Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте ,

имам един въпрос ,значи аз съм на Burgasnet (80mbps) от 4-5 години и съм много доволен ,няма никакви проблеми с пичовете ,интернета е много бърз ,и почти никога няма проблеми с връзката (на годината веднъж) и заплащам 25лв. Понеже телевизията ми и домашния телефон са на Vivacom сега ми предложиха високоскоростен интернет 100mbps ,въпроса ми е към тези ,които са на Vivacom ,интернета добър ли е ,има ли някакви проблеми ,питам защото ми излиза много по-изгодно от финансова страна ,но и ме спира това ,че с Burgasnet нямам абсолютно никакви проблеми и си много добър интернета. Благодаря ви предварително :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стой си на Бургас нет, щом си доволен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата от 80mbps до 100mbps ,няма да я усетиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен, че няма да я усети, интернета на vivakom не е кой знае какво :) Бил съм на виваком и е ужасно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Vivacom имат стабилност, без значение навън дали е 30 или -30, вятър, бури не признава. Обаче наложи ли ви се да търсите съпорт, по-добре не чакайте такъв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Vivacom имат стабилност, без значение навън дали е 30 или -30, вятър, бури не признава. Обаче наложи ли ви се да търсите съпорт, по-добре не чакайте такъв.

Аз точно от съпорта съм разочарован :( 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

доста зле е интернета аз и затова се махнах от тях преди години 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По закон всички доставчици трябва да прокарат кабелите под земята, което значи, че времето (метеорологичните условия) не трябва да влияят... На теория. Но знаем как се спазват законите в България.Иначе 20 Mbps реално са 20/8=2.5 MB/s, ноооо, нека не забравяме, че интернет е двустранна връзка. Едновременно се приема и изпраща информация. Ако искаш да отвориш даден сайт, сървъра на който е сайта има връзка 50 Mbps, то дали ти ще имаш 50, 80 или 100 Mbps е без значение.Също така, както тези 80 Mbps на Бургас нет, така и тези 100 на Виваком са максимални скорости, въпроса минимално гарантираните какви са.И нека сметнем каква е разликата от 80 до 100 - това са 25%. Сега да помислим един стандартен филм, 1.37 GB за колко време ще се свали.1.37 GB х 1024 = 1 402.88 MB / 10 MB/s (което са 8-те Mbps на Бургас нет) прави 140 секунди на максималната скорост, а това са около 2 минути и половина.1.37 GB х 1024 = 1 402.88 MB / 12.5 MB/s (на Виваком 100-те Mbps) прави време за сваляне от 112.23 секунди, разделено на 60 секунди идва точно под 2 минути.Реално разликата е около 30 секунди и това е при сваляне на максимална скорост от началото до края...Разликата не е толкова осезаема сега, нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е така е да, но и въпроса е малко неточно зададен. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи оптиката на Виваком в Бургас не струва? Така ли да се разбира?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Здравейте ,

имам един въпрос ,значи аз съм на Burgasnet (80mbps) от 4-5 години и съм много доволен ,няма никакви проблеми с пичовете ,интернета е много бърз ,и почти никога няма проблеми с връзката (на годината веднъж) и заплащам 25лв. Понеже телевизията ми и домашния телефон са на Vivacom сега ми предложиха високоскоростен интернет 100mbps ,въпроса ми е към тези ,които са на Vivacom ,интернета добър ли е ,има ли някакви проблеми ,питам защото ми излиза много по-изгодно от финансова страна ,но и ме спира това ,че с Burgasnet нямам абсолютно никакви проблеми и си много добър интернета. Благодаря ви предварително :D

Погледни пост №2 какво ти е написано. Към него ще добавя само няколко думи!

Да не вземеш да направиш тази грешка и да се прехвърлиш на Виваком! Или някой ще опонира за скорост 100 мегабита?Да не се и опитва, моля!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е така е да, но и въпроса е малко неточно зададен. :)

Е, защо да е неточен? Човека е получил оферта, пита за мнение за другият доставчик. За сегашният доставчик казва, че е доволен, за новият знае цената и скоростта, която предлагат. Каква друга информация да предостави в питането си човека?И аз така на времето бях доволен от Speedy, но сега седят в подписа ми с едно послание към тях...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз точно от съпорта съм разочарован :(

и аз 2 месеца бях без телевизия... и те се оправдават че идвали и все ме нямало...

в момента съм на 45 мегабита, което не пречи от време на време на рутера да меря стабилно дърпане със 90... просто се случва да дърпам същото, което е дръпнал някой на същия доставчик...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и аз 2 месеца бях без телевизия... и те се оправдават че идвали и все ме нямало...

С грижа за клиента :D :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мои близки бяха на Вивакомския интернет, и редовно стояха без нет. На два пъти се случи да нямат интернет с цели седмици, понеже някой бил откраднал кабелите на Виваком, все едно абонатите са виновни за това. Служителят им, с който разговаряхме по телефона каза буквално следното "Не ние ви крадем кабелите, ваш си е проблема" и дотам. Накрая, разбира се, прекратиха договора си с Виваком, вързаха се някакво квартално операторче, и са доволни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за бързите отговори :) ,и само да допълня мен не ме касаеха 20-те по-високи mbps ,просто излиза много по-изгодно от финансова страна и питам дали интернета е добър като поддръжка и т.н. Явно ще си остана на Бургас-нет ,досега и без това съм нямал никакви проблеми с тях ,а използвам услугите им от 4-5 години ,както споменах :) Лек ден на всички :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стой си на тях бе човек, не се набутвай със Виваком !

Аз им бях абонат 5 години, и бях доволен, ама накрая не се търпеше положението, и от миналото лято съм на кварталния LAN. Дори и скоростта за която плащам е два пъти по-висока, плюс това съм на безсрочен договор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз до скоро бях на безсрочен договор към Net-1, никакви забележки. Сега даже ми увеличиха скоростта от 6 MB/s на 10 MB/s, като (понеже бях доволен), реших да подпиша нов срочен договор и цената ми падна на 10 лв за първите 6 месец и по 21 за следващите 12 месеца.За Виваком преобладава негативното мнение.p.s. Ползвам и кабелна телевизия от тях, цената е за интернет и телевизия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от 80 до 100 - това са 25%

верно ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

верно ?

Объкркал се е колегата в бързината. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, май ще се местя в Бургас. Тия предлагат и оптика с(засега до) 250Мб/с(разбира се, с не гарантирана скорост), на доста сносни цени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

верно ?

80 * 25% = 20 Mbps. Ако искаш извади елката и сметни 80 + 25% да видим колко ще излезне.Ние търсим колко е приръста до 100, а не вадим от 100.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз потвърждавам, че съпорта на Vivacom е просто ужасен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...