Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Казусът е следният- върху един покрив е сложена антена за безплатен интернет, къща на отстояние 50 метра с пряка видимост, хваща сигнала с вградения W- Fi адаптер на лаптопа, но разбира се сигналът е слаб. Бихте ли препоръчали рутер или AP, който ще свърши работа за усилване на сигнала?

Искам да уточня, че интернета няма да се краде. Просто това са възможностите на едно село в България и хората ме помолиха да им съдействам, но скоро не ми се е налагало да разглеждам антени.

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Здравейте.

На вас ви е ноеобходим WiFi адаптер с минимална мощност 1W и минимум 5dBi антена.

http://animabg.com/store/computer_accessories/0018/index.php?cls=0018

Редактирано от masterking* (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето един добър модел:http://www.tp-link.com/en/products/details/?model=tl-wn722n  и още по добър:Alfa Network AWUS036NHR 2000mW Antena Wifi USB

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор. Да заложим на малко повечко dBi?

Адаптерът дали има драйвер за Win 8?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето един добър модел:http://www.tp-link.com/en/products/details/?model=tl-wn722n  и още по добър:Alfa Network AWUS036NHR 2000mW Antena Wifi USB

От личен опит мога да кажа че този адаптер е пълна скръб. В една друга подобна тема споделих моя опит.

Аз споделям нета с комшията и с едно помещение което е на около 250-300 метра разстояние от рутера.

Има пряка видимост сигнала е 2 "чертички". Има забавяне и забиване от време навреме но за нет и скайп става.

Рутера е  TP-Link TL-WR740N компютъра в помещението лови сигнала с една ей такава "джаджа"  TP-Link TL-WN7200ND 

Рутера е до прозореца антената в помещението също.

Публикувано изображение

Ето линкове към въпросните теми.

Антена за усилване на сигнала от рутера

Изграждане на Wifi мрежа по "комшийски"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор. Да заложим на малко повечко dBi?

Адаптерът дали има драйвер за Win 8?

Споменахте че ви е необходимо устройство, което има голям обхват

Ватовете са много по важни от децибелите. Първото условие на което адаптерът тябва да отговаря е да е с мощност 1 или повече вата. Подобно устройство може да се закупи на значително по-ниска цена от Ebay.

Най ниските цени за такива устройства се предлагат в САЩ и Китай, но при поръчка от там може да се наложи да изчакате известно време за доставката.

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=1W+wifi&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR5.TRC1.A0.H0.Xwifi+adapter+1W&_nkw=wifi+adapter+1W&_sacat=0

На нашият пазар подобни устройства се предлагат на малко по-висока цена.

ТАЗИ тема може да ви бъде полезна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази цена от 35 лв. е напълно приемлива. За поръчка през Ebay ще им е трудно да се оправят. Важното е да стабилизираме сигнала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен това е правилен избор. Адаптерът ще свърши работа в вашия случай.

Има и вариант да закупите по-мощен рутер, но той е значително по-скъп.

Пишете след като изпробвате устройството.

Успехи. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях тръгнала да гледам рутерите на Нетгиър. В случая парите не са водещи, важното е работа да свършим :wink12:

Ако можете да препоръчате и по-мощен, но изпитан вариант, ще зарадвате много хората.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Казусът е следният- върху един покрив е сложена антена за безплатен интернет, къща на отстояние 50 метра с пряка видимост, хваща сигнала с вградения W- Fi адаптер на лаптопа, но разбира се сигналът е слаб. Бихте ли препоръчали рутер или AP, който ще свърши работа за усилване на сигнала?

Искам да уточня, че интернета няма да се краде. Просто това са възможностите на едно село в България и хората ме помолиха да им съдействам, но скоро не ми се е налагало да разглеждам антени.

Благодаря

Казусът е елементарен, но има различни решения и трябва да се намери оптимален вариант. 50 метра са изключително късо разстояние и ако е невъзможно да се постави кабел между двете точки(като най-евтино решение) препоръчвам да направите следното.

1. С някакво Андроид устройство измерете силата на сигнала в различните точки на къщата, използвайте тази програмка https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer (не можах да намеря подобна и безплатна за Win, ако намерите такава, можете да ползвате и лаптопа за измерване на сигнала). Ако получите сигнал по мощен от -70 (число по-близко до 0) недейте да правите опит с други устройства, резултатът ще е същия. Уточнявам това, защото при публична мрежа е възможно да имате добър сигнал (не се доверявайте само на чертичките на лаптопа си), а в същото време да имате лоша връзка и каквото и да направите вие, това положение няма да се оправи.

2. Ако след мерене сигнала е слаб, купете някакъв access point, например този http://www.argo-contar.com/?cid=20&cat=307&id=0611022120&kol=1.00&promo=0.

3. Настройте го. Сканирайте ефира и подберете място със силен сигнал. Такова място може би ще се окаже прозореца от който се вижда най-добре излъчващата антена, ако и там е слаб изнесете извън къщата.

4. Не забравяйте режима на работа repeater. Може да го използвате и да ви бъде адски полезен, но само ако АП-то и лаптопа се ползват в една равнина т.е. ако са на един и същ етаж от сградата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добро решение за wifi ubs adapter е тази антена .Съотношение цена качество

Антена за интернет с обхват до 5000 метра

http://4sale.exsitee.com/antena-za-internet-obhvat-do-5000-metra

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Асенчо!

Погледни темата от коя година е!  Сега сме февруари 2016. 

sirmilanov, много полезна информация. Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вдигам малко стара тема, но... Задължително ли е някой от тези адаптери да се настройва през компютър, или може и без настройка.

Историята няма нужда да я разказвам, та се разбрахме със съседа, че мога да му ползвам от интернета в дните в които съм си в къщи.

Но сигнала му стига само до двора ми на 15 20 метра от къщата, а в нея от време на време се показва. Ако си взема някой от тези  wifi адаптери, и го сложа във къщата ще прихване ли сигнала и да го усили, не ми трябва много,просто нормално за браузване и клипове по видеосайтовете. Изключваме да му сменяваме на човека антените или да прекарваме кабели, да го занимавам с глупости да злоупотребявам с добротата на човека не ми се ще. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези адаптери са си най обикновени USB WiFi донгъли и не могат да работят самостоятелно.

Може да се сложи рутер с външна антена в режим  repeater - виж по-горе мнението на sirmilanov

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...