Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мойра

Всичко за кабинета "Борисов-2"

Препоръчан отговор

...............................................................................................................

Ще излезе ,че има още по - гадно дори и от комунизмъма

Да има. 

Пост комунистически преход извършван от комунисти. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.vsekiden.com/162817
Борисов: Подкрепяме санкциите срещу Русия

Премиерът призна, че страната ни понася удари върху туризма и пазарите.

България подкрепи санкциите срещу Русия и ще подкрепи и следващи такива през 2015 година. Това заяви премиерът Бойко Борисов след срещата си с председателя на Европейската комисия - Жан-Клод Юнкер. В момента българският министър-председател е на визита в Брюксел и има поредица от важни срещи с евролидери.

Борисов „Русия трябва да се съобрази с исканията и позициите на Европейския съюз. Подкрепяме санкциите срещу нея, въпреки последиците от тях, които оказват върху туризма и стокообмена на България. Юго ембаргото преди 15 години бе на едната ни граница и тогава понесохме сериозни загуби. Сега кризата е на другата ни граница в посока Украйна. Турция е третата страна от проблема със силната си икономика, която създава проблеми на България", посочи Борисов.

Той уточни, че това е причината страната ни да е най-бедна в ЕС. Нямаме такива пазари, с каквито разполагат нашите партньори - ние не можем да изнасяме продукцията си в Германия например. Нашият пазар бе Русия и Арабският свят, даде примери Борисов. Премиерът призна, че имаме нужда от подкрепата на ЕК. Борисов заяви, че си дава сметка, че България ще понася много тежки удари от тези санкции. Той изрази надежда, че  скоро различията между Брюксел и Кремъл ще бъдат преодолени.

Борисов посочи, че брифингът съвпада с момента, в който България бе посочена като проблем или страна от проекта "Южен поток". "Считам, че това е несправедливо, защото Европейската комисия преговаря от името на държавите по трасето на "Южен поток"," допълни той и уточни, че подготвителните дейности, които касаят издаване на разрешителни, не са спрени.

Министър-председателят обясни, че изказването от Анкара е било преднамерено и предварително, преди да се изчистят темите, касаещи "Южен поток". А то именно е, че сме за "Южен поток", той да се строи, спазвайки европейските правила. А на 9 декември в Брюксел ще се решава точно как да се изпълнят тези европейски правила", информира Борисов.

Boiko-B2.jpg

Редактирано от DropTheBeat (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цели радиа, телевизии, сайтове, социо - агенции са купени за да обслужват преки интереси! Започвам да се чудя и за тук - защо ли когато някой не защитава каузата Борисов, то моментално бива обвинен в тролене, в защитник на комунизма и какво ли още не. Започвам да си задавам странни въпроси и не виждам каква е причината да се отричат очевидни неща, които понякога са подкрепени и от факти, но и тях отричаме! Изпадаме в безумни спорове!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази сутрин гледах интервю с Бинев по BTV! 

Наглост, самозабравяне и простотия лъхаше от изказванията му по зададени въпроси относно протестите, скандалите и политическата обстановка!

Хората взеха врастта и ще я бранят с цената на абсолютно всичко защото знаят, че паднат ли повече никога няма да управляват! Какво може да се очаква от Борисов, Кунева, Димитров, Симеонов - те за това се и обединиха защото са от един сой, от един дол дренки! Доказано провалени, изхвърлени от управление и политически коалиции, партии!

Що ги избрахме пак тия????  Сега ни страх било пашата да не стане премиер! Ми ако се не опомним ,то на следващите избори ДПС ще е първа политическа сила и пашата ще ни стане премиер!

Все пак - спокойно!

Комунистите не се давали без бой, но тия сегашните ще надминат дори и тях!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поредната назначена мутра (Бинев). Редови бандит от '90-те ,мега комплексиран ,и много агресивен. Обаче Пеевски шеф на ДАНС .. място за сравнение няма. Премиера ни е мутра ,и всичко си е в реда на нещата. Нищо чудно Пашата да се пръкне като вътешен министър :) :)

Горе-долу следя какво пишеш и изводите ми са ,че подкрепяш ББ и политиката му,но като стане напечен спора започваш да лавираш, след това по някое време отново го подкрепяш.Преди време писа ,че са по-малкото зло.Мутрите ли са малкото зло?!

Пеевски си е добре и сега,"лафките" никнат като гъби на общински площи в София с кмет Фандъкова(ГЕРБ),а назначението на Слави Бинев си е скандално.Скандален е и бюджет2015.Когато писах за икономическата политика на ББ останах без отговори и приемам ,че съм спечелил спора,но не прави чест такова поведение,нали в спора се ражда истината.Иска ми се като се подхване някоя тема да се изчисти.

Благодаря на модераторите,които са оставили линк за преместените мнения за "южен поток",защото той има отношение  по темата "кабинета Борисов -2"!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Горе-долу следя какво пишеш и изводите ми са ,че подкрепяш ББ и политиката му,но като стане напечен спора започваш да лавираш, след това по някое време отново го подкрепяш.Преди време писа ,че са по-малкото зло.Мутрите ли са малкото зло?!

Ако сравняваме кабинета на ББ ,и на Орешарски , ББ е по-малкото зло. Изобщо не съм на кеф ,че ББ пак го избраха ,но други НЕМА :) Факт! А относно лавирането не е така . Ако трбва да съм по-ясен за хората като теб ,ще кажа че мечтая за денят ,в който ще видя всичките фигури от прехода в затвора ,или избити. Без абсолютно никакво значение дали са от СДС, БСП,или която и да е партия,включително и така нареченият "тиквата". Както искаш така го разбирай.

П.П. Просто някои хора отказват да приемат факта ,че има такива ,които не харесват нито един от политиците "в менюто".

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако сравняваме кабинета на ББ ,и на Орешарски , ББ е по-малкото зло. Изобщо не съм на кеф ,че ББ пак го избраха ,но други НЕМА :) Факт! А относно лавирането не е така . Ако трбва да съм по-ясен за хората като теб ,ще кажа че мечтая за денят ,в който ще видя всичките фигури от прехода в затвора ,или избити. Без абсолютно никакво значение дали са от СДС, БСП,или която и да е партия,включително и така нареченият "тиквата". Както искаш така го разбирай.

П.П. Просто някои хора отказват да приемат факта ,че има такива ,които не харесват нито един от политиците "в менюто".

Стига бе, като развалена грамофонна плоч сте! Едно и също си мрънкате! Айде да подбутнем малко игличката!

Комунистите поне имат дар-слово поне та не зацикляха така грозно!

Като повтаряте идно и също , то какво???

Това правителство е пълна трагедия!!!

Колко ли гафа още ще сътворят!!!

П.П. Страшни постове и писания, ма Боко пак го избрахте! Ма, пък не го искате!!! Егати логиката!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да докажеш теорията ,че ББ е по-успешен от Орешарски,ако може в цифри без да коментираме личности.Аз се опитах да изясним това няколко страници назад.Сравняваме цифрите и вземаме предвид факта,че ББ дестабилизираше държавата през цялата година управление,а това влияе на икономиката.Ако не можем да водим нормален спор с аргументи ,това обяснява защо държавата е на тоя хал.Не приемам безусловно,че съм прав,но искам да бъда оборен с факти ,аргументи и логика.

Аз също не харесвам силните за момента партии,но за мен е глупаво да се твърди,че ББ е по-малкото зло

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да докажеш теорията ,че ББ е по-успешен от Орешарски,ако може в цифри без да коментираме личности.Аз се опитах да изясним това няколко страници назад.Сравняваме цифрите и вземаме предвид факта,че ББ дестабилизираше държавата през цялата година управление,а това влияе на икономиката.Ако не можем да водим нормален спор с аргументи ,това обяснява защо държавата е на тоя хал.Не приемам безусловно,че съм прав,но искам да бъда оборен с факти ,аргументи и логика.

Аз също не харесвам силните за момента партии,но за мен е глупаво да се твърди,че ББ е по-малкото зло

Аз пък гледам личностите. Такива като Бат Сали ,като Волен Сидеров, Д.Пеевски, както и стотиците назначения на ДПС ,за които сега мрънкат (като да не казвам какви) ,че служебното правителство разкарало.. По цифрите ме няма никакъв. Учил съм други работи. Освен това си има тема за Орешарски ,и там доста се изписа. Нямам намерение да дъвча едно и също за всеки нов във форума ,нито пък да защитавам Бойко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък гледам личностите. Такива като Бат Сали ,като Волен Сидеров, Д.Пеевски, както и стотиците назначения на ДПС ,за които сега мрънкат (като да не казвам какви) ,че служебното правителство разкарало.. По цифрите ме няма никакъв. Учил съм други работи. Освен това си има тема за Орешарски ,и там доста се изписа. Нямам намерение да дъвча едно и също за всеки нов във форума ,нито пък да защитавам Бойко.

Нали именно ДПС направи възможен Кабинета-2,затова актуалната думичка"задкулисие" още не трябва да се забравя.

За цифрите,те са готови и са обществено достъпни,не трябва много да учиш,за да сравниш няколко числа.

Нямаш намерение да дъвчеш едно и също и да защитаваш Бойко,но го  правиш.

Бюджета не е важен, демографската криза не е важна, новия дълг не е важен , външната политика не е важна, икономическите показатели не са важни,дъвчат се само имена и назначения...е за какво тогава е тая тема въобще?!За да обсъждаме личното минало на политиците?Ами да започнем с Б.М.Борисов,това е най-по темата,нали е председател на МС.За какво да пиша ,обърквам се вече,кое е важно по тази тема?

Редактирано от Андрей Георгиев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали именно ДПС направи възможен Кабинета-2,затова актуалната думичка"задкулисие" още не трябва да се забравя.

Нали проблемите идват точно от въпросните назначения. Я кажи за какво е допринесъл Бат Сали от както го назначиха ?

Думичката " задкулисие" никога не е била ,и няма да бъде забравена. Просто сега се коментира малко повече ,от колкото преди години.

За цифрите,те са готови и са обществено достъпни,не трябва много да учиш,за да сравниш няколко числа.

А тносно цифрите ,ми дай ги да ги видиме.

Ако омразата ми към ДПС ,и АТАКА те кара да мислиш ,че защитавам ББ ,не ми дреме. Факт е обаче ,че изборът е или ББ ,или ДПС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А тносно цифрите ,ми дай ги да ги видиме.

Ако омразата ми към ДПС ,и АТАКА те кара да мислиш ,че защитавам ББ ,не ми дреме. Факт е обаче ,че изборът е или ББ ,или ДПС.

Ма твоята плоча пак задра! Сещаш се, че нищо не постигаш!

Няколко поста по - горе ти дадох примери с нови скандални фигури, ма ти се, а и не само ти се измъквате по тъча! 

Стига бе!

Това правителство ще постави рекорд от скандали, задкулисни договорки и хвърляне на прах в очите!

Страшен цирк се задава - вервайте ми!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Страшен цирк се задава - вервайте ми!

Вие двамата сте просто връх и три пръста отгоре.

Когато някой не приема ДПС и БСП като партии и управляващи най-вече, защо веднага скачате, че той защитава Бойко?!?!

Не, не защитаваме Боко, но ще се борим със зъби и нокти тия тикви червени никога повече да не се докОпат до властта.

Нарочно ли се правите, че не го разбирате или наистина не го схващате това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие двамата сте просто връх и три пръста отгоре.

Когато някой не приема ДПС и БСП като партии и управляващи най-вече, защо веднага скачате, че той защитава Бойко?!?!

Не, не защитаваме Боко, но ще се борим със зъби и нокти тия тикви червени никога повече да не се докОпат до властта.

Нарочно ли се правите, че не го разбирате или наистина не го схващате това?

Хубаво де! Нека никога няма Червени на власт, но нека за сметка на това да не минаваме през По - малкото зло, което се оказва абсолютно зло, но оправдано с, че видите ли!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Споко , бе !

Ко се ядете ?!

Тоз бил такъв , пък оня онакъв !

Всички са некадърни в държавническо мислене и крадат , кой колкото може !

Безконтролно и безнаказано

Няма как да ги спреш или смениш - въртят се по между си.

Ха първо едните , ха после другите !

Резултатът един и същ ! 

И така , до края на света....!

Вместо по-голямото добро , все по-малкото зло избираме !

Избираме ли изобщо ?!

Друго тотално е сбъркано !

И не един път е обсъждано тук ........

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

но нека за сметка на това да не минаваме през По - малкото зло

Ако имаше алтернатива на тия двете ,съм с двете ръца "за". До тогава обаче ББ е по-добрият избор от ДПС (или по-малкото зло). Умишлено не споменавам БСП ,защото се видя кой управляваше държавата. Също така се видя и в коя партия се намира сега финансовият министър на Орешарски.. :) Благодарение на точно тези управляващи ,ББ се върна на бял кон. Това съм го казвал още когато Волен Сидеров си позлати пръста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаше алтернатива на тия двете 

Сто пъти ти се повтори, че имаше, но неее!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой?

С Черната Сила се дъвчеме за алтернативи още от темата за Орешарски. До сега сме стигали няколко пъти до тук да го питам "кой". И ми отговаряше неща от сорта на "ама той Волен Сидеров ако му се даде шанс ... " , "Ама тойима някаква книжка (5 страници) ..."

Сега нямам идея какво има  предвит.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Светльо Витков...ето алтернативата.Представете си физиономиите на всички "сериозни политици",ако "избирай трудно" вкарат 20 депутати.Искам да видя тези физиономии и да чуя анализите на гениалните социолози и политолози при такова положение.Човек на който много му е писнало би могъл да даде такъв шегаджийски вот.Но недейте да лепвате на една мутра етикет "по-малко зло".

За цифрите опитах,но не са интересни за форумците ,източници са сайтовете на Мин.на финансите,БНБ,ЕЦБ,Евростат,НСИ,ЦРУ (там има данни за всяка държава,защо ли) и Уикипедия.

А мисля ,че все пак е редно да се опитаме да поговорим за бюджета и за новия дълг.Ако мислите ,че не важно няма да притеснявам никой повече.

А понеже виждам ,че назначенията са ви интересни да помислим за "старта" на субекта Борисов като гл.секретар на МВР.Тази длъжност е най-високата полицейска професионална длъжност в МВР.Това е човека който свързва единствените политически лица в МВР министъра и заместниците му с полицаите,които трябва да политически безпристрастни и без икономически интереси,без право на каквато и да е друга дейност,освен интелектуален труд и някои други разрешени от закона,като конфликта на интереси е недопустим и всяка година се подписва декларация съгласно ЗПУКИ.На тази длъжност до момента почти винаги се назначава човек,с дълга кариера основно в МВР.Нашия човек се назначава отвън,като преди това има участие в какви ли не фирми с какви ли съдружници,а най-недопустимата (според ЗПУКИ) е охранителната "Ипон",която осъществява и инкасова дейност.В това положение,ако не е нечии проект и се спазват правилата,той не би могло да бъде назначен за редови полицай,камо ли за шеф на всички полицаи.

Въпроса ,който ме тормози е как такъв субект с тъмно минало и видно без впечатляващ интелект направи най-сериозната кариера в държавното управление от всички,след прехода?Чий проект е той и какъв е замисъла на човека отзад?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Светльо Витков...ето алтернативата. 

Може ли малко по-сериозно, моля...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли малко по-сериозно, моля...

Мисуите,че ББ е по-интеуигентен и с по-висок морал от Светльо?

В поста има и сериозни неща или поне аз така мисля.

Редактирано от Андрей Георгиев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Светльо Витков...ето алтернативата.Представете си физиономиите на всички "сериозни политици",ако "избирай трудно" вкарат 20 депутати.Искам да видя тези физиономии и да чуя анализите на гениалните социолози и политолози при такова положение.Човек на който много му е писнало би могъл да даде такъв шегаджийски вот.Но недейте да лепвате на една мутра етикет "по-малко зло".

За цифрите опитах,но не са интересни за форумците ,източници са сайтовете на Мин.на финансите,БНБ,ЕЦБ,Евростат,НСИ,ЦРУ (там има данни за всяка държава,защо ли) и Уикипедия.

А мисля ,че все пак е редно да се опитаме да поговорим за бюджета и за новия дълг.Ако мислите ,че не важно няма да притеснявам никой повече.

Аз симпатизирам на Светльо Витков още от както се присмиваше на българската простотия с песните си. Като политик той предложи полиграфа да се използва при кадруването на което също силно симпатизирам. Обаче както практиката показва , извън парламента всеки ги плямпа едни ... Нищо не се знае в какво ще се превърне и той ако един ден влезе. Най-вероятно машината ще го сдъвка ,и изплюе като поредната пионка на някой дебелак.

Относно тия цифри има един риторичен въпрос. Какво аджеба те интересува какъв е бюджета ,колко дългове се взимат ,и къде отиват парите ,като живота на народа не се променя по никакъв начин ..поне не и в положителен аспект ? Ако имаше по-читави личности в парламента ,може би щяха да взимат по-адекватни решения ,и тогава можеби тези пари ще заминат в правилната посока ,и тогава аз ,и ти ,и всички току-виж сме усетили ...

А понеже виждам ,че назначенията са ви интересни да помислим за "старта" на субекта Борисов като гл.секретар на МВР.Тази длъжност е най-високата полицейска професионална длъжност в МВР.Това е човека който свързва единствените политически лица в МВР министъра и заместниците му с полицаите,които трябва да политически безпристрастни и без икономически интереси,без право на каквато и да е друга дейност,освен интелектуален труд и някои други разрешени от закона,като конфликта на интереси е недопустим и всяка година се подписва декларация съгласно ЗПУКИ.На тази длъжност до момента почти винаги се назначава човек,с дълга кариера основно в МВР.Нашия човек се назначава отвън,като преди това има участие в какви ли не фирми с какви ли съдружници,а най-недопустимата (според ЗПУКИ) е охранителната "Ипон",която осъществява и инкасова дейност.В това положение,ако не е нечии проект и се спазват правилата,той не би могло да бъде назначен за редови полицай,камо ли за шеф на всички полицаи.

Въпроса ,който ме тормози е как такъв субект с тъмно минало и видно без впечатляващ интелект направи най-сериозната кариера в държавното управление от всички,след прехода?Чий проект е той и какъв е замисъла на човека отзад?

Сългасен съм с всичко тук. А дали това означава ,че ти предпочиташ на Ахмед Доган ,щото ББ и той е пионка ? За мен ГЕРБ е по-малкото зло сравнено с Ахмед Доган. Или най-накрая всички ще трябва да се обединим около варианта format C:  на парламанета ,защото докато БКП и ДС са там ,нищо няма да се получи още 50 год...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой?

Ми, който и да е от новите лица, новите партии и движения!

Важното беше да не е от тези, изгонените от партии, коалиции, съюзи или пък от народа!

Сам каза по горе - да дадем шанс и да видим какво могат! Старите ги видяхме какво могат.

Персонален въпрос кам теб:

- Ти, като бизнесмен, когато изгониш някого заради некадърност, то после назначаваш ли го отново, като "по -малкото зло"???

- Когато назначиш ключова фигура, то искаш от нея да се справя със задачите си независимо колко е тежка ситуацията и какви са пречките, но виждайки, че не се справя, то просто я заменяш. Логично - нали???? 

И сега за да не вземеш да кажеш, че фирмата не е държава защото аз бързо бих те оборил с това, че аналогията е близка!

В света има частни компании, с финансов ресурс няколко пъти по - голям от този на цялата ни мила родина и там всичко се управлява от големия Бос! Има градове с население няколко пъти над нашето родно такова и тези градове се управляват от един кмет! 

Тук, над 20 години вечна криза управлявана от - президент, премиер, народно събрание, кметове - оправия никаква и само оправдания от рода на Европа казала, Комунистите пречели, скочил долара, скочило еврото, петрола скочил, световна криза, световна рецесия!  А, стига!

На крива ракета и космоса пречи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...