Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!От много отдавна търся един филм,даваха го по канал 1 или по ефир 2 тогава!Беше в две части,мисля,че италиански от 90-те години може би-за една принцеса и сърфист или обратната беше,не си спомням,общо взето много романтичен!Ако някой се сети как се казва или даде линк,ако го има някъде ще съм многоооо благодарна!Предварително много благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не Не Не1 Не е това филма.

Предполагам,че е този - IMDb Гледай с руско аудио и Бг субтитри

Публикувано изображение Публикувано изображение

Всичко за делфините - http://wildportal.ru...fin/delfin.html

Делфинотерапия - http://video.mail.ru...08/732/742.html

Редактирано от agr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз не си спомням детското, но беше отдавна и го даваха по "Детска Кабелна Телевизия Евроком ( ДКТЕ )" Незнам дали някой си спомня програмата. Та имаше едно сериалче за едни деца и един дядо ;ДД .. Не са много избистрени спомените, но сега питам Вас, ако случайно някой го помни ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей те!Преди 10-15 години имаше едно анимационно филмче в което главния герой се казваше “Супер Плюкс“Проблема е, че не мога да се сета как се казваше филмчето.Дори си спомнян и заглавието на една от сериите:“Супре Плюкс и извънземните“.Търсих какви ли не асоциации в интернет, но никакъв резултат!Случайно да си спомняте подобна анимация? :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е това.В това, което си спомням героите (изобщо светът в анимацията) дори не бяха хора.Бяха някакви смешно нарисувани подобни на хора.Ако, не се лъжа момчетата бяха зелени и сини, а момичетата розови.Но, мерси все пак!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

хааххах! :D Не!Много добре знам за Бен Тен.Анимацията, която търса е от преди 12-15 години.Струва ми се, че е френска, но може и да греша. П.П.Всъщност го открих и заглавието няма нищо общо със Супер Плюкс!Анимацията се казва Пиф и Еркюл (наистина е френска), а снимката, която поствам е точно серията с извънземните.Където главното извънземно се казваше Супер Плюкс! :lol6:post-263564-0-24237600-1333723208_thumb.

Редактирано от plmen88 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Анимацията се казва Пиф и Еркюл (наистина е френска) :lol6:

• Пиф и Еркюл - (българско)
  • Spiff and Hercules (английско)
  • Pif le chien (френско)
  • Pif y Hércules (испанско)
  • Pippo e Menelao (италианско)
  • Пиф и Геркулес (руско)
Публикувано изображение

Котаракът Еркюл и кучето Пиф - 130 епизода

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хааххах! :D Не!Много добре знам за Бен Тен.Анимацията, която търса е от преди 12-15 години.Струва ми се, че е френска, но може и да греша.

П.П.Всъщност го открих и заглавието няма нищо общо със Супер Плюкс!Анимацията се казва Пиф и Еркюл (наистина е френска), а снимката, която поствам е точно серията с извънземните.Където главното извънземно се казваше Супер Плюкс! :lol6:

post-263564-0-24237600-1333723208_thumb.

http://www.youtube.com/watch?v=_m7_zE4cKYA

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз да добавя едно, което не е анимациянно, но беше много интересно : Арабела и Румборак !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте , търся едни стар анимационен сериал.Не мога да кажа преди колко време го даваха , но беше поне преди 10 годин.Разказваше се за някаква война в космоса между едни странни същества които умираха само ако бъдат уцелени в една точка.Мисля , че бяха направени от вакум :) ..та те имаха двама водачи ако не се лъжа мъж и жена хора и искаха да завладеят всички светове/планети.От другата страна бяха някакви хора и други космически раси.Като един от главните в добрите беше копач.По професия и така го наричаха копача.Сега като се замисля дали пък не е правено това анимационно по играта "warhammer".Спомням си по едно време разбраха , че планетите може де се движат като космически кораби и да бягат от лошите. Ако имате предположени .... :P

Редактирано от vailoelle (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми даде повече информация за този вариант на Островът на съкровищата ? Като издател пише "Тандем Видео", които явно са го озвучили на български, но аз търся английския оригинал на анимацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Treasure Island (1972) целия (90 мин) или на части в тубата

Публикувано изображение

Treasure Island (1950) BG sub Treasure Island Animated 1959

Редактирано от agr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой сеща ли се за едно филмче в което се разправяше за едни елементи:огън,вода,земя и др.които живееха на различни планети,водеха битки и имаха нужда от ресурсите на враговете си?Спомням си само един епизод в който някакви пробиваха лед в една замръзнала планета и после го разтапяха за да добиват вода.Само това се сещам ако някой се сеща повече или знае името казвайте.Благодаря предварително!!!Публикувано изображение

Редактирано от Timeless (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Treasure Island (1972) целия (90 мин) или на части в тубата

Публикувано изображение

Treasure Island (1950) BG sub Treasure Island Animated 1959

Само, че не е нито един от тези. Дългия Джон Силвър изглеждаше точно както на този постер :

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой спомня ли си едно децко (френско май беше) с едни животни,даваха го по канал 1,мисля,че се казваше Приключенията на Хлорофил. :rolleyes: Беше някакава комбинация от кукли и истински животни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В чест на деня на детето подготвих обширен материал в блога си за забравените анимации от времето, когато и аз самият бях дете.

Мисля че ще е интересен на много хора тук и ще ви помогне поне за малко да се върнете в онези хубави дни ;)

Като бонус има няколко думи за предстоящото продължение на "Тайнствените златни градове".

Публикувано изображение

Убеден съм, че ще намерите и доста други интересни неща в блога. Ако ви допадне, добре дошли и ще се радвам да сте чести гости на моите страници:

http://troshanov.wordpress.com/

Редактирано от Marin Troshanov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой спомня ли си едно децко (френско май беше) с едни животни,даваха го по канал 1,мисля,че се казваше Приключенията на Хлорофил. :rolleyes: Беше някакава комбинация от кукли и истински животни.

Аз също много искам да го намеря. Искам децата ми да го гледат. Беше ми безкрайно любимо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някой да си спомня за филмче, в което едно дете и някакви животни търсеха един лист с ноти, той все беше отвяван от вятъра или някой им го взимаше. Този лист им трябваше, за да го изсвирят заедно с друг, който имаха в тях, мисля че на една латерна, по определено време на един разрушен мост. А когато го изсвириха мостът в началото се възстанови като сянка и разни животни танцуваха върху него, които в края на мелодията започнаха да се издигат към небето и така свършваше май… Благодаря много, ако някой ме подсети. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди няколко дена се сетих за един детски филм, който гледах навремето и беше доста интересен, но тотално съм забравил името му. Започваше на някакъв кораб с главен герой, който малко ми напомняше на Синбад. Беше нещо като разбойник и крадец, който изпълнява нелегални задачи за заплащане. Не съм сигурен в това, но май някой му беше платил да открадне нещо като компас, който има голяма стойност. В същото време кражбата на този компас успя някак си да освободи един голям птеродактил (поне така изглеждаше) от нещо като храм, който се намира на остров. Помня, че острова имаше нещо като магнитно поле, което пречеше на чудовището да отлети на далеч, а то само по себе си също искаше този компас или каквото е там и можеше да говори. Начина по който го бяха хванали преди това беше една медна камбана на която като се удари и това е около нея се залепят заедно като магнити. И така главният герой примамвайки това чудовище с компаса успя да го вкара в една сламена колиба, която всъшност е въпросната камбана, но дигизирана и по този начин го хванаха много брутално. Помня как всяка част от тялото му се впиваше в камбаната :D Та реално това е което помня, като доста от нещата в началото са ми адски мрачни и може да не са така. Може изобщо да не е бил компас предмета, но определено имаше такова чудовище и се го хванаха по този начин с камбаната. Благодаря предварително..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди няколко дена се сетих за един детски филм, който гледах навремето и беше доста интересен, но тотално съм забравил името му.

Започваше на някакъв кораб с главен герой, който малко ми напомняше на Синбад. Беше нещо като разбойник и крадец, който изпълнява нелегални задачи за заплащане. Не съм сигурен в това, но май някой му беше платил да открадне нещо като компас, който има голяма стойност. В същото време кражбата на този компас успя някак си да освободи един голям птеродактил (поне така изглеждаше) от нещо като храм, който се намира на остров. Помня, че острова имаше нещо като магнитно поле, което пречеше на чудовището да отлети на далеч, а то само по себе си също искаше този компас или каквото е там и можеше да говори. Начина по който го бяха хванали преди това беше една медна камбана на която като се удари и това е около нея се залепят заедно като магнити. И така главният герой примамвайки това чудовище с компаса успя да го вкара в една сламена колиба, която всъшност е въпросната камбана, но дигизирана и по този начин го хванаха много брутално. Помня как всяка част от тялото му се впиваше в камбаната :D

Та реално това е което помня, като доста от нещата в началото са ми адски мрачни и може да не са така. Може изобщо да не е бил компас предмета, но определено имаше такова чудовище и се го хванаха по този начин с камбаната.

Благодаря предварително..

Описваш епизод от "The Pirates of Dark Water" (1991), а именно епизода "The Beast and the Bell" - http-~~-//vbox7.com/play:8ea18965

Точно така, казваше се "Приключенията на Хлорофил" и е френско (по-точно френско канадско) - "Les Enqu?tes de Chlorophylle" - на английски "Adventures of Grady Greenspace" - http-~~-//vbox7.com/play:b17f2ed5

Други подобни бяха : Chicken Minute / Врящото Гърне - http-~~-//www.youtube.com/watch?v=sXWrW2o3sus

Gophers / Гофрите - http://getglue.com/tv_shows/gophers

А някой да си спомня за филмче, в което едно дете и някакви животни търсеха един лист с ноти, той все беше отвяван от вятъра или някой им го взимаше. Този лист им трябваше, за да го изсвирят заедно с друг, който имаха в тях, мисля че на една латерна, по определено време на един разрушен мост. А когато го изсвириха мостът в началото се възстанови като сянка и разни животни танцуваха върху него, които в края на мелодията започнаха да се издигат към небето и така свършваше май… Благодаря много, ако някой ме подсети. :)

Перфектно описание, което не може да се сбърка - това е епизод от излъчваната в средата на 90-те по БНТ поредица "The Real Story of..." (1994). За съжаление практически е невъзможно да се открие дори изображение от тези епизоди, а какво остава за цяло видео. Конкретно от тази серия си спомням, че детето живееше с дядо си и дължаха много пари, а когато местният охранен полицай ходеше да ги заплашва им казваше, че дължали повече пари отколкото той е мечтал и сънувал взети заедно, на което дядото отговори с "Ооо, това звучи като доста...". Накрая когато изсвириха мелодията и шутът (този който всъщност беше отговорен за цялата бъркотия) се възнесе заедно със съвременниците си, някаква тайна врата се отвори и намериха голяма торба със злато. Когато дядото я даде на полицая и го попита "Е, това повече ли е, отколкото сте мечтал и сънувал ?", полицаят отговори с "Ооо, дааа, 10 пъти повече.."

Редактирано от Red-Max (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте

, търся едни стар анимационен сериал.Не мога да кажа преди колко време го даваха , но беше поне преди 10 годин.Разказваше се за някаква война в космоса между едни странни същества които умираха само ако бъдат уцелени в една точка.Мисля , че бяха направени от вакум :) ..та те имаха двама водачи ако не се лъжа мъж и жена хора и искаха да завладеят всички светове/планети.От другата страна бяха някакви хора и други космически раси.Като един от главните в добрите беше копач.По професия и така го наричаха копача.Сега като се замисля дали пък не е правено това анимационно по играта "warhammer".Спомням си по едно време разбраха , че планетите може де се движат като космически кораби и да бягат от лошите.

Ако имате предположени .... :P

Това ли е сериалчето.... цък

Някой сеща ли се за едно филмче в което се разправяше за едни елементи:огън,вода,земя и др.които живееха на различни планети,водеха битки и имаха нужда от ресурсите на враговете си?Спомням си само един епизод в който някакви пробиваха лед в една замръзнала планета и после го разтапяха за да добиват вода.Само това се сещам ако някой се сеща повече или знае името казвайте.Благодаря предварително!!!Публикувано изображение

Мисля че говориш за по-горното сериалче .... виж дали не то :)

Редактирано от Sp_awn (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...