Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мойра

Всичко за кабинета "Борисов-2"

Препоръчан отговор

И мислиш че мажоритарния ще избегне Бат Сали, ли други идиоти на власт , хахаххахахаха, абе ти си много лековерен, или просто глупав....

Не е нужно да се нападаме един друг. Политиците следва да обсъждаме. И политиката им. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Не съм длъжен да обосновавам въпросите си. Все пак е демокрация. Или се лъжа...

2. Аз решавам за себе си колко да търпя. Аз като част от българският народ съм част от суверена, а правителството са наши слуги. Колкото време им дадем, толкова време ще им дадем.

3. Не ние трябва да се обосноваваме в критиките си, а правителството и неговите пиарове трябва да си аргументират действията. И освен това действията им трябва да са много по прозрачни отколкото сега. Искам прозрачност.

4. Защо все още не е променен изборният закон и кога възнамерява управляващото мнозинство да го промени. Изобщо не ми се чака.

не съм много наясно,но трябва да се промени първо съдебната система! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е нужно да се нападаме един друг. Политиците следва да обсъждаме. И политиката им. 

Нападаме??? не не нападам никого като теб, който постоянно натяква за някакви комунисти, червени незнам какви си и така нататък, аз не генерализирам, аз преценям индивидуалностите, а вас съм ви преценил отдавна, претеглени сте и преоценени.. съжалявам, сами сте си виновни..... 

За съдебната система от мнай важно значение са изпълнителите и хората в нея, законите са добри, но изпълнителите и следящите да се спазват са друга бира, много калпава, и много вмирисана.... Както навсякъде идеален механизъм няма, всичко зависи и от човешкия фактор ...Закона се базира на морални принципи, справеливост, истина, честност.. а те са човешки характери....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не. Първо трябва да се промени избирателната система. С настоящата избирателна система дълго време виждаме във властта едни и същи лица. Съдебната система е независима само на думи. Защото абонираните за депутатските си места управници нямат интерес тя да е независима и правят всичко възможно да не е. За да можем да възлагаме надежди на съдебната система, първо трябва да се преборим, тя да стане наистина независима от политическата власт. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като чета тука как се ръсят мозъци дето ги няма, не се учудвам че положението в Бг върви все по-зле и по-зле .. Всеки разбира, всеки с претенции, всеки с някакви акълии... а реално, само глупости на търкалета и комплекси.. това е реалността в Бг ....

Разбиращите и умни са малцинство винаги, и разбира се в тази слободия те винаги ще губят, а посредственосста ще управлява, понеже е мнозинство....

П.С Всъщност това го знам много отдавна, но все продължавам да се учудвам че хората не се учат от грешките, ами и затъпяват още повече... това не е естествено...

Редактирано от Sinbad_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като чета тука как се ръсят мозъци дето ги няма, не се учудвам че положението в Бг върви все по-зле и по-зле .. Всеки разбира, всеки с претенции, всеки с някакви акълии... а реално, само глупости на търкалета и комплекси.. това е реалността в Бг ....

Разбиращите и умни са малцинство винаги, и разбира се в тази слободия те винаги ще губят, а посредственосста ще управлява, понеже е мнозинство....

П.С Всъщност това го знам много отдавна, но все продължавам да се учудвам че хората не се учат от грешките, ами и затъпяват още повече... това не е естествено...

Не, те хората разбраха, че избирателната система е един от проблемите, но управляващата посредственост, както ти правилно се изразяваш, със всички средства се бори тя да не бъде променена.

Нали ако се промени избирателната система, управляващата посредственост, по твои думи, рискува да не бъде преизбрана, по мои думи. А управляващата посредственост, по твои думи, желае да бъде вечно във властта, по мои думи.

Редактирано от Реджеп Иведик (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не. Първо трябва да се промени избирателната система. С настоящата избирателна система дълго време виждаме във властта едни и същи лица. Съдебната система е независима само на думи. Защото абонираните за депутатските си места управници нямат интерес тя да е независима и правят всичко възможно да не е. За да можем да възлагаме надежди на съдебната система, първо трябва да се преборим, тя да стане наистина независима от политическата власт. 

Сега като кажа, че пишеш пълни глупости и празни приказки пак ли ще докладваш?!?!

Съдебната система никога и по никакъв повод (поне в последните 25 години) не е била подвластна на политическата власт и т.нар. политици неслучайно идват с голямата кошница за реформи в съдебната система, но слизат от власт с реформа, равна на 0.

Знаеш ли защо?

Защото силата на въпросната съдебна система е вътре в нея, а не се влияе отвън или от политиците.

Ако се заблуждаваш, че един министър може да я промени тази система, смени си доставчика и помисли преди да пишеш следващия път.

пп. Я кажи след като (според теб) съдебната система е подвластна на политиците защо Цацаров е все още главен прокурор, а Бойко и компания не са го сменили?!?!

Ама кратък и ясен отговор дай, ако обичаш.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аа, дойдохме си значи на думата.. малцинствата са проблема.. ясно... 

Нищо не си разбрал - не е въпроса за етническите малцинства, става дума за мнозинство и малцинство по конкретен въпрос. Това е основата на демокрацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, те хората разбраха, че избирателната система е един от проблемите, но управляващата посредственост, както ти правилно се изразяваш, със всички средства се бори тя да не бъде променена.

Нали ако се промени избирателната система управляващата посредственост, по твои думи, рискува да не бъде преизбрана. А управляващата посредственост, по твои думи, желае да бъде вечно във властта, по мои думи.

Ето за това говорех.. нямаш никаква идея за какво говоря драги, защото си от групата която посочих като мнозинство а не малцинство.. а те точно са посредствените, и неазвисимо каква е избирателната система, те винаги ще печелят.. но в сегашната се гарантира че непосредствеността няма да изпада в прекалена дискриминация, не че посредственост няма и сред малцинствата .... В случая за да не ме разбереш погрешно с твоя ум, ще доуточня че в първото споменаване на малцинство визирам каъдрни и способни, умни хора, а във втория малцинства етнически, религиозни  , или по друг признак ,не включващ умствени и качествени характеристики на личността... 

И последно ,ще управлява посредственост независимо каква ще е избирателната истема, защото хората избират посредствени като тях самите....както споменах с примера за Плевнюлиев.... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега като кажа, че пишеш пълни глупости и празни приказки пак ли ще докладваш?!?!

Съдебната система никога и по никакъв повод (поне в последните 25 години) не е била подвластна на политическата власт и т.нар. политици неслучайно идват с голямата кошница за реформи в съдебната система, но слизат от власт с реформа, равна на 0.

Знаеш ли защо?

Защото силата на въпросната съдебна система е вътре в нея, а не се влияе отвън или от политиците.

Ако се заблуждаваш, че един министър може да я промени тази система, смени си доставчика и помисли преди да пишеш следващия път.

пп. Я кажи след като (според теб) съдебната система е подвластна на политиците защо Цацаров е все още главен прокурор, а Бойко и компания не са го сменили?!?!

Ама кратък и ясен отговор дай, ако обичаш.

Благодаря предварително!

Имам ли право да изразя съмнение като отговор, тъй като не съм от София ? В смисъл, да изкажа предположение по пътя на логиката ?

Благодаря предварително !

Редактирано от Реджеп Иведик (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не си разбрал - не е въпроса за етническите малцинства, става дума за мнозинство и малцинство по конкретен въпрос. Това е основата на демокрацията.

Айде да не ни вземаш за канарчета става ли... точно демокрацията дава права и на малцинствата да си кажат думата и да участват в управлението, независимо какво ще каже мнозинството при гласуването.. а то е ясно какво ще каже.. примера последния е за адаша по фамилия който стана заместник минстър на отбраната... А ми беше новобранец във военното ... както и да е... въпроса е кака почнаха да оревават орталъка че видите ли, малцинството заема пост в силово ведомство....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде да не ни вземаш за канарчета става ли... точно демокрацията дава права и на малцинствата да си кажат думата и да участват в управлението, независимо какво ще каже мнозинството при гласуването.. а то е ясно какво ще каже.. примера последния е за адаша по фамилия който стана заместник минстър на отбраната... А ми беше новобранец във военното ... както и да е... въпроса е кака почнаха да оревават орталъка че видите ли, малцинството заема пост в силово ведомство....

Когато анализираш българското политическо пространство (какъв шаблон само) - прави разлика между причина и повод.

Това си бяха пазарлъци - вместо да си се разберат вътре в "коалицията".

Спирам да пиша тук - не е отношение към другите пишещи, просто ми е писнало от БГ лай... упс политици. Блокира ми се клавиатурата.

Приятна вечер - ще се видим в друга тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам отново дискусията се размива ,един го вълнува изборния закон,друг друго,точно темите ,които ни се подхвърлят за отвличане на вниманието.

АлГор,ти призова за цифри и факти,по-назад аз споменавам цифри и факти,след което настана тишина и темата се измести.Не е ли най-важен въпроса за бюджет 2015,в който е заложен нов дълг 8млрд. и ново замразяване на доходите, и никакво обяснение за какво ще бъдат изразходвани тия 8млрд, и защо при това положение ще замразяваме отново доходите?Няма ли да последва ново свиване на вътрешния пазар,нова политическа нестабилност,нова липса на инвестиции и задълбочаване на демографската криза?Това вече при увеличен дълг няма ли да е национална катастрофа?

Kiril Cox,в поста за 40%-ното увеличение на тока ,това Орешарски и който и да е от това правителство не го е споменавал,това го говореха специалистите от ГЕРБ,а всеки знае,че проблема там е във ВЕИ и договорите за Марици-те.Бум на ВЕИ има в периода 2009-2012.

Сега последно какъв ще е размера на новия дълг за актуализацията на бюджет 2014 и защо е нужен като може да се справят и без дълг?

Само аз ли имам чувството,че медиите станаха много услужливи към новия кабинет на ББ и прилагат всякакви трикове да  ни отместват вниманието?

Защо опозицията е толкова вяла?Не ви ли струва ,че става нещо много нелогично?

Редактирано от Андрей Георгиев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека и аз да кажа нещо, коеот не прочетох в постовете дотук - това, че в страната няма от къде да се вземат подготвени за управление на държавата хора и те всичките се учат "на ход". Сигурен съм, че второто управление на Борисов ще е по-добро от първото и вероятно няма да се допуснат същите грешки. А за БСП смятам, че трябва да "повтасат" извън властта поне 5-6 години, защото при тях е страшна смес от комунисти, социалисти, социалдемократи, отделно най-големите олигарси, излюпени от бивши ченгета! Имам чувството, че там е като надут по пръсване балон, на който му трябва една карфица! 

Интересно,а каква е сместта при лицето б.б...май че напомня на филма "От глупав,по-глупав".И как ще се учи "на ход",когато друго местоимение освен "аз",това лице не знае.А за карфицата,може да пробваш и при него. :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видя се що за нация сме! Видя се и какви разбирачи сме и дървени философи! Някои известни съвременни люде написаха собствени книги където доста цветущо, но вярно описват що е това България и българин

Докато се делим на цветове и не се обединим в обща кауза, то така ще да си я караме - мизерната!

Новото правителство показа какво може!

Сътвори за рекордно време толкова гафове, колкото никое друго правителство в историята ни!

За предишното си намерихме смешен повод за свалянето му - Пеевски!

Днешното  правителство сътвори два пъти повече скандали, но протестиращи защо ли няма? Нали се търсеше промяна?????? Впрочем днес имаше интервю с Милен Велчев по "News 7", който направи опустошителен коментар относно фискалната ни политика! Трагедия!!!!

Май, излиза ,че сме си доволни от положението!!!!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Под нефт и газ разбирайте - "ШЕВРОН". Сега ще ни отровят с шистов газ!  Сега, или народът ще се досети какво се крои и ще се вдигне като един срещу поробителя си, или после не се чудете защо сте пипнали рак!

Дано на Путин му писне от САщ и да им изпрати ядрения си арсенал. Друг начин за спасение на света просто не виждаам!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е па газ като газ. Важна е цената. А когато Русия не е вече наш доставчик, ще ни наложат европейски цени без проблем. и естествено ще ги налат постепенно години наред, вдигайки ги все повече и повече и оправдавайки се с това, че реалната цена е много по-висока. Знаем ги тия неща от американските марици и европейските мелници и слънчогледи. Там вече Русия е изтикана тотално, Козлодуй скоро ще мине в американски ръце, а ако не мине ще бъде закрит тотално, значи цените може да вдигаме колкото си искаме. Същото ще стане и с американакия шистов газ, както и с европейския, който незнайно защо пак ще бъде руски, но вкаран в страната ни от съвсем различна посока.  Мен ми е интересно нещо. Срещу турския агент в правителството не протестирахме. Срещу отмяната на Белене не протестирахме. Срещу отмяната на Южен Поток не протестирахме. Обаче протестираме срещу Бинев и Пеевски. Защо? За да дойдат някои анонимници на тяхно място, потулвайки следите си? Или защото всъщност тия протести не са български, а на американската агентура в България? Което и да е от двете, е много зле за страната ни. А със сигурност е едно от двете. Теорията на конспирация е отлично оправдание за крадеца, викащ "дръжте крадеца" . Такива са нашите мили протестиращи. Финансирани от САЩ, те се чувстват в свои води все повече и повече, след всяко изтласкване на Русия от България. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За предишното си намерихме смешен повод за свалянето му - Пеевски!

Извинявай, ти сериозно ли?!?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай, ти сериозно ли?!?!

Мммм, да! Съвсем сериозно!!!

Що, да не би сега Пеевски да е извън политиката или може би не заема ключови постове???

Тези 2 имена дето сега около тях се вихрят скандали, с какво са по - назад от Пеевси???

Май, пак стигнахме до двойните стандарти т.е. за едни  може, но за други. Това според пристрастията ли???

Тези 2-амата сегашни хубавци са 100 пъти по - скандални, нооо............!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що, да не би сега Пеевски да е извън политиката или може би не заема ключови постове???

Тези 2 имена дето сега около тях се вихрят скандали, с какво са по - назад от Пеевси???

Май, пак стигнахме до двойните стандарти т.е. за едни  може, но за други. Това според пристрастията ли???

100 пъти по-скандални???

Нещо си се объркал. А както виждаш - има отпор с/у тях, та за двойния аршин нещо също не мога да се съглася. Виж и кога и как ще са протестите, ако случайно не знаеш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аааа - не! Аз съм до тук! Няма смисъл да споря с когото и да било тук! 

Ние , казвам - ние в нашият регион чакаме с нетърпение това правителство да си иде до нова година (в най лошият случай до февруари) и това ще стане със сигурност! До тогава ще гледаме цирк и ако трябва ще допомогнем всеки да хване по пътя си  т.е. кой откъде изпълзял! ;)

100 пъти по-скандални???

Нещо си се объркал. А както виждаш - има отпор с/у тях, та за двойния аршин нещо също не мога да се съглася. Виж и кога и как ще са протестите, ако случайно не знаеш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти верно ли не правиш разлика от това Пеевски да е шеф на ДАНС ,и сравненията които даваш ? ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти верно ли не правиш разлика от това Пеевски да е шеф на ДАНС ,и сравненията които даваш ? ...

Бе, аз правя разлика, ма май, други не искат да направят! Едната от днешните скандални позиции е не по - малко ключова от ДАНС, че дори напротив! 

Хората казват - никога не спори с гербер защото е по лесно да излезеш на глава с комунист или всякакъв друго оцветен, но не и с гербер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бе, аз правя разлика, ма май, други не искат да направят! Едната от днешните скандални позиции е не по - малко ключова от ДАНС, че дори напротив! 

Хората казват - никога не спори с гербер защото е по лесно да излезеш на глава с комунист или всякакъв друго оцветен, но не и с гербер!

Поредната назначена мутра (Бинев). Редови бандит от '90-те ,мега комплексиран ,и много агресивен. Обаче Пеевски шеф на ДАНС .. място за сравнение няма. Премиера ни е мутра ,и всичко си е в реда на нещата. Нищо чудно Пашата да се пръкне като вътешен министър :) :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поредната назначена мутра (Бинев). Редови бандит от '90-те ,мега комплексиран ,и много агресивен. Обаче Пеевски шеф на ДАНС .. място за сравнение няма. Премиера ни е мутра ,и всичко си е в реда на нещата. Нищо чудно Пашата да се пръкне като вътешен министър :) :)

Не се прави на ощипан - говоря ти за другото назначение, макар, че Бинев също си е с треските за делкане!

И какво - трябва да се гордеем, че Премиера ни е мутра ли???

Ще излезе ,че има още по - гадно дори и от комунизмъма

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...