Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Captain Jack Sparrow

Времето за покупка дойде. Последни съвети и решения.

Препоръчан отговор

Здравейте преди няколко месеца писах тук за да ми препоръчате нов компютър. Е изглежда, че вече парите се събраха и дойде време да се купят нещата.Последната конфигурация, която избрах е ето тази: http://nikem-bg.net/cart/46717p1r49615p1r50323p1r49044p1r46974p1r50083p1rf.htmlРеших да наблегна повече на сухите статистики отколкото на монитора, тъй като в момента съм с LG FLATRON L1918S 1280x1024, за да може по-нататък да ми вървят повече игри. Имам следните въпроси.Дали монитора ще има толкова голямо значение за графиката на игрите и имали смисъл от нов в скоро време.В конфигурацията не се включва хард-дискът, но се установи че сегашния ми SATA II 500gb ще бави компютъра. Така че трябва някак си да се вметне и 1тб хард диск като евентуално се ореже и рам-та.Когато инсталирвам Windows 7 ще ми стигне ли 4 гб флашка, а ако не дали трябва да се сложи записвачка или четящо устройство за дискове за да го инсталирам. Не съм запознат с нещата тук затова, моля вас за помощ. Ясно е, че ще го вземам от НИКЕМ и ,че ще ми го сглобят там. Ако имате предложения за друга конфигурация може да предложите пък после ще решим какво да правим. Смятам, че тази е най-оптималната, която намерих като изключим захранването. На видео картата пише, че и трябва 600 W а то е само 550. Другото нещо за което се притеснявам е да не би в бъдеще да няма много възможности за надграждане макар, че няма да е много фатално и може да се пренебрегне до някаква степен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо за Windows. Може и да стигне, може и да не стигне. Зависи какъв Windows ще слагаш.  Второ за монитора.  Ами той е при теб, как ние да кажем дали ще е добре или не? 1280х1024 е ниска резолюция за възможностите на избраната от теб видеокарта. 1920х1080 ще е ОК и ако питаш мен, да, има смисъл от смяна. И трето, как така пресметна, че харда ще бави системата? Да, по принцип всеки HDD  е по-бавен от SSD,  а от там и разлика в работата на системата, ама чак пък сегашния хард да е толкова бавен спрямо някой нов еднотерабайтов, е леко преувеличено. 

А ако питаш за ъпгрейд...прав си. Малко са възможностите, но което е по-важо, безсмислено е примерно замяната на тоя i5  с някой i7. Или по-точно ще се изръшиш много пари за съвсем малка, че дори никаква печалба. От тая гледна точка, няма бъдеще. Ако го погледна от другата гледна точка, примерно смяна с по-бърза видеокарта като R9 290X  и като приема, че всяка нова игра вече ще изисква минимум 4 ядра, а за предпочитане повече, пак тоя i5  може да се окаже лек препъникамък, ама само лек! Та поне откъм ъпгрейд на видеокарта ще го докараш. Това микроскопично дънце няма дори RAID. ТАка, че забрави и за подобен ъпгрейд, ако някога ти скимне. Освен това е с 4 SATA порта, което е крайно недостатъчно поне за моите нужди. Аз в момента съм запълнил всички 6 SATA порта и се чудя как да направя така, че да се сдобия с още един хард. Е, явно е как - като махна някой хард или в най-лошия случай записвачката. Освен това дъното е ограничено и откъм допълнителни слотове. Примерно решаваш да вземеш един Wi-Fi  адаптер и се чудиш къде да сложиш хубавата аудиокарта за хубавите ти слушалки и система, щото тая на дъното е меко казано средна работа. Имаш един спорен PCI  слот, но това те ограничава в търсенето на устройство с точно тоя интерфейс и естествено ще се надяваш, че видеокартата ти няма да е проблем и да закрива двата PCI  слота. Та ето ти и още едно възможно ограничение - не може да сложиш видеокарта, която да заеме повече от два слота. Не знам какво ще правиш с тоя компютър, но ако ще ползваш монитор на резолюция 1280х1024, голяма вероятност има и вградената видеокарта да се справи в доста случаи. Така, че аз бих постъпил по друг начин, щом ще искам и ъпгрейд. Бих преосмислил изцяло нещата, бих зарязал външното видео и бих инвестирал в малко по-добри чарколяци. След това ще си взема и видео и монитор. А като му дойде времето, ще почна и останалите възможни ъпгрейди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам смисъл от толкова скъпа 270X като за малко отгоре се взима 760. В никем ти сглобяват конфигурацията, а ти само ще си сложиш видеокартата, би трябвало да се справиш. N300 не е налична. Ако ще взимаш микро дъно може да избереш N200. На 1280x1024 ще играеш всичко на макс, но ти съветвам в близко бъдеще да смениш монитора. За Windows-а, да ще се събере на 4ГБ флашка. Google ще ти помогне да разбереш как става. Не виждам как харда ще ти бави компютъра, та спокойно може да се ползва стига да е в добро състояние. Кажи какъв ти е бюджета, за да предложим оптимален вариант за конфигурация! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи монитора ще го взимам евентуално след около година ако съберем парите. Притеснявам се за дъното, а и възможно ли е чрез двд четец вместо записвачка да си инсталирам Windows-a. Хубаво за видеото. ASUS GTX 760 предполагам, че ще взема ако няма да спъва нищо друго и ако се вмества в кутията. Явно ще трябва да чакам Н300 тъй като тази направи ми изглежда ..... пълен боклук. Бюджета ми е попринцип 1000 лева, но за големи разлики в качеството и цената може да се добавят още 100-150 лева.Относно монтирването на видео картата, попринцип има ли си книжка или направо се ръга в дъното и се завива с болтове.760 по добра ли е от 270х 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Толкова си несигурен човече.... Седни преосмисли нещата наново.. Дали наистина си толкова запален геймър или може да почакаш известно време и после да инвестираш във видео и монитор, а сега да си вземеш хубави качествени части. Помисли пак почети из форума, разглеждай, оглеждай се! Не прибързвай после да не съжаляваш примерно, защо нямаш още 1 Pci слот или защо не ти стигат рам слотовете. Не бързай пак ти казвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами човече как да ти кажа. От 5 години чакам нов комп и нищо няма да ме спре да си взема нов, с който може да играя съвременни игри. Не  Rome Total War 1 на минимум графика. Представяш ли си кво мъчение е да отделям 7 часа на ден за да играя и то да се измъчвам само като гледам гамеплейове на новите игри.Относно темата, щом получа отговор на въпросите от горния ми коментар в понеделник или петък поръчвам всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи монитора ще го взимам евентуално след около година ако съберем парите. Притеснявам се за дъното, а и възможно ли е чрез двд четец вместо записвачка да си инсталирам Windows-a. Хубаво за видеото. ASUS GTX 760 предполагам, че ще взема ако няма да спъва нищо друго и ако се вмества в кутията. Явно ще трябва да чакам Н300 тъй като тази направи ми изглежда ..... пълен боклук. Бюджета ми е попринцип 1000 лева, но за големи разлики в качеството и цената може да се добавят още 100-150 лева.Относно монтирването на видео картата, попринцип има ли си книжка или направо се ръга в дъното и се завива с болтове.760 по добра ли е от 270х 

За видеото...GTX760  има леко предимство, но все пак всичко зависи и от игрите. Но с оглед цената на тая 270x, която си посочил в конфигурацията, то една GTX760  е по-добрата покупка. Освен това с тая карта имаш възможност за записване на видео без загуба на производителност. Не, че ще има кой знае каква загуба и ако ползваш процесора за целта, но все пак си е предимство. Имаш и поддръжка на PhisX, което може да се окаже предимство при някои игри. В смисъл, ако си маниак всичко да ти е на макс и ако играта предпочита карти на NVIDIA  вместо да тормози процесора. Например при мен Metro LL  не може да работи ако задам физиката да се изчислява от процесора. Това е може би някакъв бъг, но си го има и при последните ъпдейти на играта.  Сигурно скоро някой ще ти предложи конфигурация за 1100-1200 лева, но според мен е най-добре сам да прецениш какво ти трябва и в частност какво дъно. Аз написах някои неща по-горе, но те са общи. Теб могат и да не те засягат. Защото ако няма какво да включваш към това дъно и ако ползваш максимум два харда със записвачка, то не ти трябват нито повече слотове, нито повече SATA портове. Дори и трето SSD  да вземеш след някое време, ще ти стигнат портовете. Само трябва да си прецениш след време, когато купуваш хард диск( HDD), да вземеш такъв с голям капацитет.  Гласиш се да играеш игри, а апетита идва с яденето. например аз в момента имам към 50 инсталирани игри на компютъра си, но мисля да сложа още някоя друга. Това означава, че харда от 1 ТБ вече ми отесня, а имам и още 750 GB  за други работи, които също са завзели доста повече от половината капацитет. Филми не съхранвам, но само като се замисли човек, че един съвременен фотоапарат прави снимки от по 4-5 MB и че един заснет HD видеоклип е доста голям, то е ясно, че вече 1 TB не са за никъде. Само някой, който ползва компютъра си вместо саксия с цветя може да каже, че и 500 GB  му стигат. Не се обиждай, просто както казах, апетита идва с яденето. А вече една съвременна игра минава 10 GB и дори 20  в някои частни случаи. Представи си сега, че си купил тия игри от STEAM  и не  искаш  след всяка преинсталация на Windows да теглиш наново. E, тогава си ги качваш на отделен дял от хард диска. Та искам да кажа, че ако ще вземаш евтино дъно с малко възможности, прави си сметката и за хард дисковете, с които би искал да разполагаш в бъдеще. Навремето се почваше с 10-20-80 GB хард дискове и много хора са тръгнали от там. Днес обаче 500 GB  стигат само за офис компютър. Какво остава за компютър, който ще се ползва главно за игри и филми?

Ако обаче ще играеш само една игра, ти си знаеш. И аз пак казвам, че сам трябва да си прецениш. Никой тук не може да направи сметката вместо теб. Защото моята сметка е различна от твоята. Нито знам с какво качество искаш да играеш игрите, нито дали си привърженик на гладката картина, нито колко си запален геймър. Аз явно съм запален, след като имам толкова много инсталирани, а не някъде там по харда или на дискове игри. За теб не знам. Ако нищо от казаното по-горе от мен не те интересува, просто си купи това, което си намисли. 

Успех и да се похвалиш после!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря. Доста ми помогнахте. Все пак повече от 10 игри няма да имам едновременно на харда, пък и стария ми 114 гб хард диск ще го извадя като външна памет. Там са ми снимките видеото и музиката :). Още един последен въпрос. Ще взема н300 със сигурност но като не е в наличност до колко време евентуално ще я доставят. Аз пуснах "запитване" за да видим дали ще отговорят. Ако има проблем ще пиша.П.п Всичко съвместимо ли е тъй като нашите се притесняват  :huh:  :DEdit: Може ли да се вземе и видеото от никем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията я няма сигурно от месец насам.И не е ясно дали и кога ще я има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ами ли някакъв по-добър вариант. N-400? Тъй като Н200 ми изглежда твърде калпава  и дебела.http://nikem-bg.net/computer-components/COOLERMASTER-Force-500/picture.html този например ?Има ли място за всичко в нея. Като гледам има само 1 вентилатор който си върви в комплекта. Дали ще се охлажда добре ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря. Доста ми помогнахте. Все пак повече от 10 игри няма да имам едновременно на харда, пък и стария ми 114 гб хард диск ще го извадя като външна памет. Там са ми снимките видеото и музиката :). Още един последен въпрос. Ще взема н300 със сигурност но като не е в наличност до колко време евентуално ще я доставят. Аз пуснах "запитване" за да видим дали ще отговорят. Ако има проблем ще пиша.П.п Всичко съвместимо ли е тъй като нашите се притесняват  :huh:  :DEdit: Може ли да се вземе и видеото от никем.

Да всичко е съвместимо!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така остана въпросът с коя кутия ще съм и как ще сглобя видео картата. Попринцип има ли си някакви кабели от нея които трябва да се вкарват някъде или просто се монтирва в дъното на нейното място.  Гледах някакви клипове от които разбрах, че някъде се вкарват 4,6,8 пинови кабелчета. Ако това е вярно, вероятно ще извикам някой да ми го сглоби за няколко лева. Освен ако не ме насочите някак си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така остана въпросът с коя кутия ще съм и как ще сглобя видео картата. Попринцип има ли си някакви кабели от нея които трябва да се вкарват някъде или просто се монтирва в дъното на нейното място.  Гледах някакви клипове от които разбрах, че някъде се вкарват 4,6,8 пинови кабелчета. Ако това е вярно, вероятно ще извикам някой да ми го сглоби за няколко лева. Освен ако не ме насочите някак си.

В книжките които идват с частите ти, тоест с видеото е описано всичко подробно и с картинки. Ако пък те мързи да четеш, гугални и ще ведеш колко много клипчета и ръководства има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи на дъното ми пише, че поддържа PCI-2.0 докато на видео картата PCI Express 3.0. Няма ли това да е проблем. И захранването читаво ли е. Смисъл реално ли ще може да поддържа системата с 550W. Ако има вариант същата конфигурация само, че с по-добро дъно  пък да се ореже от рамта ще е чудесно. Отделно откъде мога да закупя кутията N300 na CM?
1 x 8-pin ATX 12V power connector e на това дъно а видео-то изисква 2x6pin connectori. Дали ще стане само с това ?
Това са ми последните въпроси и ще купувам през априлската ваканция евентуално.

ttp://nikem-bg.net/cart/46717p1r49615p1r49044p1r46974p1r50083p1rf.html  + http://www.emag.bg/video-karta-asus-nvidia-geforce-gtx-760-oc-directcu-ii-2048mb-gddr5-256bit-hdmi-2x-dvi-display-port-gtx760-dc2oc-2gd5/pd/DN94XBBBM/

И както си мисля ще трябва по-добро дъно. Разбира се не разбирам много, но леко се усъмних. За CM-N300 изглежда я няма никъде на пазара. Ще трябва заместител явно :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слота / дъното не е проблем. 

FSP-то е по-доброто захранване без значение какво пише на етикета.Ето ти инфо за консумацията - http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/R9_270X_Gaming/22.html

N300 не е налична та я забрави. Всъщност докато дойде време да купуваш може и да я заредят пак.

Едит. Промоцията в Емаг едва ли ще е валидна като тръгнеш да пазаруваш та не си прави сметките по-нея. 

Иначе това не променя нищо от към захранване - http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GeForce_GTX_760_Direct_Cu_II_OC/25.html

FSP Raider 550W е достатъчно и за по-добрата GTX770 ако става на въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

FSP-то е по-доброто захранване без значение какво пише на етикета.Ето ти инфо за консумацията - http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/R9_270X_Gaming/22.html

N300 не е налична та я забрави. Всъщност докато дойде време да купуваш може и да я заредят пак.

Видео картата ше бъде 760 тъй като разбрах, че е по-добра. По нагоре има линк от емаг

Едит. Промоцията в Емаг едва ли ще е валидна като тръгнеш да пазаруваш та не си прави сметките по-нея. 

Иначе това не променя нищо от към захранване - http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GeForce_GTX_760_Direct_Cu_II_OC/25.html

FSP Raider 550W е достатъчно и за по-добрата GTX770 ако става на въпрос.

Ок, успокои ме. Сега остава кутията и купувам до  другия петък. 

COOLERMASTER Force 500 ще стане ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Force 500 е с горен монтаж на захранването та не ти я препоръчвам.

N400 е добър избор ако искаш в бъдеще да имаш възможност да сложиш пълноразмерно дъно. Иначе N200 ще ти свърши същата работа но събира само микро като сегашното ти.

И двете кутии са с два вентилатора и събират дълги карти та са добър избор за нещо бюджетно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И последно да уточним дали старият хард-диск ще стане на това дъно за него намерих това Интерфейс/куплунг SATA 3 Gb/s with 22-pin SATA connector/SATA 1.5 Gb/s with 22-pin SATA connector (Mobile)  А на дъното пише, че има 24пин.И видеото ще стане ли с това дъно :)И явно е, че ще съм с N200.Благодаря ви за огромното търпение и нерви, които похабихте за мен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще стане на което и дъно да избереш. Sata са обратно съвместими та няма никакво значение.

Дъното обаче трябва да е микро за да се събере в кутията. Това в първия ти пост става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок. Въпросите с конфигурията май приключиха. Идва ред на ОС. Гледах доста из нета но  не можах да намеря читав Windows 7 Ultimate 64 bit, който да се събере на 4гб флашка. Откъде мога да си изтегля такъв ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напротив ако е читава дистрибуция (оригинална и не пипана) ще се събере. Явно си гледал някви самоделки.

Тук обаче не само се отклоняваме от темата (раздела е за хардуер не за софтуер) но и влизаме в забранена територия та линкове не мога да ти дам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря :)  Това е за сега ако има въпроси ще пиша пак :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според вас как е по-добре ? Да поръчам видеото от емаг и някой да ми я сглоби заедно с харда. Или пък директно от никем да я взема ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Асуса от Емаг е много добра оферта та аз на твое място досега да съм я поръчал. Докато се наканиш промоцията може и да свърши.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/46717p1r49044p1r46974p1r50083p1r49614p1r49379p1r46943p1rf.html Ок преди да поръчам искам да попитам дали този HDD става за конфигурацията и има ли по-добър ? В смисъл от 1 тб за около 100 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от WorstNightmare
      Здравейте
      Нов съм във форума и ще поискам съвет. Имам около 1000 лева на разположение, не разбирам от това, но знам, че със толкова пари не може да се вземе висок клас машина! Та въпроса ми е какво е по - добре да се направи - ъпгрейд на сегашната:
      MotherBoard:MSI FM2-A55M-E33
      CPU:AMD A8 X4 3.90GHz
      Video Card:AMD Radeon HD8570D
      RAM:Kingston 4GB DDR3 1333MHz
      HDD:WD Blue 1TB 7200Rpm SATA III или закупуване на новата. Дори не знам дали е възможно да се ъпгрейдва, защото беше компютъра го купихме сглобен. Периферия имам, както казах ще е главно за игри(по възможност най - новите). Монитора ми е 27" 1980x1080(BenQ GW2760). Ако не съм обяснил нещо както трябва, питайте. Благодаря предварително!
    • от Rxitbg
      Здравейте, нов съм в сферата на компютрите, но ми казаха че е по-голяма оферта да си сглобиш компютър вместо да го купуваш, заради различни части и т.н. Така: Имам бюджет около 1000-1100 лв и ми трябва компютър който да може да подкара почти всяка игра.Казаха ми някой добри процесори и видеокарти. И от опита ми за сътворяване на машина получих това  http://nikem-bg.net/cart/49705p1r1117p1r1008p1r47365p1r45235p1r46540p1rf.html + тази видеокарта http://www.stealtech.org/video/PALIT_GTX650TI_2GB_D5_id32783/ Мисълта ми е може ли да ми кажете мнение и дали липсва нещо. Предпочитам процесор Intel 3.0GHz+ и видеокарта Nvidia GTX 600+ . Съжалявам ако съм затруднил просто не разбирам много. ;/Благодаря предварително!
    • от georgivelikov
      Здравейте , ще копувам нов стационарен компютър с който ще целя само да цъкам игрички   но не желая FPS лаг и сякакви подобно изпрал съм някаква комфигурация но нека ви я задам тука за да дадете мнение 

CPU - i5 4670  s 1150 6mb cash
      ram 8 gb (2400 mhz ) ddr3 
      hdd 256 gb ssd  за операционна сис  
      hdd 1tb 
      GPU Nvidia Geforce GTX 770 2gb 256 bit 
       700W power supple 

въпросът ми е  дали процесорът е подходящ и дали е подходящо да сменя с някой АМД
       от същия клас   ако сменя с кой и каква е разликата 
       цялата кофигурация излиза около 1500 - 1600 лева

• от piratut
      здравейте. искам да попитам следното какво трябва да направя в тази ситуация  1 имам нова машина която е нямала ОС до сега 2 вкарвам диска с Windows Xp и започвам инсталацията 3 изписва ми starting windows екрана мигва и се появява error - 0x0000007b опитах се да натисна F6 преди да започне инсталацията за да й сложа драйверите любезно предоставени с машината от INTEL но безуспешно четох по други форуми и в този че проблема е в драйверите ама .... не мога да ги сложа докато ОС се инсталира. не е от клавиатурата защото ползвах и стара за която съм сигурен че работи. оставям последните решения на вас извинявам се ако темата не е пусната където трябва и ако имам правописни и/или пунктуационни грешки. 
    • от wish_bg
      Здравейте! От доста време насам не следя пазара на компютри и за това се обръщам за съвет към вас Искам да си сглобя конфигурация до около 1200-1300 лв и допълнена с подходящ 21.5 инчов монитор(до 300лв). Моля за някакви съвети, като имам и известни претенции:
      [*]Процесор: Интел [*]Видео карта: NVidia [*]+SSD HDD минимум 64 gb. [*]Имам kbd и мишка.

Компютъра ще се използва за игри и филми. Моля помагайте
  • Дарение

• Добави ново...