Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет!

Машинката е HP Mini 210-3000 и знам, че няма големи възможности за клок!

Процесорът е Intel Atom N570 двуядрен и работи на 1.66GHz=

Питането ми е този процесор, до колко мога да го клокна без да ми прави никакви проблеми?

На 2GHz много ли ще е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет!

Машинката е HP Mini 210-3000 и знам, че няма големи възможности за клок!

Процесорът е Intel Atom N570 двуядрен и работи на 1.66GHz=

Питането ми е този процесор, до колко мога да го клокна без да ми прави никакви проблеми?

На 2GHz много ли ще е?

Ако искате да имате работеща машина недейте.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 2GHz много ли ще е?

Не, не е много.

Щото няма да стане упражнението, не за друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тва е все едно да питаш: може ли да си сложа турбо на Запорожеца

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, поне е успял с залагането на стик от 2ГБ оперативна памет,   максимума за процесора,  което кой знае защо не е указано като разрешено от HP на сайта на топа :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има скрипт, чрез който можеш да променяш напрежението и да повишиш тактовата честота. Ползвам го и мога да кажа, че е стабилен при 2.1 GhzПотърси информация.Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На този лаптоп въобще недей да правиш overclock защото ще го съсипеш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тва е все едно да питаш: може ли да си сложа турбо на Запорожеца

Може да се сложи но това е друг въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има скрипт, чрез който можеш да променяш напрежението и да повишиш тактовата честота. Ползвам го и мога да кажа, че е стабилен при 2.1 GhzПотърси информация.Поздрави!

Е браво на теб - подаваш ми сламка, а пък не искаш да ме изтеглиш.

Кажи откога имаш машинката? Ти ли я клокна? На мен лично голямо дърво ми се вижда - процесорът много грее, но той не е виновен, а самото охлаждане!Ти можеш ли да гледаш блу рей филми, без да ти накъсва звук и картина?Някои ми забиват, но други вървят гладко.Преди малко конвертирах един филм, който е МКВ с големина от 6ГБ и с резолюция 1280:544 пиксела.Картината не съм я пипал!!!Конвертирах звука от ДТС в МР3.Пуснах го на лаптопчето и тръгна без проблеми.В началото започна с 800МВ РАМ и товаримост на ЦПУ-то до 90,после рамта скочи до 1ГБ, а проца мина на 50%...малко по-късно отиде на 600 РАМ и 20-30% ЦПУ-то.

Много ми се ще поне на 2GHz да го закарам, но като го гледам как се мъчи с филми HD и как се товари и грее този Атом не знам, какво да го правя?! Ако го вдигна на 2GHz ще грее ли така при гледането на МКВ-та и блу рей филми.Питам щото , ако е на 2GHz пък няма да се товари толкова и да грее така?!Сподели малко информация де.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено, че ще грее даже може и да го повредиш със сигурност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Комодо  това лаптопче е направено да си видиш пощата бе човек Публикувано изображение  Недей  троши машинката за глупости,че ше останеш и без нея. Цъкни в чичо Гошо  какви са изискванията за  определен формат  и не търси под вола теле . Тоя Атом  е на нивото на  смартфон от към производителност и идеята му е да запълни нишата  между таблет  и лаптоп.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

73 градуса след 24 часов тест, 67-69 при HD видео. Нека бъдем честни - почистил съм машината, операционната система е чиста и стабилна. Колко нагрява е въпрос донякъде на избор. Машината работи денонощно, ползва се за хост на прокси и впн, HD и торенти. Доволен съм от производителността, но за някой би било недостатъчно.Июа прекрасно ръководства в интернет. Намерете информация за клок на видео чипа, информация за нвдостатъците и пр.Поздрави!

Редактирано от MoHuToP (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

73 градуса?! Има в предвид, че това ще довърши лаптопа. Тази температура е висока. Не говоря за самия чип, той може и да издържи, проблема е в елементите, които са около него. Така или иначе ти си решаваш. Дадени са няколко мнения по въпроса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

73 градуса след 24 часов тест, 67-69 при HD видео. Нека бъдем честни - почистил съм машината, операционната система е чиста и стабилна. Колко нагрява е въпрос донякъде на избор. Машината работи денонощно, ползва се за хост на прокси и впн, HD и торенти. Доволен съм от производителността, но за някой би било недостатъчно.Июа прекрасно ръководства в интернет. Намерете информация за клок на видео чипа, информация за нвдостатъците и пр.Поздрави!

Удобно ли ти е да ми дадеш линк към подробна информация за клок на видеото и процесора, ще съм ти много благодарен!73 градуса под стрес е добре...четох в описанието за този процесор, че максималната му температура е 100градуса, някъде в ета го видях.Искам да питам хардуерните спецове тук, дали на тази машинка мога да й сложа SSD, и ако мога, какъв сата3 или сата 2?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти вече си решил да си правиш експерименти, така че отговорността си е твоя. Не е проблема в температурата на процесора, Той може да издържи тези 100 градуса, но елементите около него не могат. В един момент просто лаптопа ще изгасне. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От опит говоря. Стопил съм някои части. Ако нещо не е предвидено за клок, не го пипай. Ако това чудо има някаква видеокарта с поддръжка на DXVA или CUDA, може да ползваме тях за филмите. Иначе ще страдаш с този лаптоп или ще го съсипеш. Най-добре смени плеъра, смени декодера, абе пипай софтуера преди хардуера. Опитай ArcSoft TotalMedia Theatre. Не би трябвало да имаш проблеми с 720p, но с 1080p ще имаш. Не става за блурей.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не му  давайте повече акъли защото е безпредметно. Ще си поигре малко  и като го стопи пак ще кихне 500 лева за нов. Той си мисли ,че като дигне 100 мегахерца на процесора и ше  отлети на Марс :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз предлагам да залагаме, колко ще издържи.Публикувано изображение

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този Интел Атом е предвиден за лека ОС ,радвай се ,че поне е двуядрен но за клок не си и помисляй.Като клокнеш се повишава и ел. консумацията ,а това автомат значи по-висока температура.Упражнението е безмислено тъй като няма да доведе до желания ефект.Няма смисъл да пускаш HD филми ,видео картата и екрана не поддържат такъв формат.Тегли си ДВД формат и си свиркай.Поздрави.

Редактирано от McLane (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно време ползвах  SoftFSB на античния ми Cyrex на 166MHz. Клоквах го почти до 200MHz. Над 200 тръгваше само с кафеварка пълна с лед...Както и да е... Публикувано изображение

http://www.overclock.net/t/862232/overclocking-hp-mini-210

Сега се казва SetFS. Добре си помисли преди да пипаш та да не останеш без двуядрената елка....

Изборът е твой.....

Редактирано от OMNII (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

OMNII, благодаря ти много!

Да питам за най-тежките блу рей не е ли по-добре да вдигна графичния адаптер?

Дали се поддава на клок, и ако да, дали можеш да ми помогнеш с инфо?

Благодаря!

Ще съм щастлив човек, ако тая куца печка я накарам да работи стабилно на 2 гиги и да пипна видеото, така че като гледам тежки блу рей филми да ми вървят без да насичат говор и картина.

Нооо...това е до късмет, нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

OMNII, благодаря ти много!

Да питам за най-тежките блу рей не е ли по-добре да вдигна графичния адаптер?

Дали се поддава на клок, и ако да, дали можеш да ми помогнеш с инфо?

Благодаря!

Ще съм щастлив човек, ако тая куца печка я накарам да работи стабилно на 2 гиги и да пипна видеото, така че като гледам тежки блу рей филми да ми вървят без да насичат говор и картина.

Нооо...това е до късмет, нали?

Момче, като горд софственик на беърбон с Atom D525 (2 ядра, 1.86GHz) ти казвам: НЕ ПРАВИ ГЛУПОСТИ!!! За да плейваш нормално 1080р mkv и Blu-Ray филми ти е необходимо да имаше видеокарта от рода на Nvidia ION2 или ATI 5430 (ако не бъркам)! Просто колкото и да вдигаш каквато и да е честота, видеото ти НЯМА хардуерна поддръжка на тая резолюция, а процесорът е МНОГО СЛАБ за да ти го смята софтуерно!

Ама ти си знаеш де....

Редактирано от The Lotus Eater (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж тук, как го клокват безпроблемно:

Момчета като стартирам програмата за овърклок ми изписва PLL Byte Error

Нещо в биоса ли трябва да изключа?

Значи проблемът с този PLL е в неправилния Клок генератор!

Процесорът ми е Интел Атом N570.

ГЛЕДАМ РАЗНИ КЛИПОВЕ В ЮТУБ, НО НЕ Е 427AGLF

Редактирано от C.O.M.O.D.O (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ма как ще клокваш със програма.Клок се прави през БИОС.Можеш само да о*ереш работата.PLL е напрежението на множителя на процесора който се намира в самия процесор.Най-вероятно тази *убава програма гърми щото иска по-високо напрежение.Компютъра си е твой така че , като си тръгнал да го гориш давай смело.Надуй волтажите на процесора и после си го блъскай в главата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.