Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

antonio_522

Проблем с игрите при нова конфигурация. Голям лаг.

Препоръчан отговор

Здравейте, на новата ми конфигурация която си закупих преди около два месеца и нещо, днес свалих играта Minecraft и има ужасни лагове, на какво може да се дължи?

Дъно: asrock 970 pro3

Видео карта: asus gtx 760

Рам памет: 8 GB 1600 mhz

Процесор: amd fx-8320

Видео картата не вдига повече от 55-60 градуса в нито една игра, но в майнкрафт-а има страшно насичане на сингъл плеър игра... а в другите игри фреймовете са доста по малко, от колкото трябва да са с подобна конфигурация... на какво може да се дължи това :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали има нещо общо,но ако имаш стара версия джава си я ъпдейтни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А само на сингъл плеър ли е този лаг? Аз имам само на сингъл  2-4 фрейма докарвам, докато на мулти вадя по 35-40 на макс.... Драйвърите са ъпдейтнати, Java-та - последна. Просто не знам вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема не е в хардуера, софтуерен е проблема по всяка вероятност. Може да дадете един скрииншот на tast manager с отметка show procceses from all users.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Джавата да, последна версия е... Операционната система е windows 8.1 Ето и тасковете:

http://store.picbg.net/pubpic/B2/D5/5336bfc7b859b2d5.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А игрите сигурен ли сте че са оптимизирани за 64 бита?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А игрите сигурен ли сте че са оптимизирани за 64 бита?

Тоест?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

64 битовата версия да са.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами те някои нямат, батълфилд 4 например има, но gta 4 няма...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен да намалиш графиките малко друго предложение не знам какво да дам за сега. Може би има FPS фиксове по интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами виж колко се натоварва видеокартата и на какви честоти работи. Виж и колко се товари процесора. С GTX760  не би трябвало да имаш никакви лагове при нормални условия. Дай един ресет и на драйверите, да не би случайно нещо да си променил, ако си ровичкал. А и да не си, навремето аз имах проблем с играта MOH 2010, която по някаква причина сама бе променила някои неща в  настройките на драйверите, та един reset  оправи нещата. 

И за кои други игри става въпрос, че не вървят с нормално кадри? И винаги ли е било така през тия два месеца? 

И между другото, кой те нави да ползваш Win 8  за игри?  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами виж колко се натоварва видеокартата и на какви честоти работи. Виж и колко се товари процесора. С GTX760  не би трябвало да имаш никакви лагове при нормални условия. Дай един ресет и на драйверите, да не би случайно нещо да си променил, ако си ровичкал. А и да не си, навремето аз имах проблем с играта MOH 2010, която по някаква причина сама бе променила някои неща в  настройките на драйверите, та един reset  оправи нещата. 

И за кои други игри става въпрос, че не вървят с нормално кадри? И винаги ли е било така през тия два месеца? 

И между другото, кой те нави да ползваш Win 8  за игри?  

Здравей, окей ей сега ще преинсталирам всички драйвъри

Видео картата в батълфилд4 на high настройки стига до 85 % usage, на 1006 mhz работи, не съм правил клокове или нещо подобно...

А относно уин-а, какъв е проблема? седмицата по добра ли е :?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, окей ей сега ще преинсталирам всички драйвъри

Видео картата в батълфилд4 на high настройки стига до 85 % usage, на 1006 mhz работи, не съм правил клокове или нещо подобно...

А относно уин-а, какъв е проблема? седмицата по добра ли е :?

Някой твърдят, че Win 8.1 е по-добър, но истината според мен е Win 7. По оптимизиран е и според мнозинството до днес е най-добрият Win за каквото и да е :).П.п Ако ти засича само в minecraft значи проблема е от самата игра според мен. В последно време много неща добавиха и я развалиха ужасно много. На стария ми компютър я подкарвах само до 1.6.4-с 30-35 фпс Нататък след 1.7 ъпдейда не можех дори да си отсека дърво от лаг и се отказах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 7 е по-добър от 8.1 в смисъла че много хора се оплакват от лошите драйвери за 8.1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с Уиндоусите може за някои игри да е така,но всичко ново върви много по-бързо на 8.1,погледнете няколко теста. А относно оплакванията,по-скоро бих заложил на кофти кракове отколкото на драйвъри (все пак нали народа масово си "купува" игрите)....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 7 е по-добър от 8.1 в смисъла че много хора се оплакват от лошите драйвери за 8.1

Значи днес през деня ще го инсталирам най - вероятно, ако го направя, ще пиша тук вечерта, за да съобщя дали има някакви подобрения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложих я, ама я махам... с седмицата е по зле, смисъл в gta iv държи 55-60 фпс на макс настройки ама на моменти играта просто спира, нито падат фреймове нито нищо, сякаш някой замръзява времето

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложих я, ама я махам... с седмицата е по зле, смисъл в gta iv държи 55-60 фпс на макс настройки ама на моменти играта просто спира, нито падат фреймове нито нищо, сякаш някой замръзява времето

Може да имаш някакъв вирус като Sub Zero  :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...