Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мойра

Всичко за кабинета "Борисов-2"

Препоръчан отговор

Ми, който и да е от новите лица, новите партии и движения!

По същата тая логика ,преди една година ти ревеше да сме били дали шанс на Волен Сидеров. Никога няма да забравя ти ,и един ,който се кръщава с имена на някакви ракети ,колко озлобено защитавахте болният мозък.

Ако го бяхме избрали ,и му дадем властта ,а той в последтвие се оказва надупен на руските олигарси ,ко прайм ?

Как може такова плитко мислене "на който и да е от новите" ? Нямам нищо против това ,но нека да се утвърдят хора от тия новите ,да са достойни и т.н.. какво е това "на който и да е " ..

Персонален въпрос кам теб:

- Ти, като бизнесмен, когато изгониш някого заради некадърност, то после назначаваш ли го отново, като "по -малкото зло"???

Тая аналогия съм я правил в темата за Орешарски. Естествено че няма да назнача уволнен от мен некадърник ,но само ако имам избор. Но ако освен тоя некадърник ,избора ми се свежда до него ,и още по-голям некадърник ,или още по-лошото крадец ? Ще избера първия като по-малкото зло. И между другото съм бил пред такава дилема когато се занимавах с семейният бизнес. Е взех по-малкото зло при липсата на какъвто и да е избор. Наблюдавах го под лупа ,и при първият удобен момент го замених.

Точно това трябва да се случи сега с Бойко ,защото наистина менюто е пълно само с боклуци .. поне засега. Ако Бойко си е взел бележките от предният мандат (силно се съмнявам в което) ,би могъл да направи нещо.

Засега единствената разлика е ,че не се показва по телевизиите ,и да реже лентичките постоянно.

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По същата тая логика  хххххххххххххххххххх

Твоето мнение не ме интересува! Аман от Герберски агитатори!

Циклиш, ли циклиш! Не омръзна ли ти! Я да видим колко формации се регистрираха за изборите и все маскари / комунисти! Стига бе! И от Марс да слязат ти пак няма да видиш алтернатива!

Как пък всичики все маскари, а Боко не е?

Хвърлих ръкавица към algor и съм любопитен неговото мнение да видя / прочета! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твоето мнение не ме интересува! Аман от Герберски агитатори!

Циклиш, ли циклиш! Не омръзна ли ти! Я да видим колко формации се регистрираха за изборите и все маскари / комунисти! Стига бе! И от Марс да слязат ти пак няма да видиш алтернатива!

Как пък всичики все маскари, а Боко не е?

Хвърлих ръкавица към algor и съм любопитен неговото мнение да видя / прочета! 

Цикля ,защото такива като тебе не могат да проумеят елементарната истина. Относно алтернативата очевидно гледам малко по-сериозно на нещата от тебе.

Преди беше Волен Сидеров ,а сега кой е ?  Всъщност няма смисъл да се напъваш ,щото като ти гледам критерийте ,би качил на трона всеки изтерщял луд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая аналогия съм я правил в темата за Орешарски. Естествено че няма да назнача уволнен от мен некадърник ,но само ако имам избор. Но ако освен тоя некадърник ,избора ми се свежда до него ,и още по-голям некадърник ,или още по-лошото крадец ? Ще избера първия като по-малкото зло. И между другото съм бил пред такава дилема когато се занимавах с семейният бизнес. Е взех по-малкото зло при липсата на какъвто и да е избор. Наблюдавах го под лупа ,и при първият удобен момент го замених.....

Ами направи я тази аналогия !

В твоя бизнес работниците ли избират началника си ..... :) ?

.....държавата до сега и в момента е като частна фирма подлежаща на ограбване от собственика си....вече 24 години ....по Конституция (по закон).....

И закона стриктно се спазва - измъкване няма.....

Ти виновен бизнесмен , че му фалирала фирмата виждал ли си - какво като работниците му били гладни. Не им плащал заплатите , а имало и още толкова без работа....?

Ако питаш кой е босса , да ти подскажа !

Не са тези в парламент , правителство , прокуратура и съд ! Те са просто началници ! 

А са тези които не виждаш по телевизия и не четеш по вестници.....

Не го приемай лично (не става дума за теб) , а следвай аналогията за държавата в която живеем !

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В твоя бизнес работниците ли избират началника си ..... :) ?

Ако бяхме по-стабилно гражданско общество ,значеш че ние избираме народните представители ,сиреч те работят за нашите интереси ,демек обществото играе ролята на шефа.

Че в България това не е така си прав . Липсата на сплотен народ произвежда точно тая шитня ,която се случва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако бяхме по-стабилно гражданско общество ,значеш че ние избираме народните представители ,сиреч те работят за нашите интереси ,демек обществото играе ролята на шефа.

Че в България това не е така си прав . Липсата на сплотен народ произвежда точно тая шитня ,която се случва.

Не е проблема в народа . От как народи има по света , народът все си е такъв .

Проблемът е в системата от закони !

Тази система фирма ли регламентира или парламентарна демокрация ( или нещо друго ).

Тук разликата е голяма !

Фирмата няма обратна връзка на контрол - твоите работници по никакъв начин не те контролират.

При парламентарната демокрация контролът от депутатите се осъществява , но тях пък кой ги контролира дали си вършат работата по контрола? Понеже няма кой - мило и драго продават.....

Т.е. има кой да ги контролира , но това не са управляваните.

И тук няма пълноценна обратна връзка .

Необходим е контрол от управляваните над управляващите.

Историческият ход е такъв - изчерпят ли се възможностите на системата , системата отмира и настъпва състояние на хаос.

Нова система се поражда и образува.....в която пак босса е на чело , но вече при нови условия....

На там с бързи крачки сме се запътили. При какви нови условия - ще видим ......

Имам усещането (не съм сигурен поради отсъствие на достатъчно и достоверна информация) , че румънците вече го направиха.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми, който и да е от новите лица, новите партии и движения!

Важното беше да не е от тези, изгонените от партии, коалиции, съюзи или пък от народа!

Сам каза по горе - да дадем шанс и да видим какво могат! Старите ги видяхме какво могат.

Персонален въпрос кам теб:

- Ти, като бизнесмен, когато изгониш някого заради некадърност, то после назначаваш ли го отново, като "по -малкото зло"???

- Когато назначиш ключова фигура, то искаш от нея да се справя със задачите си независимо колко е тежка ситуацията и какви са пречките, но виждайки, че не се справя, то просто я заменяш. Логично - нали???? 

И сега за да не вземеш да кажеш, че фирмата не е държава защото аз бързо бих те оборил с това, че аналогията е близка!

В света има частни компании, с финансов ресурс няколко пъти по - голям от този на цялата ни мила родина и там всичко се управлява от големия Бос! Има градове с население няколко пъти над нашето родно такова и тези градове се управляват от един кмет! 

Тук, над 20 години вечна криза управлявана от - президент, премиер, народно събрание, кметове - оправия никаква и само оправдания от рода на Европа казала, Комунистите пречели, скочил долара, скочило еврото, петрола скочил, световна криза, световна рецесия!  А, стига!

На крива ракета и космоса пречи!

Е добре де, ама на тези новите нали ние, избирателите трябва да им дадем шанса?!?!

Няма как да чакаме да дойде някой от космоса да ги избере или поне аз не знам за такъв вариант.

Иначе аналогията на държавата с частната фирма наистина не е удачна най-малкото, защото фирмата се съобразява с държавата и законите и, а държавата определя същите.

Тоест изпълнителната власт определя правилата, а аз не.

Тук, над 20 години вечна криза управлявана от - президент, премиер, народно събрание, кметове

Тук не знам дали ме пробваш, но отново са омешани различни видове власти и няма как да се съглася с написаното.

Най-малко 20 пъти съм обяснявал, че докато местната власт е в зависимост от изпълнителната, положението няма как да се оправи.

Аз като кмет чакам от премиера и НС да ми определят бюджета и да ми дадат пари.

И като така поставена порочната схема ме поставя в зависимост от тези институции и заради това първите държат в подчинение вторите и им диктуват условия, които да изпълняват.

Вторите пък изпълняват, защото искат да не си блокират общините и т.н.

Темата е много обширна, но нека не се бъркат изпълнителна с местна власт, защото втората не управлява наравно с първата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

........

"Е добре де, ама на тези новите нали ние, избирателите трябва да им дадем шанса?!?!"

Изобщо си въобразяваш , че ние им даваме шансове ! Шансовете Босса ги дава. Ние само ги джуркаме...като числата от тотото... Съвсем пресен пример - Бареков и Симеонов , аз и ти ли "Човек" ги направихме?  :)

"Няма как да чакаме да дойде някой от космоса да ги избере или поне аз не знам за такъв вариант."

И какво дочака от последните избори , какво си избра на тях? 8,5 милиарда (дори не и милиона!!!) заем - ти и аз да го плащаме . А къде са парите? Кой ги лепна под масата? И къде ги замъкна?.....

"Иначе аналогията на държавата с частната фирма наистина не е удачна най-малкото, защото фирмата се съобразява с държавата и законите и, а държавата определя същите."

А имаме ли държава или само формално , за пред хората както се казва?

Защото ако имаме държава , горните въпроси не би трябвало да ги има !

"Тоест изпълнителната власт определя правилата, а аз не."

Точно така ! Тук си в 10-ката (макар израза да не е точен) ! А изпълнителната власт "пише" правилата както Босса каже , пък ние щем или не щем изпълняваме!

Като е писано да те грабят безконтролно и безнаказано - грабят те ! Като е писано , че пребиеш ли разбойник в собствената си къща , ти ставаш разбойник - разбойник си !

заб.:В същност Парламентът определя (пише) правилата , а Министерски Съвет ги изпълнява . Но на практика няма никакво значение , защото всички там са "дупе и гащи". Пък Президентът е церемониал-майсторът - дето посреща и изпраща гостите по живо , по здраво. За това по някога на палячо изглежда - не защото Плевналиев се казва.

Що се отнася до Прокуратура и Съд (основният контролиращ орган) - с тях пък нищо общо нямаш . Тъкмо защото са контролиращ орган , никакъв достъп не ти се дава , камо ли пък да контролираш ! Сами се избират по между си и се назначават ! Там най-ясно се вижда "Кой е Боссът тук?".

А който държи контрола - той е суверенът ! Всички други слуги му се падат.

За това повтарям постоянно - контрол от управляваните над управляващите е нужен ! Другото е заблуда на едро и дребно.

И така - фирма на Босса ли е нашата държава или е нещо друго ?

Само да вметна , че Б.Б. не е Босса ! Той в момента е само Главен Началник. Ако не се справя с батака , утре друг може да бъде.

Босса е този дето отмъкна "онези" и не само тях милиарди.......

А най-тъжното в нашата "държава" е , че ако хорските държави си имат по един Босс , а при нас са повече и не могат да се разберат по между си....Не сме еднолична фирма.За това на разграден двор мязаме. Дето казва народа - такава кучета я яли....

Така , че седни си - "Слаб 2" получаваш ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е добре де, 

Твърде много се задълбочи. Имах предвид нещо съвсем просто:

- Макар, че структурите са различни, то те са и доста близки като основа на управление 

Т. е имаме държава - фирма и целта на фирмата и респ. държавата е да постига положителни резуртати / печалба! Работниците - народа трябва да са сити и доволни за да дадът всичко от себе си, но това няма как да стане при разнобой в структурата на фирмата, калпав бюджет, това респ. съотносимо и за държавата. Ако Боса не вземе мерки, то фирмата - държавата отиват към фалит и тогава логиката е пълна смяна на управлението било доброволно или насилствено под натиск! Ако обаче ни е набивано в главите, че по - добър шеф от този, който ни управлява в момента няма, то няма и начин да прозрем истинската алтернатива!

Бях ти обаче задал един съвсем различен въпрос за това ти, като бизнесмен как би постъпил в определена ситуация и не видях отговор, а би бил интересен! 

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно тия цифри има един риторичен въпрос. Какво аджеба те интересува какъв е бюджета ,колко дългове се взимат ,и къде отиват парите ,като живота на народа не се променя по никакъв начин ..поне не и в положителен аспект ? Ако имаше по-читави личности в парламента ,може би щяха да взимат по-адекватни решения ,и тогава можеби тези пари ще заминат в правилната посока ,и тогава аз ,и ти ,и всички току-виж сме усетили ...

Сългасен съм с всичко тук. А дали това означава ,че ти предпочиташ на Ахмед Доган ,щото ББ и той е пионка ? За мен ГЕРБ е по-малкото зло сравнено с Ахмед Доган. Или най-накрая всички ще трябва да се обединим около варианта format C:  на парламанета ,защото докато БКП и ДС са там ,нищо няма да се получи още 50 год...

Нали точно това е въпроса,в самия бюджет е планувано нищо да не се промени,растеж 0,8%(по-малък от тазгодишния).След като така е планувано,ние няма как да усетим нещо друго.Тогава защо ни е да задлъжняваме?За да затворим всички врати за изход и за в бъдеще?А тук не говорим за 800млн до 1млрд,а за колосални суми и понеже за разлика от Гърция ние не сме в еврозоната,нас няма да има кой да ни спасява.

А по въпроса за Доган,вече писах,че не мога да повярвам на това ,което ББ иска,че той ще ни избави от Доган,защото след резултатите от евровота именно ДПС помогна на ББ да се завърне.Толкова ли са глупави от ДПС според теб,че да си спрат кранчето сами?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали точно това е въпроса,в самия бюджет е планувано нищо да не се промени,растеж 0,8%(по-малък от тазгодишния).След като така е планувано,ние няма как да усетим нещо друго.

Спасява ни само терминал 1 и 2  ,и е така от 25 години. Така ще бъде докато не рестартираме системата. Тоя рестарт по мирен път няма как да стане. Тоя балон ,който толкова години се надува идва времето да гръмне.

Всички виждаме как се въртят правителствата ,и народа върви единствено ,и само надоло. Какъв бюджет очакваш ор един пожарникар ,и фискултурник ? Ами от Волен Сидеров ,който се чуди на кой да се надупи за повече парички ? Ами от агентите и ченгетата пръснати по другите партии ? Еми това е ,за народа има само к*р.

Ако до сега сме били добре ,и изведнъж идва ГЕРБ ,и обедняваме ,няма спор ,но ние сме така и преди ГЕРБ , така ще сме и след ГЕРБ.

Какво ти пука че задлъжняваме ? Да не би някой да дойде да ти чука на вратата да ти иска пари ? Хващаш самолета за чужбина ,и се спасяваш.

Ще кажеш ,че искаш да си живееш в родината ? Еми тогава ще се наложи да си вдигнеме дебелитте гъзове ,и да прочистиме там горе. Докато сме 7 милиона -всеки за себе си ,така ще е !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Веднъж и аз да се съглася с Б.Борисов т.е във връзка с предложенията за промените с осигурителните фондове!

Някакви тъпи протести се пръкнаха! Еее така е, мафията няма да се предаде лесно!

Но като не можем да мислим! 

Някой знае ли въобще какво искаме????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Веднъж и аз да се съглася с Б.Борисов т.е във връзка с предложенията за промените с осигурителните фондове!

Някакви тъпи протести се пръкнаха! Еее така е, мафията няма да се предаде лесно!

Но като не можем да мислим! 

Някой знае ли въобще какво искаме????

Не разбрах аз лично за какво подкрепи Б.Б?

Да се преточат със закон парите от фондовете в НОИ ---------- > тоест да потънат някъде едни няколко милиарда и не е ясно какъв процент ще отиде по джобовете на определени хора?!?!

Като как точно тия 4 човека се явиха представители на 5 милиона (или около) осигуряващи се, та ще променят закона както им е удобно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те парите на хората никога не са на сигурно. Дали във частните фондове няма някой нов Цветан Василев? Дали ако са в НОИ, няма да са появи някой нов(или стар) Дянков и да бръкне от министерската си позиция във фонда. А уж нищо не се губело. В крайна сметка и в буркан банк да са, има я телефонни измамници, я въоръжени грабежи. Докато е капитализъм, за обикновения народ, ще е много зле и така до дупка. Ако ще на власт и ангели да дойдат...За да има свръхбогати, това ще е за сметка в някакво съотношение на много на брой бедни.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрах аз лично за какво подкрепи Б.Б?

Да се преточат със закон парите от фондовете в НОИ ---------- > тоест да потънат някъде едни няколко милиарда и не е ясно какъв процент ще отиде по джобовете на определени хора?!?!

Като как точно тия 4 човека се явиха представители на 5 милиона (или около) осигуряващи се, та ще променят закона както им е удобно?

То  не е насила! По желание е ! 

Та, къде е проблема???? Проблем щеше да има ако това беше задължително!

Аз лично моментално ще се възползвам ог опцията!

Сега правителството готви промяна и в здравеопазването което ще бръкне в дупетата на докторченцата. Пак ли ще протестираме? Ще недоволствоме ли ???????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То  не е насила! По желание е !

"по желание" ,ама с кавичките. Ако не потвърдиш ,че искаш да останеш към часните фондове ,автоматично те местят към НАП. А това веднъж стори ли се ,няма връщане.

Тука уловката е точно във въпросното потвърждение ,и заради неинформираноста на хората ,докато се усетят 90 % ще минат към НАП за добор или лошо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Боко каза друго т.е ще се направят така нещата, че да има как да кажа: "и любов и развод и то по взаимно съгласие"!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Боко каза друго т.е ще се направят така нещата, че да има как да кажа: "и любов и развод и то по взаимно съгласие"!!!!

Няма как. Все някой ще трябва да спечели от сделката или от развалянето й. Имам чувството обаче, че в случая печелившият ще е само нотариуса, а не страните по сделката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бойко Борисов - с последните си действия този взе да ми харесва, а толкова го плюех. Визирам това с "Южен поток"

Пак ли ще протестираме???? Кой ще плаща този път на пишман протестиращи????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бойко Борисов - с последните си действия този взе да ми харесва, а толкова го плюех. Визирам това с "Южен поток"

Пак ли ще протестираме???? Кой ще плаща този път на пишман протестиращи????

На мен никой не ми плаща и мога да ти изброя точно срещу какво протестирам.

Ти, обаче, в последно време не се уточняваш кои думи на Борисов точно подкрепяш, защото той много говори и малко действа и то само в посока да открадне този или онзи милиард.

Да ти припомня ли колко проекта с руско участие или руски като цяло същия спря в периода 2009-2011 година?

Лицемерното му държание сега не може да заблуди никой, защото хората знаят.

Жалка картинка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шоуто на слави от вчера (ЦЪК) относно ГЕРБерските простотий .Отделете му 30 минути ,без предубеждения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен никой не ми плаща и мога да ти изброя точно срещу какво протестирам.

Ти, обаче, в последно време не се уточняваш кои думи на Борисов точно подкрепяш, защото той много говори и малко действа и то само в посока да открадне този или онзи милиард.

Да ти припомня ли колко проекта с руско участие или руски като цяло същия спря в периода 2009-2011 година?

Лицемерното му държание сега не може да заблуди никой, защото хората знаят.

Жалка картинка!

Не съм казвал никъде, че някой ти плаща за да протестираш, а и за това с лицемерието съм съгласен! Сам преди време  обаче каза - "да ги видим", пък ако се издънят, то пътя е ясен.

Сега пък Реформаторите взеха да извиват ръце под предлог! Е не става така! Не може да се протестира за всяко нещо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм казвал никъде, че някой ти плаща за да протестираш, а и за това с лицемерието съм съгласен! Сам преди време  обаче каза - "да ги видим", пък ако се издънят, то пътя е ясен.

Сега пък Реформаторите взеха да извиват ръце под предлог! Е не става така! Не може да се протестира за всяко нещо!

Що пък не?

Рамаданчо като видя на какъв хал е всичко рече "Що пък да не си направя нова прическа?" "Що не се издокарам,че идат нови избори?"

Тия реформатори са най големите мошеници след Боко естествено. Доживяхме да видим бивш "телохранител" като премиер,бивш преподавател по научен комунизъм като анти-комунист,бивш комсомолски секретар като десидент,Ахметчо и прочие от ДС сътрудници станаха защитници на правата...изобщо кал,кал и пак кал. Банда мизерници и ще гласуваме ... никакво гласуване ама масово. Да няма и 10 процента и да ги видя тогава с каква легитимност ще се пъчат .

Редактирано от nikssi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що пък не?

Рамаданчо като видя на какъв хал е всичко рече "Що пък да не си направя нова прическа?" "Що не се издокарам,че идат нови избори?"

Тия реформатори са най големите мошеници след Боко естествено. Доживяхме да видим бивш "телохранител" като премиер,бивш преподавател по научен комунизъм като анти-комунист,бивш комсомолски секретар като десидент,Ахметчо и прочие от ДС сътрудници станаха защитници на правата...изобщо кал,кал и пак кал. Банда мизерници и ще гласуваме ... никакво гласуване ама масово. Да няма и 10 процента и да ги видя тогава с каква легитимност ще се пъчат .

Ми, та ние си ги избрахме!!!! По - малкото зло???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...