Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Овърклок на CPU Intel Atom

Препоръчан отговор

Привет!

Машинката е HP Mini 210-3000 и знам, че няма големи възможности за клок!

Процесорът е Intel Atom N570 двуядрен и работи на 1.66GHz=

Питането ми е този процесор, до колко мога да го клокна без да ми прави никакви проблеми?

На 2GHz много ли ще е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Привет!

Машинката е HP Mini 210-3000 и знам, че няма големи възможности за клок!

Процесорът е Intel Atom N570 двуядрен и работи на 1.66GHz=

Питането ми е този процесор, до колко мога да го клокна без да ми прави никакви проблеми?

На 2GHz много ли ще е?

Ако искате да имате работеща машина недейте.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, поне е успял с залагането на стик от 2ГБ оперативна памет,   максимума за процесора,  което кой знае защо не е указано като разрешено от HP на сайта на топа :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има скрипт, чрез който можеш да променяш напрежението и да повишиш тактовата честота. Ползвам го и мога да кажа, че е стабилен при 2.1 GhzПотърси информация.Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На този лаптоп въобще недей да правиш overclock защото ще го съсипеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тва е все едно да питаш: може ли да си сложа турбо на Запорожеца

Може да се сложи но това е друг въпрос.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има скрипт, чрез който можеш да променяш напрежението и да повишиш тактовата честота. Ползвам го и мога да кажа, че е стабилен при 2.1 GhzПотърси информация.Поздрави!

Е браво на теб - подаваш ми сламка, а пък не искаш да ме изтеглиш.

Кажи откога имаш машинката? Ти ли я клокна? На мен лично голямо дърво ми се вижда - процесорът много грее, но той не е виновен, а самото охлаждане!Ти можеш ли да гледаш блу рей филми, без да ти накъсва звук и картина?Някои ми забиват, но други вървят гладко.Преди малко конвертирах един филм, който е МКВ с големина от 6ГБ и с резолюция 1280:544 пиксела.Картината не съм я пипал!!!Конвертирах звука от ДТС в МР3.Пуснах го на лаптопчето и тръгна без проблеми.В началото започна с 800МВ РАМ и товаримост на ЦПУ-то до 90,после рамта скочи до 1ГБ, а проца мина на 50%...малко по-късно отиде на 600 РАМ и 20-30% ЦПУ-то.

Много ми се ще поне на 2GHz да го закарам, но като го гледам как се мъчи с филми HD и как се товари и грее този Атом не знам, какво да го правя?! Ако го вдигна на 2GHz ще грее ли така при гледането на МКВ-та и блу рей филми.Питам щото , ако е на 2GHz пък няма да се товари толкова и да грее така?!Сподели малко информация де.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, че ще грее даже може и да го повредиш със сигурност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Комодо  това лаптопче е направено да си видиш пощата бе човек Публикувано изображение  Недей  троши машинката за глупости,че ше останеш и без нея. Цъкни в чичо Гошо  какви са изискванията за  определен формат  и не търси под вола теле . Тоя Атом  е на нивото на  смартфон от към производителност и идеята му е да запълни нишата  между таблет  и лаптоп.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

73 градуса след 24 часов тест, 67-69 при HD видео. Нека бъдем честни - почистил съм машината, операционната система е чиста и стабилна. Колко нагрява е въпрос донякъде на избор. Машината работи денонощно, ползва се за хост на прокси и впн, HD и торенти. Доволен съм от производителността, но за някой би било недостатъчно.Июа прекрасно ръководства в интернет. Намерете информация за клок на видео чипа, информация за нвдостатъците и пр.Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

73 градуса?! Има в предвид, че това ще довърши лаптопа. Тази температура е висока. Не говоря за самия чип, той може и да издържи, проблема е в елементите, които са около него. Така или иначе ти си решаваш. Дадени са няколко мнения по въпроса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

73 градуса след 24 часов тест, 67-69 при HD видео. Нека бъдем честни - почистил съм машината, операционната система е чиста и стабилна. Колко нагрява е въпрос донякъде на избор. Машината работи денонощно, ползва се за хост на прокси и впн, HD и торенти. Доволен съм от производителността, но за някой би било недостатъчно.Июа прекрасно ръководства в интернет. Намерете информация за клок на видео чипа, информация за нвдостатъците и пр.Поздрави!

Удобно ли ти е да ми дадеш линк към подробна информация за клок на видеото и процесора, ще съм ти много благодарен!73 градуса под стрес е добре...четох в описанието за този процесор, че максималната му температура е 100градуса, някъде в ета го видях.Искам да питам хардуерните спецове тук, дали на тази машинка мога да й сложа SSD, и ако мога, какъв сата3 или сата 2?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти вече си решил да си правиш експерименти, така че отговорността си е твоя. Не е проблема в температурата на процесора, Той може да издържи тези 100 градуса, но елементите около него не могат. В един момент просто лаптопа ще изгасне. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От опит говоря. Стопил съм някои части. Ако нещо не е предвидено за клок, не го пипай. Ако това чудо има някаква видеокарта с поддръжка на DXVA или CUDA, може да ползваме тях за филмите. Иначе ще страдаш с този лаптоп или ще го съсипеш. Най-добре смени плеъра, смени декодера, абе пипай софтуера преди хардуера. Опитай ArcSoft TotalMedia Theatre. Не би трябвало да имаш проблеми с 720p, но с 1080p ще имаш. Не става за блурей.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не му  давайте повече акъли защото е безпредметно. Ще си поигре малко  и като го стопи пак ще кихне 500 лева за нов. Той си мисли ,че като дигне 100 мегахерца на процесора и ше  отлети на Марс :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този Интел Атом е предвиден за лека ОС ,радвай се ,че поне е двуядрен но за клок не си и помисляй.Като клокнеш се повишава и ел. консумацията ,а това автомат значи по-висока температура.Упражнението е безмислено тъй като няма да доведе до желания ефект.Няма смисъл да пускаш HD филми ,видео картата и екрана не поддържат такъв формат.Тегли си ДВД формат и си свиркай.Поздрави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Едно време ползвах  SoftFSB на античния ми Cyrex на 166MHz. Клоквах го почти до 200MHz. Над 200 тръгваше само с кафеварка пълна с лед...Както и да е... Публикувано изображение

http://www.overclock.net/t/862232/overclocking-hp-mini-210

Сега се казва SetFS. Добре си помисли преди да пипаш та да не останеш без двуядрената елка....

Изборът е твой.....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

OMNII, благодаря ти много!

Да питам за най-тежките блу рей не е ли по-добре да вдигна графичния адаптер?

Дали се поддава на клок, и ако да, дали можеш да ми помогнеш с инфо?

Благодаря!

Ще съм щастлив човек, ако тая куца печка я накарам да работи стабилно на 2 гиги и да пипна видеото, така че като гледам тежки блу рей филми да ми вървят без да насичат говор и картина.

Нооо...това е до късмет, нали?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

OMNII, благодаря ти много!

Да питам за най-тежките блу рей не е ли по-добре да вдигна графичния адаптер?

Дали се поддава на клок, и ако да, дали можеш да ми помогнеш с инфо?

Благодаря!

Ще съм щастлив човек, ако тая куца печка я накарам да работи стабилно на 2 гиги и да пипна видеото, така че като гледам тежки блу рей филми да ми вървят без да насичат говор и картина.

Нооо...това е до късмет, нали?

Момче, като горд софственик на беърбон с Atom D525 (2 ядра, 1.86GHz) ти казвам: НЕ ПРАВИ ГЛУПОСТИ!!! За да плейваш нормално 1080р mkv и Blu-Ray филми ти е необходимо да имаше видеокарта от рода на Nvidia ION2 или ATI 5430 (ако не бъркам)! Просто колкото и да вдигаш каквато и да е честота, видеото ти НЯМА хардуерна поддръжка на тая резолюция, а процесорът е МНОГО СЛАБ за да ти го смята софтуерно!

Ама ти си знаеш де....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж тук, как го клокват безпроблемно:

Момчета като стартирам програмата за овърклок ми изписва PLL Byte Error

Нещо в биоса ли трябва да изключа?

Значи проблемът с този PLL е в неправилния Клок генератор!

Процесорът ми е Интел Атом N570.

ГЛЕДАМ РАЗНИ КЛИПОВЕ В ЮТУБ, НО НЕ Е 427AGLF

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ма как ще клокваш със програма.Клок се прави през БИОС.Можеш само да о*ереш работата.PLL е напрежението на множителя на процесора който се намира в самия процесор.Най-вероятно тази *убава програма гърми щото иска по-високо напрежение.Компютъра си е твой така че , като си тръгнал да го гориш давай смело.Надуй волтажите на процесора и после си го блъскай в главата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване