Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мойра

Всичко за кабинета "Борисов-2"

Препоръчан отговор

Нещо си се объркал.

"Качествен" живот (каквото и да влагаш в този термин) подсигурява не туризма, а Нефтохим-а.

Затрият/спрат ли го, Бургас става Видин номер 2 моментално.

Добре че са другарите от Лукойл, искаш да кажеш? Ако рафинерията се казваше сега "Бритиш петролиум", щеше да храним  пенсионерите на кралицата, не по-различно от енергоразпределителните  дружества, както храним през тях чешки и австрийски баби и дядовци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре че са другарите от Лукойл, искаш да кажеш? Ако рафинерията се казваше сега "Бритиш петролиум", щеше да храним  пенсионерите на кралицата, не по-различно от енергоразпределителните  дружества, както храним през тях чешки и австрийски баби и дядовци.

Не, не искам това да кажа.

Каквото имах да кажа го направих по-горе.

Написаното си е твоя интерпретация на моите думи...за кой ли път.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо си се объркал.

"Качествен" живот (каквото и да влагаш в този термин) подсигурява не туризма, а Нефтохим-а.

Затрият/спрат ли го, Бургас става Видин номер 2 моментално.

Съгласен съм с това,но предполагам и ти се съгласиш,че не са маловажни сезонните доходи,които хранят останалите,незаетите в Лукойл.Който и от двата стълба да се разруши ще има катастрофални последици.

дадох пример с промишлената зона но ето и друг / според теб една ел. инсталация от преди 50 години по добра ли е от съвременна

на цех преди примерно са стигали 10 квадрата табел за 5 машини, а ако този цех вече сложе 10 машини а ако цеховете са 80 с по 10 машини да те видим - и не съм казал невъзможно а по трудно

според мен ти си политически активист

все пок аз минавам всеки ден покрай ремонтоте и виждам какво става, а не ти

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Аз минавам покрай ремонти ежедневно в друг град,те не спряха при Орешарски,а мен вече започнаха да ме изнервят и да ми пречат,но това е друга тема.Пак не си прочела внимателно поста ми.Казах,че не е лошо,но да се приоритизират нещата според важността им,а аз виждам едно хаотично,но трескаво усвояване на еврофондове,без мисъл за реалната икономика,която е в големи затруднения.Затова те попитах да ми посочиш проекти,които са ориентирани към улесняване и насърчаване на анемичната индустрия.А също за втори път ще те питам държавата ли е длъжна да прави инвестициите на електро разпределителните дружества?Това ти пишеш ,че се случва в Бургас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е тук бе така за София ти си си знаеш

и според мен е нещо свързано с еврофондове

пак ти казвам и преди се усвояваха пари от еврофондове, но сега наистина ремонта е качествен, за разлика от преди

Няма лошо в ремонти и инфраструктура,но не може всичко в държавата да се върти около това.Има по-важни неща,демографските статистики в НСИ са тревожни,икономическите показатели са тревожни,всичко е тревожно.И тук в темата за Кабинета-2 отново тези строежи се дъвчат.Какво очаква държава,чиято нация се топи в геометрична прогресия,а продължава в университет да се влиза по-лесно ,отколкото в детска градина?!Пустите му тротоари и пътища ли са най-големия ни проблем?Каква е тази икономика ,която се крепи на подаянията от ЕС по разните му програми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

според теб от селата защо идват в градовете

последните 5 години, в Бургас се напълни с селяни

и интересно защо дойдоха и много руснаци

Прочети моя пост #397 и своя отговор в #398!Намери нещо,което ги свързва!...?!Същото е с постове 390 и 391.

Аз ще ти отговоря отново точно и коректно точно на това,което си написала,но го правя за последен път.

Думата "селянин" се ползва по много некоректен начин у нас.В София идват хора от Бургас,които някои прости софиянци наричат с използваната от теб дума.Някои са такива,какъвто смисъл влагаш предполагам в нея,други са изключителни хора и за тях това е обидно.Хората са ражлични и никой не избира къде да се роди.Някои "селяни" са по-интелигентни от половината "граждани" и се местят търсейки реализация,за каквато в малко населено място няма възможност,може дори да са много полезни и за другите ,Н.Тесла е роден в малко село,днес в територията на Хърватия,но приноса за човечеството му е огромен.Други не разполагат с такъв интелект,но търсят препитание възможности за ,което ,ако имат на село няма да се местят.Това преполагам са основните два типа въпреки,че съдбата на всеки е различна.

А за руснаците предполагам,че някои от са украинци,за тях е ясно защо идват,а много руснаци се паникьосаха за спестяванията си покрай девалвацията на рублата в края на мин.година търсят начини да ги предпазят.Бум в търсенето на имоти от руски граждани имаше и в Лондон.Но какви са притесненията ти от тези явления и какво имат общо с обсъжданата тема?

Редактирано от Андрей Георгиев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То на тиквата всичко му се привижда - и газ с кофите, и хъбове, и какво ли не. Само детоп eбa мамата на държавата тая тъпа мутра. Да му припомня че газ имаШЕ малко край Чирен, изпомпаха нещо, и сега набиват обратно двойно повече. От руската, хранилище му клазвалио. То тръбитер му толкова тънки, че не може да осигури и 1/4 от нуждите при спиране на доставките. Както преди 5 години, когато хохлите врътнаха кранчето.

Да му припомня на Тиквун една приказка на покойната ми баба - глупава вода няма. Да тече обратно по нагорнището. Така и газта за варненския "хъб".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Боко да обърне внимание на алтернативните маршрути.

Аз се радвам че извиването на ръцете от руснаците с утопичния проект ЮП май приключи.

Набуко - от Азербайджан, Иран, или др са истинската алтернатива на източници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз се радвам че извиването на ръцете от руснаците с утопичния проект ЮП май приключи.

И аз съм за алтернативните маршрути, все пак сигурност има, ако е обезпечен повече от едни доставчик, а и е крайно време да се обърне внимание и на нашите източници.

Идеите са добри, друг е въпросът доколко ще бъдат изпълнени и дали няма пак да са в ущърб на държавата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво е да има алтернативи, но от какви източници и на каква цена?

На германците може и да им е лесно със "северен поток". Имат си директна тръба.

Сигурно руснаците са имали някаква информация за плановете на пиндосите в Украйна и са искали да гарантират доставките за Европа. Неслучайно ЮП беше планиран за всичкото количество, което в момента върви през Украйна. Имаше и прецедент от преди няколко години, когато те просто врътнаха кранчето и откраднаха газта на Европа. Защото просто щяха да изпукат от студ заради простотиите на кypвата с плитката.

Е, какво да се прави като нашите са корумпирани тъпи главочи.  В корупционните си стремежи цената стана по 3,14 + ДДС,  не искаха да се бръкнат за съсобственост, отказаха и цялостно финансиране. Пробваха да извиват ръце. Намерили на кого. Слушат някакви престарели дъртаци, явяващи се сенатори зад океана. Интересите на пиндосите винаги са били против нашите и на Европа.

Е, сега пак народа ще плати сметката. Защото ако сега плащаме газта през Украйна по 500, сега ще плащаме на турчолята по колкото те искат. Защото те ще купуват цялото количество и ще продават по колкото искат. Според мен по минимум 600.  А можехме да получаваме по директна тръба по 400 - 450 без да зависим от никого.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Неслучайно ЮП беше планиран за всичкото количество, което в момента върви през Украйна.

ЮП бе политически балет,  на който всички експерти или поне хора, които обръщат внимание на цифрите , а не на популизма, им бе една смехоря.

С 2 думи - целта на ЮП е да заобиколи Украйна и абсолютно нищо повече.

Нито потреблението е нараснало, напротив - в Европа намалява, нито до момента не е запълнена тръбата в пълния капацитет.

Планираните печалби също бяха някакви имагинерни цифри сметнати при 100% запълване на тръбата /което никога няма да стане/ и след 20-40 г. минимум...

т.е. някога ,  ама надали :)

Следващото плашене със турски поток , също поне за мен е надут балон.

Турция си има и сега тръба, има си и доста по реални договори за бъдещи проекти не с РФ , а с Азербайджан и Иран.

Е, сега пак народа ще плати сметката. Защото ако сега плащаме газта през Украйна по 500, сега ще плащаме на турчолята по колкото те искат. Защото те ще купуват цялото количество и ще продават по колкото искат. Според мен по минимум 600.  А можехме да получаваме по директна тръба по 400 - 450 без да зависим от никого.

Би ли посочил някакви реални разчети , че поне за мен това са атакистки простотии, вкарани от руските им господари олигарси.

Дори сега , дето сме по близо географски от други европейски страни до руския газ, пащаме една от най скъпите цени, докато те - по евтино.

Как се получава това ?

Всъщност .. от друга страна прав си ... дори от Турция да вкараме газ, европейските страни след нас ще получават по евтино, а ние по скъпо.Дори да сме до кранчето, пак ще пащаме по скъпо.. но поради едни други причини...

За актуалната тема напоследък за бензина и нафтата... дето хората се чудят защо е толквоа скъпа, след като последните дни имаме нови спадове на международния пазар... - ами просто защото тук е монопол на руснаците и Лукойл.

Никой няма да позволи конкуренция и по ниски цени.

четох наскоро че примерно Ромпетрол които би трябвало да са конкуренция и алтернатива ,  може да свали с поне 30 ст. , но... както виждате.. не го прави.

Защо ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами честито за победата тогава. Какво друго да ти кажа?

И аз съм за алтернативните маршрути, все пак сигурност има, ако е обезпечен повече от едни доставчик, а и е крайно време да се обърне внимание и на нашите източници.

Идеите са добри, друг е въпросът доколко ще бъдат изпълнени и дали няма пак да са в ущърб на държавата.

Да, наистина, повече от един доставчик от един и същи източник. И това ако не е разнообразие...Нека се включим по жицата от Румъния, Германия, Унгария, Полша, Финландия, Словакия, Италия...15 разнообразни доставчика, 15 варианта да ни врътнат кранчето само с едно завъртане на кранчето :P

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами честито за победата тогава. Какво друго да ти кажа?

Да, наистина, повече от един доставчик от един и същи източник. И това ако не е разнообразие...Нека се включим по жицата от Румъния, Германия, Унгария, Полша, Финландия, Словакия, Италия...15 разнообразни доставчика, 15 варианта да ни врътнат кранчето само с едно завъртане на кранчето :P

Първо - Каква победа честитиш ?

Да, победа над популизма и напразното хвърляне на пари - да, може.

Второ - И тя и аз говорим за "различни доставчици в смисъл на източници" , ти ми говориш за "кранче от едно място".....

:)

http://www.monitor.bg/article?id=462673

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо - Каква победа честитиш ?

Да, победа над популизма и напразното хвърляне на пари - да, може.

Второ - И тя и аз говорим за "различни доставчици в смисъл на източници" , ти ми говориш за "кранче от едно място".....

:)

http://www.monitor.bg/article?id=462673

Балон е НАБУКО, тъй като и кучетата на село знаят, че е неосъществим без ирански газ. ама там има подробност иран иска плащане със злато. Азербайджан няма достатъчни количества. И си супер циник ако смяташ, че като плюеш по русия тя от братски чувства ще ти продава евтин газ, дръжки. Страните,  които получават евтин газ са инвестирали в добив и потребяват големи обеми. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

zx620_2495268.jpg

http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2015/03/18/2494499_kak_azerskiiat_gaz_shte_stigne_do_bulgariia/

Да си търсиш интереса и алтернативи не е плюене .

Ако станат тези проекти, това със сигурност ще е по добре и за националната ни сигурност /за да не ни извиват ръцете монополисти с политика и със цени / така и като алтернативи при несигурност на доставки .

За плащането със злато пак спекулираш  както спекулират всички анти-български сайтове :)

Турция плаща в злато на Иран, за да заобиколи санкциите към Техеран да не се плаща с долари.

Второ - проекта е европейски също, и съм сигурен ще измислят оптимално плащане.

Така че....  :)

Всъщност много е странно без да има никаква яснота както за плащане така и тенически подробности, тук да слушам разни цифри от "експерти" които вече са сметнали и пресметнали всичко потрасето :)

Айде да коментираме официални цифри, ако има такива.

Както има такива за ЮП, и които ми дават основание да го определя като руски балон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото и да е странно, не съм чул в която и да е страна цените на горивата да са спаднали 3 пъти както на нефта.

Ето ти актуална касова бележка от UK да се запознаеш с цените. Разликата в стандартите не я коментираме. Суровината е с борсова цена и е еднаква навсякъде.

c96086beef2a3ab9.jpg

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за газтз

аз мисля че ще има набуко, но и руснаците ще подават там гас през турция

Така изглежда най практично, но когато става въпрос за политически и бизнес интереси, практично и не практично е едно и също.

Редактирано от Реджеп Иведик (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за газтз

аз мисля че ще има набуко, но и руснаците ще подават там гас през турция

Най-учтиво те моля да си проверяваш написаното, преди да натиснеш бутона "Публикувай".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

zx620_2495268.jpg

http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2015/03/18/2494499_kak_azerskiiat_gaz_shte_stigne_do_bulgariia/

Да си търсиш интереса и алтернативи не е плюене .

Ако станат тези проекти, това със сигурност ще е по добре и за националната ни сигурност /за да не ни извиват ръцете монополисти с политика и със цени / така и като алтернативи при несигурност на доставки .

За плащането със злато пак спекулираш  както спекулират всички анти-български сайтове :)

Турция плаща в злато на Иран, за да заобиколи санкциите към Техеран да не се плаща с долари.

Второ - проекта е европейски също, и съм сигурен ще измислят оптимално плащане.

Така че....  :)

Всъщност много е странно без да има никаква яснота както за плащане така и тенически подробности, тук да слушам разни цифри от "експерти" които вече са сметнали и пресметнали всичко потрасето :)

Айде да коментираме официални цифри, ако има такива.

Както има такива за ЮП, и които ми дават основание да го определя като руски балон.

Спекулираш ти с алтернативи, дето са само на хартия, а никой сериозно не ги обмисля може би освен теб. Не само турция плаща в злато на иран, а и Китай. иран не търгува нищо в долари.

Редактирано от vasilevsa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво казваш ? да си седим на безалтернативен руски газ ?

Плащали в злато ? е и ? какво е ужасното да се плаща в злато ?

Ако еквивалента в наши пари е два пъти по евтино отколкото в рубли ?

Аз нямам нищо против.

Добре, аз уважавам мнението ти , но не мога да го квалифицирам като разумно или логично .

Защо толква ви дразнят алтернативите и елиминиране на монополисти и зависимости, наистина не мога да го разбера.

Аз наистина искренно бих се радвал ако станем нещо като "Балкански хъб" за разпределение на алтернативи към ЕС.

Дори в поста ти се съдържа една супер важна сентенция.

- Турция.

Хем казваш "ТЕ плащали в злато" но не се замисляш че това за тях е вече една реализирана алтернатива - кеф ти руски газ, кеф ти ирански, кеф ти азербайджански.

Хем конкурентни цени , хем независими доставки, хем независима енергийна система от политически трусове и извиване на ръце.

Ех ех .. после се чудите защо в ада покрай  казана с българи няма дявол с остен д аръчка.. просто защото българите сами се дърпан един друг надолу.. че и се кефят на това...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво казваш ? да си седим на безалтернативен руски газ ?

Плащали в злато ? е и ? какво е ужасното да се плаща в злато ?

Ако еквивалента в наши пари е два пъти по евтино отколкото в рубли ?

Аз нямам нищо против.

Добре, аз уважавам мнението ти , но не мога да го квалифицирам като разумно или логично .

Защо толква ви дразнят алтернативите и елиминиране на монополисти и зависимости, наистина не мога да го разбера.

Аз наистина искренно бих се радвал ако станем нещо като "Балкански хъб" за разпределение на алтернативи към ЕС.

Дори в поста ти се съдържа една супер важна сентенция.

- Турция.

Хем казваш "ТЕ плащали в злато" но не се замисляш че това за тях е вече една реализирана алтернатива - кеф ти руски газ, кеф ти ирански, кеф ти азербайджански.

Хем конкурентни цени , хем независими доставки, хем независима енергийна система от политически трусове и извиване на ръце.

Ех ех .. после се чудите защо в ада покрай  казана с българи няма дявол с остен д аръчка.. просто защото българите сами се дърпан един друг надолу.. че и се кефят на това...

Аз и в момента си седя на безалтернативен ток от ЕВН, но това е отделен въпрос. Има две държави богати на находища на природен газ 1. Русия, 2. Иран.  Как ги виждаш европейските държави да плащат в злато а? аз нещо не ги виждам, а дали ще е по-евтино е хипотеза, която трябва да се докаже. Да не стане като с АЕЦ БЕЛЕНЕ дето блока на Уестинг хаус се оказа по-скъп от централата в Белене.

Редактирано от vasilevsa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като се водят преовори от почти 10 г. за тези проекти.. кои сме ние че да  водим такива сметки ?

Нима мислиш че европейските експерти ще четат какви "анализи " сме дали тук и дали им е изгодно или не да плащат в злато ?

Не мисля.

факт е едно - монопола, другото е въпрос на преговори.

не ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като се водят преовори от почти 10 г. за тези проекти.. кои сме ние че да  водим такива сметки ?

Нима мислиш че европейските експерти ще четат какви "анализи " сме дали тук и дали им е изгодно или не да плащат в злато ?

Не мисля.

факт е едно - монопола, другото е въпрос на преговори.

не ?

Къде ги Видя тези преговори. Пак повтарям без Иран да напълни тръбата не става. Къде видя някой да води преговори с Иран за проекта "Набуко"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говоря за проекти в мн число.

Да не са те баннали от гугъл да чукнеш откога са тези проекти , които ДА, засягат и България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо като се заговори за икономика винаги има активност,която насочва дискусията в друга посока?!

Миро,може ли да пишеш по някаква тема в раздела политика без да намесваш Русия или някакви руски реални или нереални интереси?

Тук темата не е ли кабинета на Борисов(епизод 2) и не са ли най-важните проблеми за страната ни икономическата и демографската криза.Те двете са свързани естествено и ,ако признаем тези проблеми тогава може да се опитваме да свързваме икономиката с външната политика.Не чух от адвокатите на Кабинета-2 какви мерки се предвиждат за икономически растеж и решение на демографските проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...