Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, колебая се между два процесора : Intel Pentium g3220 vs AMD A6 6400k.

Компютърът ми няма видео карта, затова ще разчитам изцяло на вградената в процесора.

Компътарът ще се използва за сърфиране в интернет , работа с аутокад.

Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако няма да слагаш видеокарта след време- АМД-то.

Ако ще слагаш видеокарта в бъдеще и мислиш  да сменяш процесор с по-мощен- Intel-а.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти сравнение между двата процесора ЛИНК

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

честно казано според мен вземи интел-а ;)

АМД то е слаб въпреки че е с 2 ядра и 3.9 гхз с 1 мб Л2 кеш  :no-no: с  интегрирана   Radeon HD 8470D

иначе си е добър с интегрираната видео карта и ГХЗ-овете обаче не ми хареса Л2 кеша ! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм за Пентуима нищо ,че честотата му е по-ниска и няма Tubroboost .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

честно казано според мен вземи интел-а Публикувано изображение

АМД то е слаб въпреки че е с 2 ядра и 3.9 гхз с 1 мб Л2 кеш  Публикувано изображение с  интегрирана   Radeon HD 8470D

иначе си е добър с интегрираната видео карта и ГХЗ-овете обаче не ми хареса Л2 кеша ! 

Всъщност AMD няма L3 КЕШ Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам много, но знам че L2 кеша има по-голямо значение от L3. Така ли е ?

колкото повече Л2 кеш има толкова хубаво :)
бях с Pentium 4 HT 512 с 1 МБ Л2 кeш / 2.8GHz / 1 core/2 threads и забиваше в  Win 7 :/
Сега съм с Pentium D 945 4 4 МБ Л2 кеш / 3.4 GHZ/ 2 cores/ 2 threads и здраво бачка  :)  така че при твоя случай процесорите са с еднакви ядра обаче единия няма да бачка заради Л2 кеша :/
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това което ме дърпа към АМД е че може да се овърклоква ,и че при комбинация с radeon карта се повишава производителността. Може би и в игрови режим ще се справя по-добре. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това което ме дърпа към АМД е че може да се овърклоква ,и че при комбинация с radeon карта се повишава производителността. Може би и в игрови режим ще се справя по-добре. 

ти си знаеш :) но интел-а говори  за сигурна сила :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам още един въпрос - не мога да открия кой модел е интелското видео.

Ще се радвам да чуя и други мнения по въпроса.

Processor Graphics  Intel® HD Graphics Graphics

Base Frequency 350 MHz

Graphics Max Dynamic Frequency 1.1 GHz

Graphics Video Max Memory 1.7 GB

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нико го е казал най-точно. Ако няма да се купува друго видео АМД-то, ако ще се купува друго видео - пентиума. Да, можеш да сложиш Radeon 6570 и да удвоиш фреймовете при игра. Или можеш направо R7-250 да набараш на промоция за 100-тина лв и да разбиеш 6570 с нея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То има и отключен Пентиум но цената също е друга. Колкото до комбинацията там нещата са зле. Така или иначе щом няма да се цъкат игри е без значение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за многото бързи и точни отговори! В крайна сметка се спрях на интелския процесор, пък по-натам ще се мисли за видео.

по добре си вземи http://nikem-bg.net/computer-components/Intel-Pentium-G3258-3.2GHz-3MB-LGA1150-BOX

има много по- голяма себестойност 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Човека търси процесор за 100лв, ти се счупи да го убеждаваш, че процесор за 140 е по-добър. Ако ще се ползва външно видео може и 760К да вземе за 140лв и пак ще е по-добър избор от тези двата. Ама бюджета от 100лв малко ограничава нещата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако може да се извадат 40на лева отгоре,по-добре G3258,с малко клок показва не лоши резултати и се опитомява дори с дъно за 70-80лв.С боксовия охладител си прави 4.2GHz без проблем

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, малък клок, 3,2 до 4,7... С Noctua NH-D14 таман ще го охладиме прилично. Z97 дъното за тоя клок и охладителя току що отежниха бюджета с 250 лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината, щом ще се чертае на Аутокад е по-добре да се вземе интелският процесор. Аутокад си е една доста неоптимизирана за повече ядра програма и там е важна производителността на едно ядро, а там Интела бие. Не съм наясно след клок как ще се държи АМД-то, но това вдига бюджета така или иначе. Ако ще се работи с най-новата версия на Аутокад и/или в 3D режим е добра идея да се предвидят някакви пари за поне някакво видео - нещо такова като минимум. Разбира се вграденото видео в процесора ще свърши някаква работа временно - от няколко месеца до година. Нека автора да си вземе интела и да опита и да реши има ли ннужда в последствие.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, малък клок, 3,2 до 4,7...С Noctua NH-D14 таман ще го охладиме прилично. Z97 дъното за тоя клок и охладителя току що отежниха бюджета с 250 л

c CM hyper 412 plus а и не забравяй че и на някой asus B и H дъна може да се клоква ;)просто си зависи от човеака дали му се клоква или не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Човек, дай да си говорим сериозно... 2+1 фазово захранване на процесора... Ти лично би ли си купил дъно с 2+1 фазово захранване за да клокваш? И би ли клоквал "леко" от 3,2 до 4,7? Лек клок е 3,6... 4,7 си е сериозен клок, и това захранване на Н или В дъната далеч не е замислено за сериозен клок. Z дъната започват от 150лв, и определено си заслужават парите, ако идеята е сериозен клок.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обръщам се към Вас защото не разбирам много от компютри и имам нужда от помощ (която получих). Както казах по-горе съм се спрял на интела поради повечето положителни отзиви за него. Наясно съм , че интелското видео не е от най - добрите, но след известно време ще се купя и видео - говорим за сума около 150 до 180 лв. 

Благодаря отново за отделеното време!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Един въ(прост) Имате ли си и каква дънна платка, или процесора ще го поставяте в джоба на късите си панталони, да чертае схемите на сглобяване с КАД-а оттам? Щото оставам с впечатлението си от целият си опит, че през последните около 15 години няма дънна платка, на която може да се монтира процесор, на който и да е производител.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от nikolay_avr
      Здравейте,
      Датчикът на дъното показва -55.0 С температура на процеса и максимални обороти на вентилатора 800 об/м (през биоса). Реалната температура е сериозна. 
      Носих го в сервиз (компа е гаранционен) и чудо - там всичко си работи както трябва: +40-50 градуса и 2000 об/м....
      Взимам си компа, прибирам се, пускам го и отново -55 С и 800 оборота... Реалните градуси остват чудовищни, процесора тротълва и дори се гаси сам заради прегряване. 
      Ryzen 5 3600XT
      Wraith Spire (AMD stock)
      Gigabyte Auros B550 elite v2
      Помощ! :))

• от bissko
      Зравейте,
      Компютърната конфигурация е:
      Дъно: ASROCK B250M PRO 4
      Процесор:PENTIUM G 4560
      Хард: SSD KINGSTON 480 GB
      Рам: KINGSTON 8 GB
      Видео: ASUS RX 470 8 GB
      Захранване:  CORSAIR RM 650 X
      REV.  на биоса  на дъното показва,че е B 2.50
      Питането ми е,ако реша да сложа процесор i3 8100  трябва ли да се актуализира БИОСА  на дънната платка или той сам се актуализира

• от Soviet Soldier
      Здравейте,
      Днес след спиране на тока дъртият ми компютър отказа да се включи, дава само следния код 1-3-3-1. Проверих и се оказва, че е проблем с някаква си DRAM, или иначе казано, поне доколкото разбрах от намереното в нета е заминало дъното. Та реших, че е време да сглобя нещо по-свежо. Искам да знам тези компоненти пасват ли добре един към друг?
      https://m.emag.bg/dynna-platka-asus-socket-am4-prime-a320m-k/pd/DTGJ7DBBM/?ref=fav_pd-title

https://m.emag.bg/procesor-amd-ryzen-3-1200-3100mhz-10mb-socket-am4-box-yd1200bbaebox/pd/DYLV8KBBM/?ref=fav_pd-title

https://m.emag.bg/pamet-corsair-vengeance-lpx-black-8-gb-ddr4-3000-mhz-cl16-cmk8gx4m1d3000c16/pd/D4JRTVBBM/?ref=fav_pd-title
      Също така искам да знам старите ми хард дискове, ако не се лъжа SATA II ще са съвместими с това дъно?
      300W захранване, дали е достатъчно за този хардуер? 
    • от Hristo00
      Искам да взема процесор intel core 2 quad q8400 2,66ghz за дънна платка p5kpl/1600. Въпроса ми е ще върви ли цс го и лигата? Рам паметта е 4гб и видео карта nvidia geforce gt710.
    • от nosorogabg
      Кво стаа маняци имам въпрос..харесал съм си процесор(Intel Core i5-6500 Quad-Core 3.2GHz LGA1151), но сегашният ми процесор е Kaby Lake а i5-6500 до колкото разбрах от ark.intel.com е Skylakе. Ето това е мойто дъно  https://prnt.sc/qhxwh0.  Въпросът ми е следният..мога ли да сложа тази i5-ца на това дъно ?
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване