Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мойра

Всичко за кабинета "Борисов-2"

Препоръчан отговор

Странна работа. Не мина много и се видя на какво е способен новият кабинет! Постни пици тип - Дянков, магистрали, скандали, реваншизъм - нищо ново под слънцето!

Народа започна да недоволства, а това мнение изказвам съдейки от материали и репортажи на телевизии и телевизиики! (фактите не бива да се отричат)

- Питам  аз, ако Борисов беше толкова добър, то за какво го свалихте?

- За какво беше последвалият цирк оправдан с търсене на алтернатива, но и с една и единствена цел - да се върне Борисов на власт?

- За каво е това ново недоволство, след като сами върнахте Борисов на власт?

Май си заслужаваме съдбата и така ще да е докато някой друг мисли вместо нас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

- Питам  аз, ако Борисов беше толкова добър, то за какво го свалихте?

- За какво беше последвалият цирк оправдан с търсене на алтернатива, но и с една и единствена цел - да се върне Борисов на власт?

- За каво е това ново недоволство, след като сами върнахте Борисов на власт?

Май си заслужаваме съдбата и така ще да е докато някой друг мисли вместо нас.

Бойко Борисов беше свален от интригата ,която последвалата коалиция (БСП/ДПС) направиха. Яхнаха февруарските протести ,след това организираха интригата на Орлов мост с утайката на футболните агитки ,и Бойко подаде оставка.

На бял кон го върнаха същите тия с тяхната абсолютна некадърност след като взеха правителството. Още в началото на темата "Правителството на Орешарски" писах ,че както са подкарали нещата ,Бойко се връща на бжял кон.

Правителствата в България не се избират от народа. Това става чрез купените гласове на мaнгaлите (те не са от народа ,защото отказват да се интегриртат) ,и неграмотните турци ,както и кражбите на лични данни ,които се вкарват в списъци , мъртвите души и т.н.. Кой ще те остави тебе да избираш при положение ,че става дума за милиарди ,с които да се облагодетелстват предателите ?

Дали си заслужаваме съдбата ? - ДА!! Даже може още повече да ни гърчат. Щом си траеме значи има даян..

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бойко Борисов беше свален от интригата ,която последвалата коалиция (БСП/ДПС) направиха. Яхнаха февруарските протести ,след това организираха интригата на Орлов мост с утайката на футболните агитки ,и Бойко подаде оставка.

На бял кон го върнаха същите тия с тяхната абсолютна некадърност след като взеха правителството. Още в началото на темата "Правителството на Орешарски" писах ,че както са подкарали нещата ,Бойко се връща на бжял кон.

Правителствата в България не се избират от народа. Това става чрез купените гласове на мaнгaлите (те не са от народа ,защото отказват да се интегриртат) ,и неграмотните турци ,както и кражбите на лични данни ,които се вкарват в списъци , мъртвите души и т.н.. Кой ще те остави тебе да избираш при положение ,че става дума за милиарди ,с които да се облагодетелстват предателите ?

Дали си заслужаваме съдбата ? - ДА!! Даже може още повече да ни гърчат. Щом си траеме значи има даян..

Не може да обобщаваш февруарските протести с това ,което се случи на Орлов мост.Футболните агитки с София не пропускат възможност да се сбият с полицията,те затова ходят на мачове ,при положение ,че на терена няма футбол.Протестите тогава се зародиха в цялата държава и то основателно и логично,вследствие на безумна политика,а ББ не можа да предложи решение,не мина номера със строежите и той намери повод да започне да прави това ,което прави най-добре-предизборна кампания и хвърляне на вината върху другите.

Сега в Епизод 2 какво е научил ББ?Още по-голямо безумие.Обяснете ми защо в проекта за Бюджет 2015 при отново замразяване на доходите е необходим планувания нов и то немалък дълг?За много по-малък дълг имаше протести срещу Орешарски,сега защо няма?А и в крайна сметка Орешарски беше свален не от протести,а именно от ДПС.........!?

Редактирано от Андрей Георгиев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може да обобщаваш февруарските протести с това ,което се случи на Орлов мост.Футболните агитки с София не пропускат възможност да се сбият с полицията,те затова ходят на мачове ,при положение ,че на терена няма футбол.Протестите тогава се зародиха в цялата държава и то основателно и логично,вследствие на безумна политика,а ББ не можа да предложи решение,не мина номера със строежите и той намери повод да започне да прави това ,което прави най-добре-предизборна кампания и хвърляне на вината върху другите.

Сега сметките за тока са още по-високи ,а къде са протестите ? Събитията на Орлов Мост са следствие от протестите за високите сметки за тока. Нали ги разконспирираха ,че футболните фенове са купени да направят панаира на моста. Т.е купили са някой от техните тартори да ги надъха ... а на тях завалийте толко им акъла. Това не са мои твърдения.

Сега в Епизод 2 какво е научил ББ?Още по-голямо безумие.Обяснете ми защо в проекта за Бюджет 2015 при отново замразяване на доходите е необходим планувания нов и то немалък дълг?За много по-малък дълг имаше протести срещу Орешарски,сега защо няма?А и в крайна сметка Орешарски беше свален не от протести,а именно от ДПС.........!?

Нямам намерение да обяснявам на никой нищо. И аз не съм му фен. Единственото ,което разбрах за българската политика ,е по-добре да гледаш ,и да се смееш , защото на народа не му е узряла главата че докато не се вдигнеме всички няма оправия..

Тук-таме се намира по някой "смелчага" ,но без подкрепата на останалите ,нищо друго не му остава освен да се самозапали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единственото ,което разбрах за българската политика ,е по-добре да гледаш ,и да се смееш , защото на народа не му е узряла главата че докато не се вдигнеме всички няма оправия..

Тук-таме се намира по някой "смелчага" ,но без подкрепата на останалите ,нищо друго не му остава освен да се самозапали.

Е, кой  и какво да направи, като вашия вожд днес се изтъпани и каза нещо от сорта по една от телевизиите " Народа има прово да надига глас, но е добре да си трае заради благото на народа" За какви ли не суми в милиони се правеха сметки, но за коледните пенсии на пенсионерите пари нямало!!!! Стига беее!!!

На мен ми омръзна да ми вдигат цената на тока, че да не фалира НЕК, ТЕЦО-ве, ВЕЦ-ове, Банки, манки, тарикати и кви ли не. Не стига терор на монополи и банки ми сега почти ни обвързват насила със саниране на сгради, паспортизация, частни домоуправители. Липсва само данък - въздух!

В името на народа не искам да спасявам нищо от фалит чрез плащане от джоба си т.е бюджета. В името на народа не подкрепям правителство с бюджетна политика Дянков 2.

Май е време за радяла! Новите - стари вече ги видяхме какво могат!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само изчакайте след нова година ще бъде далеч по-страшно и от 1997

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ся т'ва  - да го "харесвам" ли или само да се съглася ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще чакаме. Избор имаме ли освен терминал 2 ?

На мен ми омръзна да ми вдигат цената на тока, че да не фалира НЕК, ТЕЦО-ве, ВЕЦ-ове, Банки, манки, тарикати и кви ли не. Не стига терор на монополи и банки ми сега почти ни обвързват насила със саниране на сгради, паспортизация, частни домоуправители. Липсва само данък - въздух!

Бъди реалист . Тези неща се случваха при всички правителства. За тия 25 години всяко лято вдигаха тока по малко ,за да не го усетиме докато плащамме ниските сметки. На Орешарски сбирщината усети четвъртития ,и подаде оставка. Ако бяха останали мислиш ли че нямаше да се вдигне тока ?

Нали помниш че точно при тяхното правителство се съгласиха ,че тока трябва да се качи с 40% ...

Сега Бойко ще опере пешкира ,и най-ероятно няма да издържи ,защото каква зима иде не е истина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек като чете повечето мнения тук и ако не е запознат с обстановката и живота в България и Европа направо ще си пререже сам вените от апокалипсиса, който описвате, че предстои.

Това, че вие сте предубедени песимисти и се борите със зъби и нокти да дойдат пак комунетата на власт, не ви дава право да сипете такива измислени описания и апокалиптични картинки.

Поне от 6-7 години след настъпването на световната икономическа криза положението с трудните зими, високите сметки за парно и ток и свиването на доходите са си неразделна част от нашето битие и съзнание, тъй че стига приписвайте всичко на новосъздадено правителство, което още няма и месец от започването на работата си.

Но да ви издам една малка тайна - това важи за хората в цяла Европа и по-голямата част от света.

Иначе Б.Б. си ръси простотиите и това също не е от днес.

Да не мислите, че за година и половина (когато не беше на власт) е завършил три магистратури в Англия, САЩ и Русия?!?!

Просто си търсите повод за думите, но това е поредната тема, в която не говорите с цифри и факти, а разтягате локуми.

Разтягайте си, не пречите на никой, но не е лошо отвреме навреме да има и някой солиден довод и мотивировка на рисуваните от вас картинки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои искат доводи. Ами в коя страна от Европейският Съюз покупателната способност на населението е най малка ???  В коя страна на Европейският съюз гражданите са най бедни ??? В коя страна на европейският съюз доходите са най ниски ???

Питам аз и отговор не искам.

Доводи да сме давали. Ами те доводите се разхождат по улиците. Едни с последни модели лимузини, други по кашони и контейнери. Е, има и по средна ръка доводи. Но повечето са бедни доводи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

algor - какви доводи? Бюджетната политика е ясна и тя не вещае нищо добро! Това уж за благото на народа и ЕС! Докато ние се чудим как да се самосмачкаме в опит да се харесаме, то Франция и Италия ще заложат на свръхдефицит и не се притесняват от санкции и наказания. Относно цената на тока също е писано многократно и то не от нас, а от експерти, но защо ли тази тематика стана табу???

С рестриктивна политика от икономическа криза не се излиза, а на народа му писнаха мерки, които били уж в полза на народа!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще чакаме. Избор имаме ли освен терминал 2 ?

Да - терминал 1 и всички КПП-та. Само с лична карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разтягайте си, не пречите на никой, но не е лошо отвреме навреме да има и някой солиден довод и мотивировка на рисуваните от вас картинки.

Не се засягай, но явно и ти, както много хора, не сте наясно как се действаше и ще продължи да се действа срещу малкия, средния, че и част от едрия бизнес през 3-те години на предишното правителство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...не сте наясно как се действаше и ще продължи да се действа срещу малкия, средния, че и част от едрия бизнес през 3-те години на предишното правителство.

Уви, моето семейство изпита това действие и при сегашните условия няма да повторим грешката си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои искат доводи. Ами в коя страна от Европейският Съюз покупателната способност на населението е най малка ???  В коя страна на Европейският съюз гражданите са най бедни ??? В коя страна на европейският съюз доходите са най ниски ???

Питам аз и отговор не искам.

Доводи да сме давали. Ами те доводите се разхождат по улиците. Едни с последни модели лимузини, други по кашони и контейнери. Е, има и по средна ръка доводи. Но повечето са бедни доводи.

И как точно очакваш правителство на 2 пълни седмици да се справи с всичко това?

Продължавам да виждам ляляне без грам обосновка, защото темата е за новото правителство, а ти празнословиш ей така безпринципно само за да си почесваш егото и си мислиш, че това са аргументи, с които допълваш т.нар. си гледна точка.

Как очакваш ти и останалите някой да получи резултат и да се справи с бедност, вдигане на жизнено равнище и повишаване на доходите на населението, след като тепърва ще се детайлизира програмата на различните министерства и ще имаме нещо конкретно, което да обсъждаме тук и по медиите?!?!

Ти лично какво правиш в тази насока, защото само с ядене (и плюване по форуми) не става - трябва и акъл?

algor - какви доводи? Бюджетната политика е ясна и тя не вещае нищо добро! Това уж за благото на народа и ЕС! Докато ние се чудим как да се самосмачкаме в опит да се харесаме, то Франция и Италия ще заложат на свръхдефицит и не се притесняват от санкции и наказания. Относно цената на тока също е писано многократно и то не от нас, а от експерти, но защо ли тази тематика стана табу???

С рестриктивна политика от икономическа криза не се излиза, а на народа му писнаха мерки, които били уж в полза на народа!!!!

Ще се съглася принципно с поста ти, но не и в детайли.

Бюджетната политика е ясна, но трябва да бъде подкрепена с икономически лостове и мерки, стимулиращи икономиката и потреблението, а това са същинските детайли в една работеща икономика.

Факт е, че на нас ни трябва икономика, която да заработи.

А в това направление трябва да се направи наистина много, ама много.

Не на последно място трябва и да се работи и да се изкорени мързела и желанието за бързо забогатяване в повечето българи.

Много отдавна съм казвал (и тук във форума също), че докато икономиката е подвластна на политиката, няма как да имаме реален подем (дори и минимален).

Затова на първо време по най-бързия начин трябва да се освободят плащанията по програмите и да се вземат всички възможни пари.

След това трябва да се работи на пълна пара, за да се подпишат мерките по всички направления за новия програмен период и едва след това (с влязли свежи пари в умрялата ни икономика) може да се започне реанимирането на същата в посока изваждането и от зависимост на партии, вождове и политически лобизъм.

Темата е безкрайна и затова се старая да бъда кратък, но наистина мога да напиша тонове в тази насока.

В краткия вариант сигурно пак ще бъда неразбран и със сигурност не съм могъл да обясня цалата си гледна точка, но акцентите поне ги маркирах.

Не се засягай, но явно и ти, както много хора, не сте наясно как се действаше и ще продължи да се действа срещу малкия, средния, че и част от едрия бизнес през 3-те години на предишното правителство.

Срещу малкия бизнес в продължение на 20 и повече години така се действа, а среден отдавна няма.

Виж за едрия бизнес не съм съгласен, защото те се нагаждат бързо към която и да е нова власт, а пък същата власт няма против да получава "дарения" парични в какъвто и да е размер от тях.

Получава се параграф 22, но в идеален смисъл и за двете страни - властта дава големи поръчки за изпълнение от едрия бизнес, те пък връщат голяма част от парите в ръцете на партия/ръководители и така в шеги и закачки минават с гордо вдигната глава и пълни джобове през най-тежката световна (и българска най-вече) икономическа криза.

По-горе писах за зависимостите на икономиката от политиците и това няма скоро да се промени, ако не се вземат мерки по най-бързия начин.

Редактирано от algor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж за едрия бизнес не съм съгласен, защото те се нагаждат бързо към която и да е нова власт, а пък същата власт няма против да получава "дарения" парични в какъвто и да е размер от тях.

Те не се нагаждат към политиката - те управляват политиката.

Всичо останало е пепел в очите.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Получава се параграф 22, но в идеален смисъл и за двете страни - властта дава големи поръчки за изпълнение от едрия бизнес, те пък връщат голяма част от парите в ръцете на партия/ръководители и така в шеги и закачки минават с гордо вдигната глава и пълни джобове през най-тежката световна (и българска най-вече) икономическа криза.

И когато започнат да си мислят (бизнесмените) че те са "голямата работа" - и се обяснява разбираемо, че не са.

Ще ти кажа само едно име - Гриша Ганчев.

ps. Знаеш ли защо 2012 г захарта поскъпна драстично?

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как точно очакваш правителство на 2 пълни седмици да се справи с всичко това?

Продължавам да виждам ляляне без грам обосновка, защото темата е за новото правителство, а ти празнословиш ей така безпринципно само за да си почесваш егото и си мислиш, че това са аргументи, с които допълваш т.нар. си гледна точка.

Как очакваш ти и останалите някой да получи резултат и да се справи с бедност, вдигане на жизнено равнище и повишаване на доходите на населението, след като тепърва ще се детайлизира програмата на различните министерства и ще имаме нещо конкретно, което да обсъждаме тук и по медиите?!?!

Ти лично какво правиш в тази насока, защото само с ядене (и плюване по форуми) не става - трябва и акъл?

1. Не съм длъжен да обосновавам въпросите си. Все пак е демокрация. Или се лъжа...

2. Аз решавам за себе си колко да търпя. Аз като част от българският народ съм част от суверена, а правителството са наши слуги. Колкото време им дадем, толкова време ще им дадем.

3. Не ние трябва да се обосноваваме в критиките си, а правителството и неговите пиарове трябва да си аргументират действията. И освен това действията им трябва да са много по прозрачни отколкото сега. Искам прозрачност.

4. Защо все още не е променен изборният закон и кога възнамерява управляващото мнозинство да го промени. Изобщо не ми се чака.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Не съм длъжен да обосновавам въпросите си. Все пак е демокрация. Или се лъжа...

2. Аз решавам за себе си колко да търпя. Аз като част от българският народ съм част от суверена, а правителството са наши слуги. Колкото време им дадем, толкова време ще им дадем.

3. Не ние трябва да се обосноваваме в критиките си, а правителството и неговите пиарове трябва да си аргументират действията. И освен това действията им трябва да са много по прозрачни отколкото сега. Искам прозрачност.

4. Защо все още не е променен изборният закон и кога възнамерява управляващото мнозинство да го промени. Изобщо не ми се чака.

И какъв ти е проблема с изборния закон? Кое точно не ти харесва да попитам, и кое според теб е несправедливо в него.. Айде, да чуем мистър разбирачев и борец за справедливост.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какъв ти е проблема с изборния закон? Кое точно не ти харесва да попитам, и кое според теб е несправедливо в него.. Айде, да чуем мистър разбирачев и борец за справедливост.....

1. Александър Методиев, наречен още бат Сали http://www.mediapool.bg/bat-sali-shef-na-chastnoto-energo-v-samokov-veche-e-deputat-ot-dps-news209072.html

2. Делян Пеевски

Още да изброявам ли ?

Щото като гледам състава на настоящият парламент имам още доста аргументи срещу настоящата изборна система.

Редактирано от Реджеп Иведик (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Александър Методиев, наречен още бат Сали

2. Делян Пеевски

Още да изброявам ли ?

Това е проблем на партиите ,  а не на избирателната  система.... Да видим все пак какво предлагаш за промяна в нея, че да се избегне уж избирането на такива лица, да чуем.... 

Защото на същия принцип аз може да изброя много повече лица......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е проблем на партиите ,  а не на избирателната  система.... Да видим все пак какво предлагаш за промяна в нея, че да се избегне уж избирането на такива лица, да чуем.... 

Защото на същия принцип аз може да изброя много повече лица......

Като начало - пълен мажоритарен избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като начало - пълен мажоритарен избор.

И мислиш че мажоритарния ще избегне Бат Сали, ли други идиоти на власт , хахаххахахаха, абе ти си много лековерен, или просто глупав....

П.С За да не съм голословен, избора на Плевнелиев например... президента се избира мажоритарно, и какво, пак идиот, и то по-голям от Пеевски, който всъщност е доста по умен и от Борисов... та такива ми неща смешни политикани.. кажете точно къде ви боли, а не ми увъртайте врели некипели , защото не минават.. 

Редактирано от Sinbad_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И мислиш че мажоритарния ще избегне Бат Сали, ли други идиоти на власт , хахаххахахаха, абе ти си много лековерен, или просто глупав....

П.С За да не съм голословен, избора на Плевнелиев например... президента се избира мажоритарно, и какво, пак идиот, и то по-голям от Пеевски, който всъщност е доста по умен и от Борисов... та такива ми неща смешни политикани.. кажете точно къде ви боли, а не ми увъртайте врели некипели , защото не минават.. 

Поне ще е избран някой, за когото са гласували повече - не като въпросния с 700 гласа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поне ще е избран някой, за когото са гласували повече - не като въпросния с 700 гласа.

Аа, дойдохме си значи на думата.. малцинствата са проблема.. ясно... Е точно затова, заради идиоти от мнозинствата е въведена сегашната система, за да имат думата и малцинствата, а не само многото да правят каквото им скимне и да игнорорат кадърните от малцинствата, защото това води до кръв обикновенно... а не до разумно управление...И цял свят е признал това... само май някои бай-ганя още си мечтаят за някакво величие.... Съвместното живеене изисква съвместно вземане на решения, а не еднолични..това дори в семействата води до разводи, а не до добър живот....

Та за какво друго ви боли драги ми мислители, да чуем....

Редактирано от Sinbad_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...