Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте бих искал да ми сглобите една конфигурация до 750лв.Аз съм от Русе,ще я ползвам за игри,без клок

Имам монитор PHILIPS 190C7FS (мишка,клавиатура,слушалки) от стария компютър нищо няма да взимам.

Препоръките ми са:

-Без двд записвачка

-Няма значение за кутия

Ако имате други въпроси питайте :)

Да допълня предпочитам Intel и Nvidia :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом искате да е за игри,защо не пробвате вариант с вградена в процесора видеокарта,на първо време.И продължавате да събирате парички за външна карта.Във конфигурацията на Коката,вместо да вземате видеокарта и процесор,направо поръчвате процесор от сайта еМаг,който там си е на добра цена с безплатна доставка.

Intel® CoreTM i5-4440, 3.1GHz, Haswell, 6MB, Socket 1150, Box 300 лв

Можете да смените дъното и с малко по-добро,с ХДМИ извод,ако решите да пуснете и сигнал към телевизор.Всичко ще ви излезе малко над 600 лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом искате да е за игри,защо не пробвате вариант с вградена в процесора видеокарта,на първо време.И продължавате да събирате парички за външна карта.Във конфигурацията на Коката,вместо да вземате видеокарта и процесор,направо поръчвате процесор от сайта еМаг,който там си е на добра цена с безплатна доставка.

Можете да смените дъното и с малко по-добро,с ХДМИ извод,ако решите да пуснете и сигнал към телевизор.Всичко ще ви излезе малко над 600 лв.

Само,че не съм много фен на вграденото видео,защото сегашният ми компютър е с вградено.....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съвременните вградени вече са доста добри. Даже стават за по-леги игри.  Този линк ще ви покаже представянето при игри на вградените графики в предложения по-горе i5-4440

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Автора ще трябва да събира и пари за нов монитор, че този с който е в момента не е за игри. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да допълня предпочитам Intel и Nvidia :)

Ако държиш на Nvidia, можеш да вземеш горната конфигурация с тази карта. Крайната сума с нея ще е 753лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам проблеми с фенщина и "нехаресване". Просто искането беше такова, а и Nvidia-та е с доста по-малка консумация при почти изравнена производителност. Понякога го има и момента с драйверите на AMD...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Каква е причината да не харесваш AMD?

Просто чувам,че имат ниска производителност

Ако държиш на Nvidia, можеш да вземеш горната конфигурация с тази карта. Крайната сума с нея ще е 753лв.

Между другото тази ми харесва повече

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ниска, висока производителност в зависимост от картата която ще вземеш. В доста случаи AMD бюджетните карти бият бюджетните NVIDIA по производителност . 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Автора ще трябва да събира и пари за нов монитор, че този с който е в момента не е за игри. 

Ко речи? Кока нали тази сутрин не си се напушил? Монитора е с 5мс реакция, какъв му е проблема? Че не е wide, или че резолюцията му не е Full HD? Още по-добре, ще може да играе повечето съвременни игри с вграденото в i5 видео на нативната резолюция на монитора, като само на някои може да се наложи да не пуска екстрите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ко речи? Кока нали тази сутрин не си се напушил? Монитора е с 5мс реакция, какъв му е проблема? Че не е wide, или че резолюцията му не е Full HD? Още по-добре, ще може да играе повечето съвременни игри с вграденото в i5 видео на нативната резолюция на монитора, като само на някои може да се наложи да не пуска екстрите.

Точно заради резолюцията не ми харесва, поне да беше като на лаптопите HD, HD+ а и на 19" е некомфортно за игра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно заради резолюцията не ми харесва, поне да беше като на лаптопите HD, HD+ а и на 19" е некомфортно за игра.

Не го казвай на мен, аз съм с в момента с монитор с идентични характеристики и абсолютно не съм съгласен с теб. Може да си прав за колегите, разполагащи със среден или висок бюджет за компютърна конфигурация, или дори малък(като бюджета в тази тема) но ако бюджета  е само за лек ъпдейт + монитор. Съобразявай се с бюджета и финансовите възможности на автора на темата.

П.П. Темата е, да свършим работа на автора й, а не да четем какво ти харесва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не го казвай на мен, аз съм с в момента с монитор с идентични характеристики и абсолютно не съм съгласен с теб. Може да си прав за колегите, разполагащи със среден или висок бюджет за компютърна конфигурация, или дори малък(като бюджета в тази тема) но ако бюджета  е само за лек ъпдейт + монитор. Съобразявай се с бюджета и финансовите възможности на автора на темата.

П.П. Темата е, да свършим работа на автора й, а не да четем какво ти харесва.

Според твоята логика по-добре всички да си купим малки монитори с ниска резолюция за да играем по-добре игрите с по-висок fps. И аз не малко време съм имал 19" монитор изглежда като някъв квадрат грозен, който за игри не става, ако беше 16:9 да. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моето е логика касаеща реални положения с автора на темата, ти ми развиваш размисли и страсти за това какво би могло и че нещо въобще те/ви(кога пък станахте повече от един това си е запазена марка на Алекс(пардон Selena) и Ванко) карам да правиш. Следващият офтопик, ще бъдеш докладван.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:-P:-)

Реални положения ама друг път. Ти твърдиш,че е по-добре да се играе на 19" 4:3 с няква ниска резолюция. Автора ще се увери, че неговия монитор не е добър за игри, ако види някой нов 23" монитор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Айде и едно официално предупреждение. До тук!!! Следващ коментар извън темата ще се наказва!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес ще ходя до сервиза и аз съм се спрял на това,няма да го поръчвам по никем

Дънна платка AsRock H81M-DGS                          
Процесор Intel Core i3-4150                          
Памет 4GB DDR3 1600MHz Geil                     
Твърд диск 500GB WD Blue, 7200rpm, 16MB         
Видеокарта GA GeForce GTX 750, 2GB DDR5        
Кутия micro ATX NJoy, 500W Golden Field   

Моля да си изкажете мнението ако трябва нещо да заменя

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За този процесор на това дъно му трябва биос с версия P1.70 :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За този процесор на това дъно му трябва биос с версия P1.70 :) 

Това зле ли е :D като гледам и i7 са с такова http://www.asrock.com/mb/intel/H81M-DGS/index.bg.asp?cat=CPU

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това зле ли е :D като гледам и i7 са с такова http://www.asrock.com/mb/intel/H81M-DGS/index.bg.asp?cat=CPU

Не е проблем обаче, ще трябва да флашваш биоса, ако е с по-ниска версия от 1.70 за да може процесора да се разпознае и работи коректно. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване