Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мойра

Всичко за кабинета "Борисов-2"

Препоръчан отговор

Парламентът одобри състава на правителството на ГЕРБ и Реформаторския блок, подкрепено от АБВ и Патриотичния фронт с премиер Бойко Борисов.

"За" гласуваха - 149 народни представители, против - 85, "въздържали се" - няма. 

Против втория кабинет "Борисов" гласуваха БСП, ДПС, Атака, както и двама депутати от Патриотичния фронт. Въпреки заявката на Росен Петров от парламентарната трибуна, че парламентарната група на БДЦ ще гласува "против" кабинета и Борисов, 14 от БДЦ гласуваха "за". Групата на АБВ също подкрепи Бойко Борисов. Независимата Ана Баракова гласува "за".

f2f9f995c629ed4cc3351ee66f6fa3e5_998x768

Народните представители приеха и новата структура на Министерски съвет. Общо 228 депутати гласуваха структурата на новото правителство. "За" гласуваха - 144 депутати, против бяха 83-ма, 1 депутат се въздържа.
Кабинетът ще бъде съставляван от 17 министерства, като Министерството на икономиката, енергетиката и туризма се разделя на три отделни министерства.

След гласуването новото правителство на България положи клетва пред Народното събрание.

Борисов ще управлява като премиер за втори път, след като официално ГЕРБ и Реформаторският блок подписаха вчера коалиционно споразумение за съставяне на правителство. С АБВ Борисов подписа декларация за партньорство, а Патриотичният фронт декларира готовност за парламентарна подкрепа към новото правителство. ГЕРБ, РБ, ПФ и АБВ преговаряха един месец, за да се стигне до съставянето му.

В състава на кабинета има четирима вицепремиери – Румяна Бъчварова, Меглена Кунева, Томислав Дончев и Ивайло Калфин, като Калфин ще бъде и министър на труда и социалната политика.

Външният министър Даниел Митов от служебното правителство запазва поста си. Ивелина Василева ще ръководи МОСВ. Десислава Танева - МЗХ. Постът министър на правосъдието остава при служебния министър Христо Иванов. Николина Ангелкова става министър на туризма. Новият министър на отбраната ще бъде лидерът на БЗНС Николай Ненчев. Образователният ресор ще бъде поет от проф. Тодор Танев от Гражданския съвет на Реформаторския блок. Лидерът на СДС Божидар Лукарски ще заеме поста на икономически министър. Петър Москов от Реформаторския блок ще бъде министър на здравеопазването. Министър на спорта е Красен Кралев. Веселин Вучков от ГЕРБ става министър на вътрешните работи. Министерство на транспорта отива при Ивайло Московски. Лиляна Павлова отново става министър на регионалното министерство. Теменужка Петкова става министър на енергетиката. Владислав Горанов става министър на финансите, а Вежди Рашидов отново ще отговаря за Министерството на култура.

Първото правителство на Бойко Борисов беше избрано на 27 юли 2009 г., припомня БГНЕС. Тогава в гласуването взеха участие 240 депутати. От тях 162 народни представители гласуваха "за" кабинета "Борисов", 77 - "против" и 1 въздържал се. На парламентарните избори на 5 юли 2009 г. ГЕРБ спечели 116 депутатски мандата.

http://pressadaily.bg/publication/59558-%D0%9F%D0%B0%D1%80%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%8A%D1%82-%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B8-%D0%BA%D0%B0%D0%B1%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D0%91%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81%D0%BE%D0%B22/

Вече имаме правителство.

Да ни е честито и дано е за добро, въпреки негативните прогнози.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С нетърпение очаквам падането му!

Тази безпринципна сбирщинаа от партии с коренно различни идеи и идеали се продаде за постове и го доказа с дела, думи и блясък в очите и туптеж в гърдите! Уж всичко това за благото ни - дрън, дрън!

Дано се срине до Нова година  :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак ще стягаме коланите, за да има я за магистрали, я нещо друго.

Накрая ще остане един терен с инфраструктура и без население.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отново Българския народ, ще мизерства зареди такива глупаци. Днеска се молих, както бяха сички в парламента някой да вземе да ги гръмне, но уви....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак ще стягаме коланите, за да има я за магистрали, я нещо друго.

Накрая ще остане един терен с инфраструктура и без население.

Че тия пари идваха от европа бе джанъм, не от наще данъци... И метрото от там се финансира... и колко още проекта.

Не го проумяхте това, ей...

p.s.

Че е малко "сбирщайн", така е, но мисля, че има потенциал, някакъв. все пак от предишното ще е 100 пъти по-добре.

Пожелавам успешна работа!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съществува надежда (макар и малка) това правителство да изпълни поне част от програмата си, която не е лоша.

Борисов е наясно, че ако и този път се провали, това ще е краят на политическата му кариера.

Реформаторите също знаят, че ако не се справят, никога повече няма да попаднат в парламента.

Надявам се, че страхът от провал ще ги накара да работят сериозно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано се срине до Нова година  :lol6:

И кой ще страда най-много от това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дано, ама надали. Едва ли точно страхът от провал ще бъде движеща сила.

Че тия пари идваха от европа бе джанъм, не от наще данъци... И метрото от там се финансира... и колко още проекта.

А да си чувал, че за бог да прости и мама на тате не дава? Или, че обядът никога не е безплатен?!

Случайно да знаеш колко ни е членската вноска в ЕС? Сигурно не - по тоя въпрос само боб се хвърля и няма реални числови стойности. А това са нашите пари.

Кой какво трябвше да проумее?

Ти на съседа си даваш ли безвъзмездно 1000лв?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съществува надежда (макар и малка) това правителство да изпълни поне част от програмата си, която не е лоша.

Борисов е наясно, че ако и този път се провали, това ще е краят на политическата му кариера.

Реформаторите също знаят, че ако не се справят, никога повече няма да попаднат в парламента.

Именно. И даже още повече. И ГЕРБ и РБ, ще загубят подкрепа, дори и чудо да направят. Просто такъв е манталитета на хората. Идва царя, лъже ги че ще направи чудо и всички вярват и гласува - идиотско. Идва някой, който в невъзможна ситуация прави правителство дето е близко до политическо самоубийство и всички го плюят. А от следващи избори не знам какво ще спечелим, но знам много добре какво ще загубим - още месеци с управление, което нищо няма да прави и ще си измива ръцете че е временно и служебно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не го проумяхте това, ей...

p.s.

Че е малко "сбирщайн", така е, но мисля, че има потенциал, някакъв. все пак от предишното ще е 100 пъти по-добре.

хххххххххххххх

Ето, за това казваме, че София не е България.

Нас, от провинцията не ни грее, че Б.Б ви е направил метрото, Лъвов мост  или някоя дъга.

В повинцията никакви европари не се виждат изсипани никъде. 

За това казваме, че сит на гладен не вярва и за това ни се разминават драстично постовете като начин на мислене и възгледи.

Все пак не може да живеем всички в София, Варна или Пловдив

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предпочитам това правителство пред нови избори. Също така предпочитам да управлява цял мандат, отколкото да се сформира правителство между останалите партии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да си чувал, че за бог да прости и мама на тате не дава? Или, че обядът никога не е безплатен?!

Случайно да знаеш колко ни е членската вноска в ЕС? Сигурно не - по тоя въпрос само боб се хвърля и няма реални числови стойности. А това са нашите пари.

Кой какво трябвше да проумее?

Ти на съседа си даваш ли безвъзмездно 1000лв?

Този членски внос се плаща от 2007-ма година, нали?

Преди какво получихме с/у него - нищо. Поне някакво раздвижване имаше след 2009-та година. и получаваме повече от колкото даваме като членски внос и сме една от 3-те (или 4 бяха) страни членки, за които финансирането беше увеличено за новия програмен период...

Както и да е...

...

Съгласен напълно. В момента за никоя партия не е изгодно да има нови избори, всички ще се подкрепят дружно. БСП не могат да си плащат банковите кредите, а партийната има субсидия е наполовина поне по-малка... Счетоводителите им вече са на 4 часа, съкратили са 20-тина човека, Миков връща лизингови автомобили, за които нямат пари да плащат вноските.

Не забравяйте, че догодина има местни избори... За тях също трябват пари.

Програмата наистина не е лоша + страха + гражданското общество, като коректив, мисля, че има надежда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

. А от следващи избори не знам какво ще спечелим,

Ще спечелим още по - малко места в парламента за ГЕРБ.

Ще забравим що е това РБ

Ще влязат в политиката нови партии и никак няма да е страшно ако направят коалиция и изберат премиер с различно име от това на Б.Б.

Така, че по - скорошни избори!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честите избори са си допълнително съдиране на чувала, наречен бъджет. 'що се назлъндисват на електронен вот? На вот с вот с електронен подпис? Защо не въвъеждат с по-вискои темпове е-правителство, е-съд... Трябва ли да соча с пръст Латвия? Електронно гласуват в Мексико, Бразилия и Индия.

Ама на много от партиите и бюрократите не им харесва е-.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето, за това казваме, че София не е България.

Грешно мислене колега, грешно.

Ще ти дам пример с любимото ми градче - Севлиево. Всичко е чисто, подредено, спокойно, поддържано, преди 2 години си направиха и нов градски парк, който е чуден.

Виж в Цари Мали Град какво направиха, 2 лета само се точат от къде ли не да гледат 5 камъка на кръст, ама добре го направиха.

В Пловдив колко неща се направиха и оправиха. вчера бях там, преасфалтирани булеварди, добре направени.

Новите автобуси във Варна или Бургас беше, един от двата морски града. Една част от улиците в Аспарухово вече са преасфалтирани и нещата се нормализират.

Магистрала Тракия отвори много нови възможности за южния регион.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще спечелим още по - малко места в парламента за ГЕРБ.

Ще забравим що е това РБ

Ще влязат в политиката нови партии и никак няма да е страшно ако направят коалиция и изберат премиер с различно име от това на Б.Б.

Така, че по - скорошни избори!

А си мислех, че аз съм голям фен на научната фантастика. РБ - чак да не влезе не знам - със сигурност ще загуби избиратели. ГЕРБ - и да загубят такива, пак ще са най-много. Нови партии да влязат - едва ли. По-скоро сегашните ще се консолидират. Правителство без ГЕРБ?   Може ако се съберат БСП-ДПС-ББЦ... Знам че си падаш по участие на Местан и компания, щото не съществува реалност на нови избори тази година БСП да организират правителство без ДПС, даже мога да се поизхвърля и да увелича периода до 2 години...

и най-накрая:

Честите избори са си допълнително съдиране на чувала, наречен бъджет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ти дам пример с любимото ми градче - Севлиево.

Само не казвай, че за състоянието на Севлиево, финансова намеса има държавата!!! Добре, че икономиката им се държи от хАмериканците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешно мислене колега, грешно.

Ще ти дам пример с любимото ми градче - Севлиево. Всичко е чисто, подредено, спокойно, поддържано, преди 2 години си направиха и нов градски парк, който е чуден.

Виж в Цари Мали Град какво направиха, 2 лета само се точат от къде ли не да гледат 5 камъка на кръст, ама добре го направиха.

В Пловдив колко неща се направиха и оправиха. вчера бях там, преасфалтирани булеварди, добре направени.

Новите автобуси във Варна или Бургас беше, един от двата морски града. Една част от улиците в Аспарухово вече са преасфалтирани и нещата се нормализират.

Магистрала Тракия отвори много нови възможности за южния регион.

И все пак цитираш така наречените Герберски градове, но не са само те.

Препоръчам ти да си направиш една разходка пр. из Северозапазният край.

Мини покрай градчета, като Мизия, Оряхово Там времето всякаш е спряло! Попътувай по скапани пътища, които ще ти ликвидират колата след подобен тур!

Дадох само един пример, но не само Северозапада е в беда!

Разходи се колега по закътани местенца, но не прави обиколки по Боровец и Пампорово, Слънчев Бряг или Златни Пясъци. Реалностите са -2!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реалностите са -2!

Реалната - в 98% от България и лустросаната. Вярно, че лустрото носи пари, ама иди го обясни на бабата, на която са й отказали направление, защото нямало пари...

@Мойра, какво направи? Запали ни фитилЯ и се потопи!!!? Хмм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо да ти кажа, аз много обикалям страната, сигурно едно 70% вече съм я обиколил и с кола и с автобус, влак, както и пеша (всички големи планини).

Точно това ще правя другата седмица, дето препоръчваш. Плевен, Русе, Свищов, Враца, Мездра и къде още ще съм командировка, нещо ми се губи.

Забелязвам положителна промяна на много места последните около 5 години. Не, че е цветущо, но се променят нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В повинцията никакви европари не се виждат изсипани никъде. 

Пари със сигурност са давани, но по всяка вероятност са потънали в джобовете на хората от местния елит -  кмет, адвокати, нотариуси, директори  и пр. и техните роднини и приятели.

В провинцията открай време е така.

@Мойра, какво направи? Запали ни фитилЯ и се потопи!!!? Хмм.

:lol6: Мойра междувременно работи :D

Редактирано от Мойра (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:lol6: Мойра междувременно работи :D

В петък? След обед? Толкова ли си мразиш шефа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно това ще правя другата седмица, дето препоръчваш. Плевен, Русе, Свищов, Враца, Мездра и къде още ще съм командировка, нещо ми се губи.

Хайде тогава после да говорим!

Мини през моят град Враца, па ако се обадиш и по бира може да пием!

Все пак забрави за обласните центрове, мини пез градовете и селцата на обикновенния човечец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В петък? След обед? Толкова ли си мразиш шефа?

Когато има работа, тогава работя, независимо кой ден от седмицата е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... и по кое време на денонощието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...