Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Нова конфигурация - бюджет 600лв

Препоръчан отговор

Здравейте,

моля да ми помогнете с избора на конфигурация до 600 лева!
имам стар компютър и дали може да ползваме някоя част от него?
Записвачка имам Клавиатура и мишка си имам хубав монитор,хард, щайга
em8852 sound card
Adata DDR2-800 2GB памет  ram
 Asus ::  EN210 SILENT/DI/1GD3/V2(LP) video card

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

em8852 sound card

Трябва да кажете модела на монитора.

От старият ви компютър ще можете да ползвате хард диска (ако кажете какъв е за да потвърдим), видео картата, кутия (ако е читава) и захранване (отново ако е читаво).

Компонентите може да ги разберете с програмата AIDA 64 (наследника на еверест). На захранването трябва да му качите една снимка на лепенката с надписите. На кутията също може да качите снимка. Трябва да упоменете и за какво мислите да ползвате компютъра, тъй като това може да се окаже важно за крайното решение.

Видеокартата вероятно няма да има смсиъл да се ползва, защото съвременните процесори имат вградено видео, което е по-добро то тази видеокарта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

em8852 sound card

Можеш хард диска и записвачката + монитора разбира се. И все пак модела на хард диска да кажете за всеки случай да не се окаже PATA, кутията също може да се ползва стига да и знаете марката или да и направите 2-3 снимки, за да видим какво може да се побере в нея. А ето и едно предложение в случай, че хард диска е SATA:

BB код:

ASROCK FM2A55 PRO+

Athlon II X4 760K  3.8GHz 4MB 100W FM2 BOX Black

4GB DDR3 1600 GEIL /BULK

PSU FORTRON HE-400+ / 400W

PALIT GTX750TI STORMX DUAL 2G

Обща стойност - 662.66 лв. с ДДС

Линк:

http://nikem-bg.net/cart/52221p1r1143p1r46473p1r51445p1r51099p1rf.html

А ако са в повече парите:

BB код:

ASROCK FM2A55 PRO+

Athlon II X4 760K  3.8GHz 4MB 100W FM2 BOX Black

4GB DDR3 1600 GEIL /BULK

PSU FORTRON HE-400+ / 400W

SAPPHIRE R7 260X 2G GD5 DP

Обща стойност - 602.24 лв. с ДДС

Линк:

http://nikem-bg.net/cart/52221p1r1143p1r46473p1r51445p1r52113p1rf.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето при положение,че имате диск,който ще свърши работа...

+ Видео ~ 630 лева

Ако нямате диск това е предложението... = 601 лева..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

мерси предварително и на двамата и на всички които се включат в молбата ми за помощ и моля не се ядосвайте на тъпите ми въпроси защото аз просто не разбирам и искам някои човешки да ми обясни  та относно  исканото от вас ето  Захранване Fortron ATX-400PNF Hitachi GST Deskstar P7K500 HDP725050GLA360 (0A35415) 500GB 7200 RPM 16MB Cache SATA  хард 

а видео картата работи даже е в гаранция и да започна с тъпите въпроси няма ли как да я конбинирам с още една  примерно или по друг начин че хем да я ползвам и хем 

да дигна производителността и поледен тъп въпрос за сега пак се извинявам простете на невежата в конфигурацийте които сте предложили

мога ли да добавя рам-та която имам или и тя е за боклука 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

мерси предварително и на двамата и на всички които се включат в молбата ми за помощ и моля не се ядосвайте на тъпите ми въпроси защото аз просто не разбирам и искам някои човешки да ми обясни  та относно  исканото от вас ето  Захранване Fortron ATX-400PNF Hitachi GST Deskstar P7K500 HDP725050GLA360 (0A35415) 500GB 7200 RPM 16MB Cache SATA  хард 

а видео картата работи даже е в гаранция и да започна с тъпите въпроси няма ли как да я конбинирам с още една  примерно или по друг начин че хем да я ползвам и хем 

да дигна производителността и поледен тъп въпрос за сега пак се извинявам простете на невежата в конфигурацийте които сте предложили

мога ли да добавя рам-та която имам или и тя е за боклука 

Здравей, 

Не, паметта не е за буклука, а за породавалника - стара платформа е и няма как да я комбинираш със съвременно дъно, но точно поради тази прияина (не се намира в магазина) се котират доста прилично 2ра ръка. За записвачката да не се заричам но съм на 90% че е иде, а не сата, каквато ще ти трябва за новите дънни платки. На останалите въпроси ще оставя някой по - компетентен да отговори, въпреки че и там няма да сбъркам много ако кажа че видеото е абсолютно безпредметно за съвременна машина със вградено, обаче ако решиш да се спреш на някое предложение с Атлон, то поне ще изкарваш сигнал към монитора през тази карта и евентуално клипчета в тубата. 

Все още чакаме да кажеш за какво точно ще се ползва машината и дали се предвиждат скорошни ъпгрейди?

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ами какво да кажа компа принципно ми трябва за работа уча геодезия и на него ще чертая програмите са бая тежички обаче и сам си  фен на игрички та ако мога и двете да съвместя супер ако не здраве да е хахахах

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ами какво да кажа компа принципно ми трябва за работа уча геодезия и на него ще чертая програмите са бая тежички обаче и сам си  фен на игрички та ако мога и двете да съвместя супер ако не здраве да е хахахах

Дай няколко примерни игрички, за да преценим на видео или процесор да наблягаме...

ПП: Не е лошо да споменеш и програмите или поне част от тях, също е от значение в този бюджет

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

PALIT GTX750TI KALMX 2G D5 какво ви е мнението за тази видео карта освен че е с пасивно охлаждане че се чуда   между нея и предложените от  Just Human..  само да вметна че сам я намерил за 270лв иначе е 300лв

http://www.autodesk.com/education/free-software/all# това е сайта с програмите които ползвам на 

POPULAR TOPICS има System Requirements там има горе долу какво иска всяка програма но това е да върви перфектно аз не съм луд 

да се надявам за тези пари да варвят перфектно а по добре от колкото до сега  защото до сега работех на един лаптоп i4  2.3 mhz 4gb ram видеото беше някаква GeForce-ка  на 1 гб и горе долу се оправях ама вече почнаха бая да циклят

мерси за отделеното време все пак аман от такива невежи като мен да ви занимават по цял ден

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

честно не знам вече какво да правя заболя ме главата да гледам процесори дъна видео карти и параметри ще се гръмна вече едното е 100лв другото е 150лв уш със същите параметри пак е по добро незнам вече дайте там някаква конфигурация 650-700лв да я купувам и да се сваршват мъките ми и вас да спра да притеснявам пак каквото ще да става

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

честно не знам вече какво да правя заболя ме главата да гледам процесори дъна видео карти и параметри ще се гръмна вече едното е 100лв другото е 150лв уш със същите параметри пак е по добро незнам вече дайте там някаква конфигурация 650-700лв да я купувам и да се сваршват мъките ми и вас да спра да притеснявам пак каквото ще да става

Дай само една снимка на захранването и кажи на колко години е и също две снимки, три на кутията, така че да се вижда вътрешността и дупките за вентилатори и след това ще те спасим от мъките ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползваш старите захранване, кутия и хард диск и взимаш това:

BB код:

ASROCK 970 PRO3 /AMD970/AM3+

AMD FX-6350 /3.9G/X6/BOX AM3+

4GB DDR3 1600 GEIL /BULK

Обща стойност - 702.68 лв. с ДДС

Линк:

http://nikem-bg.net/cart/46268p1r48944p1r51099p1r46473p1rf.html

Дай само една снимка на захранването и кажи на колко години е и също две снимки, три на кутията, така че да се вижда вътрешността и дупките за вентилатори и след това ще те спасим от мъките

Захранването му е  Fortron ATX-400PNF, като то е доста качествено и ще издържи предвид 750Ti (нарочно съм я избрал, за да не товари допълнително захранването което е старичко, а пари за ново няма...)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Захранването му е  Fortron ATX-400PNF, като то е доста качествено и ще издържи предвид 750Ti (нарочно съм я избрал, за да не товари допълнително захранването което е старичко, а пари за ново няма...)

Вярно че го беше написал... отплеснал съм се нещо..

Ето и едно Intelско предложение от мен :)

ASROCK H81M-DGS - 79,05

PENTIUM DUAL CORE G3420 - 118.67

ADATA 4GB DDR III 1600 x2 - 131.32

2048M GTX750Ti StormX Dual PCI-E 3.0 - 285.70

Като аз лично бух сложил I3 4150 и само една плочка рам, като при първа възможност пъхам още една, но за до тук описаните нужди, така ми се струва по - удачно 

ПП: Малко съм надскочил бюджета, но според мен си струват 15 Лв, като ако не си от София ще имаш и доставка около 15-20 лв

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

PALIT GTX750TI KALMX 2G D5 какво ви е мнението за тази видео карта освен че е с пасивно охлаждане че се чуда   между нея и предложените от  Just Human..  само да вметна че сам я намерил за 270лв иначе е 300лв

http://www.autodesk.com/education/free-software/all# това е сайта с програмите които ползвам на 

POPULAR TOPICS има System Requirements там има горе долу какво иска всяка програма но това е да върви перфектно аз не съм луд 

да се надявам за тези пари да варвят перфектно а по добре от колкото до сега  защото до сега работех на един лаптоп i4  2.3 mhz 4gb ram видеото беше някаква GeForce-ка  на 1 гб и горе долу се оправях ама вече почнаха бая да циклят

мерси за отделеното време все пак аман от такива невежи като мен да ви занимават по цял ден

Ето линк към, теста на картата. Не съм чел ревюто, но гледайки крайната оценка от 9.2, картата би трябвало да е ОК. По принцип тия карти са хладни и се чудя, защо изобщо им слагат перки на неклокнатите версии. 

ПП: Моите уважения към предложените конфигурации, но аз в никакъв случай не бих взел нещо подобно. Минимум i3  и трябва на тая карта и то съвсем условно, че не всичко ще е на 100%. Пентиум с Палитката е убийствена комбинация в лошия смисъл на израза.  Значи или се взема по-слаба и доста по-евтина карта, а вместо това нещо друго по-добро или се прави всичко както трябва със съответната финансова инжекция. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето линк към, теста на картата. Не съм чел ревюто, но гледайки крайната оценка от 9.2, картата би трябвало да е ОК. По принцип тия карти са хладни и се чудя, защо изобщо им слагат перки на неклокнатите версии. 

ПП: Моите уважения към предложените конфигурации, но аз в никакъв случай не бих взел нещо подобно. Минимум i3  и трябва на тая карта и то съвсем условно, че не всичко ще е на 100%. Пентиум с Палитката е убийствена комбинация в лошия смисъл на израза.  Значи или се взема по-слаба и доста по-евтина карта, а вместо това нещо друго по-добро или се прави всичко както трябва със съответната финансова инжекция. 

За пентиума съм съгласен, но 750Ti няма да има проблем с FX 6350

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен най-добре да се насочи към силен процесор,защото те изостават по-бавно от видео картите (пример в момента можеш да подкараш watch dogs на минимални с процесор за около 300 лева,излязъл през 2008-ма.)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За пентиума съм съгласен, но 750Ti няма да има проблем с FX 6350

Почти ;) Нали знаеш, че имах и все още имам такава карта. Вярно, не са много игрите, където FX6350  няма да стигне, но все пак нека сме точни. Една от тях е Crysis 3,  където за тая карта трябва минимум i5 без значение от базовата честота.  Освен това има и няколко игри, които по принцип не вървят фобре с какъв и да е АМД процесор. Примери: Skyrim, AC3, Word Of Tanks, Saints Row IV, Hard Reset и може би някоя друга.  

Но аз харесах конфигурациите ти, защото малко след това постналия темата казва, че е толкова объркан, че си помислих - каквото и да вземе, ще е на седмото небе ;)  Всъщност, тия разлики за които говоря, няма да бъдат засечени от непрофесионалиста и причината е проста - няма база за сравнения и вероятно знанията да разбере колко всъщност може да бъде бърза видеокартата му и колко е бърза в момента. Но с Пентиума няма как да не си скубе косите при половината игри, особено при по-новите. 

Според мен най-добре да се насочи към силен процесор,защото те изостават по-бавно от видео картите (пример в момента можеш да подкараш watch dogs на минимални с процесор за около 300 лева,излязъл през 2008-ма.)

То всичко зависи от играта. Аз пък ще ти кажа, че неклокнат i7 3770 ограничава GTX970  и то повсеместно при повече от половината игри, които съм пробвал. А това е процесор за 415 лева без вграденото видео. И около 550  с вграденото. За i5  изобщо няма да коментирам, че тия дни достатъчно го коментирах. 

офф: Извън темата. За 1920x1080  е необходим минимум i7 4770, ако човек иска да хване минимални 60 фпс при всички налични игри, с каквото и да било карта. Иначе неминуемо има ограничения от процесора, колкото и бърза да е тая карта. Поне тия, дето са на пазара сега. Така, че ако някой се изказва категорично за нещо, нека има и тия нещица предвид.  Иначе попада в компромисна ситуация с намалени детайли, зависещи от изчисленията на процесора. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Почти ;) Нали знаеш, че имах и все още имам такава карта. Вярно, не са много игрите, където FX6350  няма да стигне, но все пак нека сме точни. Една от тях е Crysis 3,  където за тая карта трябва минимум i5 без значение от базовата честота.  Освен това има и няколко игри, които по принцип не вървят фобре с какъв и да е АМД процесор. Примери: Skyrim, AC3, Word Of Tanks, Saints Row IV, Hard Reset и може би някоя друга.  

Но аз харесах конфигурациите ти, защото малко след това постналия темата казва, че е толкова объркан, че си помислих - каквото и да вземе, ще е на седмото небе ;)  Всъщност, тия разлики за които говоря, няма да бъдат засечени от непрофесионалиста и причината е проста - няма база за сравнения и вероятно знанията да разбере колко всъщност може да бъде бърза видеокартата му и колко е бърза в момента. Но с Пентиума няма как да не си скубе косите при половината игри, особено при по-новите. 

То всичко зависи от играта. Аз пък ще ти кажа, че неклокнат i7 3770 ограничава GTX970  и то повсеместно при повече от половината игри, които съм пробвал. А това е процесор за 415 лева без вграденото видео. И около 550  с вграденото. За i5  изобщо няма да коментирам, че тия дни достатъчно го коментирах. 

офф: Извън темата. За 1920x1080  е необходим минимум i7 4770, ако човек иска да хване минимални 60 фпс при всички налични игри, с каквото и да било карта. Иначе неминуемо има ограничения от процесора, колкото и бърза да е тая карта. Поне тия, дето са на пазара сега. Така, че ако някой се изказва категорично за нещо, нека има и тия нещица предвид.  Иначе попада в компромисна ситуация с намалени детайли, зависещи от изчисленията на процесора. 

Имам предвид не комбинацията с нови карти,а че с този процесор и някоя карта от сорта на gtx770 ще са си ток и жица,но първо картата няма да може да подкара най-новата игра,а следващата игра няма да могат и картата и процесора имам предвид,че  с моя q8400 мога да подкарам всяка игра на минимални,а с видео карта като 4850,която е горе-долу в класа на процесора няма да подкараш watch dogs на минимални...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Общо: 637 лв. Ако можеш да отделиш още пари, вземи още една плочка РАМ.
250X (7770) e достатъчна за всички игри на средни настройки.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Видео карта Sapphire AMD Radeon R7 250X Vapor-X, 1024MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E 186 лева

Процесор AMD FX 8320, 3500MHz, 16MB, socket AM3+, Box 260 лева Памет Kingston HyperX Fury Red 4GB, DDR3, 1866MHz, CL10, 1.5V - 72 лева Предполагам ще работи на 1600,но е по-евтина от тази на 1600... Дънна платка Gigabyte 78LMT-S2PT, Socket AM3+-80 лева

Общо : 598 лева

Има вариант и с тази карта,колегите да кажат коя от двете е по-добра,предполагам тази,но другата е много читав модел...

С тази 260-ката цената е 565 лева...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси на всички за отделеното време и търпение към мен знам че всички предложения който сте дали са дори повече от колкото може да иска човек имайки се предвит най малкото смешните пари за който ви помолих да ми намерите решение все пак както се казва с трици маймуни не се ловят отново благодаря  надявам се че няма да има обидени кое предложение сам избрал най ми хареса на  

Just Human..

4GB DDR3 1600 GEIL /BULK

Линк:
http://nikem-bg.net/...r46473p1rf.html

но все пак да питам  няма ли как да  се вземе друго дъно 10-20лв. по евтино разбира се съвместимо с дадената конфигурация и примерно процесор  

AMD A10-5800K APU with Radeon™ HD 7660D

който е със 60 лева по евтин  не ме разбирайте грешно както казах по рано писна ми и ще взема горе долу каквото кажете мисълта ми е просто ако мога да спестя от тези неща 60-70лв. за тези пари да кача рам-та и пак ще се върже 700лв. ако може супер ако не пак супер и мерси много че успяхте поне някой от старите ми чаркове да вкарате в употреба

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси на всички за отделеното време и търпение към мен знам че всички предложения който сте дали са дори повече от колкото може да иска човек имайки се предвит най малкото смешните пари за който ви помолих да ми намерите решение все пак както се казва с трици маймуни не се ловят отново благодаря  надявам се че няма да има обидени кое предложение сам избрал най ми хареса на  

Just Human..

4GB DDR3 1600 GEIL /BULK

Линк:

но все пак да питам  няма ли как да  се вземе друго дъно 10-20лв. по евтино разбира се съвместимо с дадената конфигурация и примерно процесор  

който е със 60 лева по евтин  не ме разбирайте грешно както казах по рано писна ми и ще взема горе долу каквото кажете мисълта ми е просто ако мога да спестя от тези неща 60-70лв. за тези пари да кача рам-та и пак ще се върже 700лв. ако може супер ако не пак супер и мерси много че успяхте поне някой от старите ми чаркове да вкарате в употреба

Можеш да вземеш и друго дъно разбира се, но A10-5800k е доста по-слаб от FX 6350 и няма смисъл да се реже от процесора за още 1 плочка рам, нея можеш да добавиш в последствие.

Ето едно дъно за 83лв : GB 78LMT-S2PV /AM3+

Но другото е по-голямо и по-просторно, има повече слотове и има добри възможности за клок, но ако тези пари са наистина крайни, то няма да имаш проблем да вземеш и по-евтиното дъно. (:

ПП:

ASRock 960GM-VGS3  - 65лв с безплатна доставка

А ето още едно с безплатна доставка, но по-голямо от другите 2 (в този коментар) и с повече слотове:

ASRock 980DE3/U3S3 95лв с безплатна доставка. Оставям избора изцяло на теб, което дъно да вземеш ще работи с процесора FX-6350.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хм, странен избор... избираш 6350 пред i5-4460..?!?  :ph34r:

А и съм ти дал предложение за 637 лв. Ако махнеш 250X и сложиш Palit GTX750TI StormX Dual цената става 738 лв., и ще получиш много по-добра машина. В тия APU-та не се взирай...! 

Както си решиш.....! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Just Human..

4GB DDR3 1600 GEIL /BULK

Линк:

Тази конфигурация изобщо не ми харесва,винаги се слага по-скъп процесор щом имаш възможност,според мен е по-добре да сложиш по-силен процесор и по-слаба видео карта,все пак той ще се товари по-малко...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Къде е логиката да слагате по-слаб процесор бе хора... За какво му е тая i5-ца след като ще трябва да кара със 250x? Какво му е на 6350 толкова, че само го отбягвате? Вече започнаха да налазват игрите, които изкискват повече от 4 ядра, та дайте да му предложим една i7 със 2 гига рам и да се оправя...?
Я погледнете как се справя този процесор със Shadow of Mordor:

Ако не и знаете изискванията можете да ги погледнете в интернет

А ето и с i5:

Разлика аз не мога да намеря а вие?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване