Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Добре. Ако решиш нещо за процесора само пиши. Аз комплект си имам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Гледам , че все по-често се задават въпроси от типа , ''колко мога взема от ......... , за колко мога да продам компютъра си'' и подобни.Нека в тази тема всеки , който търси съвет за каква сума може д

И какво, като го е постнал? Това е въртешен, фиктивен адрес, раздаден от маршрутизатора. Реалният му IP адрес никъде не се вижда...

По десетина лева на компонент.   И да ти кажа последно като проверявах сайта е Български и в него се пише на Български от къде на къде ще ни учиш на английски правопис?

Публикувани изображения

на 25.12.2017 г. в 12:46, arseni1 написа:

За сега само комплект, ето какво представлява!! 

IMG_20171225_123730.jpg

Вкарвам и един hp 8200 smal  i5 2500 на части..  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...

Здравеите! :)

Смятам скоро да махам настолния си комп. обаче все още се колебая, какви пари бих могъл да му взема. Конфигурацията на PC-то е написана като описание на профила ми. Сменена му е единствено DVD записвачката с LG преди, по-малко от година. Какво мислите по-въпроса, каква сума бих могъл да му взема? :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвет: ако смяташ да мигрираш към по-нова платформа, продай само дъното, процесора и рам паметта.
CPU - 300-350 лв.
RAM - ~120 лв.
MB - ~50-60 лв.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте. На колко оценявате конфигурацията ми?

Intel Core i7 4790K quad core 4Ghz haswell 22nm

RAM 10gb DDR3 1666mhz

MOBO Gigabyte Z97X-gaming 3

Nvidia GTX 760 2GB GDDR5

750W PSU (не помня точен модел, Bronze 80plus нещо подобно)

1TB HDD Hitachi 7200RPM

120gb SSD Kingston

DVD Writer

Благодаря.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако гледаш продавалник - там подобни компоненти/конфигурации ги продават и за над 1000 лв., но ми е интересно кой ги купува на тези цени. За тези пари се вземат много по-добри чисто нови компоненти и с ГАРАНЦИЯ! Ако не ти е спешно, може да пробваш на по-висока цена, но реално това нещо струва около 600 лв - за 4 годишни компоненти без гаранция аз не бих дал повече.

Защо ги продаваш? Като изключим видеокартата, това са си много актуални части, макар и стари?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Raze написа:

Ако гледаш продавалник - там подобни компоненти/конфигурации ги продават и за над 1000 лв., но ми е интересно кой ги купува на тези цени. За тези пари се вземат много по-добри чисто нови компоненти и с ГАРАНЦИЯ! Ако не ти е спешно, може да пробваш на по-висока цена, но реално това нещо струва около 600 лв - за 4 годишни компоненти без гаранция аз не бих дал повече.

Защо ги продаваш? Като изключим видеокартата, това са си много актуални части, макар и стари?

Трябва ми мобилност и събирам пари за по високобюджетен лаптоп, който ще ми върши работа когато пътувам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ncl написа:

Поне 800. На части ще е повече, но ще е доста по-бавно.

Би ли го купил на тази цена, дори на части, при условие, че може да си направиш нова машина за тези пари?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не казвам, че е лоша конфигурация, просто ако сравняваме това, което се предлага като ново на пазара, има по-добри варианти. Да пробва на 800-900 лв., ако види, че няма интерес или предлагат по-ниски цени и е склонен да смъква, да намалява постепенно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CPU :I5-2400

MOBO: GB H67-d2-b3

GPU :Sapphire nitro + rx 470 - 4gb ( Има още 1 година гаранция ) 

700gb HDD 

Case: Cooler Master HAF 922 

PSU: CM Silent Pro M700

8gb RAM ddr3 

Колко мога да му взема  ? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесор - 80-100 лв.

Дъно - 60 лв.

Видеокарта - Х - гледам в продавалник цени от 500 до 1000 лева и нагоре, ама гледам и много ригове и такива карти продават, така че незнам кой нормален ще им ги купи, за видекоарта около нивото на GTX 970, особено ако е копала, според мен струва 300-400 лв. Покрай тези копачи няма нормални и ясни цени, може да пробваш около 500-600 лв. ако не ти е спешно и да следиш горе-долу цените, ако трябва да смъкваш по малко.

Диск ако е перфектен - 50-60 лв.

Кутията в базар намерих такава за 100 лв.

Захранване - 80-90 лв.

Памет - 60-80 лв.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Raze написа:

Процесор - 80-100 лв.

Дъно - 60 лв.

Видеокарта - Х - гледам в продавалник цени от 500 до 1000 лева и нагоре, ама гледам и много ригове и такива карти продават, така че незнам кой нормален ще им ги купи, за видекоарта около нивото на GTX 970, особено ако е копала, според мен струва 300-400 лв. Покрай тези копачи няма нормални и ясни цени, може да пробваш около 500-600 лв. ако не ти е спешно и да следиш горе-долу цените, ако трябва да смъкваш по малко.

Диск ако е перфектен - 50-60 лв.

Кутията в базар намерих такава за 100 лв.

Захранване - 80-90 лв.

Памет - 60-80 лв.

Картата не е копала . Долу-горе околу цената която мислех излиза ако всичко е на най-високите посочени цени (1100-1200 ) .

Идеята ми е да я продам , да си взема нова платформа за около 1000 лева и да събера отделно за една GTX 1050Ti .

Искам да я продам скоро , защото гледам цените на видеокартите сякаш са скочили наскоро . 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам... Идеята за смяна на 470 с 1050Ti не знам колко е удачна. Може да се помисли само за смяна на дъното, процесора и паметта на първо време.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Skygear написа:

Картата не е копала . Долу-горе околу цената която мислех излиза ако всичко е на най-високите посочени цени (1100-1200 ) .

Идеята ми е да я продам , да си взема нова платформа за около 1000 лева и да събера отделно за една GTX 1050Ti .

Искам да я продам скоро , защото гледам цените на видеокартите сякаш са скочили наскоро . 

Твоята видеокарта е по-добра от GTX 1050TI.

http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1050-Ti-vs-AMD-RX-470/3649vs3640

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Raze написа:

Твоята видеокарта е по-добра от GTX 1050TI.

http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1050-Ti-vs-AMD-RX-470/3649vs3640

Това го знам , но ако не я продам , няма как да взема 1000+ лева от конфигурацията . Искам нова платформа . Да е в гаранция и да е по-добър процесора/рама и като цяло да има повече възможност за надграждане в бъдеще . 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3/22/2018 в 14:12, Raze написа:

...ако сравняваме това, което се предлага като ново на пазара, има по-добри варианти...

Хайде сглоби ми конфигурация с по-висока производителност за 800 лева.

на 3/21/2018 в 23:18, Jaysan написа:

Здравейте. На колко оценявате конфигурацията ми?

Intel Core i7 4790K quad core 4Ghz haswell 22nm

RAM 10gb DDR3 1666mhz

MOBO Gigabyte Z97X-gaming 3

Nvidia GTX 760 2GB GDDR5

750W PSU (не помня точен модел, Bronze 80plus нещо подобно)

1TB HDD Hitachi 7200RPM

120gb SSD Kingston

DVD Writer

Благодаря.

На 800 лева е подарък, само процесорът е около 400 лева. Реално ако имах 800 лева, веднага го взимам.

преди 12 часа, Skygear написа:

Това го знам , но ако не я продам , няма как да взема 1000+ лева от конфигурацията.

И да я продадеш, пак няма да вземеш 1000 лева, освен ако не излъжеш някой.

Редактирано от badsector (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте,имам стар компютър с 19 инчов монитор.Каква цена мога да обявя за продажба?Как е правилно да му изчистя информацията?Достатъчно ли е формат на всички дялове?Благодаря.

Screenshot_2018-04-07-14-37-00-906_com_miui.gallery.thumb.png.b1c47c910f6e951bad58b410df57fe08.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, bojoviki написа:

Здравейте,имам стар компютър с 19 инчов монитор.Каква цена мога да обявя за продажба?Как е правилно да му изчистя информацията?Достатъчно ли е формат на всички дялове?Благодаря.

С този 1GB RAM, към днешна дата става за стар офис, музика и гледане на филми с невисоко качество...

Направи си сам цената, като имаш предвид, че за 100-150лв. се намират доста по-добри машини с 4GB RAM. За монитора - 40-50лв.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте , можете ли горе долу да ми кажете колко мога да взема за тази конфигурация :

Видео карта : PowerColor Red Dragon RX460 4GB GDDR5
Дъно : MSI H110M PRО-D
Процесор : Intel core i3-6100
SSD диск : Kingston SSDNOW UV400 240GB
Рам : 16GB DDR4 2133 (2x8GB)
Кутия : Cougar Spike

Купуван е 2016 Ноември чисто нов. Буквално е като нов.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от qdikyp
      SSD
      Liteon LCS 128GB 2.5" сата - 30лв.
      2x Liteon LCS 128GB M.2 сата - 30лв./бр.
      Нещата се намират в Перник и София, предпочитам лично предаване, за страната става и с куриери.
      За повече информация 0895 222 132 - Марио
      или [email protected]
    • от Vasil Donchev
      Процесора ми подържа 2933mhz ддр4, но изобщо не забелязах че рамта която съм купил е 3000mhz, дали ще тръгне като я сложа? 
    • от Donchevv
      здравейте от няколко дни се опитвам да заснема видео на GTA5 (FiveM) със следните компоненти: GTX 1060 3 GB , i7 4770k, RAM 16GB, SSD 240GB , HHD - samsung 7TB. HHD2 - Adata 1TB, захранване 630W ....
      като започна да записвам при 1080p клиповете се размазват ( показват се пикселите) Ето и няколко клипа и искам да ви попитам дали и при вас се показват ...:
      Клип №1: https://youtu.be/9-1R4hUjuUE
      Клип №2: https://youtu.be/K5qV06t2mog
      това са клиповете които направих ... ако може да ми кажете вие как се вижда от ваша гледна точка.. 
      мой приятели ме посъветваха от биоса да си включа (XMP) дали ще помогне ....благодаря предварително 🙂
    • от nosorogabg
      Добър ден, мисля да сменям рамта и попитах тук-там и навсякъде различни отговори. Сега съм със 8gb ram, не знам колко mHz. Дъното ми не поддържа повече от 2133mhz. ММисля да ъогрейдвам на 16 рам но нямам пари за ново дъно и 16ram. Казаха ми че ако сложа например 3200mHz Ram на това дъно ще ми blue screen-ва и ще ми крашва компа, а друг ми каза че рамта ще се лимитира едва ли не на 2133mHz. Та въпросът ми е мога ли да сложа 3200 mhz рам на дъно с макд 2133mhz?
    • от balki09
      Здравейте, в търсене съм на лаптоп, предназначен главно за кодене, ползване в университета и малко за леки-средни игри. Имам нужда от насока за точният продукт, покриващ се в бюджета ми.Държа главно за хубав процесор, повече рам, дисплей, ssd, батерия и ако има как да ги съчетаем и с някакво gpu.Теглото не е от голямо значение. Характеристиките, за които се оглеждам са следните:

Бюджет: 1900~
      +CPU: i5-i7 [(4 core;6mb cache)по възможност от 8th Gen]
      +RAM: 8gb+ (по възм. повече GB, ddr4, 2400mhz)
      +HDD: без значение.
      +SSD: 256gb+ (M.2 NVMeилиM.2 PCIe)
      +GPU: по възможност с външна
      +Display: 15.6”
      +Resolution: 1920x1080
      +OS: ако може с win10, не е задължително.

За сега съм се спрял на Lenovo Thinkpad E серията. Благодаря предварително!
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване