Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, колебая се между два процесора : Intel Pentium g3220 vs AMD A6 6400k.

Компютърът ми няма видео карта, затова ще разчитам изцяло на вградената в процесора.

Компътарът ще се използва за сърфиране в интернет , работа с аутокад.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Ако няма да слагаш видеокарта след време- АМД-то.

Ако ще слагаш видеокарта в бъдеще и мислиш  да сменяш процесор с по-мощен- Intel-а.

Редактирано от Нико_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти сравнение между двата процесора ЛИНК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

честно казано според мен вземи интел-а ;)

АМД то е слаб въпреки че е с 2 ядра и 3.9 гхз с 1 мб Л2 кеш  :no-no: с  интегрирана   Radeon HD 8470D

иначе си е добър с интегрираната видео карта и ГХЗ-овете обаче не ми хареса Л2 кеша ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм за Пентуима нищо ,че честотата му е по-ниска и няма Tubroboost .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбирам много, но знам че L2 кеша има по-голямо значение от L3. Така ли е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

честно казано според мен вземи интел-а Публикувано изображение

АМД то е слаб въпреки че е с 2 ядра и 3.9 гхз с 1 мб Л2 кеш  Публикувано изображение с  интегрирана   Radeon HD 8470D

иначе си е добър с интегрираната видео карта и ГХЗ-овете обаче не ми хареса Л2 кеша ! 

Всъщност AMD няма L3 КЕШ Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбирам много, но знам че L2 кеша има по-голямо значение от L3. Така ли е ?

колкото повече Л2 кеш има толкова хубаво :)
бях с Pentium 4 HT 512 с 1 МБ Л2 кeш / 2.8GHz / 1 core/2 threads и забиваше в  Win 7 :/
Сега съм с Pentium D 945 4 4 МБ Л2 кеш / 3.4 GHZ/ 2 cores/ 2 threads и здраво бачка  :)  така че при твоя случай процесорите са с еднакви ядра обаче единия няма да бачка заради Л2 кеша :/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това което ме дърпа към АМД е че може да се овърклоква ,и че при комбинация с radeon карта се повишава производителността. Може би и в игрови режим ще се справя по-добре. 

Редактирано от dynamoopel (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това което ме дърпа към АМД е че може да се овърклоква ,и че при комбинация с radeon карта се повишава производителността. Може би и в игрови режим ще се справя по-добре. 

ти си знаеш :) но интел-а говори  за сигурна сила :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам още един въпрос - не мога да открия кой модел е интелското видео.

Ще се радвам да чуя и други мнения по въпроса.

Редактирано от dynamoopel (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам още един въпрос - не мога да открия кой модел е интелското видео.

Ще се радвам да чуя и други мнения по въпроса.

Processor Graphics  Intel® HD Graphics Graphics

Base Frequency 350 MHz

Graphics Max Dynamic Frequency 1.1 GHz

Graphics Video Max Memory 1.7 GB

Редактирано от Tuncay Molla (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нико го е казал най-точно. Ако няма да се купува друго видео АМД-то, ако ще се купува друго видео - пентиума. Да, можеш да сложиш Radeon 6570 и да удвоиш фреймовете при игра. Или можеш направо R7-250 да набараш на промоция за 100-тина лв и да разбиеш 6570 с нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То има и отключен Пентиум но цената също е друга. Колкото до комбинацията там нещата са зле. Така или иначе щом няма да се цъкат игри е без значение.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз бих ти препоръчал http://nikem-bg.net/computer-components/Intel-Pentium-G3258-3.2GHz-3MB-LGA1150-BOX

ако имаш дъно на АСУС (1150) ще можеш да го клокнеш дори и с стоковото охлаждане 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за многото бързи и точни отговори! В крайна сметка се спрях на интелския процесор, пък по-натам ще се мисли за видео.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за многото бързи и точни отговори! В крайна сметка се спрях на интелския процесор, пък по-натам ще се мисли за видео.

по добре си вземи http://nikem-bg.net/computer-components/Intel-Pentium-G3258-3.2GHz-3MB-LGA1150-BOX

има много по- голяма себестойност 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека търси процесор за 100лв, ти се счупи да го убеждаваш, че процесор за 140 е по-добър. Ако ще се ползва външно видео може и 760К да вземе за 140лв и пак ще е по-добър избор от тези двата. Ама бюджета от 100лв малко ограничава нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако може да се извадат 40на лева отгоре,по-добре G3258,с малко клок показва не лоши резултати и се опитомява дори с дъно за 70-80лв.С боксовия охладител си прави 4.2GHz без проблем

Публикувано изображение

Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, малък клок, 3,2 до 4,7... С Noctua NH-D14 таман ще го охладиме прилично. Z97 дъното за тоя клок и охладителя току що отежниха бюджета с 250 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В интерес на истината, щом ще се чертае на Аутокад е по-добре да се вземе интелският процесор. Аутокад си е една доста неоптимизирана за повече ядра програма и там е важна производителността на едно ядро, а там Интела бие. Не съм наясно след клок как ще се държи АМД-то, но това вдига бюджета така или иначе. Ако ще се работи с най-новата версия на Аутокад и/или в 3D режим е добра идея да се предвидят някакви пари за поне някакво видео - нещо такова като минимум. Разбира се вграденото видео в процесора ще свърши някаква работа временно - от няколко месеца до година. Нека автора да си вземе интела и да опита и да реши има ли ннужда в последствие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, малък клок, 3,2 до 4,7...С Noctua NH-D14 таман ще го охладиме прилично. Z97 дъното за тоя клок и охладителя току що отежниха бюджета с 250 л

c CM hyper 412 plus а и не забравяй че и на някой asus B и H дъна може да се клоква ;)просто си зависи от човеака дали му се клоква или не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек, дай да си говорим сериозно... 2+1 фазово захранване на процесора... Ти лично би ли си купил дъно с 2+1 фазово захранване за да клокваш? И би ли клоквал "леко" от 3,2 до 4,7? Лек клок е 3,6... 4,7 си е сериозен клок, и това захранване на Н или В дъната далеч не е замислено за сериозен клок. Z дъната започват от 150лв, и определено си заслужават парите, ако идеята е сериозен клок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обръщам се към Вас защото не разбирам много от компютри и имам нужда от помощ (която получих). Както казах по-горе съм се спрял на интела поради повечето положителни отзиви за него. Наясно съм , че интелското видео не е от най - добрите, но след известно време ще се купя и видео - говорим за сума около 150 до 180 лв. 

Благодаря отново за отделеното време!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един въ(прост) Имате ли си и каква дънна платка, или процесора ще го поставяте в джоба на късите си панталони, да чертае схемите на сглобяване с КАД-а оттам? Щото оставам с впечатлението си от целият си опит, че през последните около 15 години няма дънна платка, на която може да се монтира процесор, на който и да е производител.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
    • от kolib4iata
      Здравейте.Помогнете в избора на процесор.
      Двоумя се между тези двата като бюджета е 400 лева.
      AMD Ryzen 5 2600
      Intel Core i5-8400
      Играя само WOT с GTX 1060 6gb, гледах сравнения на двата и клоня към Ryzen (игрането на игри не е преоритет)
    • от RoSS7
      Колеги, здравейте,
      ще съм ви много благодарен ако някой ми обясни по-подробно какво трябва да направя. Попаднах на две подобни теми, но не успях да постигна никакъв резултат. Синът ми използва компютъра за игри, но по 1-2 часа на ден и през останалото време аз съм на него. Проблемът ми е следния. Винтелатора на процесора е много шумен, понякога се изключва за няколко секунди и компютъра почти не се чува как работи, но след това перката се завърта отново и направо откачам. Използвам компютъра за писане на документи, които изобщо не натоварват процесора, понякога чета някакви статии в интернет и искам да разбера възможно ли е да изключвам перката на процесора за определено време, защото съм сигурен, че не го натоварвам. Четох в нета, че може да се направи при определени градуси да се пуска и когато не се натоварва да се изключва. Моят се изключва за няколко секунди и ако мога да увелича тези секунди или да го направя да се включва само когато е необходимо ще бъде страхотно. На снимката съм описал всички части на компютъра и ще съм ви безкрайно благодарен ако ми помогнете. Мисля, че имам достатъчно винтелатори и докато аз го ползвам може да мина и без охладителя на процесора, но ако греша, моля поправете ме, защото не съм на Ти с компютрите, но ако ми обясните какво да направя ще се справя с малко помощ от приятел

• от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.