Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

craxon

Конфигурация + монитор за игри до 1300 лева

Препоръчан отговор

Здравейте, бихте ли могли да отделите малко време и да ми направите някаква конфигурация до 1300 +/- 100 лева.

Компютъра ще се ползва главно за игри shooter/mmo. Монитора да е от 250 до 300 лева максимум.

Нямам идея как вървят мониторите, и дали за такива пари ще намеря що-годе ставащ монитор.

Искам да наблегна главно на видеото и процесора.

Предпочитания за процесор - интел.

Предпочитания за видео - nVidia.

Но също така и да не пренебрегвам дъното, понеже искам да може да се ъпгрейдва след време.

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Обща стойност - 1 392.57 лв. с ДДС

п.п.Ако решиш да вземеш само 500 ГБ хард,и една плочка рам,със спестените пари можеш да си купиш доста по-силна видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

http://shop.sky.bg/

Дъното има 4 слота за памет и поддържа всички LGA1150 процесори, макар че с тоя i5 скоро няма да усетиш липса на мощност. Видеокартата не се съобразих с изискването ти да е nVidia, защото за по-малко пари получаваш сходна производителност от R7 265, a все пак бюджета е ограничен. Ако държиш може да вземеш по-евтино дъно, например ASUS H81M-E и GIGABYTE 2048M GTX660.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам, че и 2мата ми предлагате 1 процесор, явно си заслужава, и понеже аз не съм много навътре ми изниква въпроса в главата i7-ците не са ли по-добри? Или са доста по-скъпи?

А да и забравих да кажа - аз по принцип не обичам да свалям музика, а филмите като ги гледам ги трия - Хард-а нека е 500 gb.В момента съм с 250 GB и никога не съм го пълнил дори на 70% :)

А рам-та също може да се свали примерно на 6 GB, ако пък при условие, че ако се вземе само 4 GB. ще успея да си взема доста по-добро видео - нека е 4 gb, рам-та се купува и слага най-лесно в последствие.

А този монитор, понеже гледам, че е 60 hz на резолюция 1920 х 1080 Pixels. И искам да питам на тази резолюция ще може ли да се играе на 100 fps, примерно CS:GO?

ПС: Като цяло сумата гледам да достигне до 1500 лева, но ще го поръчвам от един магазин тук, и предполагам ще ми излезе по-скъпо от цените в сайтовете, понеже и те ще ги поръчват и ще ми вземат някакви пари и за доставката и да ми го сглобят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма особена разлика между i7 и i5 ,поне не и в игрите.Засега са горе долу на едно ниво.След време,може и да трябват още повече ядра,но това е в близкото бъдеще.

Щом в момента имате и хард,значи имате и кутия.Тя не може ли да се ползва?

п.п. на ПС- Е тия трябва да са големи тарикати,да ти вземат пари и за едното сглобяване.Машалла,аферим,ашколсун на таквизи аслани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази i5-ца 4 ядрена ли е? Харда е на лаптоп за жалост. А за доставка съм сигурен, че ще ми вземат, понеже си бях поръчвал вентилаторче за лаптопа, и ми взеха към 10 лева отгоре, ако не беше и повече. Добре, че си го смених сам, иначе сигурно щяха да ми искат двойна цена. :D Та като се има в предвид да намаля харда на 500 и да се смъкне малко рамта, и да прибавя още малко пари, ще може ли да се измисли някаква по-добра видео карта от PALIT GTX660 OC 2GB D5

За nVidia става въпрос. А и гледам, че си ми предложил GTX660 с охлаждане от GIGABYTE, на тях не им ли куца малко охлаждането?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 1 423.69
Ако добавиш още една плочка РАМ ще стане към 1 480 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че стигнах до тук:  

ASROCK B85M PRO4 LGA1150 I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150 500G SG 3Y WARR SATA 6G/7200 AOC 23 IPS 6ms VGA DVI I2369V ASUS GTX760-DC2OC-2GD5 CM K350 W/600W PSU 4GB DDR3 1600 A-DATA Обща стойност - 1 455.22 лв. с ДДС

И след 1-2 месеца още 1 плочка 4 GB ram, някакви критики? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи някоя от горните предложени конфигурации.Виж в същият магазин колко ще излезе тази конфигурация.И си направи сметката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че стигнах до тук: 

ASROCK B85M PRO4 LGA1150I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150500G SG 3Y WARR SATA 6G/7200AOC 23 IPS 6ms VGA DVI I2369VASUS GTX760-DC2OC-2GD5CM K350 W/600W PSU4GB DDR3 1600 A-DATAОбща стойност - 1 455.22 лв. с ДДС

И след 1-2 месеца още 1 плочка 4 GB ram, някакви критики? :)

Да захранванете е лошо!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре вземи тази видеокарта.

Asus NVIDIA GeForce GTX 760 OC DirectCU II, 2048MB, GDDR5, 256bit, HDMI, 2x DVI, Display Port  за 430 лв от друг сайт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо да е лошо захранването, то не върви ли с кутията? Пуснах запитване в сайта колко ще ми излезе тази конфигурация, пък ще видим какво ще върнат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо да е лошо захранването, то не върви ли с кутията? Пуснах запитване в сайта колко ще ми излезе тази конфигурация, пък ще видим какво ще върнат.

Има предвид, че захранванията, куплирани с кутиите, по принцип са по-евтини и естествено по-лоши  от такива, които би могъл да вземеш отделно. Рядко някой ще ти сложи качествено захранване в кутията, а при теб говорим за сравнително мощен хардуер в лицето на GTX760.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно. Значи остава така: ASROCK B85M PRO4 LGA1150 I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150 500G SG 3Y WARR SATA 6G/7200 AOC 23 IPS 6ms VGA DVI I2369V ASUS GTX760-DC2OC-2GD5 4GB DDR3 1600 A-DATA PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE Обща стойност - 1 439.29 лв. с ДДС

+ някоя евтина кутия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно. Значи остава така:ASROCK B85M PRO4 LGA1150I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150500G SG 3Y WARR SATA 6G/7200AOC 23 IPS 6ms VGA DVI I2369VASUS GTX760-DC2OC-2GD54GB DDR3 1600 A-DATAPSU FORTRON RIDER 550 BRONZEОбща стойност - 1 439.29 лв. с ДДС

+ някоя евтина кутия.

Кое не ти хареса във видеокартата,която ти предлагам? Същата е,а струва със 70 лв по-малко. А това си е още една плочка рам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя не е ли абсолютно същата, само че от друг сайт? Смисъл такъв то така или иначе няма да ги поръчвам от тези сайтове, няма значение в кой сайт колко струва, а какво ще ми кажат тези от магазина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре,вие си решавате.Парите са си ваши.Хубаво си направете сметката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се че е важно какво ще ви кажат в магазина, особено когато сте решил да давате 200-300 лева повече за една и съща услуга...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз сметката ще си я направя после :) Исках горе-долу да знам до 1500 лева кои компоненти мога да завъртя. Пък после ще реша дали да ги поръчам от различни сайтове или от този магазин. Първоначално дори за това писах, че искам до 1300 лева, понеже бях решил да е от магазин и да ми вземат някакви допълнителни пари за техните доставки, но ще видим. Ще ида в магазина и ще ги питам дали могат да ми дадат тази конфигурация за 1500 лева, ако не могат - ще си я взема от другаде - магазини бол, сайтове също. Та последно мисля да остане така: ASROCK B85M PRO4 LGA1150 I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150 500G SG 3Y WARR SATA 6G/7200 AOC 23 IPS 6ms VGA DVI I2369V ASUS GTX760-DC2OC-2GD5 4GB DDR3 1600 A-DATA PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE Обща стойност - 1 439.29 лв. с ДДС

+ някоя евтина кутия.

Искам да ви питам само дали е добре така? И примерно ако си ги поръчам от сайт имат ли гаранция? И ако имат примерно, ако се скапе нещо или нещо излезе дефектно - трябва да им го пращам пак по куриерска фирма ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами поговори си с тия от магазина,всяка част поотделно ли идва с гаранция,или ще е за целият компютър.Вторият вариант не те устройва.Доставката на целият компютър ще дойде най-много 25-30 лв,в зависимост къде живееш.

Срамота е да сложиш части за толкова пари в някоя калпава кутия.

И ако вземеш по-евтината карта,ще имаш пари за още една плочка рам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз сметката ще си я направя после :) Исках горе-долу да знам до 1500 лева кои компоненти мога да завъртя. Пък после ще реша дали да ги поръчам от различни сайтове или от този магазин. Първоначално дори за това писах, че искам до 1300 лева, понеже бях решил да е от магазин и да ми вземат някакви допълнителни пари за техните доставки, но ще видим. Ще ида в магазина и ще ги питам дали могат да ми дадат тази конфигурация за 1500 лева, ако не могат - ще си я взема от другаде - магазини бол, сайтове също. Та последно мисля да остане така:

ASROCK B85M PRO4 LGA1150

I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150

500G SG 3Y WARR SATA 6G/7200

AOC 23 IPS 6ms VGA DVI I2369V

ASUS GTX760-DC2OC-2GD5

4GB DDR3 1600 A-DATA

PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE

Обща стойност - 1 439.29 лв. с ДДС

+ някоя евтина кутия.

Искам да ви питам само дали е добре така? И примерно ако си ги поръчам от сайт имат ли гаранция? И ако имат примерно, ако се скапе нещо или нещо излезе дефектно - трябва да им го пращам пак по куриерска фирма ли?

Едно предложение и от мен:

Крайна цена 1 476,03 лв.

Тук имаме добра бюджетна кутия, качествено дъно, по-бърз процесор от избрания от вас, 8GB RAM, перфектна графична карта. Единствения недостатък е по-малкия диагонал на екрана на монитора. Друг вариант е да се вземе примерно тази карта:   ASUS 2048M GTX660-DC2O-2GD5 PCI-E 3.0 - 340,80 лв. и ще останат пари за монитор с по-голям диагонал на екрана.

Ако си го поръчате от сайт като горепосочения компютъра ще бъде сглобен от тях безплатно и ще имате отделна гаранция на компонентите, но ще заплатите доставка и отново куриерски разходи при възникнали гаранционни претенции.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А тази видео карта:  PALIT 2048M GTX760 JETSTREAM DDR5 PCI-E 3.0 по-добра ли е от тази: ASUS GTX760-DC2OC-2GD5

Асуса има една идея по-добро охлаждане, но пък не си заслужава разликата в цената.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

INTEL CORE i5-4570, 3.20GHz, 6MB, BOX, LGA1150  FORTRON RAIDER 550 SILVER, 550W  ASUS 2048M GTX660-DC2O-2GD5 PCI-E 3.0  AOC 23" I2369VM, 20 000 000:1, 250 cd/m2, HDMI, DP, IPS Panel, Silver  SEAGATE 500GB 7200 64M SAS 6Gb/s Constellation ES, ST500NM0001  COOLER MASTER N200 Black, USB 3.0, w/o PSU  GIGABYTE B85M-D3H, B85, DDR III 1600/1333, VGA, DVI, HDMI, LGA1150  ADATA 4GB DDR III 1600      Крайна цена 1 480,55 лв. Понеже този монитор ми хареса и не искам да го заменям, а харесах процесора и дъното от последното предложение повече - какво ще кажете за тази конфигурация? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...