Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

От седмица насам се случват странни неща в нас.Вечер се събуждам посред никое време и гледам че телевизора работи, нещата които оставям не са на мястото си. Лаптопа си го бях оставил снощи на масата и сега на сутринта беше на земята. Когато съм на телефона и правя нещо той или се рестартира или се изключва. Имам усещането че някой ме следи. Нямам близък починал. Има странни миризми дори и родителите ми усещат, но не вярват че може да има призрак. Викахме свещинник но пак е така. Ако някой има подобни неща моля пишете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой си прави номер с вас. Телевизора може да се настрои да се събужда на таймер. А телефонът би се рестартирал ако сим картата или слота за сим картата не е в ред, така като разклатите телефона малко по силно и ще се рестартира. Може и да е просто някакъв бъг.

Сложете една скрита камера и ще хванете лесно виновника. 

Редактирано от 127.0.0.1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Телевизора може да се включи по всяко време, стига да има сигнал, който съвпада с честотата на сигнала, с който се пуска или спира ТВ от дистанционното. Вече има толкоз шум в ефира и сходни дистанционни, че е напълно нормално да се случва такова нещо.

2. Телефона ти гасне ако не си го заредил, ако си заминава батерията или просто от някакъв хардуерен проблем.

3. Странната миризма, която усещаш може да е от канали или просто от вън ( особено, когато от "Чистота" не минат да си приберат боклуците).

4. Ако лаптопа ти е преместен или ти го правиш когато си сънен или някой от вашите го е преместил. Като пример ще ти дам следното - Имам една позната, която се буди през нощта отваря хладилника, яде нещо и след това не помни нищо на сутринта.

Един съвет от мен! Спри с тази параноя, защото резултата ще бъде разбити и разклатени нерви, а това води до доста здравословни проблеми. Личен опит, не с мен, но с член от моето семейство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Телевизора може да се включи по всяко време, стига да има сигнал, който съвпада с честотата на сигнала, с който се пуска или спира ТВ от дистанционното. Вече има толкоз шум в ефира и сходни дистанционни, че е напълно нормално да се случва такова нещо.

...

Аз ако позволите да се обадя съвсем нежно и да запитам. Какъв шум във ефира? Дистанционните на телевизорите я карат на сигнали в инфрачервения спектър. Пък те са с много малък пробег, освен това са и кодирани според модела и марката на техниката. Да се пусне телевизора от шума в "ефира", е като банда от шест маймунки, скачайки върху пишеща машина да напечатат любовна поема :)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Две възможности. Сомнамбулизъм, или някой от роднините ти прави номера. Добре ще е да посетите психолог и невролог. Цялото семейство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не е кодирано. Даже има случаи, когато дистанционно на ТВ приемник включва телевизор и обратното. Има и така наречените универсални дистанционни. Дал съм просто един пример, от какво може да се получава.

Естествено може телевизора да е настроен с таймер за събуждане както е написал колегата 127.0.0.1 или може просто да е повреден. Това е електроника и нищо не се знае.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май някой по цял ден гледа шепот от отвъдното и други подобни филми и сериали за духове че чак да почнеш да ги чустваш :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май някой по цял ден гледа шепот от отвъдното и други подобни филми и сериали за духове че чак да почнеш да ги чустваш :D

Тук си прав колега. То не са само тези филмчета , ами и по Discovery и History има предавания уж за реални случки с духове. Като добавим, че са през нощта направо може да изтрещиш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то и аз обичам такива филми и сериали имаше преди едно яко предаване по AXN за разследване на духове беше ми едно от фаворитите . Но там не можаха да ме уплашват защото всичко беше изкуствено . Докато сериала шепот от отвъдното съм гледам всички сезони и по Fox Life го дават късно вечер и като загасиш лампите изпадаш в транс зависи от серията но половината са доста страшни :P Но чак пък да ми влязат в мозъка и да почвам и аз да усещам такива неща тука нещата отиват за психиатър .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не е кодирано. Даже има случаи, когато дистанционно на ТВ приемник включва телевизор и обратното. Има и така наречените универсални дистанционни. Дал съм просто един пример, от какво може да се получава.

Естествено може телевизора да е настроен с таймер за събуждане както е написал колегата 127.0.0.1 или може просто да е повреден. Това е електроника и нищо не се знае.

Кодирано е и още как.Споменатите универсални дистанционни работят с конкретен уред едва след въвеждане на код специфичен за модела.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кодирано е и още как.Споменатите универсални дистанционни работят с конкретен уред едва след въвеждане на код специфичен за модела.

Със сигурност е възможно дистанционното на един уред да действа върху друг. Подобни случаи има много. А и нищо не пречи съсед да има същия модел ТВ или сходен. Както и да е аз просто предполагам. Със сигурност обаче не са духове, фей, вампири и каквито и да било подобни същества.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От седмица насам се случват странни неща в нас.Вечер се събуждам посред никое време и гледам че телевизора работи, нещата които оставям не са на мястото си. Лаптопа си го бях оставил снощи на масата и сега на сутринта беше на земята. Когато съм на телефона и правя нещо той или се рестартира или се изключва. Имам усещането че някой ме следи. Нямам близък починал. Има странни миризми дори и родителите ми усещат, но не вярват че може да има призрак. Викахме свещинник но пак е така. Ако някой има подобни неща моля пишете.

Animation4holl107robin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди малко докато гледах телевизия, телевизора започна да се държи странно , така да се каже. Черни и бели ленти се появиха и само нагоре нагдолу и звука започна да се повтаря и това в рамките на 4-5 секунди.  Хора въобще не се шегувам нямам такива намерения, и повечето време прекарвам пред лаптопа. Съседите ни са със едни стари телевизори. Ако има свестни отговори ги напишете

Забравих да напиша,че и телевизора ми е от скоро, 1-2 седмици. OLED  LG 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май не ти е ясен много принципа как работи дистанционното. И как телевизора разпознава командите му. Няма как случаен шум в честотния канал или в инфрачервения спектър да бъде разпознат като команда за включване на телевизора.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди малко докато гледах телевизия, телевизора започна да се държи странно , така да се каже. Черни и бели ленти се появиха и само нагоре нагдолу и звука започна да се повтаря и това в рамките на 4-5 секунди.  Хора въобще не се шегувам нямам такива намерения, и повечето време прекарвам пред лаптопа. Съседите ни са със едни стари телевизори. Ако има свестни отговори ги напишете

Забравих да напиша,че и телевизора ми е от скоро, 1-2 седмици. OLED  LG 

А не си ли помисли, че проблема може да е бил в доставчика и да е имало проблем със самия канал.

Никой не ти се подиграва. Просто се опитвам да ти обясня, че няма нищо свръхестествено.

Май не ти е ясен много принципа как работи дистанционното. И как телевизора разпознава командите му. Няма как случаен шум в честотния канал или в инфрачервения спектър да бъде разпознат като команда за включване на телевизора.

Принципа ми е известен, а също и подобен бъг съм наблюдавал няколко пъти. Даже в момента има подобен проблем с една серия от приемници. Но както и да е. Спора няма да го спечеля, тъй като не съм навътре в спецификата на техниката. Споря понякога от опит и от това което съм виждал. 

Целта обаче е да се покаже на постващия, че проблема за който говори не е от нещо анормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Домашни любимци имате ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Не, ако говориш на Господ си религиозен. Ако Господ ти говори си психично болен."

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо - не си гаси телевизора. 2 - лаптопа го остави на земята и 3- за тела не знам - по добре не го включвай и ако телевизора си гасне сам и лаптопа от земята се качи на масата направо викай СВЕЩНИК  да ти свети докато спиш за да не те следят. 

Приятели тоя си прави гаргара с форума и вие се ловите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Звънях им току що казаха че е нямало проблеми

Е то е било нещо временно. За 1-2 минути няма как да ти каже, че има проблем.

Първо - не си гаси телевизора. 2 - лаптопа го остави на земята и 3- за тела не знам - по добре не го включвай и ако телевизора си гасне сам и лаптопа от земята се качи на масата направо викай СВЕЩНИК  да ти свети докато спиш за да не те следят. 

Приятели тоя си прави гаргара с форума и вие се ловите.

Ако си прави гавра не е проблем. Просто ще се посмеем и толкоз. Обаче ако наистина вярва в подобни неща, тогава има сериозен проблем. Ако успеем да го разубедим тук във форума си е голям успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то е било нещо временно. За 1-2 минути няма как да ти каже, че има проблем.

Ако си прави гавра не е проблем. Просто ще се посмеем и толкоз. Обаче ако наистина вярва в подобни неща, тогава има сериозен проблем. Ако успеем да го разубедим тук във форума си е голям успех.

Ако е истина, форума вярвай, че няма да му помогне. За тая цел има психолози а не попове(може но ако е и психолог)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е истина, форума вярвай, че няма да му помогне. За тая цел има психолози а не попове(може но ако е и психолог)

Напълно съм съгласен с теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.