че си отговорен човек и връзката ти с близките ти хора е силна и здрава. Е, щом е така, останалото е вглеждането в себе си, което човек може да направи и в най-обикновения делник, без да се саморазтърсва с някакви кой знае какви адреналини...

Ако човек се оцени сам и осъзнае важността си, спира и необходимостта му постоянно да получава нечие одобрение... Вярвам, че животът е пред теб и каквото и да направиш - прави го за удоволствие и за собствено удовлетворение, но не и за излишни "трусове", с които да правиш излишни опити за самодоказване. Който те обича - знае. Който е безразличен - няма да има нуждата от подобни твои "подвизи".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм сигурна, че можете да ми помогнете, но просто реших да споделя какво искам . Е, искам да се загубя в някоя гора, планина или на някое много самотно място и да преоткрия себе си . Имам нужда да остана сама, даже да съм в опасност, да се боря за оцеляването си . Усещам вътрешно как имам нужда да се случи нещо подобно, за да се промени живота ми в положителна насока ! Нещо да ме разтърси, да ме изкара от скучното ежедневие, имам нужда да си подредя мислите, да преживея нещо трудно, което да ме направи по-силна, освен това имам нужда хората около мен да усетят липсата ми, за да ме оценят най-накрая ! Обмисляла съм да предприема нещо подобно дори и да е рисковано, да избягам, но единственото нещо, което ме спира е мисълта какъв стрес ще докарам на семейството си ! Има ли хора, които се чувстват по подобен начин ?  :hiker:

Трябва да разбереш, коя е причината, за да те кара да правиш такова нещо. Изгубването и махането от реалността може да не ти реши проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Започни от най-елементарните неща помагай на възрастните хора. Иди до някой дом за изоставени деца виж как живеят опитай да помогнеш поне на едно от тях. Иди до приют за животни, помогни на бездомни хора има още много неща, които могат да променят мирогледа ти и да те накарат да се чустваш истински човек. Бягството никога за никого не е решение, то само забавя.... Мога да пиша много, но има ли смисъл, когато дори може и да не прочетеш редовете, а може би просто си търсиш и внимание? Дали? Така ли е? Никой неможе да ти помогне, ако ти не се опиташ сама да промениш себе си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обади се на Дискавъри Ченъл да те отвлекат и захвърлят в пущинака като Беър Грилс - ШЕГУВАМ се :Д.Та да си дойдем до вашия въпрос, всичко което вършите влияе на настроението ви и психиката, както казахте, за да ви оценят трябва да отсъствате. Съгласен съм! - става при някой случай. Както някой от другите колеги спомена: - "отидете на планина или на някое спокойно място извън шумния квартал". До колкото разбрах искате да медитирате сама да откриете своето "Аз" в себе си. Става чрез всичко първо e медитацията (подхранване на енергийните центрове със слънчеви лъчи), а после е спорт-а говоря за този спорт който ви влече и ви е интересен. Важното е тук да тренирате мозъка ви (да работи бързо), за да побеждавате всеки в трудна ситуация. След като сте развила мозъка си вие имате увереност и сила в себе си да се правите със всяко препятствие или ако влезнете в спор. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хах,а беше време,когато Мадарската пещера беше населена.Ето на това му казвам аз бягство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиди в циганското гето и се извикай "Майка ви ше*ба циганска мазна, с*рете олио!", много разведряващо ще е...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиди в циганското гето и се извикай "Майка ви ше*ба циганска мазна, с*рете олио!", много разведряващо ще е...

е ти пък - след толкоз адреналин не само че няма да се намери ами и у болницата едва ша я сглобят

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
"Искам да изчезна за малко и да преосмисля живота си"

Я се стегни малко и си опичай акъла!

Как си представяш, това с изчезването???? Нямаш шанс всяка година да "изчезваш" по 2 пъти!!!! :giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това за Родопите да допълня, че съм голям мързел и трудно мърдам някъде току-така, още по-малко вземам импулсивни решения (тоя приятел дойде, каза ми: "Отивам в Родопи" - той често ходи и аз звъннах на родители да ме знаят къде съм що съм, стегнах чували, малко дрехи, кинти и след час бях на стопа за Пловдив). Просто така. Така че това ми пътуване даже мен ме учуди. Не бях на бачкане, нямах някакви важни ангажименти в следващите две седмици (толкова мислех да съм там) и така. Но! в планина сам не се ходи! Само с опитни хора (човек). Сам никога нямаше да тръгна, а и да бях тръгнал, кой знае щях ли да драскам тези редове - прехода беше общо взето от Странджа почти - до Благоевград. Просто този приятел беше опитен и имаше познати и в Източни и в Западни Родопи, където пребивавахме... И не си взех фото [:hate:]... Тюх... 

Ако решеиш нещо подобно бих ти препоръчал да се хванеш с организирана група за Кон-Емине. Това ми е на мен голям дерт...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намери си занимание, и не се занимавай с глупости. Така се депресираш още повече.  :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като уточни възрастта, ти(извинявай за обръщението) забрави за това гадже, не го вземай толкова на вътре - със сигурност ще се появи друго и може би по добро от това. Ще потъгуваш(няма как) но си млада и със сигурност ще ти мине - да уточня, че на тоя свят няма незаменими хора. Живота е пред теб и ти пожелавам тъгата и мъката да премине по бързо. Надявам се и семейството да те разбере. Пожелавам ти успех. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би ще си отида на село сама за няколко дена, ще се разходя там из горите, а относно '' гаджето '' за жалост скоро не съм имала такова, винаги съм била самотна, приятелите ми също не са много, но поне съм щастлива, че са истински ... Относно семейството  ... баща ми живее в чужбина и отдавна спря да се интересува от мен , майка ми работи по цял ден и понякога нощем,  затова не я виждам често, иначе леля ми ми е що-годе по-близък човек и когато имам възможност споделям с нея, но в повечето случаи сама решавам проблемите си и не разчитам за нищо на никой. Справям се, но има моменти, в които ми е наистина много самотно, добре че поне имам едно страхотно куче, което винаги ми оправя настроението :D !!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сам и самотност са две различни понятия.

Може да си сам, но да не се чувстваш самотен.

При теб в момента обаче те не са заедно.

Радвам се че си имаш кучо, животните струват много повече от двукраките, убедила съм се.

Казваш че умееш да се справяш и сама - ето ти един повод да се гордееш със себе си.

Значи ще успееш и сега !

И този път, и следващия...

:cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разходките из гората са богоугодни. Колкото до самотата, и орлите са самотни, но за сметка на това летят високо и живеят дълго. И за приятелите си права, колкото по малко приятели, толкова по малко потенциални предатели. Колкото до щастието, то е усещане за щастие. Усещай щастие и си щастлива, а ако ти омръзне, усещай и по малко нещастие за баланс. Както е казал великият Брус Ли, "не мисли, усещай". 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разхождай се из гората, това винаги помага :) Аз на седмицата по 3-4 пъти се разхождам или карам велосипед из гората по два,три часа и просто.. Не знам как да го обясня, не мисля за нищо просто се разхождам и се ''кефя'' на природата.. Чудесно е да си сред природата :) Всеки да опита, няма да съжалява :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм сигурна, че можете да ми помогнете

Обмисляла съм да предприема нещо подобно дори и да е рисковано, да избягам, но единственото нещо, което ме спира е мисълта какъв стрес ще докарам на семейството си ! Има ли хора, които се чувстват по подобен начин ?  :hiker:

Ами аз на 18 правех подобни щуротии, случвало се е един месец никой да не знае къде съм, дори аз самата в настоящия момент, за следващия да не говорим... Без стотинка в джоба, без багаж :) Ангелът ми ме е пазил, за да усетя по друг начин какво е да изчезнеш. Но времената бяха други, макар че винаги е опасно. Но ти няма да направиш нищо такова, разбира се. Разумно дете си и просто ти е било скучно и си искала да видиш какво ще ти отговорят. Така наречените "възрастни".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми изчезни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и тя изчезна наистина

:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и тя изчезна наистина

:D

Значи вече го преосмисля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от ahtopol
      Вила Жани Ахтопол / Ahtopol
      Вила Жани предлага самостоятелни стаи с кухненски кът, баня, тераса, климатик, хладилник, TV и Wi-Fi за вашата незабравима почивка в Ахтопол. Вилта се намира в центъра на града, на тиха и спокойна пресечка на главната улица в Ахтопол, между пристанището и плажа. / Ahtopol /
      https://bg-ahtopol.com

За информация и резервации:
      "Вила ЖАНИ" Ахтопол
      гр. Ахтопол, ул. Яна №8
      GSM: +359 897377151
      GSM: +359 882414267
      тел.: +359 590 62647
      https://ahtopol-hotelikvartiri.com/
      https://bg-ahtopol.com
    • от Светослава Василева
      Здравейте искам да попитам дали ако отида без резервация на черноморец там дали ще успея да си намеря стая за горе-долу 6-8 лв?

• от Stefan Nenchev
      Здравейте! Купих си обновен лаптоп, от сервиз, който е в отлично състояние. Изключение прави проблема ми с мишката, когато играя CS 1.6. Понякога започва сама да се движи спира и след малко пак. Смятам, че проблемът не е хардуерен, защото се появява само когато играя тази игра. Потърсих информация в интернет, но не намерих нищо. Някой знае ли как да премахна този досаден проблем? Благодаря предварително!
    • от The Good Old TIme
      Здравейте!
      Обмислям да наема стая в къща/механа/апартамент за 1 човек на уединено място за около 2 седмици. Под уединено място имам предвид място на планина или в гора, където няма почти никакви хора. Обаче търся някое възможно по-евтино място и се чудя дали има толкова евтино за колкото ще попитам по-долу и затова ще се радвам ако тук има хора, които са запознати да ми споделят. Има ли такова място, което да речем струва около 10 лв на ден и вътре има легло, хладилник, печка, баня, мивка, контакт(електричество). Имам предвид неща за по-основните нужди, не е нужен интернет и други екстри. Да речем ако се предлага готовоприготвена храна и цената съответно да речем става до 15 лева; или пък ако не много далече от мястото има магазин от който можеш да си купиш храна. И да можеш да излезнеш сред планината, гората без хора около теб.
      Да речем ако на мястото се предлага храна излиза около 200 лева за 2 седмици. Или ако не се предлага храна , но има магазин в близост, са 140 лева за престоя(14 дни по 10 лева).
    • от Naryto99
      Добър ден жители на София.
      Отварям тази тема, за да ви предупредя да не правите грешката на моя приятел!!! 
      Става дума за прокулнатата гора над люлинския тунел. Приятелят ми Николай реши да отиде и още не се е върнал. Причината за неговото изчезване е точно тази страховита гора, за която се носят слухове, че е обитавана от свръхестествени сили и повечето, които са влезнали не са излезнали, за да разказват за това, а тези, които са успяли да излезнат са се самоубивали.
      Говори се, че преди 95 години в тази гора са се извършвали сатанинска ритуали с жертвоприношения на хора от подчинени на Дявола. След известно време те изчезнали безследно и никой не знае какво е станало с тях. От тогава тази гора е станала убежище на всички тези зли сили и взима своите жертви.
      Тази информация я имам от статии с изчезнали хора, разхождали се в тази гора. Също така се говори, че след 00:00 часа се случват най- страшните неща...
      П.С 
      За тези, на които съм пробудил интереса в тях и решат да проверят дали е истина ще ви вам няколко съвета:
      1- Когато влезнете навътре в гората не забравяйте пътя, по който сте минали!
      2- Ако чуете, че някой вика за помощ в никакъв случай не отиваите натам!
      3- Най- важното : НИКОГА НЕ ВЛИЗАЙТЕ САМИ ВЪТРЕ!!!
  • Дарение

• Добави ново...