Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Нова компютърна конфигурация. Бюджет около 2000 лв.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Компютъра ще се използва предимно за игри(най-новите) и малко програмиране, но мисля програмирането да го оставя само за лаптопа.

Желанието ми е да си взема качествен компютър, но не съм си купувал стана 5 години и малко вече незнам кое е по-доброто.

Искам конфигурацията да може да се upgradva след време. Ето и примерно какво сглобих: http://nikem-bg.net/cart/52019p1r48671p1r1002735p1r2004p1r1007700p1r46784p1r49867p1r49881p1r45052p1rf.html

Ако имате някакви предложения или препоръки ще съм много благодарен! 

Бюджета не е проблем, но ако имате идеи за нещо по-евтино ще е добре дошло.

Благодаря на отзовалите се!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 88
  • Създадено
  • Последен отговор

Здравей за тези пари е супер конфигурацията която си направил но добави във писаното че и Монитор включва 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това не е най-подходящата конфигурация за най-новите игри. След леки корекции 2000 лева ще са предостатъчни. Купил си Z  дъно с процесор без отключен множител, което е неефективно. Първо, че може да се спести от дъно и второ, че същата работа върши и един доста по-евтин Xeon. Така директно вземаш една от най-бързите видеокарти и най-бързата за парите си - GTX970. 

ПП: Сега видях и захранването. Добре е да се избягват тия, идващи с кутията. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Със Z97 дъно е най-добре да се вземе отключен процесор като i74790k или 4770k. Кутията и захранването не стават. Тъй като не разбирам чак дотам от захранвания ще оставя на колегите да ти препоръчат такова.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доста неб*лансирана. За 2 бона се взима доста по-прилична конфигурация. На заключен процесор не ти трябва ''Z'' дъно. B85 или H97 за 100-150 лв. ще е най-добре.

За по-малко пари се взима XEON E3-1231V3 или E3-1241V3, които са същите като i7. PowerColor TurboDuo R9 280 3GB GDDR5 OC или R9 285 е еквивалент на GTX760, но на доста по-ниска цена. Захранването в кутията е крайно неподходящо за такъв тип система - RS-600-ACAB-M2 и си е боклук. Ако беше RS-600-ACAB-D3 можеше да рискуваш.. :) Желателно е 2x4 РАМ за двуканален режим.

Ето конкретно предложение:

Обща стойност - 2 012.69 лв. с ДДС
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж, ако ще играеш игри и даваш толкова пари, намери още 150 лева за видеокарта, която споменах. Ако няма да играеш игри или по-точно ако не искаш да играеш всичко на макс с вертикална синхронизация при FHD,  вземай предложението на Нико. Но според мен не си заслужава.  Ето какво бих сглобил аз за малко над 2000 лева:

2014-09-23_210050.jpg

Монитор  -LG 23MP65HQ 

И чакаш за тая карта:

2014-09-23_210232.jpg

Леко над бюджета с доставките, но заради една записвачка примерно, не бих се отказвал от видеокарта като тая. Мониторите са вдигнали цени доста и под 300 лева е трудно да се намери нещо свястно. Предложената от мен карта е с около 50% по-бърза от R9 280X, а това е много в тоя клас. Да не говорим, че GTX970  има всичко най-модерно, което е излязло и което ще излиза в близко бъдеще. Освен това има и възможност за добър клок. Хард диска може да го смениш по желание, но аз за себе си бих взел SG. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да определено щом ще играеш нови игри конфигурацията се завърта около видеокартата на nVidia 970, още повече, че тези карти са доста по-икономични от към разход. Дават ги с разход от 150W, което е добре дошло за теб, понеже веднага спестяваш пари от много мощно захранване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Здравейте отново! 

Нека променим нещата малко. Компа ще се използва само за игри и това е. Има ли смисъл да изчакам за нещо по-добро до коледните празници или да го взимам от сега? Също така забравих да бъде Wireless за нета.

Благодаря отново на отзовалите се! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В първият пост си писал че искаш качество а после споменаваш за нещо по-евтино.

Принципно към 1 500 лв. без монитор са предостатъчно за читава геймърска машина

но ако наблегнем на качеството ще отидат парите та може и да не стигнат... 

пс. Началото на следващата година се очаква Broadwell. Има още доста време но ако говорим за бъдеща покупка...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз говоря за качество да, но търся и по-евтиното признавам си го! А няма да чакам  2 години  за комп. Просто попитах дали се очаква нещо по-добро в близкия месец и дали има смисъл да изчакам... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Intel Процесор Intel Core i7-4790K Processor (8MB Cache, up to 4.40 GHz) 616лв. Или i5 4690k цена от 460лв.I5-4690K /3.5G/6MB/BOX/LGA1150

Gigabyte Видео карта gigabyte gv-n970wf3oc-4gd 667лв.

Общо 1283лв.

4GB DDR3 1600 GEIL EVO LEGGERA   69.39 лв. Може още 1 плочка рам.

1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA   104.09 лв.

CORSAIR CARBIDE TOWER 300R CC-9011014-WW   168.58 лв.

MSI Z97-G45 GAMING LGA 1150   255.00 лв.

PSU SEASONIC SS-650KM GOLD   229.53 лв.

CM HYPER 212 EVO   53.91 лв.  

Междинна стойност: 880.51 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 12.98 лв. Обща стойност: 867.53 лв. с ДДС

За добър гейминг, трябва мощен процесор и видеокарта.

И следващата година излиза skylake 14nm s1151, PCe 4.0 16gb https://www.pcisig.com/news_room/faqs/FAQ_PCI_Express_4.0/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново! 

Нека променим нещата малко. Компа ще се използва само за игри и това е. Има ли смисъл да изчакам за нещо по-добро до коледните празници или да го взимам от сега? Също така забравих да бъде Wireless за нета.

Благодаря отново на отзовалите се! 

В момента има изгодни R9290/290x. Ако питаш мен, побързай. След месец като пуснеш пак тема, ще има други изгодни неща. Вероятно по-добри, щото хардуера се развива и цените постепенно падат. Лично аз съм скептичен относно това, че новите карти на АМД ще внесат нещо различно. По-скоро цените ще си останат същите за една и съща производителност. Нито GTX 970  ще падне много, нито пък АМД ще предложет нещо свръх бързо на свръх ниска цена, която да принуди NVIDIA  да смъква цени. Това е политика на двата производителя от години и никой не иска да подлива вода на конкурента. Единствено се предала нещо с 10-20% по-изгодно и това е. Има периоди, през които се появява даден продукт на свръх цена спрямо всичко налично на пазара в момента, но както виждаш от цените дори сега, това е моментно и трае не повече от 2-3 седмици. После всичко наново и се налага пак да правиш избор кое си заслужава на дадена цена и кое не. Така, че ако вземаш сега, може да се насочиш към евтините R9 290/290x.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж, ако ще играеш игри и даваш толкова пари, намери още 150 лева за видеокарта, която споменах. Ако няма да играеш игри или по-точно ако не искаш да играеш всичко на макс с вертикална синхронизация при FHD,  вземай предложението на Нико. Но според мен не си заслужава.  Ето какво бих сглобил аз за малко над 2000 лева:

2014-09-23_210050.jpg

Монитор  -LG 23MP65HQ 

И чакаш за тая карта:

2014-09-23_210232.jpg

Леко над бюджета с доставките, но заради една записвачка примерно, не бих се отказвал от видеокарта като тая. Мониторите са вдигнали цени доста и под 300 лева е трудно да се намери нещо свястно. Предложената от мен карта е с около 50% по-бърза от R9 280X, а това е много в тоя клас. Да не говорим, че GTX970  има всичко най-модерно, което е излязло и което ще излиза в близко бъдеще. Освен това има и възможност за добър клок. Хард диска може да го смениш по желание, но аз за себе си бих взел SG. 

http://vkv5.com/bg/компоненти/видео-карти/product/view/9/12060.html

Нещо за тази карта?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Говоря за точно този модел.

Читава,шумна,бърза,не знам дали има coil whine или е гореща...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мда, за тези пари се взима Асуса: ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5. Според мен с много добро съотношение цена/качество е Палитката JetStream PALIT GTX970 JETSTREAM 4G D5

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мда, за тези пари се взима Асуса: ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5. Според мен с много добро съотношение цена/качество е Палитката JetStream PALIT GTX970 JETSTREAM 4G D5

Най добрата е Gigabyte, с три перки http://pcmall.bg/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0-gigabyte-gv-n970wf3oc-4gd_48728  цена от 667лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Една корекция. Тая карта на GB  не е за предпочитане, защото първо, че е на по-ниска честота и  второ, няма планка от задната страна, която да отвежда правилно топлината.  А това е важно за процесора, защото той се пада точно над задната страна на картата, която е и най-гореща. Моята класация за производителност е G1  на GB и MSI GAMING 4G. Класацията ми за качество/производителност/цена е обратната - номер едно MSI, номер две GB. GB няма функция за пасивно охлаждане за разлика от MSI  и Asus. А това е добре и за вентилаторите в дългосрочен план. Асус е най-ограничена в клока от трите, поради най-ниското  TDP  и отчасти заради единствения 8 pin  захранващ конектор. Що се отнася до цените, то MSI  по принцип е с най-ниска цена, следвана от GB  и Asus. Това при положение, че имаме доставки в един магазин, а не да сравняваме цени от 5 магазина. За SLI  GB G1, точно заради много хладната задна страна на картата. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Една корекция. Тая карта на GB  не е за предпочитане, защото първо, че е на по-ниска честота и  второ, няма планка от задната страна, която да отвежда правилно топлината.  А това е важно за процесора, защото той се пада точно над задната страна на картата, която е и най-гореща. Моята класация за производителност е G1  на GB и MSI GAMING 4G. Класацията ми за качество/производителност/цена е обратната - номер едно MSI, номер две GB. GB няма функция за пасивно охлаждане за разлика от MSI  и Asus. А това е добре и за вентилаторите в дългосрочен план. Асус е най-ограничена в клока от трите, поради най-ниското  TDP  и отчасти заради единствения 8 pin  захранващ конектор. Що се отнася до цените, то MSI  по принцип е с най-ниска цена, следвана от GB  и Asus. Това при положение, че имаме доставки в един магазин, а не да сравняваме цени от 5 магазина. За SLI  GB G1, точно заради много хладната задна страна на картата. 

ASUS STRIX-а добра ли е ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ASUS STRIX-а добра ли е ?

Мисля че ясно се изразих. Защо не прочетеш няколко ревюта на тая карта за да си изясниш нещата? Ако смяташ, че карта с ограничено TDP  спрямо конкурентите е добра, ОК, добра е. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Анита Христова Трифонова
      Музикален издател -Уорнър Мюзик . Стил- поп. Dua Lipa - New Rules (Official Music Video) Дуа Липа (на английски: Dua Lipa) е английска певица, авторка на песни и модел от косоварски произход. Семейството на Дуа Липа е от Прищина. Майка ѝ се казва Анеса Липа. Баща ѝ Дукаджин Липа е музикант. Тя самата е родена в Лондон и посещава реномираното училище Силвия Янг Тиътър. Тя има брат на име Джин Липа и сестра на име Рина Липа. Известно време тя е спряла обучението си там, защото родителите ѝ са се върнали в Косово поради професионални причини, преди Дуа Липа да се върне сама в британската столица на 15-годишна възраст. Работи в клубове и като модел и пробва да се репрезентира в интернет и да намира контакти. Тя се свързва с Марлон Рудет, който я насърчава, да запише Демо-та, които от 2012 насам тя качва в Саундклауд. След което привлича вниманието на мениджъра на Лана Дел Рей, който сключва договор с нея към Уорнър Мюзик. Това позволява работата ѝ с многобройни прочути американски продуценти като Емил Хейн и Родни Джеркинс върху направата на дебютният ѝ албум. В лятото на 2015 г. се появява първият ѝ сингъл New Love. През месец декември следва Be the One, пуснат за пръв път в немските чартове. Във Великобритания я добавят след смяната на годината към списъка на Би Би Си Саунд на 2016, който прогнозира най-обещаващите новодошли в музикалната индустрия за идващата година.
    • от user09
      здравейте.имам Intel core i3 3220 видео карта r9 270x 2gb с допълнително захранване дъно as rock h77 mvp  4gb  ddr3 рам и 500гб хард Seagate baracuda и водно охлаждане на corsair h60 и 250 вата захранване  преди бях с гт1030 и ми стигаше но сега с r9270x ще успее ли да захрани всичко ?
    • от gn_huang
      Деинсталирах браузър от компа си и след като деинсталирането завърши започна автоматичен рестарт на компютъра(както обикновено), но запецна на черен екран и неще да стартира. Сомо в горния ляв ъгъл премигва нещо (вижда се на снимката). Пробвах всичко което прочетох в интернет, но нищо не помага. Помощ! 

• от O.o o.O
      Здравейте на следната конфигурация и трябва рам и захранване, бихте ли ми предложили такива.
      CPU: I5-8400
      MB: GB b360 aorus gaming 3 WiFi
      RAM:
      HDD: 1TB HDD sedate baracuda
      Case: coolermaster masterbox 5 msi edition
      PSU:
      1• EVGA 550 B3 550w bronze
      2•Corsair VS series vs650 650w bronze
      3• или нещо по-добро в ценовия диапазон до 140лв
      GPU: 1060 6 gb EVGA SC 3/6gb (още не съм решил коя ще взема, но май ще е 6)

Поздрави 
    • от spectralnine12
      Предполагам поредния скучен въпрос, но все пак бих искал да се консултирам така да се каже. Набелязал съм си гейминг конфигурация до 1700 лева и бих искал мнения дали е достатъчно солидна. Горе-долу съм наясно с цените на видео картите в момента и поради тази причина съм подбрал нещо окей. Евентуално ще се забавя с закупуването ама така или иначе е добре да питам. Приемам всякъкви критики и съвети.
      https://desktop.bg/desktop_cpus-amd-Ryzen_5-amd_ryzen_5_1600x
      Ryzen 5 1600x
      GeForce GTX 1050Ti G1
      ASRock A320M-DGS
      128GB ADATA SU800 SSD
      8GB DDR4 2400MHz Kingston HyperX FURY
      be quiet! SYSTEM POWER 8 600W
      2TB SEAGATE Barracuda Guardian
      Избрал съм си и една кутия с 5 вентилаторчета и общо ми излиза някъде към 1600-1700лв. Реално според мен не мога да си направя нещо по-добро и затова реших да попитам. Благодаря предварително.

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване