Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Вижте тези конфигурации

Препоръчан отговор

дънна платка :intel h81m s,1150 DDR3-1600

процесор intel pentium g3420 3.2 GHZ 3 mb

Капацитет ram 6 gb , капацитет HDD 2000 GB

Видео карта  NVIDIA GEFORCE GT 610 2 GB

кутия 400 w ATX 

Процесор Intel core i5 -4440 3.1 GHZ 6 MB

капацитет  RAM 8 GB капацитет  HDD:1000 GB

Видео карта NVIDIA GEFORCE GT625 1GB

Това са компютри от технополис искам да дадете малко критики за тях какво мислите .(Мисля че като споменавам технополис темата не става като реклама благодаря предварително ) . Искам да ги ползвам за игрите за 2014-2015 общо  взето. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

дънна платка :intel h81m s,1150 DDR3-1600

процесор intel pentium g3420 3.2 GHZ 3 mb

Капацитет ram 6 gb , капацитет HDD 2000 GB

Видео карта  NVIDIA GEFORCE GT 610 2 GB

кутия 400 w ATX 

Процесор Intel core i5 -4440 3.1 GHZ 6 MB

капацитет  RAM 8 GB капацитет  HDD:1000 GB

Видео карта NVIDIA GEFORCE GT625 1GB

Това са компютри от технополис искам да дадете малко критики за тях какво мислите .(Мисля че като споменавам технополис темата не става като реклама благодаря предварително ) . Искам да ги ползвам за игрите за 2014-2015 общо  взето. :D

Здравей,

Първата реално струва около 350 Лв, а втората под 500. Та за колко ти ги дават?

И двете много меко казано не стават за игри (дори и за такива от 2010), колегите сега ще ти обеснят защо :)

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чеп за зеле не стават. Видеокартите са с катастрофална производителност.

Всеки съфорумник ще ти каже, че трябва да си вземеш компютър на части. Има фирми, които предлагат евтини компоненти и за същите пари дето ще дадеш в техно-то ще имаш:

1/ Части с индивидуална гаранция от 2 до 5 години (иначе имаш гаранция само 2 години на цялата кутия)
2/ Индивидуалната гаранция ще ти позволи да носиш на сервиз само повредения компонент (а не цялата кутия)
3/ Избирането на части ще позволи новата конфигурация да бъде балансирана. Т.е. няма да бъде с калпави видеокарти и добър процесор. Или пък с много рам, но слабо видео.
4/ Конфигурацията ще бъде балансирана спрямо вашите нужди, така че да ги задоволи доколкото е възможно за предвидения от вас бюджет.
5/ Ще ви излезе по-евтино (или същите пари но с по-висока производителност спрямо тези компютри от технотата).

Ако не можете да сглабяте конфигурации, не е проблем. Някои от фирмите, чиито ценови листи се ползват във форума, предлагат безплатно тази услуга. Само ще платите доставка.

ПС: За да сме ви полезни от форума - прегледайте тази тема

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

благодаря ви изключително много , единия е мисля че беше за 740 а другият за 1040  

леле добре че първо пита че щеше да се прецакаш супер яко

Кажете бюджет и ще ти предложат конфигураця

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам като важна тема да се напише такава със заглавие: "В Техно..еди кво си - там продават кашони". Който "пита" за тях - незабавен бан. Ясно ми е, че в началото на учебната година големите бакалии, ще се пробват да се рекламират всячески и да насочат вниманието към себе си, щото са заредили поредните невероятни предложения с гигантски параметри, които са ...боклуци. Това вече си личи от тази 50-та тема със същият въпрос...Все едно никой не е прочел останалите 49 еднотипни теми по въпроса, бе тоя форум търсачка няма ли(?!?) и все бърза да публикува нова тема със същият основополагащ въпрос и непременното споменаване името на магазина - донор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Първата реално струва около 350 Лв, а втората под 500. Та за колко ти ги дават?

Здравей,

Търся си нов компютър, и виждам, че много ги чаткаш нещата, затова те моля за съдействие. Би ли ми казал откъде да си купя втората конфигурация за 500 лв? Имам парите, взимам я веднага. 

Пиши тук, в темата, или на лични, както предпочиташ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тя пък една търсачка...аз дето съм десетина години в тоя форум, все още не мога да я ползвам добре, пък какво остава за новобранеца. С другите неща съм съгласен, но нека ограничим търсенето до няколко дена, защото тук нещата се развиват с голяма скорост. и преди време ми бе обяснено от модераторския екип, че няма как да има една тема за нови конфигурации и че е редно всеки да пуска тема с изискванията си. Аз се съгласих, защото звучи резонно. 

За ТП ще кажа, че слагат едно 70 лева надценка за конфигурация на промоция, струваща 400 лева. Точно такава ми попадна скоро. Дори с голямото намаление от 50 лева, пак бе по-скъпа със 70 лева спрямо това, което можех да взема от Ni**m примерно. А тия 70 лева са качествено захранване вместо малката Delux  бомбичка от 250 НЕреални вата + по-добър процеоср от най-калпавия наличен - A4 4000.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Търся си нов компютър, и виждам, че много ги чаткаш нещата, затова те моля за съдействие. Би ли ми казал откъде да си купя втората конфигурация за 500 лв? Имам парите, взимам я веднага. 

http://nikem-bg.net/cart/1005191p1r49099p1r41307p1r1001847p1r45553p1r50034p1rf.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

ASROCK H81M-VG4 - 71.60

Intel I5 4440 - 299.30

GT630 1 GB - 96.94

SEAGATE 2000GB 7200 64MB SATA III - 155.33

ADATA 8GB DDR III 1600 - 136.41

JNC CX-5758 350W I/O PAN/FAN CTRL - 44.43

Крайна сума - 804,01

ПП1: Не разбрах с какво съм те обидил или по някакъв начил предизвикал заядливия тон, но... 235,99 лв ми се струва достатъчна надценка, че да се пренебрегне лекото хипербулизиране от моя страна.

ПП2: Честно казано бих очаквал подобна иронична забележка от някой пъпчив лапетарник, но не и от човек с доста задълбочени технически познания, чиито мнения обикновено (главно за фототехниката) приемам едва ли не за библия (заедно с Flare и капитана) 

ПП3: И все пак ако ще се заяждаме дай поне да махнем ДДСто, защото веднага и аз мога да го обърна на "ма аз имах в предвид себестойността", а предполагам се сещаш, че технополис от този продукт няма да направят 10-15% печалба а минимум 35-40% (Да не говорим, че аз толкова скапани части не успях да намеря и от повечето компоненти съм слагал една идейка по- качествени)

Поздрави и със здраве! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Автора доста ще ви псува, ако си вземе тази предложена от вас конфигурация.

1/ Чипсета на дъното е стар. Даже трябва да се провери дали може да подкара процесора и евентуално дас е ъпдейтне БИОС-а

2/ Предложената рам памет е твърде бавна, което значително ще намали производителността на вградената графика.

3/ Кутията и захранването са нещо като абсолютен минимум.

4/ За 7лв повече се взима 2 пъти по-голям хард диск.

Приемам че бюджета максимум е 1000лв.

Количка

I3-4160 3.6GHZ/3MB/LGA1150/BOX 1 216.81 лв. 216.81 лв.

ASROCK B85 PRO4 /LGA1150 1 128.52 лв. 128.52 лв.

2X4G DDR3 1600 A-DATA 1 141.11 лв. 141.11 лв.

Corsair 430W Builder Series CX V2 430W 1 83.66 лв. 83.66 лв.

CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU 1 70.64 лв. 70.64 лв.

SAPPHIRE R7 260X 2GB GDDR5 OC 1 243.00 лв. 243.00 лв.

1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR 1 103.86 лв. 103.86 лв.

Обща стойност: 968.83 лв. с ДДС

Получавате добър процесор, дъно с 4 слота за рам памет, 8гб рам, прилично захранване, добра кутия, добра видеокарта и 1тб хард диск с 3 години гаранция. 

Тази конфигурация е подходяща за гейминг на високи кадри на доста нови заглавия, а на по-ниски настройки ще можете да играете повечето игри. Ще може да се ползва както за стандартните дейности - офис пакети, интернет клипчета, филми и т.н., така и за базово 3д моделиране/рендиране/обработка на клипове. 

Мога да предложа още 1-2 вариант, но преди да се разбере точно колко предпочитате да ви е бюджета и за какво ще ползвате компютъра, няма смисъл да се разтягат локуми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ASROCK H81M-VG4 - 71.60

Intel I5 4440 - 299.30

GT630 1 GB - 96.94

Крайна сума - 804,01

ПП1: Не разбрах с какво съм те обидил или по някакъв начил предизвикал заядливия тон, но... 235,99 лв ми се струва достатъчна надценка, че да се пренебрегне лекото хипербулизиране от моя страна.

ПП2: Честно казано бих очаквал подобна иронична забележка от някой пъпчив лапетарник, но не и от човек с доста задълбочени технически познания, чиито мнения обикновено (главно за фототехниката) приемам едва ли не за библия (заедно с Flare и капитана) 

ПП3: И все пак ако ще се заяждаме дай поне да махнем ДДСто, защото веднага и аз мога да го обърна на "ма аз имах в предвид себестойността", а предполагам се сещаш, че технополис от този продукт няма да направят 10-15% печалба а минимум 35-40% (Да не говорим, че аз толкова скапани части не успях да намеря и от повечето компоненти съм слагал една идейка по- качествени)

Поздрави и със здраве! :)

офф: Белгиеца мисля по ги чатка нещата от всички накуп.  :P

Иначе и аз се изненадвам от заядливия тон. Вярно, преувеличи малко цената, но е трудно да събереш едно към едно конфигурация като тая от ТП по простата причина, че има минимум по един компонент, който никой нормален човек не би си купил. Понякога и по два. Например тая конфигурация с A4-4000  за малко над 400 лева бе с това захранване:

2014-09-15_223939.jpg

Освен това процесора е по-слаб и от процесори на Интел отпреди 7-8 години,струващи 350 лева, без да преувеличавам. Имам ги тестовете със Cinebench. Иначе си имаше добър хард диск Тошиба от 500 GB,  някаква измислена РАМ памет:

2014-09-15_224207.jpg

Имаше си и евтино AM2+ дъно на Asrock  и добрата новина е, че е точно AM2+, а не AM2,  каквито номера можеха да се очакват. Скапана кутия без никакво охлаждане:

2014-09-15_224847.jpg

И това нещо, дето DOTA 2  се играе с максимум 40 fps  с накъсана картина, ми го продават за четиристотин и няколко лева с отстъпката от 50 лева. Реално за същите пари се сглобяваше конфигурация   с по-добър процесор и качествено захранване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ASROCK H81M-VG4 - 71.60

Intel I5 4440 - 299.30

GT630 1 GB - 96.94

Крайна сума - 804,01

Аз не виждам никакъв заядлив тон. Напълно сериозен съм. От около месец се опитвам да си измисля някакъв компютър, и да се събера в 800 лв. Едвам успявам, и то с Intel i3-ки. А ти ми заявяваш, че имаш конфигурация с i5 за 500 лв! Пак ще ти кажа - купувам я, веднага! 

А пък се оказва, че "леко" си хиперболизирал  :D . Извинявай, Дриско, ама това са глупости. Това си е лапешко измъкване. 300 лв отгоре на 500 не е никак "леко". Да не говорим, че в това, което предлагаш сега, липсва записвачка. А в Техно-конфигурацията я има. Освен това, терминът "конфигурация" се отнася за готов сглобен работещ компютър, с гаранция към търговеца. А не да си взема всички части от едно място, процесора от друго, и да си ги сглобя в къщи. Ами ако повредя процесора при поставяне?... Не слагаш и транспортните разходи, доставката от Техно-то е безплатна. Освен това в случай на повреда няма да го пращам за своя сметка до сервиза и обратно. И какво стана - нещата почти се изравниха като краен финансов резултат.

Като пишеш нещо в публичен форум, мисли малко, преди да публикуваш поста си, и след това отстоявай думите си.

ПП. За моите познания във фотографията не бери грижа. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

RudeBoy   тази харесва ли ти  ?  Пусналия темата спокойно може да сложи една видео карта за 200 лева  на тия предложения и да си цъка игрички на воля. Ако се мине на АМД цената ще падне  и още.

ASROCK B85 PRO4 /LGA1150
G.SKILL 2x4G Ares 1600MHz CL8 1.5V F3-1600C8D-8GAB
1TB Seagate SV35.5 ST1000VX000 7200 64MB SATA 3
PSU CM G450M  /450W/APFC/MODUL
I3-4160 3.6GHZ/3MB/LGA1150/BOX
CM N400 BLACK/USB3 X 2 /NO PSU

Обща стойност - 793.92 лв. с ДДС

Ако искаш  може и така

G.SKILL 2x4G Ares 1600MHz CL8 1.5V F3-1600C8D-8GAB
1TB Seagate SV35.5 ST1000VX000 7200 64MB SATA 3
I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150
ASROCK B85M PRO3
CM 250 SERIES W/500W PSU

Обща стойност - 795.99 лв. с ДДС

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

RudeBoy   тази харесва ли ти  ?  

Засега и аз съм измислил нещо подобно на първата. Само че едно SSD вместо харддиска. И задължително DVD записвачка.

А втората ми харесва :go ahead: , със същите забележки.

Мисля, че това е оптималното. Но е далече от 500 лв, нали? ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

500 лева  е не реална сума за конфигурация със i3  процесор.  То ако ще се  пазарува за такива пари по-добре да се купи нещо много висок клас 2-ра ръка която ще е 1000% по-качествена от каквото и да е ново за подобни пари. За хората които не се вълнуват от гейминга и държът на тишината това е едно прекрасно решение Mini PC Asus VC60-B013M с процесор Intel® CoreTM i5-3210M 2.50GHz, 4GB, 500GB, WiFi, Intel® HD Graphics  което е  напълно достатъчно за всичко  друго.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...

Ето ти предложение и от мен:

Обща стойност - 810.28 лв. с ДДС
За няколко лева отгоре може да се вземе i3-4160 (предложения от Алкатраз), който е със 100MHz по бърз (които няма да усетиш) SSD-то в този ценови диапазон е най-изгодно като цена/качество/скорост. Ако се откажеш от него за процесор може да се вземе I5-4440, който е на промоция, стига да можеш ти да сглобиш компютъра. Не си казал за какво ще го ползваш (или поне аз не видях), но това ще ти свърши перфектна работа за всичко. 
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нико_ , не съм казал, защото си имам пусната тема за конфигурация, и смятах да я ползвам, като му дойде времето. 

Ама като видях, че тук се сглобяват конфигурации с i5-ици за 500 лв, и викам - да взема да се включа. 

Пък то се оказа партенка, "специалистът" решил да "хипербУлизира"  :D  .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дриско Бийтъ  погледнах ти конфигурацията за 804 лева и се питам  някой работи . Да речем ,че пича си  купи твоето предложение  и реши да си пусне  някоя съвременна игрица  да поджитка малко. Какво ще се случи след като констатира ,че е дал  пари за 64 битова видео карта  която е  предназначена  за  филмчета и фейсбук игрички ?  И как точно се вписва тоя процесор за 300 лева  във кутия+захранване за 45 лева.  И накрая е хита на сезоона със 2 терабайта хард диск.  То хубаво се  гледа цената  и е редно да се побираме в някакви граници ама да си купи тая бомба не му препоръчвам изобщо. Недейте да предлагате буклуци на  хората !  Който иска да си купи   една ламаринена кутия  пълна с евтини и не балансирани части  да отиде в  някоя  голяма бакалия . Дръжте някакво ниво на компетентност  ако е възможно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Алкатраз,идеята беше да покаже колко струва онзи shit от техното,тоест реалната му цена...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване