Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Razumceto

Може ли някои хора от пръв поглед да си познаят половинката?

Препоръчан отговор

Случва ли се някой като срещне бъдещия си партньор да го разпознае чрез аурата или нещо подобно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да случва се. Някой му казва аура, друг усещане, трети 6 чувство и т.н. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да случва се. Някой му казват аура, друг усещане, трети 6 чувство и т.н. 

А реално е случайност. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А реално е случайност. :D

Няма случайности колега. Зависи в какво вярваш, какво преследваш и към какво се стремиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма случайности колега. Зависи в какво вярваш, какво преследваш и към какво се стремиш.

Проблемът е,че някой не харесва даден тип жена или мъж,но остава вцепенен от видяното,остава като ударен от мълния.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти половин човек ли си, мама половин ли те е родила а ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът е,че някой не харесва даден тип жена или мъж,но остава вцепенен от видяното,остава като ударен от мълния.

Бъди малко по-подробен? Това не го разбрах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Карма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма случайности колега.

Само на теория. На практика:

случайност = събитие, чието настъпване, в контекста на разглеждането му, е достатъчно трудно да се предкаже, Пример, хвърляне на монета върху бетонен двор от 8 етаж - теоретично не е случайно, дали ще е ези или тура, но факторите са достатъчно че да не можеш да го определиш без някой суперкомпютър и мноооого датчици :)

Същото е и с любовта от пръв поглед. Дори и да приемем съществуването на аури, мисловна и друга връзка, примерно към момента на срещата не присъстват други фактори, като аурата на бащата на момичето например :P

В крайна сметка имам много случаи на разпаднала се любов от пръв поглед нали?

А ако разкараме аурите, то външният вид на един човек, моментното му поведение и т.н. са недостатъчни за да прецениш дали сте подходящи за истинска връзка (каквото по дяволите да значи това).

С две думи - случайност.

Карма.

Същата работа. Кармата може да е и само да си помислиш, че това е единственият/ата и после да бъдеш жестоко прецакан...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен повече ми звучи , като любов от пръв поглед.Или не съм разбрал аз правилно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само на теория. На практика:

случайност = събитие, чието настъпване, в контекста на разглеждането му, е достатъчно трудно да се предкаже, Пример, хвърляне на монета върху бетонен двор от 8 етаж - теоретично не е случайно, дали ще е ези или тура, но факторите са достатъчно че да не можеш да го определиш без някой суперкомпютър и мноооого датчици :)

Същото е и с любовта от пръв поглед. Дори и да приемем съществуването на аури, мисловна и друга връзка, примерно към момента на срещата не присъстват други фактори, като аурата на бащата на момичето например :P

В крайна сметка имам много случаи на разпаднала се любов от пръв поглед нали?

А ако разкараме аурите, то външният вид на един човек, моментното му поведение и т.н. са недостатъчни за да прецениш дали сте подходящи за истинска връзка (каквото по дяволите да значи това).

С две думи - случайност.

Същата работа. Кармата може да е и само да си помислиш, че това е единственият/ата и после да бъдеш жестоко прецакан...

Вярваш че е случайност и прецакване и точно това ти се случва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Попитали един човек дали вярва в любовта от пръв поглед и той отговорил:

- О да,спестява много време :tongue2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така или иначе ще трябват години, за да се провери дали го е разпознал правилно или не. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С две думи - случайност.

С една дума - картите на Живота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз до сега по аурите не съм се заглеждал, само по краката и в очите  :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не зависи само от човека срещу теб, но и от теб самия. Може подсъзнателно да се чувстваш самотен и да изпитваш силна привързаност към хора, които по принцип би отбягвал. Този вид привързване не е от нищо специално в другия, а от нещо което не е наред със теб самия. Аз бих казал че всичко това е чиста психология.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги ми е било странно как романтичните душици си намират всякакви сложни думички, за да определят какво е "любовта от пръв поглед". Такова нещо няма. И не знам какво има да се лъжем или да замаскираме очевидното, след като около секса се върти света. Това от пръв поглед не е нищо друго освен силно животинско желание и химични процеси, а вие си го наричайте както искате. Факт, е че всеки го интерпретира като му е угодно, за да го възприеме, защото видиш ли на някой му звучело грубо. Любов или поне това, което всички сме изпитали (пеперудите в стомаха) е чувство на неосъзнатост и не е полезно никому. Сега ще получа обвинителен акт от хора, които се самозалъгват, ама ще ви попитам какво е любов всъщност? Безполезна глупост, загуба на време и реална преценка. Истинското и дълбоко чувство е обичта, изградена с времето и ясното съзнание, какво си готов да направиш за човека срещу теб. Какво той би направил за теб и какво сте си дали един на друг. Това от пръв поглед обикновено завършва почти веднага в леглото и много зависи от това там как ще минат нещата. Ако са на ниво си викаме, еее влюбих се от пръв поглед без да се осъзнава, коя е истинската причина за това ни мислене. Ако е трагедия, се маха с ръка след ден-два и се казва, е май съм сбъркал/а...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така или иначе ще трябват години, за да се провери дали го е разпознал правилно или не. :)

Не винаги :) Всъщност, според теб, може ли изобщо да се провери това? Може да съм с един човек 20, 30 или 50 години и някой от нас, да реши, че не му се живее повече с другия. Има такива случаи. И това му е хубавото - винаги трябва да се грижиш за връзката си, не да от един момент да я приемеш за даденост.

Вярваш че е случайност и прецакване и точно това ти се случва.

Ми не, може аз да си вярвам че е единствената, но тя да вярва по-силно от мен в обратното - случайност :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не винаги :) Всъщност, според теб, може ли изобщо да се провери това? Може да съм с един човек 20, 30 или 50 години и някой от нас, да реши, че не му се живее повече с другия. Има такива случаи. И това му е хубавото - винаги трябва да се грижиш за връзката си, не да от един момент да я приемеш за даденост.

Ми не, може аз да си вярвам че е единствената, но тя да вярва по-силно от мен в обратното - случайност :P

Това си е мое виждане колега, а и аз вече го проверих многократно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се, че има всякакви случаи. Променяме се ние. Променя се и човека до нас, споделил живота ни. Няма лошо... И това може да се случи дори и когато човек се грижи за връзката си... :)

Но дори и да се случи този сценарий, за който говориш, след 20, 30 или 50 години преживени заедно, хората ще имат много красоти и хубави мигове, които да помнят до края на дните си. Все пак никой не стои с някого ей така в продължение на повече от 20 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

..."Все пак никой не стои с някого ей така в продължение на повече от 20 години."

Това е вече истинска приказка на мислещ човек. Аз първият път много лесно се справих не след 20-тата , а след петата година. Лошото , че сгреших втори път и се оказа, че е непоправимо вече. Та така почти се търпим 40 години. Два пъти по 20, Мерил! Голямо съм ГОВЕДО! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та така почти се търпим 40 години. Два пъти по 20, Мерил! Голямо съм ГОВЕДО! 

Бе щом поне един човек те търпи 40 години, все нещо става от тебе :) Мен ме търпят само от 12, та още не е сигурно :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Бе щом поне един човек те търпи 40 години, все нещо става от тебе :) Мен ме търпят само от 12, та още не е сигурно :P

Де тоз късмет да ме остави. Ще черпя куцо и сакато!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При Кармата всичко е следствие. Може да си мислиш че си прецакан, но просто това си заслужил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При Кармата всичко е следствие. Може да си мислиш че си прецакан, но просто това си заслужил.

За тезата, която защитавам, това няма значение. Тъй като не може да знаеш, какво точно си заслужил, няма как да знаеш дали това, което изпитаваш, е любов от пръв поглед или не :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...