Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам един стар компютър за продаване и искам да разбера колко мога да му взема.

Процесор: Intel core I3 4170 3,70 GHz
Дъно: ASRock H81M-VG4
HDD: Seagate 1000 GB
Видео: Intel HD Graphics 4400
Захранване: Power Box 500 w
RAM: 4GB DDR3 1600

С инсталиран нов Windows 10

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Гледам , че все по-често се задават въпроси от типа , ''колко мога взема от ......... , за колко мога да продам компютъра си'' и подобни.Нека в тази тема всеки , който търси съвет за каква сума може д

Днешния компютърен пазар е много сложен и ако търсиш относително бързи пари, то трябва да си съгласен да свалиш цените на 50%. Иначе чакаш и след време пак стигаш до същата цена. Казвам ти го от личен

И какво, като го е постнал? Това е въртешен, фиктивен адрес, раздаден от маршрутизатора. Реалният му IP адрес никъде не се вижда...

Публикувани изображения

Едва ли. За максимума може да получиш 1 година гаранция.

Ако реши да го продава на части може и да успее да изкара над 150 лв.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Здравейте, продавам си целия сет. Компютър, монитор, мишка,  клавиатура, слушалки. Каква цена мога да искам за всичко заедно.

Компютърът е:

Дъно: Asrock Z97 Anniversary/1150

Процесор: Intel I5 4690k LGA 1150

Видео карта: Gigabyte N970 G1 Gaming

Рам памет: 2x8 GB DDR3 1600 Kingston Hypx Svg

Хард диск: 1TB WD Caviar Blue, SSD 250 GB Samsung

Захранване: PSU CM  G650M/ 650W/APFC/Modul

Кутия: CM HAF 912 Advanced

Монитор: Samsung SF 350 24 инча

Мишка: Razer Mamba Tournament edition.

Клавиатура: Corsais Strafe Mechanical red.

Слушалки: Steel Series V3 Prism

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

процесор 150 лв.

дъно 100 лв.

видеокарта ~150/180 лв.

RAM памет ~ 100 лв.

дискове - HDD:50 лв, SSD:50 лв, зависи от SMART състоянието и часовете работа

захранване около 100 лева

кутия - като захранването

монитор - около/до 150 лв.

другите неща пак е относително в какво състояние са, дали нещо има гаранция и така нататък.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 месеца по-късно...

Здавейте, смятам да си ъпгрейдна процесора и рам паметта та искам да попитам колко мога да взема на Ryzen 5 1600(изстекла гаранция)  и Corsair Vengeance LPX 2X8GB DDR4 2400mhz(доживотна гаранция)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как му иЗтече гаранцията на този процесор, при условие, че е излязъл

Цитат

February 2017 (Released March 2, 2017

като все още сме февруари месец и гаранцията му е 3 години?

https://en.wikipedia.org/wiki/Ryzen

Паметта евентуално около 130-140 лева, стига някой да се навие да я купи, понеже за тези пари има и по-добри оферти. Пробвай ако искаш за около 130, ако не се продава смъквай.

https://www.pazaruvaj.com/ram-pamet-c3577/corsair/16gb-2x8gb-ddr4-2400mhz-cmk16gx4m2a2400c14-p263689685/

Процесора вече има ново поколение, което се намира за около 190 лева, така че на около 140-150 лева може да се пробваш.

https://www.pazaruvaj.com/procesori-c3139/amd/ryzen-5-1600-hexa-core-3-2ghz-am4-p363376809/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз се зачудих,  как така е изтекла гаранцията ? Има минимум 1 месец още.   Иначе на цените написани по-горе от Raze,  мисля че с малко късмет ще успееш да ги продадеш. За паметта , ако ти предложат 120 , мисля че е добра оферта да я продадеш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е причината за липсата на гаранция няма значение. Ясно е, че се продава без гаранция, но при възможността да се вземе нов и с пълна гаранция AMD Ryzen 5 1600+ Pinnacle Ridge 12nm  за 190лв. , цената на стария БЕЗ гаранция е не повече от 100лв. и то с условие за тест.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако колегата го даде на 100лв. , аз ще съм първия който ще го купи. Дори не ми е нужен тест. Достатъчно е да няма криви/повредени пинове.  Този процесор за 1-2 седмици ще се продаде на 140 в БГ продавалника. Може да се обзаложим с някой , ако иска.

п.п. Каква е логиката да се "ъпгрейдва" с буквално същия процесор ? Какъв ъпгрейд ще усети ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, pepy86 написа:

Каква е логиката да се "ъпгрейдва" с буквално същия процесор ?

Става въпрос за предполагаемият купувач на неговия 1600. Защо да си взима за 140-150 лв. въпросния без гаранция, като за 190лв. ще вземе "невероятния - супер - дупер"  AMD Ryzen 5 1600+ Pinnacle Ridge 12nm  с пълната гаранция ?

И не само пиновете се кривят...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Продават се колега , имам познат с фирма който без проблем всяка седмица продава поне по една такава бройка /внос от чужбина без БГ гаранция/.  Необяснимо но факт. Българина винаги гледа ''да е на далавера'' . 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

колко да търся на bqt p7-pro-650w ?

Ако трябва условно да се доближи до някое от тези захранвания до кое се доближава ?

Захранване Be Quiet Power Zone, 650W, Active PFC, 80+ Bronze, 135mm вентилатор

Захранване Be Quiet Dark Power PRO 11, PSU 650W, Active PFC, 80 Plus Platinum, 120mm вентилатор

мерси :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Vasil Donchev
      Процесора ми подържа 2933mhz ддр4, но изобщо не забелязах че рамта която съм купил е 3000mhz, дали ще тръгне като я сложа? 
    • от Donchevv
      здравейте от няколко дни се опитвам да заснема видео на GTA5 (FiveM) със следните компоненти: GTX 1060 3 GB , i7 4770k, RAM 16GB, SSD 240GB , HHD - samsung 7TB. HHD2 - Adata 1TB, захранване 630W ....
      като започна да записвам при 1080p клиповете се размазват ( показват се пикселите) Ето и няколко клипа и искам да ви попитам дали и при вас се показват ...:
      Клип №1: https://youtu.be/9-1R4hUjuUE
      Клип №2: https://youtu.be/K5qV06t2mog
      това са клиповете които направих ... ако може да ми кажете вие как се вижда от ваша гледна точка.. 
      мой приятели ме посъветваха от биоса да си включа (XMP) дали ще помогне ....благодаря предварително 🙂
    • от nosorogabg
      Добър ден, мисля да сменям рамта и попитах тук-там и навсякъде различни отговори. Сега съм със 8gb ram, не знам колко mHz. Дъното ми не поддържа повече от 2133mhz. ММисля да ъогрейдвам на 16 рам но нямам пари за ново дъно и 16ram. Казаха ми че ако сложа например 3200mHz Ram на това дъно ще ми blue screen-ва и ще ми крашва компа, а друг ми каза че рамта ще се лимитира едва ли не на 2133mHz. Та въпросът ми е мога ли да сложа 3200 mhz рам на дъно с макд 2133mhz?
    • от balki09
      Здравейте, в търсене съм на лаптоп, предназначен главно за кодене, ползване в университета и малко за леки-средни игри. Имам нужда от насока за точният продукт, покриващ се в бюджета ми.Държа главно за хубав процесор, повече рам, дисплей, ssd, батерия и ако има как да ги съчетаем и с някакво gpu.Теглото не е от голямо значение. Характеристиките, за които се оглеждам са следните:

Бюджет: 1900~
      +CPU: i5-i7 [(4 core;6mb cache)по възможност от 8th Gen]
      +RAM: 8gb+ (по възм. повече GB, ddr4, 2400mhz)
      +HDD: без значение.
      +SSD: 256gb+ (M.2 NVMeилиM.2 PCIe)
      +GPU: по възможност с външна
      +Display: 15.6”
      +Resolution: 1920x1080
      +OS: ако може с win10, не е задължително.

За сега съм се спрял на Lenovo Thinkpad E серията. Благодаря предварително!
    • от Grigor Georgiev
      Здравейте, скоро си взех  нокиа 6+(х6).
      Чудесен, бърз, ~компактен, евтин.... а бе готин.
      Рових в системните настройки, но никъде не казват нищо за РАМта и ИНТЕРфейса ?!
      Търговецът твърди, че е 6 GB... Ама ми се ще да го видя в у/вото. 
      Някой, някакви идеи?
      Благодаря предварително

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване