Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Конфигурация до 550 лева.

Препоръчан отговор

Здравейте. Нуждая се от конфигурация, на която да мога да играя DOTA 2 при ~60 fps и максимални настройки. Бюджетът ми е 550 лв. Нямам опит и съчиних това:

Обща стойност - 576.13 лв. с ДДС

Разполагам с кутия и периферия. Мониторът ми е с резолюция 1280x1024

Моля за критика и помощ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Напълно достатъчно е според препоръчителните изисквания в сайта на играта. Машината е добре балансирана.  Разбира се, могат да се направят и различни предложения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да има една с i3  та при евентуална смяна на видео  и захранване да не спънеш новата видео карта.  Тия 30 лева икономия след това ще ти струват много повече  при смяна  на процесор

GB H81M-S1 / 1150
I3-4160 3.6GHZ/3MB/LGA1150/BOX
4GB DDR3 1600 GEIL /BULK
500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB
ASUS R7 250 1GD5

Обща стойност - 587.56 лв. с ДДС

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да има една с i3  та при евентуална смяна на видео  и захранване да не спънеш новата видео карта.  Тия 30 лева икономия след това ще ти струват много повече  при смяна  на процесор

GB H81M-S1 / 1150

I3-4160 3.6GHZ/3MB/LGA1150/BOX

4GB DDR3 1600 GEIL /BULK

500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB

ASUS R7 250 1GD5

Обща стойност - 587.56 лв. с ДДС

При добавяне на захранване това значително ще надвиши бюджета ми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм я пускал тази игра но толкова ли е тежка ,че да не може да е играе със вградената Intel 4600 ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В общи линии, хм, избраният от автора Пентиум и i3 от предложението по-долу, се различават само по честота и...цена. И някои неща, които иначе не касаят темата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прав си ама не точно. Момчето така и така няма кинти за него та ще е за какъвто има в крайна сметка. Аз  като я погледнах сега тая игра  какъв е тетрис  като графика  се чудя защо ще дава 150 лева за  дискретно видео. Той ще играе на много ниска резолюция така или иначе. Ей сега е момента някой да пусне  едно тестче на играта с 4600  и да покаже тука кадрите на максимална графика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дали :) Посочи нещо като разлика, което касае автора на темата, който така или иначе е избрал сглобка с дискретна видео карта? Разликата в честотата се компенсира напълно с Non-Z OC, ако някога се стигне момент да му е нужна по-висока честота.

П.П. И освен това има определен бюджет, в който автора желае да има и захранващ блок. Ти не се съобразяваш с този бюджет...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И това е  на Рекомендет. Тая игра ще я пусна на макс с карта за 50 лева  от преди 5 години .

CPU: Intel core 2 duo 2.4GHz CPU Speed: Info RAM: 1 GB for XP / 2 GB for Vista OS: Windows 7 / Vista / Vista64 / XP Video Card: DirectX 9 compatible video card with Shader model 3.0. NVidia 7600, ATI X1600 or better Sound Card: Yes Free Disk Space: 2.5 GB

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еми ето някакъв тест. 70-80фпс с Intel HD Graphics 4600 и Windows 8.

Според мен външно видео не му трябва. Да взима една i3-ка с HD Graphics 4600 и да не дава пари за видеокарта. 

Видеокартата ще се добави след година, година и половина и така ще могат да се играят повече игри с i3 и по-съвременна видеокарта, каквато ще е излязла тогава.

Сега ще излезе 40лв по-евтино на автора (по-груба сметка) да направи точно така.

Ето моето предложение: Количка

4GB DDR3 1600 A-DATA 1 68.40 лв. 68.40 лв.

GB H81M-S1 / 1150 1 78.52 лв. 78.52 лв.

Corsair 430W Builder Series CX V2 430W 1 83.66 лв. 83.66 лв.

1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR 1 103.64 лв. 103.64 лв.

I3-4330 3.5GHZ/4MB/LGA1150/BOX 1 238.15 лв. 238.15 лв.

Междинна стойност: 572.37 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 13.88 лв. Обща стойност: 558.49 лв. с ДДС

Харда съм сложил по-голям, ако се вземее 500 излиза 40лв по-евтино и ще може да се добави след година-две сносно видео.

ПС: Предложението е направено на базата на теста, според който на вградено видео играта вади стабилен ФПС

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Игнатов определено е дал отлично предложение. Само се надявам, че автора наистина не играе някакви други по-тежки игри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прав си ама не точно. Момчето така и така няма кинти за него та ще е за какъвто има в крайна сметка. Аз  като я погледнах сега тая игра  какъв е тетрис  като графика  се чудя защо ще дава 150 лева за  дискретно видео. Той ще играе на много ниска резолюция така или иначе. Ей сега е момента някой да пусне  едно тестче на играта с 4600  и да покаже тука кадрите на максимална графика.

Тая игра с А4-4000  не върви никак добре, дори и при ниска резолюция, на каквато ще се играе. Причината е в слабия АМД процесор, не толкова във видеото, което си върши работата при всякакви настройки на картината. Но процесорчето не му достига сила. Предполагам с вгаденото интелско видео ще хване 60 fps,  дори това да не са максимални детайли. В случая ограничението при A4-4000  идва не от видеото, а от процесора. А интелската карта е близо два пъти по-бърза, което означава, че наистина ще е предостатъчна за 60 fps  с повечко детайли, ако не и на макс.  Аз не виждам смисъл от външна видеокарта. 

ПП: Игнатов ме е изпреварил.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предложението с вградено видео и последващ ъпгрейд ме заинтригува, но при теста, който е даден играта е подкарана на възможно най-ниски настройки. Справка с гуугъл показа, че на med и high settings вграденото видео не покрива критериите ми. Ще ползвам външна видео карта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предложението с вградено видео и последващ ъпгрейд ме заинтригува, но при теста, който е даден играта е подкарана на възможно най-ниски настройки. Справка с гуугъл показа, че на med и high settings вграденото видео не покрива критериите ми. Ще ползвам външна видео карта.

Тогава вземи 250X. Тя е равна със 7770, а 250 е между 7730 и 7750, ама по-скоро си е чиста 7730-ка.

Обща стойност - 569.60 лв. с ДДС
С това дъно без проблем клокваш процесора на 4GHz. Но най-добре е да вземеш i3.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Така няма ли да е по-добре?

BB код:

Обща стойност - 513.64 лв. с ДДС
Гледах клип в който вгаденото видео в 6600К подкарва Battlefield 4 на минимални настройки.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване