Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! От доста време го мисля това, но чак сега реших да отворя темата. Та въпросът ми е - защо направо се заключват теми например пуснати в неправилен раздел или с неясно заглавие, вместо да се редактират или авторът първо да се предупреди и да има определено време, за да редактира и след това да се заключва? Пример е тази тема. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, а как би редактирал въпросната тема? Аз за да я схвана поне малко какво се цели, се наложи 5 пъти да я препрочитам, което отне време и ми уби няколко милиона мозъчни клетки. Екипа едва ли има време за подобни занимавки. Отделно, самите нарушения на правилата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо се пускат теми,

Здравейте! От доста време го мисля това, но чак сега реших да отворя темата. Та въпросът ми е - защо направо се заключват теми например пуснати в неправилен раздел или с неясно заглавие, вместо да се редактират или авторът първо да се предупреди и да има определено време, за да редактира и след това да се заключва? Пример е тази тема. 

Изрично е написано в правилата, но хората не четат докато не ми се покаже по-твърдо че начина им на действие не е правилен

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И освен изброеното вече да допълня: докато тече времето от пускането на темата до корекцията хората веднага скачат и почва спама в темата "В грешен раздел си пуснал темата", "Не ти се разбира нищо от въпроса", "Не давай линкове към комерсиални сайтове", "Спазвай правилата" и бла бла бла  още куп от този род.

Докато стане време темата да е в съответствие с правилата, тя вече не става за нищо.

Да не говорим колко пъти след като на ЛС съм помолил учтиво този и онзи да си редактират темите/мненията се започва един спор, че всичко е по правилата, че от деветия кладенец водата е най-хубава и то защото объркалия ще я извади и прочие.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз не съм чел правилата,но ми стана интересно-как стои въпроса с множество акаунти?толерира ли се това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз не съм чел правилата,но ми стана интересно-как стои въпроса с множество акаунти?толерира ли се това?

Не, не се толерира. Дублиращи акаунти се заключват

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Не, не се толерира. Дублиращи акаунти се заключват

Приятел!  Акаунтите не се дублират! Някои имат по над 10 направени! Затова сме в форума 240000. Искаш ли пример? И ще е на администратор, а не на обикновен посетител. Честита ти Новата 2015 година! Пожелавам на семейството здраве, радост и щастие!

Докторе! Честита и на теб Новата година! Да сте живи и здрави , цялата фамилия. Загледах се , че четеш темата, та рекох да те поздравя тук. Тя и така си е...Ваша! (темата)

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай да дойде де, па после ще си честитим, ако сме живи :D

Иначе по темата , обръщам се към всички, които четат този пост ( в момента 8 потребител(и) четат тази тема

2 потребители, 4 гости, 2 анонимни )  и се готвят да напишат нещо - оставете поне по празниците форумния живот, обсъждане на правила, банове и т.н.

Един път в годината идва Новата.

Дайте да изпратим старата без дрязги, без правила и прочее неща.

Починете си, отворете си леко винце или каквото ви се пие там, съберете се с приятели, със семейства, стига мислете за работа и кое ви дразни .

Има време -предстои ни цяла 2015 година да ги дъвчем тези неща, не ли ?

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Чакай да дойде де, па после ще си честитим, ако сме живи :D

Иначе по темата , обръщам се към всички, които четат този пост ( в момента 8 потребител(и) четат тази тема

2 потребители, 4 гости, 2 анонимни )  и се готвят да напишат нещо - оставете поне по празниците форумния живот, обсъждане на правила, банове и т.н.

Един път в годината идва Новата.

Дайте да изпратим старата без дрязги, без правила и прочее неща.

Починете си, отворете си леко винце или каквото ви се пие там, съберете се с приятели, със семейства, стига мислете за работа и кое ви дразни .

Има време -предстои ни цяла 2015 година да ги дъвчем тези неща, не ли ?

Докторе!

Къде забелязваш да съм обидил някого или да съм казал нещо лошо? Нима не Ви честитя наближаващата Нова година, на Вас, Администрацията и на Всички юзери? Четете бе хора! Поне по...Нова година! Защо си мислите, че вечно Вие сте прави? Щото има такава точка от правилата , ли? Ами един ден в годината я..ЕЛИМИНИРАЙТЕ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отговора е много лесен - за да се научат потребителите. Когато темата е ясна и е в правилния раздел всичко става много по-бързо и лесно. Ако искаш определена помощ, трябва да дадеш правилната информация, за да може да ти се помогне,а не да се гадае.

Почти едно 90% от новите потребители, които се регистрират не четат правилата и то не е само в този форум. Така се подписват и договори с интернет доставчици ,с мобилни оператори ,с банки ( не се четат правилата и клаузите по договора) и после потребителят е недоволен или казва, че е излъган и измамен.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твоята стана ...

Седи си един пред компютъра в офиса, чете нещо и коментира:
- Стига бе! Идея си нямах! Не може да бъде! Стига бе! Ако ми бяха казали, нямаше да повярвам! Не може да бъде!
Колега го пита:
- Какво четеш?
- Правилата на форума, в който вече трета година пиша!

Макар че понякога става и другото ...

Седят трима в една лодка и ловят риба. Единият поглежда замечтано слънцето и въздъхва:
- Слънцето залязва.
Вторият поглежда хоризонта и допълва:
- Откога не съм виждал такъв красив залез.
Третият без да продума ги бута във водата. Те изплуват и го питат:
- Защо ни бутна?!?
- Теб за офтопик, а него за флууд.
- Кретен, ти полудя ли бе!
"Модераторът" взима едно гребло и ги удря по главите:
- За обида - бан!
Редактирано от jhoro (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сещате се,че този сайт/форум не е единствен. Има много по - лоши както и много по добри сайтове/форуми.

Ще коментирам по добрите. Та и там има правила и модератори, както и много екстри в полза на потребителя. Модераторите обаче работят доста тактично и незабележимо. Гледат си работата и избягват излишни конфликти. Тук наблюдаваме известно престараване. Със създаването на излишно напрежение се поражда и злобата, появяват се банове на, които се противодейства със създаването на множество акаунти. Собственика на сайта/форума пък изпада в лудо щастие, че броя на регистрираните непрекъснато расте, но реално истинския брой е в пъти по малък заради множествените акаунти. Щом обаче ви харесва така , то карайте си я така. Много обаче стари и уважавани потребители липсват. Благопожеланията по празници също се броят на пръсти което вече говори за загубено уважение. Та да не съм голословен, то върнете се в годините - историята на сайта и да коментираме!!!!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)
  • Харесва ми 12

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сещате се,че този сайт/форум не е единствен. Има много по - лоши както и много по добри сайтове/форуми.

Ще коментирам по добрите. Та и там има правила и модератори, както и много екстри в полза на потребителя. Модераторите обаче работят доста тактично и незабележимо. Гледат си работата и избягват излишни конфликти. Тук наблюдаваме известно престараване. Със създаването на излишно напрежение се поражда и злобата, появяват се банове на, които се противодейства със създаването на множество акаунти. Собственика на сайта/форума пък изпада в лудо щастие, че броя на регистрираните непрекъснато расте, но реално истинския брой е в пъти по малък заради множествените акаунти. Щом обаче ви харесва така , то карайте си я така. Много обаче стари и уважавани потребители липсват. Благопожеланията по празници също се броят на пръсти което вече говори за загубено уважение. Та да не съм голословен, то върнете се в годините - историята на сайта и да коментираме!!!!

Това се дължи на факта, че все повече хора вършат нещата през пръсти.

"Карай да върви ! Това са дребни грешки. Да не се втеляваме толкова за една буква."

А то се тръгва от дребните неща, за да се стигне до големите проблеми.

Ако не си разбрал, визирам и твоите грешки в предния пост.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много обаче стари и уважавани потребители липсват.    

Как не ти/ви омръзна пък на вас една и съща песен да я пеете и то все по почивни дни?

Как вместо да си гледате кефа, да пишете из разделите, да спамите в определената секция и т.н. е как все тук търсите за какво да се заяждате?

Липсват, да, как няма да липсват...

Хайде да преброим, обаче, колко нови потребители са се вписали перфектно във форума, пишат си из разделите, помагат с каквото могат, спамят си с кеф, общуват нормално и т.н.

Става ли?

Благопожеланията по празници също се броят на пръсти което вече говори за загубено уважение.

А не ти ли говори това за липса на елементарна обща култура?

Не ти ли говори този факт за това, че много потребители в омразата и злобата си дори едно поздравление не могат да напишат като хората?

Пищите за отделни раздели, правите си отделни теми, търсите разделение и конфронтация вместо да поемете въздух и да бъдете хора, които им е приятно да общуват тук, да помагат с каквото могат и да спазват елементарните правила - това е елементарната истина.

Никой никого не дебне да банва, да наказва или да се лишава умишлено от присъстивето му - това не го ли разбрахте?

И последно да кажа две думи, относно това, което iz4jw написа:

Затова сме в форума 240000. Искаш ли пример? И ще е на администратор, а не на обикновен посетител.

Извинявам се, ама администраторите и глобалните ли докарахме да гледаме по колко акаунта имат?

Сигурно според вас не е редно, но пък я да видим на кой ще позволя аз в собствената ми фирма да дойде и да ми държи сметка какво правя, колко пари харча, кога идвам на работа и защо изпълнителните ми директори, мениджърите и собствениците определяме правилата и като ръководители не спазваме правилата, касаещи монтьорите, заварчиците и шпакловчиците?

Да, тези хора са ми ценни, давам им заплати редовно, плащам им осигуровки и всички привилегии, ползват си отпуските и т.н., но всички спазваме това, за което сме си стиснали ръцете в началото, двете страни съблюдаваме правилата всеки за себе си и всичко върви нормално.

Тук би следвало да се движим по същия начин.

На мен лично хич не ми дреме кой админ и кой глобален има 2 или 8 акаунта, а и факт е, че никой не бара акаунта на който и да е от пишещите тук, ако същия не е нарушил правилата.

Така ли е?

Никой не дебне потребителите по колко акаунта са си регистрирали, стига да се спазват правилата.

Когато, обаче, някой създава нови акаунти с цел конфронтация, обиди и псувни и създаване напрежение из форума е съвсем нормално да не се допускат нови акаунти.

Та аз си имам един акаунт и честно казано не ми пука Иван, Стоянка или Драган дали имат по 6.

Въпроса ми е на вас кво ви пука дали същите тия имат по три акаунта?

Борите се с някакви излишни врагове, създавате си излишни негативни емоции и по пътя на атаката към измислени от вас и несъществуващи ваши врагове губите приятели, самоуважение и елементарни човешки добрини.

Аз лично не мога да си го обясня този форумен феномен и от това става ли ви по-добре...

Уважавайте хората наоколо, уважавайте гледната им точка, дръжте се нормално и спазвайте елементарните норми на поведение и общуване и ви гарантирам, че света ще се окаже за вас едно по-добро място за живеене.

пп. Говоря на всички и думите ми не са насочени към който и да е персонално.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

спамят си с кеф

Абсолютно  и, май се отива накрая само с това да остане да се хвалиш.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютно  и, май се отива накрая само с това да остане да се хвалиш.

Това не го разбрах, честно.

Редактирано от algor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не точно. Имам предвид, че с опростачването на масите, зомбирането и увеличаването на повече или по-малко обоснованото фенстване, ще нарастне броя на слабоумните теми и коментари. Естествено това ще предизвиква все повече спорове за глупости. Също както в едно семейство, когато се изчерпи първоначалната страст и започнат заяждания за какви ли не първо по-сериозни несъответсвия във визията за по-нататъшното съжителство, а в последствие за все по незначителни неща...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, мерси за пояснението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.. Благопожеланията по празници също се броят на пръсти което вече говори за загубено уважение...

A къде е Вашата култура г-н algor? Я ми покажете на кой пост от темата ''Честита нова година'' сте натиснал бутона ''Харесвам''?

Даа сега ще ми извадите от 10  кладенеца вода и пак ще излезете прав!?

Преди това аз ще Ви кажа обаче, че тук не става въпрос за лайкове и харесвания, а за култура, не ли? В темата ''Добро утро...'' сте същия (с малки изключения, ама да не влизам в подробности за кой и защо) 

Е...следвайки Вашите постове и примери и аз вече не ''харесвам'' постове (държа да подчертая в такива теми) защото гледам какъв пример давате!

Браво за културата ви!

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та аз си имам един акаунт

е недей така лъга де не е хубаво да се лъже

на много им е известно че ти имаше бан и после си направи акаунта Censored и писа от него

даже и в темата за ЧРД-то ти така са те написали и с двата акаунта

https://www.kaldata.com/forums/topic/76369-%D1%87%D1%80%D0%B4-%D0%BD%D0%B0-algorcensored/

странно защо обаче ти е изтрит - а уж не можело тук да се трият акаунти

оказа се че може

поздрави

:cool:

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A къде е Вашата култура г-н algor? Я ми покажете на кой пост от темата ''Честита нова година'' сте натиснал бутона ''Харесвам''?

Ти сериозно ли?!?... Човекът нямал култура, защото не харесвал празни приказки в софтуерен форум?... :lol6:

И изобщо това "Харесвам" е голяма простотия. Всеки го цъка за щяло и нещяло. Преди малко гледам профил - 0 (нула) поста, ама иначе репутация +213 ?!? 

По темата - да, трябва да се заключват теми. И да се трият, и отделни постове също. И да се налагат наказания. Справедливи, разбира се. Иначе форумът ще бъде залят изцяло с простотия и злоба, сега е само частично. И преди съм го писал, смятам, че тук модераторите са толерантни повече от нужното. Търпят се хора, които методично, с години, пишат само обиди, безсмислени постове, и се заяждат с другите, най-вече с по-новите във форума. Само защото са се осмелили да попитат нещо. Много свестни и помагащи потребители напуснаха Калдата, точно заради такива тролове. Но явно и форумът е умалено копие на цялата държава ...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Ти сериозно ли?!?... Човекът нямал култура, защото не харесвал празни приказки в софтуерен форум?...

Ти пак разбрал недоразбрал за какво точно иде реч бързаш да са изцопаш!

Лек ден.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

оказа се че може

а , не може ;) може , ама по нагоре казаха - сметка няма ;)

я вижте какво се случи със Selena&Vanko :D

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ясно, мерси за пояснението.

И аз съм длъжен да поясня. Но най напред - Честита ти Новата 2015 година на Теб и фамилията. Честита да е и на всички, които са регистрирани на този форум. Без изключение! Във форума да честииш праздник от голям мащаб като Нова година е практически невъзможно, затова пиша общо, а то се отнася наистина за Всички Вас. С някои приятели си я честитихме, с други не можах - за съжакление. По въпроса , като мое виждане съм длъжен да кажа така! Не е едно и също това като уважение към работниците ти във фирмата и това, което е форумът. Съвсем не е, но дали го разбираш, не зная.Знаеш, че лично Теб те уважавам много и никога не сме намирали никакъв повод даже за закачка към обида. Както ти се изразяваш излиза, че ако реално във фирмата ти  имаш 50 работника, ще плащаш примерно на всеки - 500 лева да речем. А ако имаш още 50(мъртви души) общият им брой ще е 100. Сега: ако разглеждаме трудово правното законодателство, май ще излезе, че си на кяр от "мъртвите" души, нищо, че ще им плащаш осигуровки.Не е необходимо да се разпускаме за дълги обяснения, нали? Практиката го е доказала до ден днешен и ще се практикува още много години.Що се отнася за многото акаунти - единственото между модератори и обикновени ползватели е това, че модераторите на който и да бил форум и сайт са много по-отговорни. Единствената разлика е точно това и съм уверен, а и се вижда. Ами...бил съм и модератор. Бях много по-строг към всичко. Сега ми е все едно.Щото на всички е също все едно. Един с много добър характер, друг е критичен за много неща, а трети - веднага ще те напсува.Да разкривам тайни от "кухнята" на форума, не ми се занимава. Просто се замислете като модератори какви ви са посетителите! Естествено, че ще приличат на Вас!Спирам и като че ли наистина трябва да не го посещавам този форум. Лошото при мен е това, че точно в него имам и много добри приятели и познати, с които не искам да губя връзка.Аз съм модератор на друг форум, не такъв малък като този.Там цифрата на регистрираните се състои от 6-7 числа, но отношенията на хората и администрацията е съвсем на друго ниво. От мен - живи и здрави и да се срещате още дълги години по страниците на "Калдата" С уважение към всички Вас: Стефан - Велико Търново

Допълнено: Извинявам се, но ми е интересно едо - защо 90% от хората, като постват се крият, все едно че ги няма на дадената страница, на която са писали? Мания ли е, толкова ли сте грешни, че се криете - не ми е ясно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е недей така лъга де не е хубаво да се лъже

на много им е известно че ти имаше бан и после си направи акаунта Censored и писа от него

даже и в темата за ЧРД-то ти така са те написали и с двата акаунта

https://www.kaldata.com/forums/topic/76369-%D1%87%D1%80%D0%B4-%D0%BD%D0%B0-algorcensored/

оказа се че може

поздрави

:cool:

Пак търсиш заяждане, но нейсе, няма да коментирам това.

Преди много, много време се коментира надълго и нашироко и като по-стар потребител би следвало да помниш, че акаунта ми не е изтрит, а беше слят с този и респективно другия няма как да съществува.

В други обяснения относно "лъжи" мои няма да навлизам, но това е поредния ти провокативен пост.

Лесно е да обвиниш някой, че лъже, нали?

Благодаря за поредната ти интрига!

И аз съм длъжен да поясня. Но най напред - Честита ти Новата 2015 година на Теб и фамилията. Честита да е и на всички, които са регистрирани на този форум. Без изключение! Във форума да честииш праздник от голям мащаб като Нова година е практически невъзможно, затова пиша общо, а то се отнася наистина за Всички Вас. С някои приятели си я честитихме, с други не можах - за съжакление. По въпроса , като мое виждане съм длъжен да кажа така! Не е едно и също това като уважение към работниците ти във фирмата и това, което е форумът. Съвсем не е, но дали го разбираш, не зная.Знаеш, че лично Теб те уважавам много и никога не сме намирали никакъв повод даже за закачка към обида. Както ти се изразяваш излиза, че ако реално във фирмата ти  имаш 50 работника, ще плащаш примерно на всеки - 500 лева да речем. А ако имаш още 50(мъртви души) общият им брой ще е 100. Сега: ако разглеждаме трудово правното законодателство, май ще излезе, че си на кяр от "мъртвите" души, нищо, че ще им плащаш осигуровки.Не е необходимо да се разпускаме за дълги обяснения, нали? Практиката го е доказала до ден днешен и ще се практикува още много години.Що се отнася за многото акаунти - единственото между модератори и обикновени ползватели е това, че модераторите на който и да бил форум и сайт са много по-отговорни. Единствената разлика е точно това и съм уверен, а и се вижда. Ами...бил съм и модератор. Бях много по-строг към всичко. Сега ми е все едно.Щото на всички е също все едно. Един с много добър характер, друг е критичен за много неща, а трети - веднага ще те напсува.Да разкривам тайни от "кухнята" на форума, не ми се занимава. Просто се замислете като модератори какви ви са посетителите! Естествено, че ще приличат на Вас!Спирам и като че ли наистина трябва да не го посещавам този форум. Лошото при мен е това, че точно в него имам и много добри приятели и познати, с които не искам да губя връзка.Аз съм модератор на друг форум, не такъв малък като този.Там цифрата на регистрираните се състои от 6-7 числа, но отношенията на хората и администрацията е съвсем на друго ниво. От мен - живи и здрави и да се срещате още дълги години по страниците на "Калдата" С уважение към всички Вас: Стефан - Велико Търново

Жив и здрав бъди и цялото ти семейство също!

Здраве, късмет и много положителни емоции да имате всички.  :)

Много добре ти разбирам гледната точка и като такава няма да тръгна да я оборвам или подкрепям, за да не спамя темата.

Ти поне знаеш, че много отдавна съм радетел цялата тази "колективна безотговорност" да изчезне не само от форума, а и от държавата и като такава не съм и фен изобщо.

Точно поради тази причина не съм готов и ми е невъзможно да нося безотговорностите на всички на гърба си, но съм готов да си понеса всичко, което касае лично мен.

По-горното мнение не го изразих, за да защитавам администрацията или глобалните модератори, знаеш, а мисля, че е по-добре за всеки да се отърси от това да слага всички под един знаменател.

Не мислиш ли?

Знам, че мислиш по същия начин, да, защото съм имал възможност да чета гледната ти точка из разделите, както из модераторския форум също.

Та накрая обобщавам, че наистина не знам кой по колко акаунта има и всичко де що е червено и розово (не говоря за розови хапчета и червени партийни книжки, а цвят на никовете във форума) си знае как стоят нещата.

Знам, обаче, че 95% от решенията, касаещи нечие сериозно наказание (не само това, а всичко важно) се взимат след обсъждане и така се чуват всякакви гледни точки.

Може да не сме създали идеалната демокрация, но поне се опитваме нещата да бъдат демократични във всяко едно отношение и естество.

Както и да е.

Спирам не защото не те уважавам и не искам да говорим и да обменяме гледните си точки, а защото наистина темата много, много се измести.

На по-горните безмислени (няма да използвам друг термин умишлено) "обвинения", че не съм харесвал на някой си постовете и това значело, че не уважавам едикояси личност, няма да отговарям изобщо.

Винаги съм бил "За" дискусията от каквото и да е естество (дори да касае мен самия), но дискусия в която лични дрязги, конфликти и обвинения липсват.

Ти също, нали?

Поздрави и лек ден ти пожелавам от сърце, Стефане!  :)

пп. Недоумявам как хората (не всички, разбира се) могат да се мразят така от душа и сърце само от едното виртуално общуване.

Честно, Стефане, адски съм искрен и в това недоумение.

Ти знаеш ли защо така се получава?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.