Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Някой да знае случайно как се казва и от къде може да се свали едно детско сериялче, което даваха преа 90-те по К1? Ставаше дума за едни деца които отиват на един остров на палатки. Там срещат някакви мистериозни каммени скулптури и някякъв скулптор, който се оказва в някаква игра с наркотици. Мисля, че сериялчето се казваше "Тайнстевният остров" и беше с чешки произход, но не съм съвсем сигурен....

Минали са доста години, но понеже и аз го търсех отдавана и наскоро го намерих, реших да отговоря... Сериалът наистина се казва "Тайнственият остров" / Tajomný ostrov, чехословашки, снимам през 1984 г. Във vbox7 има качени два епизода на чешки.

http://www.csfd.cz/film/208134-tajomny-ostrov

http://vbox7.com/play:e9a5b71f77

здравейте искам да ви попитам за един сериал който по мой сметки би трябвало да са го давали 93-95 година някаде.Сериала беше игрален не анимационен.Помня че бяха два сезона като от първия нищо не помня като сюжет само съм 100 процента сигорен че имаше едно куче на име Аякс и некакви извънземни май.От втория сезон си спомням повече неща.Имаше някакви извънземни пак които заплашваха че ще идват на земята за да не дойдат те искаха от некви деца да им направят макет на операта в Сидни.Ако някой си спомня за този сериал да пише как се казва поне или ако има и линк да даде.

Това е "Чудесата на семейство Мелъп" (The Miraculous Mellops)

https://www.youtube.com/watch?v=T2OTcVNMNQ4

Редактирано от zzxxcc (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да е обсъждано по-нагоре в темата, но не успях да намеря отговор на въпроса ми. Търся едно английско сериалче, даваха по БНТ някъде 96-97 година, разказваше се за едно момче, което лежеше в болница, със счупен крак и ръка и беше типичният гамен, но лека полека взе да се очовечава. Някой да помни как се казва този сериал?

Мисля, че това е Children's Ward (Детско отделение), но не съм сигурен кой сезон даваха в България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз искам да попитам за един филм беше фентъзи нещо за магии 

Филма беше от 2 части даваха го по бтв много отдавна мисля че беше легенда за .... или легендата за .. и не мога да се сетя 

имаше училище за магии и някаква порта дето имаше някакви зли неща но ако им знаеш името не можеха да те наранят  ще съм много благодарен ако някои ми каже името на филма

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

През 80те имаше един сериал но уви името му не помня. Но помня заглавието на 2 епизода "мама-помощница в химичeско чистене" и "мама-домакиня". мисля че беше полски или чешки. занимаваше се с пофесиите на майките, някоя помни ли му заглавието?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

извинявам се ако съм сбъркал дискусията, но имаше 1 анимационно филмче от което си спомням единствено, че беше с доста бойни сцени и 1 от главните герои при завършващата фаза на боя правеше нещо като магия с ръце, които са допрени в китките, а пръстите му бяха свити и сочат съответно на горе и долу. ако някой се сеща за името на филмчето би ли го споделил :) извинявам се ако съм сбъркал дискусията, но имаше 1 анимационно филмче от което си спомням единствено, че беше с доста бойни сцени и 1 от главните герои при завършващата фаза на боя правеше нещо като магия с ръце, които са допрени в китките, а пръстите му бяха свити и сочат съответно на горе и долу. ако някой се сеща за името на филмчето би ли го споделил :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз искам да попитам за един филм беше фентъзи нещо за магии 

Филма беше от 2 части даваха го по бтв много отдавна мисля че беше легенда за .... или легендата за .. и не мога да се сетя 

имаше училище за магии и някаква порта дето имаше някакви зли неща но ако им знаеш името не можеха да те наранят  ще съм много благодарен ако някои ми каже името на филма

Това ми прилича на "Магьосникът от Землемория" .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Търся едно филмче, което даваха по Евроком Кабел преди 10-15 години .. беше нещо от сорта на ОКИДОКИТА или нещо подобно .. ставаше дума за едни човечете, които живеят в гората и излизат през нощта и едно момченце, което можеше да се превръща в едно от тях .. малко са ми смътни спомените хах. Ще съм ви благодарна, ако се сетите за името на филмчето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Попаднах случайно на тази тема, защото и аз се опитвам да намеря една анимация от  детството, чието име съм забравил. Съжалявам, ако повтарям темата! Аз си спомням, че филмчето се казва "Блу от планетата Земя" или "Блу, момчето от планета Земя". Всичко беше доста космическо. Главният герой беше младо момче, май беше сребърно или бяло на цвят, със сърф. Малко напомня "Сребърния сърфист" на Марвел. То търеше своите родители и в една от сериите почти стигна до тях, но трябваше да се откаже от възможността (да ги освободи, не съм сигурен). Естествено имаше злодей, с големи размери и в зала с едно постоянно движещо се махало. Постарах се да го намеря, но явно не оцелвам името, нито описанието. В началото филмчето започваше с представяне, че е осигурено от Фрац Интернационал, както и повечено филмчета от онова време.

Благодаря за вниманието! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

45 години от създаването на „Татко Барба“

bth_b3c55ca8a77d83ad00c9d8d98b4e3a89.jpg

Днес празнуваме 45 години от създаването на Барбароните – поредица от детски книжки, които след това се превръщат в анимиран ТВ сериал и дори комикс и разказват за невероятните приключения на семейство барбарони. Идеята за първата рисувана книжка се ражда по един точно толкова невероятен начин – съвсем случайно в един прекрасен майски ден в Люксембургските градини в Париж.

Историята разказва как  Тейлъс Тайлър, американец и съпруг на французойката Анет Тисон, се разхождал в известния парк през май 1970 година, когато изведнъж чул малко дете да моли родителите си за нещо, което за него прозвучало като „баа баа баа баа”. Озадачен и неразбиращ френски, той попитал съпругата си какво иска детето, а тя му обяснила, че „баа баа баа баа” всъщност било „барб а папа” или „захарен памук” на френски. Простите думички веднага посяли идея в главите на креативното дуо, които оформили първия си герой – Татко Барба – малко по-късно на същия ден, в един ресторант.

Татко Барба е първият герой от това, което ще се превърне по-късно в цяло семейство барбарони – разноцветни същества, които издават сладки звуци и имат причудливи гладки и заоблени тела, които могат да заемат различни форми. Татко Барба е изключително дружелюбен, розов и пълничък герой, който не се страхува да помага на другите, в каквато и беда да са изпаднали, с което бързо си печели славата на герой.

45th-anniversary-of-the-publishing-of-ba

За днешното честване на 45-годишнината от създаваннето на Барбароните, екипът на Google, който рисува изображенията „драскулки” е бил помолен да изобрази не само розовия татко, но и цялото семейство барбарони, като липсва само кучето Лолита. Всеки член на семейството барбарони има различен цвят и различни способности и интереси: цикламената Барбабел е кралица на красотата, жълтият Барбиду обича природата, червеният Барбидур се справя добре със спортовете и обича мистериите, черният и космат Барбуил е художник, оранжевия Барботен обича да учи и чете, а зеленият Барбалала е музикант.

Днешната драскулка не само празнува 45-годишнината от първата публикация на „Татко Барба”, но и е реверанс към самия Тейлъс Тейлър, който почина на 19 февруари 2015 година на 82-годишна възраст. В лицето на барбароните Тайлър и Тизон създадоха едни от най-обичаните анимационни хора по света, чиито приключения са преведени на над 30 езика, включително на български.

digital.bg/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Извинявам се ако повтарям поста на някого преди мен ! Когато бях много малка имам бегъл спомен за едно детско филмче. По спомен ставаше въпрос за момче и момиче, близнаци, но разделени при раждането носеха медальони (ин и ян разделени) всеки по една част от общото. Накрая като се събраха събраха и медальона. Моля помогнете с името на това филмче. Благодаря ви !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Извинявам се ако повтарям поста на някого преди мен ! Когато бях много малка имам бегъл спомен за едно детско филмче. По спомен ставаше въпрос за момче и момиче, близнаци, но разделени при раждането носеха медальони (ин и ян разделени) всеки по една част от общото. Накрая като се събраха събраха и медальона. Моля помогнете с името на това филмче. Благодаря ви !

История с близнаци се казваше-поне така му беше преводът на български. Беше английски сериал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте :) 

Искам първо да кажа, че може би това ще е едно от най-трудноте филмчета,за които може да се сетите и все пак, ако някой го направи, ще прекося целия свят, за да му стисна ръката!

Филмчето е детско, би трябвало да е доста старо, но съм го гледал 2001-2002. Разказва се за непослушно момиче, което по цял ден не прави нищо друго освен бели. Майка й решава да отиде при врачка, за да се посъветва. Тя прави някаква магия и изведнъж момичето, чието име е Мая, се смалява. Тук си спомням репликата "Мамо, мамо, събуди се!". След това Мая поема по едно пътешествие, като ако си спомням добре, в началото се среща с една кралица, облечена в синя рокля, която й дава обувчици, с които като побегне и минаваше през сезони. След това имаше една гора, една къща, добра баба, която я нахрани, болна птичка, с която след това излетя от къщата и тук вече ми се губи. Мая беше облечена в червена рокличка с бяла престилка, беше тъмнокоса с прав на черта изрязан бретон.

Наистина, ако някой се сети, а още повече ми позволи поне за още веднъж да видя филмчето, което промени живота ми, което съм гледал 24/7 без да мръдна от стола, с което заспивах и се събуждах, ще му бъда толкова благодарен, че нямам думи да го опиша. Но, след като и вие сте търсачи като мен, със сигурност имате поне бегла представа какво изпитвам. Надявам се някой да отговори скоро и то с позитивен отговор. Лек/а сутрин/ден/нощ :)

Редактирано от Stanislav Zlatinov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Приказки под шипковия храст"

всички епизоди са качени тук http://detstvoto.net/index.php?newsid=5412

1451045604_televizor-s-ushko-i-zbcho-e13

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ми беше полезна темата, благодаря! Върнах се назад в детството. Аз също много харесвах Пумпалчетата. Popples https://youtu.be/QVg3W3HVFfs

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търся едно унгарско детско-юношеско филмче, в което ставаше въпрос за Перпетуум мобиле, някакви енергии, имаше някаква невидима стена от силово поле, имаше някакви еленови рога на стената, които като ги дръпнеш се отваряше тайна стая с някакви интересни неща, само това помня за съжаление. Ако някой се сеща, моля да ми драсне ЛС, че не чета форума. Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля ви, помогнете ! От много време търся едно не детско, но не анимационно. Става въпрос за две кукли на мишки, които разказват истории. Така почва с тези мишки и като почнат да разказват историята, започваме действително да гледаме историята като игрален филм. Помня две от историите. Едната беше за едно златно йо-йо и който го завърти ставаше на прах. А другата история беше за куклена къща на едно момиченце. Но тази къща беше всъщност тяхната къща в която живееха и като изместиш нещо от куклената къща се измества това нещо и в действителност. Много искам пак да го видя.. Благодаря ви предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте приятели искам да попитам тези на по 36-+да ми помогнат за името на една анимация която съм я гледал в кино"Култура" на пл.Славейков.Някъде през далечната 1984-5г. Давали са я до колкото си спомням и един път по БНТ 1.Става въпрос за едно момче което се влюбва в едно момиче.Като малък три джуджета му пъхнаха в количката като бебе някакви мишки и го омагьосаха.Вечерно време си спомням ,че ставаше на прилеп и кацваше в/у покрива на къщата й и я слушаше как свири на арфа и пее.Имаше купидони,рицари.Някакъв с брада се опитваше да го обе си на едно дърво докато той си дремеше.Спомням си ,че имаше дуел с рицари в/у коне и на единият му свалиха доспехите докато се сражаваха.Само това си спомням.Май беше нещо Чешко или Полско.Беше дългометражно аним.филмче.Моля ако някой има някакви спомени или да ми каже къде мога да го потърся в гугъл ще му бъда много благодарен.Търся го от много дълго време и без успех!!!

Не си спомням ,но си спомням ,че пръстените им бяха на кутрето на ръката и като се събраха си ги доближиха и стана едно цяло ИН-Ян!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Радвам се, че съществува този форум! Надявам се, чрез него да ми помогнете да намеря един тийн филм от 80- те или 90- те години. Не помня дали е игрален или сериен, мисля че е канадски и е на спортна тематика.

Става въпрос за момиче-хокеистка, която се опитва да влезе в момчешкия отбор по хокей на лед. Мисля, че беше вратарка и се влюби в най-добрия играч, чиято фамилия беше Козак ( ако не греша ). Ще Ви бъда благодарна, ако ми помогнете да го открия!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.12.2016 г. в 13:06, Sheky77stefka написа:

Здравейте! Радвам се, че съществува този форум! Надявам се, чрез него да ми помогнете да намеря един тийн филм от 80- те или 90- те години. Не помня дали е игрален или сериен, мисля че е канадски и е на спортна тематика.

Става въпрос за момиче-хокеистка, която се опитва да влезе в момчешкия отбор по хокей на лед. Мисля, че беше вратарка и се влюби в най-добрия играч, чиято фамилия беше Козак ( ако не греша ). Ще Ви бъда благодарна, ако ми помогнете да го открия!

http://www.imdb.com/title/tt0087416/ Това ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12.12.2016 г. в 14:38, Stanislav Zlatinov написа:

Я виж да не се казва Youngblood 1986 е филма

на 21.08.2015 г. в 14:51, nickbaizel написа:

История с близнаци се казваше-поне така му беше преводът на български. Беше английски сериал

И като си вплетат пръстите става цяло Ин-Ян!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да попитам дали някой си спомня едно детско по ефир две между 91 и 95 година.

разказваше се за един бял-космически кораб бягащ от черен такъв, който се разбива на някаква планета в една река а на кораба май имаше един меч.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте , 2003-4 ( или някъде там) по БТВ или БНТ даваха детски игрален филм с един замък . Кажете име ..? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Търся един филм, който бях гледала като малка, руски. Във филма се разказваше за едно руско момиче, ученичка, което живееше с баба си и и чиито учебни пособия нощем живяваха на бюрото. Била съм малка тогава и не знам как се казва филма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ;))))) Някой спомня ли си серийното игрално филмче ''Огледалце, огледалце"? Мисля, че на английски е "Mirror, mirror". Преди доста години го излъчваха по Канал 1, много ми беше интересно и сега искам да го гледам пак :eek:)) Ако някой има предства откъде мога да си го изтегля, нека ми каже, много ще се зарадвам :))) Благодаря предварително!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой знае ли къде онлайн, може да се гледат епизодите на "Адамс Мечока"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...