Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ъпгрейд на компютъра. Препоръки за нови части.

Препоръчан отговор

Разполагам с дънна платка ASUS M5A97PRO AMD970 + SB9, процесор AMD PHENOM II X4 840 3.2 GHz, захранване Cooler Master Elite Power 460W PFC, охлаждане CM HYPER TX3 /1156/775/AM2/AM3, 2 памета DIMM DDR3 KINGSTON 4 GB 1600 MHz Hyper khx1600c9d3/4g. Възнамерявам да купя кутия (до 300-350 лв най-много), която да не създава проблеми при бъдещ ъпгрейд откъм охлаждане на частите и пространство. Преди 2 години и половина се оглеждах за нова кутия и бях намерил нещо с огромни перки, която имаше вентилатор с 25 сантиметрови или може би дори с по-големи перки на страничния капак, но не се сещам как се казваше кутията, та мисълта ми е - искам нещо подобно. След това нова видеокарта - ще играя най-вече FIFA 2015, може би евентуално ще играя GTA 5 (сума - 300-350 лв). SDD диск - поне 128 GB, поне още 4 GB РАМ (дали да купя от същите или различни) и едно оптично устройство. Може би и една звукова карта и една LAN карта. Не се нуждая от хард дискове - имам 4. Всъщност се чудя колко хард диска поддържа дъното ми - имам 4 харда + записвачка и възнамерявам да купя SDD, ще мога ли да включа всичките? Евентуално се чудя и за захранване - тази достатъчно мощна ли е и дали ще създаде проблеми след ъпгрейда. Също така искам да сменя и охлаждането, защото в летните месеци бръмчи много, когато работи на високи обороти. Искам компютъра да е максимално тих. И последно - монитор (поне 25 инча), сума за нея - 500-600 лв. Очаквам предложения.

П.П. И откъде мога да купя FIFA 15 PC Ultimate Edition? Никъде не можах да я намеря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това захранване е китайски боклук та най-добре го сменяй. И гледай да не се подведеш и със следващото.

FD 3300 е с 140 мм перки които са достатъчно тихи. Обновената Integra също е достатъчно тиха.

550W е предостатъчно за коя да е карта а на теб не ти трябва висок клас за фифата. Разбирай че няма да се товари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре да ъпгрейднеш и процесора... На моя 4-те ядра му секват,а е по-бърз от сегашния ти...

http://nikem-bg.net/computer-components/AMD-FX-8350-4.2G-X8-BOX-AM3

Този ще стане на дъното ти .

Кутия мисля,че тази на sensey_rocky дето е cm storm  ли какво ми каза е extended atx,тоест по-голяма е и е под 200 лева,мисля...Някой друг да препоръча кутия.

Видео карта тази е достатъчна за всяка игра в момента,макар и не на макс : http://nikem-bg.net/computer-components/SAPPHIRE-R9-280-3G-GD5-OC-W-BO

Но за фифата ще е предостатъчна.

Ново захранване

Нов монитор,понеже държиш да е над 25 инча...

SSD

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано процесора нямам намерение да сменям, защото преди 3 години доста пари изхарчих за сегашната си конфигурация, а почти не съм ползвал компютъра - само 6 месеца, така че част от нещата нямам намерение да ги сменям преди да ги ползвам известно време, щото много ме е яд за парите, дето дадох, а конфигурацията остаря преди да съм я ползвал. Заминах да работя в друг град, оттам се преместих на работа в морето, а след това заминах за чужбина, гарацията изтече, а аз съм го ползвал само 6 месеца за тези 3 години, така че процесора нямам намерение да го сменям. Благодаря за предложението все пак. А твоите ядра кога секват? Когато играеш на FIFA или...?

А дъното ми ще поддържа ли 5 харда + записвачката?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано процесора нямам намерение да сменям, защото преди 3 години доста пари изхарчих за сегашната си конфигурация, а почти не съм ползвал компютъра - само 6 месеца, така че част от нещата нямам намерение да ги сменям преди да ги ползвам известно време, щото много ме е яд за парите, дето дадох, а конфигурацията остаря преди да съм я ползвал. Заминах да работя в друг град, оттам се преместих на работа в морето, а след това заминах за чужбина, гарацията изтече, а аз съм го ползвал само 6 месеца за тези 3 години, така че процесора нямам намерение да го сменям. Благодаря за предложението все пак. А твоите ядра кога секват? Когато играеш на FIFA или...?

А дъното ми ще поддържа ли 5 харда + записвачката?

Core 2 quad q8400  ето ти сравнение http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core2-Quad-Q8400-vs-AMD-Phenom-II-X4-840

Та секва като включа няколко прозореца,lol,yt... Иначе е бързичък не се мотае,предполагам,че това секване може и да е от харда де,той е sata 2 напълнен на макс,компа е пълен с вируси и се товари,а не мога да го преинсталирам също,защото имам ценна информация.Fifa не съм цъкал,но LoL  ми я handle  на макс... с резолюция 1920/1200  на слабо видео,така че не вярвам да имаш проблеми,но няма смисъл да даваш 350 лева за хубава карта,ако ще я ползваш със слабия ти процесор,просто ще я спъне...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кутия:           corsair-case-600t-white
Захранване: CORSAIR RM550 ENTHUSIAST SERIES 550W CP-9020053-EU 
ССД:             Samsung 120GB SSD 840 EVO SATA 6Gb/s 
CPU FAN:      Thermalright CPU Cooler True Spirit 120 M BW 
Оптика:        LG GH24NSB0 DVD RW BLACK RET 
SB:               creative-sc-soundblaster-audigy-rx

GPU:              POWERCOLOR 2048M R9 270X PCS+, AXR9 270X 2GBD5-PPDHE PCI-E 3.0 

И да, дъното ще поеме 5 харда + записвачка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кутия:           corsair-case-600t-white

Захранване: CORSAIR RM550 ENTHUSIAST SERIES 550W CP-9020053-EU 

ССД:             Samsung 120GB SSD 840 EVO SATA 6Gb/s 

CPU FAN:      Thermalright CPU Cooler True Spirit 120 M BW 

Оптика:        LG GH24NSB0 DVD RW BLACK RET 

SB:               creative-sc-soundblaster-audigy-rx

GPU:              POWERCOLOR 2048M R9 270X PCS+, AXR9 270X 2GBD5-PPDHE PCI-E 3.0 

И да, дъното ще поеме 5 харда + записвачка.

Няма никакъв смисъл от тази карта,тъй като процесора ще я спъне,също захранването от 200 лева е ненужно,защото може да се мине и с 520 ватов сисоник,като разлика в качеството няма да усети...Кутия от 300 лева,която няма почти никакъв смисъл,SSD-то не е най-доброто за парите си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тоя процесор няма да спъне 270Х... Не е чак толкова слаб, колкото си мислите... Но вече по-мощно видео ще бъде поспънато... А специално RM серията на Corsair ще усети голяма разлика със сийсоника... Има доста благинки тоя корсар. Съгласен съм, че е чудовищно скъпо захранване, но определено има голяма разлика между двете...

Кутия: Phanteks Enthoo Pro. 200лв за перфектната кутия не са много. Писах й РЕВЮ, точно защото смятам, че е отвратително добра. За съжаление излезе около месец-два след като купих моята. Ако искаш да минеш малко по-евтино - NZXT Source 340, за която също писах РЕВЮ.

Захранване: Рейтинга (бронз, сребро, злато...) са само от значение за сметката за тока... 50стотинки на месец разлика от бронз до злато не си струва разликата. Fractal Design Integra M 650W, Cooler Master G650M и Fortron Raider 650 Silver са все добри захранвания...

SSD: A-DATA XPG SX 910 128GB, висок клас SSD от А-ДАТА. Samsung-а също е добър избор, но аз не харесвам Samsung по принцип.

Не се занимавай да купуваш звукови карти и т.н. глупости. Всеки чип Realtek 800 и нагоре си е достатъчно добре, освен ако нямаш супер звукова система и супер аудио слушалки тип 200$ Сенхайзер...

Ако можеш да си позволиш XFX R9-290 за 582,70... Със сегашния процесор, видеото ще бъде ограничено. Няма нужда да обяснявам защо. Ако смениш процесора, обаче, ще литне. Ако наистина няма да смениш процесора (ЗАЩО?), предложената ти малко по-горе 270X ще ти свърши повече от идеална работа.

За рамта само да споделя, че трябва да търсиш залежала по складовете, защото е спряна от производство от половин година ако не се лъжа... Специално твоя модел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

................стига ме цитира. Поне нещо вярно да беше написал. Отговарям на въпросите на автора, а той сам ще прецени какво да вземе. Иска добра кутия - получава я. Иска графична карта до 350лв. - получава я. Иска звукова карта - получава я. Иска записвачка, SSD и охладител за процесора - получава ги. Ти с какво точно му помогна, освен че направи нелепо сравнение с калпавия ти процесор? Тия неща, които съм предложил си ги виждал само на картинка и е време да спреш да объркваш хората. Похвално е, че искаш да помогнеш и да си деен във форума, но на този етап не ти се получава. Трябва много да четеш и преди всичко да се сблъскаш с нещата, за които явно имаш интерес.

Психо, ти може и да не ги харесваш, но SSD-та на Самсунг са едни от най-добрите. SX серията на АДАТА също са много читави. И дискретната звукова карта няма нищо общо с вградените чипове и дори на нескъпи озвучителни тела дава голяма разлика. За захранванията си абсолютно прав, но сметнах да предложа все пак нещо качествено на автора, а онзи младеж горе пак пише някакви щуротии. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кое не е вярно,кажи да се поправя,а колкото до психото,кутията наистина е най-добра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Самсуняците имат един добър модел но е скъп. Тоя базовия е бъгав с малка гаранция и на цената на по-добри. 

Не знам от къде се пръкна тая масова заблуда че били най-добрите? Същият случай като с телевизорите им навремето...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Самсуняците имат един добър модел но е скъп. Тоя базовия е бъгав с малка гаранция и на цената на по-добри. 

Не знам от къде се пръкна тая масова заблуда че били най-добрите? Същият случай като с телевизорите им навремето...

Малко оф топик, ама аз точно заради телевизорте им не ги харесвам :D На времето имах достъп до доста аудио визуална техника, и от тогава знам, че Samsung дават много дефекти. И от тогава си стоя на мнението, че чиповете им са добри (все пак са най-големите в света), но ако сглобяват продукта, предпочитам да взема друг продукт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам въпрос - има ли кутии с 250 мм вентилатор отпреде, в смисъл такъв, тъй като имам много хардове и най-вероятно ще купя по някоя и друга в немного далечно бъдеще, да мога да им осигуря максимално охлаждане. Тази кутия Phanteks Enthoo Pro е много добра за цената си, но отпреде може да се сложи само един 200 мм вентилатор, което според мен няма да е достатъчно за 5-6 харда. Има ли кутия, на която всичките му вентилатори да са едри - да не са под 230 мм? И аз между другото го съпоставих с кутиите, които си бях харесал преди време - Cooler Master-ите HAF 932  и  HAF X. CM-ите са с 230 мм вентилатори, като HAF 932 дори има 3 такива. И както е казал един потребител долу под ревюто за Phanteks Enthoo Pro, за да се изчисти предният филтър, трябва да се свали предният панел. Може ли да препоръчате кутия с такива по-големи вентилатори (да не са под 230мм) и да има такава вратичка, че да не се наложи да свалям предния панел, за да изчистя филтъра?

И още нещо - в тия Cooler Master-и HAF X  и 932, мога ли да заменя 230 мм-ия вентилатор с 2x140?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен няма смисъл да се хвърляш на такива гигантски вентилатори. Виждал съм модели на СМ(а сигурно и на други фирми) с 200 мм вентилатор отпред и още един отгоре или отстрани, но според мен не е толкова добра идея. Както си писал накрая - по-добре е с 2х140 мм или 2х120 мм - виж размерите на хардовете както са един върху друг и ще се сетиш защо. Освен това обикновено производителите на кутии "не се сещат" да сложат филтър за прах отстрани и ако там имаш 200 мм вентилатор - къде ще му намериш филтър и колко ще струва? И още нещо - рано или късно вентилаторите се раздрънкват и като дойде този момент, със 120/140 ще имаш доста по-голям избор от модели...

Относно филтъра на предния панел - чистенето е един-два пъти годишно и аз поне не бих дал примерно 40-50 лв. повече специално за кутия с вратичка отпред. То при мен не е и желателно, защото бюрото ми е ъглово и ще пречи на отварянето.

Наскоро си купих Enermax Fulmo ST и съм доволен - голяма е(бих казал, че е на горната граница за mid-tower) и позволява добро охлаждане, включително за харддисковете(в момента са седем) и добър кабелен мениджмънт. Струваше ми малко под 200 лв. За моята кутия също срещах негативни коментари - че било сложно да се сваля долният филтър за прах, но последният всъщност е една сравнително едра решетка и според мен дори не е нужно да се сваля и мие - достатъчно е да се издуха малко отвътре и отвън.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В предната страна на твоя компютър за 7 харда само един120 мм-ов  вентилатор ли имаш ? Как бяха температурите през юли-август?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В момента отпред имам един 140 мм и един 120 мм - някъде около 1000 оборота/мин. Отгоре имам един 140 мм с отвори за 120 мм(исках да го сложа отпред с другия 140-милиметров, но се оказа че не става така заради различното разположение на отворите). Нямам климатик и в няколкото най-горещи дни температурата в стаята беше 32-33(а може би и 34) градуса. Тогава температурата на системния ми диск(WD Black) достигна 48-49 градуса. Изглежда доста на пръв поглед, но според мен това само по себе си не е голям проблем, особено ако става въпрос за 4-5 дни в годината. Другите ми дискове са "зелени" и съответно температурите им са с по 5-10 градуса по-ниски.

post-349490-0-08515600-1415413156_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Cooler Master HAF 932 Advanced има ли филтри за прахозащита? Някой ще изрази ли мнение - HAF 932 или Phanteks Enthoo Pro. Супер много се колебая...

Аз бих взел втората,по-качествена ми се струва.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На CM HAF 932 или HAF X възможност за инсталиране на още един вентилатор отпред (120 мм или 140 мм) няма, нали така или греша? Ако няма кое е по-добре - 2x140 мм или 1x230 мм отпред? Имам предубеждения, че е по-добре с по-голям вентилатор отколкото с 2 по-малки. Какво ще кажете?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На CM HAF 932 или HAF X възможност за инсталиране на още един вентилатор отпред (120 мм или 140 мм) няма, нали така или греша? Ако няма кое е по-добре - 2x140 мм или 1x230 мм отпред? Имам предубеждения, че е по-добре с по-голям вентилатор отколкото с 2 по-малки. Какво ще кажете?

Няма филтри за прах 932-ката. Ако си решил да се хвърляш на кутия около 250 лв разгледай NZXT Phantom 530 или Cooler Master Storm Trooper.

Иначе ето това е хубава кутия - и си заслужава парите. Antec 11 Hundred

Toва също е много добра кутия - XFX Type 01

Освен това ако се решиш на филтри за Хаф Х ще ти излезнат буквално солено. В Frozen CPU цената им е 60$

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Тази видео карта SAPPHIRE DUAL-X R9 280X от колко мощно захранване се нуждае? Според сайта на Nikem - 500W http://nikem-bg.net/computer-components/SAPPHIRE-R9-280-3G-GD5-OC-W-BO/description.html, докато според този - 750 W http://www.sapphiretech.com/presentation/product/product_index.aspx?pid=2022&lid=1#

Също така според Nikem поддържа DirectX® 11.2, докато според другия сайт - DirectX® 12. За една и съща видеокарта ли става въпрос и в двата сайта?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вече за част от нещата реших:

1. Кутия Phanteks Enthoo Pro 202 лв

2. GPU Gigabyte Radeon R9 280X OC R2 370 лв

3. RAM http://www.hl-eshop.com/one_product.php?view_data=2|9|14|22648|0|0или http://www.hl-eshop.com/one_product.php?view_data=3|9|14|27873|0|0 (въпреки че не виждам разлика между двата освен в цветовете) 71 или 76 лева

Ако някой има предложения, моля да пише.

Имам няколко въпроса:

1. Това, че дъното ми е ASUS M5A97PRO и че не поддържа PCIE 3.0 може ли да създаде проблеми с видеокартата?

2. За вентилаторите на кутията пише HDD 2x 120mm, някой може ли да ми обясни къде се монтират тези две 120мм-ови вентилатори, защото в зависимост от това ще поръчам 2 или 4 120мм-ови вентилатори (2 за дъното на кутията)

3. Моля предложете ми фен контролер до 60 лева.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване