Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мойра

Всичко за кабинета "Борисов-2"

Препоръчан отговор

НС одобри окончателно възможността за заема до 8 млрд. евро

Парламентът гласува на второ четене законопроекта за ратификация на три документа за издаване на облигации на стойност 16 млрд. лв. Ратификацията беше подкрепена от депутати от ГЕРБ, Реформаторския блок, ДПС, АБВ, БДЦ. Против бяха депутатите от

БСП и "Атака", а депутати от ПФ се въздържаха. Договорът за дилърство е между Република България и Ситигруп Глобъл Маркетс Лимитид, Ейч Ес Би Си Банк Пи Ел Си, Сосиете Женерал и Уникредит Банк АГ.

цялото

Да ни е честит новият дълг, българи, българки и българчета - родени и неродени!

:(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

НС одобри окончателно възможността за заема до 8 млрд. евро

Парламентът гласува на второ четене законопроекта за ратификация на три документа за издаване на облигации на стойност 16 млрд. лв. Ратификацията беше подкрепена от депутати от ГЕРБ, Реформаторския блок, ДПС, АБВ, БДЦ. Против бяха депутатите от

БСП и "Атака", а депутати от ПФ се въздържаха. Договорът за дилърство е между Република България и Ситигруп Глобъл Маркетс Лимитид, Ейч Ес Би Си Банк Пи Ел Си, Сосиете Женерал и Уникредит Банк АГ.

цялото

Да ни е честит новият дълг, българи, българки и българчета - родени и неродени!

:(

и защо тъжна емотка ?

както виждаме -мнозинството наши избраници в парламента гласуваха "за", което означава, че мнозинството от всички българи са "за" ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и защо тъжна емотка ?

както виждаме -мнозинството наши избраници в парламента гласуваха "за", което означава, че мнозинството от всички българи са "за" ;)

Аз не съм "за", и не само ми е тъжно, но и съм малко ядосана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не съм "за", и не само ми е тъжно, но и съм малко ядосана.

защо ?

Аз не съм икономист, но ако съм взел заем от Пешо, и Пешо си ги поиска утре, а нямам пари - трябва да взема пари от Иван, за да върна на Пешо.А като дойде време да върна на Иван, ще взема от Драган...

И тъй ще си живеем вземайки от тук и от там пари назаем,  докато не се научил да работим и да печелим от нещо, за да можем да си върнем старите дългове.

Защото то само с политиканстване , пиене на ракия и папкане не става.

Трябва и някой да работи, ама нещо не виждам наоколо нито един, дето да иска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

защо ?

Аз не съм икономист, но ако съм взел заем от Пешо, и Пешо си ги поиска утре, а нямам пари - трябва да взема пари от Иван, за да върна на Пешо.А като дойде време да върна на Иван, ще взема от Драган...

И тъй ще си живеем вземайки от тук и от там пари назаем,  докато не се научил да работим и да печелим от нещо, за да можем да си върнем старите дългове.

Точно това е идеята за този заем. Аз също не съм икономист, но мисля, че ако няма друг начин, за погасяването на стари задължения, това е единствения начин. Още повече, като видях насмърканото, златно пръстче, как рипа, съм вече на 100% убеден, че тове е правилното решение :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

защо ?

Защото останах в България, затова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пак ще повторя решението - за началото всичко, което е откраднало по над 100 милиона - по пътя на Чаушеску. Съдебен процес, конфискация на всичко откраднато, вкл. разпределеното по роднини и разстрел. Защото толкова пари с какъвто и да е бизнес без кражба от държавата (т.е. всички нас) не могат да се натрупат.. И за да се поспрат следващите нива в корупцията.

Едно малко списъче отпреди няколко години, сега откраднатото сигурно е вече двойно, а и някои ги няма там.

14c2a8df8f41.jpg

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре сте го лайкнали, ама видяхте ли достоверния източник на тази информация?  Интересно, защо липсват ключови фигури, като Дилян Пеевски например и въобще как може да се сипят мнения и да се приемат за меродавни, без малко да си впрегнете мозъка.....

Информацията е от "честния" Николай Бареков - http://www.silnabulgaria.com/%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B2%D1%81%D0%B5-%D0%BF%D0%BE-%D0%B1%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B8%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B2%D1%81%D0%B5/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре сте го лайкнали, ама видяхте ли достоверния източник на тази информация?  Интересно, защо липсват ключови фигури, като Дилян Пеевски например и въобще как може да се сипят мнения и да се приемат за меродавни, без малко да си впрегнете мозъка.....

Информацията е от "честния" Николай Бареков - http://www.silnabulgaria.com/%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B2%D1%81%D0%B5-%D0%BF%D0%BE-%D0%B1%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B8%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B2%D1%81%D0%B5/

И ако информацията я подава нечестен журналист, задължително ли е тя да не е вярна ?

Та, добре им правиш забележка на колегите, но замисли ли се за своята логика ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Замислих се, защо никой досега не е изнесъл информация колко пари има Пеевски?

Толкова ли е трудно да се разбере или причината е друга?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Замислих се, защо никой досега не е изнесъл информация колко пари има Пеевски?

Толкова ли е трудно да се разбере или причината е друга?

Колкото му даде мама  :)  :)  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И не е ли малко странно, че ДПС одобриха вземането на заем, въпреки че вчера бяха категорични, че няма да го направят?

Как успяха да ги убедят?

Колкото му даде мама  :)  :)  :)

Не се знае и Мама колко пари има...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не е странно, макар че сутринта др. Зидаров обясняваше че няма да подкрепи. Явно че и в техните поизгладнели гаги ще падне нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И не е ли малко странно, че ДПС одобриха вземането на заем, въпреки че вчера бяха категорични, че няма да го направят?

Как успяха да ги убедят?

Не се знае и Мама колко пари има...

Когато мама няма, Делян и дава, да не стои гладна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двамата липсват в списъка на олигарсите.

Нищо не е странно, макар че сутринта др. Зидаров обясняваше че няма да подкрепи. Явно че и в техните поизгладнели гаги ще падне нещо.

Май ще се окаже права врачката, която гледа на боб, че от февруари (или март, не съм сигурна) ще ни управляват ГЕРБ+ДПС!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двамата липсват в списъка на олигарсите.

Май ще се окаже права врачката, която гледа на боб, че от февруари (или март, не съм сигурна) ще ни управляват ГЕРБ+ДПС!

Аз много лесно се ориентирам за политиците, като проследявам родословните им дървета до партизанските отряди. В политиката, от мен да го знаеш, крушата никога не пада далеч от дървото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз много лесно се ориентирам за политиците, като проследявам родословните им дървета до партизанските отряди. В политиката, от мен да го знаеш, крушата никога не пада далеч от дървото.

Това, че ни управляват бивши номенклатури, техните деца и родственици съм го казала отдавна.

Е, има тук - таме и някой случайно попаднал. ;)

Отклонихме се от темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че ни управляват бивши номенклатури, техните деца и родственици съм го казала отдавна.

Е, има тук - таме и някой случайно попаднал. ;)

Отклонихме се от темата.

Да, нищо чудно в това да управляват с ДПС. Про западната ориентация на ГЕРБ ми се струва бутафорна. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледахте ли днес по БНТ какво се случваше в парламента? Още малко и да се сбият.

И така и не чух отговор на въпроса на няколко депутати, защо след като на сайта на МС пише, че дълга ни е малко на 6 млрд лева трябва да теглим 16 млрд лева. Чаках, чаках, ама не чух отговор от никого. Финансовият министър говори общи приказки, разни депутатчета от ГЕРБ - също. Обясняваха на дълго и на широко защо ни е необходим заем, ама не обясниха защо е с около 10 млрд повече от колкото имаме да връщаме. Останах с впечатлението, че тези 10 млрд отгоре са или за нови изтребители(което може и да е поредната партенка) или за погасяване на дефицитите в следващите 2-3 години.

БСП пък ще дадат това решение на НС на съд, защото е нарушена конституцията.

Не знам дали са прави или не, но на Цецка Цачева това не ѝ направи никакво впечатление.

Оказа се, че и закона за държавния бюджет също е нарушен.

А по новините на една телевизия, водещата обяви новината така - "Напълно неочаквано...". Някой от вас да се е съмнявал, че ДПС, РФ и АБВ няма да подкрепят искането за нов дълг?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И така и не чух отговор на въпроса на няколко депутати, защо след като на сайта на МС пише, че дълга ни е малко на 6 млрд лева трябва да теглим 16 млрд лева.  

Преди ден-два чух някъде по радио как същия този финансов корифей (министъра) обясняваше, че всъщност ако следващите 2 години се спазва финансовата дисциплина и не се нарушават параметрите на бюджета, то нямало да имаме нужда от тези 16 милиарда, а от по-малко.

И естествено последва въпроса на репортерката/водещата защо тогава не се изтеглят толкова пари, колкото ни трябват в момента, ама слязох от колата и финала остана в небитието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление народа ни е беден, гладен, уморен физически и психически, налегнат от куп болести  и на никой не му се протестира пред парламента..............Срам за всички Българи...........Срам.............Но имаше протести в подкрепа на Българоубиеца Боисов.................

Сега май разбрахте защо е имало Народен съд навремето.............Какво има да му доказваш на явните престъпления?

Длъжници и роби ни направиха..............доживот! И никой не протестира, срам! Но пък имаше платени протести за СДС и ГЕРБ през годините...............

От мен да зависеше - публичен разстрел на всеки предател и на всеки, гласувал за тези партии...........Независимост ще видим само когато Русия види сметката на САЩ!  Като падне ядрено оръжие над Вашингтон, тогава! Дали ще е скоро? Надявам се, не желая да съм роб и длъжник на четвъртия райх!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледахте ли днес по БНТ какво се случваше в парламента? Още малко и да се сбият.

Какво да се случи - девизът отпреди 46 години си е напълно актуален -

25 години народна власт, 25 години цирк!

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за сметка на хората, които им работят

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди ден-два чух някъде по радио как същия този финансов корифей (министъра) обясняваше, че всъщност ако следващите 2 години се спазва финансовата дисциплина и не се нарушават параметрите на бюджета, то нямало да имаме нужда от тези 16 милиарда, а от по-малко.

И естествено последва въпроса на репортерката/водещата защо тогава не се изтеглят толкова пари, колкото ни трябват в момента, ама слязох от колата и финала остана в небитието.

Ами, един депутат от АБВ(мисля) излезе и от трибуната на НС обяви, че след като финансовия министър е обещал да не пипа 2 млрд лв от дълга, то АБВ ще подкрепи правителството, защото специалистите на АБВ са сметнали, че трябва да вземем с около 2 млрд. лв. по-малко.

Кадиев излезе и каза няколко цифри - по време на управлението на БСП(преди Орешарски) бюджета винаги е бил с излишък(4 години по ред), от както управляват ГЕРБ - само дефицити. За следващите 3 години отново прогнозите са за дефицити.

Друг депутат каза за изследване, направено от различни български учени, което е изпратено и на Ц. Цачева. В това изследване се говори, че на България ѝ трябват около 6-7 млрд лв за да си покрие дълговете, обаче правителството изчислило с 9-10 млрд. повече.

Депутат нарече В.Сидеров "перхидролено човече, което си боядисва косата". Волен тръгна да се саморазправя, Цачева даде почивка от 10 минути заради безредици в залата.

Финансовия министър говори общо около 50 минути(поне аз толкова го гледах), в които не каза нищо съществено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...