Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Омаца ми се компа след изтриване на : A V G

Препоръчан отговор

Здравейте банда :)
Трети ден се занимавам с компа си без резултат . Послушах един познат да пробвам антивирусната програма  AVG ..  Въпреки че не ме кефи тази програма ..Все пак реших да я пробвам ..И естествено това дето ми бяха казали да не я качвам се потвърди.

След изтриването и със Унинсталер на I Obit Компютъра ми започна да работи бавно ...Дори се омаца и като си пусна филм или песен започва да прекъсва и накъсва ...Като пусна игра също всичко е на забавен каданс ...

Така ..Да кажа какво направих до момента ..

1 . Изтеглих унинсталер за AVG - Изтри там някви файлове ама компа не тръгна .

2.Понеже ми дойде и идеята за вирус ... Първо минах компа с Емсисофт Емергенци Кит . Добра програмка ...Тя не намери нищо а компа си остана бавно мислещ ...

След това го минах с Адваре Ремовал Тоол ..За да видя и браузерите ..Там намери някви гадинки но промяна няма на компа ...

3.Понеже вече бях отчаян го минах и с тежката артилерия : Комбо Фикс ...След него положението си остана същото .

4.Вече започна да мисля че са омацани нещо драйвъри ..Тъй като ми дава проблем и със звука също и видеото ..Проверих ги и се оказа че са в ред .

5.След това стигнах до видео картата ...Да не е омацало нещо и тук ...Ама с видео картата съм скаран ..Намерих някви програми за настрйка но не посмях да работя с тях да не прецакам още повече нещата ..Може и да не е от нея де ...Също качих ПАК за всеки случай целия пакет за ХР който е излязал последно мисля че беше сървис пак 3 ...

Та хоооораааа ..Ако някой е имал подобен проблем нека да даде акъл ...Че вече мисля за преинсталация ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Веднага - Чисто нова преинсталация на Windows.

Също го мисля ..Ама имам лек проблем :) Не ми работи записвачката ..В момента не съм си в София и няма как да стане поне в близкия месец ..Та приемам идеи ако можеме поне да го позакрепиме малко :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо да прави веднага преинсталация ? Да не се окаже че на заден план работи нещо друго и товари ? Аз съм с такова съмнение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След което инсталация на драйвъри, програми, игри и т.н. и имидж на С:...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо да прави веднага преинсталация ? Да не се окаже че на заден план работи нещо друго и товари ? Аз съм с такова съмнение.

Прегледах процесите ..Товари ми единствено там дето пише процес на престой .Там няма как да видя точно какво става ..А дори и като пусна някой браузър се товари на 100 процента ..Докато зареди и после всичко се успокоява ..Но компа си е бавен и дори като го включвам звукътн дето издава на уйндолса накъсва .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като не се знае какво си чистил и омазал за мен това е правилния съвет. Ако нямаш CD може да преинсталираш чрез USB Flash.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Такива "омацани" машини ги поправям много бързо с моите инструменти - чистя всякакви баклуци, бацили, адуери и все едно съм преинсталирал. В тоя ред на мисли автора да разчисти всички тия програми, да провери за вируси, да провери таск мениджъра кое товари, и чак тогава евентуално реинстал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След което инсталация на драйвъри, програми, игри и т.н. и имидж на С:...

Също да вметна че до преди случката с AVG Компа си работеше все едно е проектиран в НАСА  :) Разбирате ме какво искам да кажа :)

След като не се знае какво си чистил и омазал за мен това е правилния съвет. Ако нямаш CD може да преинсталираш чрез USB Flash.

Идеята не е лоша ...Но първо ще изчакам още мнения ...И след това ако няма резултат...... Действам с флашката :)

Само да вметна :) AVG Омаца нещата не аз ..В мене е грешката че я инсталирах ..

Аз не съм трил НИЩО ! Само антивируса ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Такива "омацани" машини ги поправям много бързо с моите инструменти - чистя всякакви баклуци, бацили, адуери и все едно съм преинсталирал. В тоя ред на мисли автора да разчисти всички тия програми, да провери за вируси, да провери таск мениджъра кое товари, и чак тогава евентуално реинстал.

Добре, помагай тогава колега. Дано се мине без голямата брадва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвайте да възстановите уиндоус, до дата по-ранна от инсталацията на антивирусната.

Еее за това не се сетих, ето още един вариант. Ще е кофти обаче да няма рестор поинт. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм описал процедурата Емо, автора да прецени какво да предприема.

Тази процедура я направих ...Описал съм точно какво съм правил още в молбата ми за помощ от вас ..

Явно ще се прави преинсталация ...След като чета съветите ви .Явно нещата не са никак добри :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еее за това не се сетих, ето още един вариант. Ще е кофти обаче да няма рестор поинт. :)

Ресторето съм го махнал от години ... Четох някъде май беше и във форума че заема излишно място а също и там се крият доста гадинки ..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако питаш мене направо преинсталирай ! Преинсталация с флашка + програми , игри и каквото се сетиш макс 2 часа . Надали след 2 часа ще си изчистил всички проблеми , виждал съм омазан XP след деинстал на AVG - тотално омазване . Няма нищо по- хубаво от прясна преинсталация и отново си с компа от НАСА !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То преинстала е най-лесното решение, понякога се налага, но не винаги. Ако така ще е най-лесно ок :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако питаш мене направо преинсталирай ! Преинсталация с флашка + програми , игри и каквото се сетиш макс 2 часа . Надали след 2 часа ще си изчистил всички проблеми , виждал съм омазан XP след деинстал на AVG - тотално омазване . Няма нищо по- хубаво от прясна преинсталация и отново си с компа от НАСА !

Май натам отиват нещата :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, че рестор на windows никога не е работил като хората и не е много препоръчителен. Преинсталация за 2 часа макс, ама зависи какво има на машината и за к"во се ползва. Ако е само за единия гейм и фейсбук да, ама не всички са така. Аз примерно ако трябва да преинсталирам и настройвам на ново, ще полудея и си ми трябва сигурно седмица. Не съм преинсталират лаптопа 3+ години. Направи си стандартните проверки през command prompt:

sfc /scannow може и chkdsk c: /f /r /x и да видим к'во ще излезе, ако няма резултат после ще мислим. Пък и на някой друг, може др. решение да му дойде .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво прави тази тема в нашия раздел?

Ми тази тема си стои тука и се търсят хора дето разбират от антивирус :) :) :) Иначе ти благодаря за отзивчивоста .:D

Благодаря на всичките дето се опитаха да помогнат :yanim::wors:

Направих една хубава преинсталация и реших проблема . Вчера докато обсъждахме съвсем спря.Поне успях да си кача уйндоус на флашката ...

Сега работи като нов . Поне вече знам със сигурност ....Като видя тая фирма на AVG и техни продукти ще бягям със 200 км. от место .

Приятен ден от мен и пак благодарско за помощта !!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми тази тема си стои тука и се търсят хора дето разбират от антивирус :) :) :) Иначе ти благодаря за отзивчивоста . :D

Благодаря на всичките дето се опитаха да помогнат :yanim::wors:

Направих една хубава преинсталация и реших проблема . Вчера докато обсъждахме съвсем спря.Поне успях да си кача уйндоус на флашката ...

Сега работи като нов . Поне вече знам със сигурност ....Като видя тая фирма на AVG и техни продукти ще бягям със 200 км. от место .

Приятен ден от мен и пак благодарско за помощта !!!

Проблема, не е в AVG. Проблема е в начина на деинсталация, която си направил. AVG, 'пипа' дълбоко в Уиндоуса. И се премахва, само с нейния деинсталатор /защо мислиш са го създали?/ А ти си я махнал с iObit. И за това си омазал уиндоса.

П.П Темата вече е за заключване или преместване. Че, не е в правилния раздел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми тази тема си стои тука и се търсят хора дето разбират от антивирус :) :) :) Иначе ти благодаря за отзивчивоста . :D

Ами темите за антивирусните програми се намират в раздел => Сигурност и антивирусна защита

В подраздела Премахване на зловреден софтуер - HiJackThis логове => се пускат теми свързани с поразени от компютърни вируси системи. ;)

Надявам се правите разликата. :)

Поздрави и успешен ден! :bye1:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от stef000
      Здравейте. Тези съобщения (от снимките) се отварят (всеки път) при пускането на services.msc. Системата е инсталирана преди няколко месеца и е използвана предимно за интернет. Не ми е създавала проблеми. Също така сканирах с няколко програми включително Malwarebyates и KVRT и всичко излиза чисто!

Addition.txt FRST.txt
    • от [email protected]
      Днес си пускам компютъра и ми прави впечатление, че зарежда бавно някой страници а други като например калдата изобщо не зарежда, реших че може да е вирус и се опитах да пусна он лайн скенера на ESET, обаче казва, че не може да зареди базата със сигнатурите. Опитах да дръпна някаква антивирусна от нета и навсякъде нямам достъп. Гледам, че и Уиндоус ъпдейтите са недосръпни. Другото което прави впечатление, че Дефендъра е недостъпен, като кликна на Уиндоус сикюрите прозореца е празен. Като го пуснах някакси гледам че сканира офлайн. Какво мога да направя като не мога да сваля антивирусна ? И нещо друго ако Тубата работи нормално и влизам в др. форуми например, няма как да е от нета?
    • от サムライオートバイ
      Последните няколко дни се интересувах малко от chia и как мога да копам/фармя тази нова валута и посещавах редица сайтове свързани с темата и pool фарминга. На няколко пъти ми пропещяваше антивирусната, но не й обръщах внимание. Предполагам че от там съм лепнал някоя зараза. Ако има значение интернета на PC-то идва от стар андроид телефон с операционна система андроид 8 и хотспот. 

Addition.txt
      Дава ми: За съжаление при качването на този файл възникна неизвестна грешка в сървъра.
      (Error code: -200)    когато се пробвам да кача Frst.txt FRST.txt
    • от The_Nomad
      Здравейте,
      имах неблагоразумието да кликна на един от модерните линкове, дето разпращат във фейса, като мислех че Касперски ще го спре, но съм забравил че е изключен за малко 😁 Отвори се празна страница и седеше бяла. После включих Касперски и кликнах пак, като този път страницата беше блокирана. Съмнява ме, да не са източили пароли от Операта или нещо друго. В стартъпа нямам нови процеси. Прикачам логовете и снимка от Касперски, ще съм благодарен за помощ. (САМО ДА СПОМЕНА ЧЕ ЪПДЕЙТИТЕ НА УИН СА ИЗКЛЮЧЕНИ НАРОЧНО ОТ МЕН)
      FRST.txtAddition.txt

• от StikiNetBG
      Здравейте,
      Наложи се да преинсталирам Windows-а си тъй като се получиха многожество проблеми. Установих че причината за това е някакъв wrui вирус, които добавя своето файлово разширение към всеки файл. За съжаление след това файловете не се отварят. Или може би са криптирани по някакъв начин.
      https://geeksadvice.com/remove-wrui-ransomware-virus/ - за този вирус става дума. Посочва се че с програмата RESTORO могат да се възстановят файловете.
      Изтеглих RESTORO, но за неговата пълна функционалност се изисква някакъв лицензен ключ.

Въпроса ми е по какъв начин мога да възстановя отново файловете си. Имам много важни документи които са важни за моята работа.
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване