Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Такаа... Най-накрая и на моя 10 годишен приятел му дойде времето да бъде сменен, макар че все още работи и не ме изоставя, време е. Много търсих и въпреки, че се занимавам с hardware като хоби и смятам, че имам достатъчно knowledge, смятам, че 2-3 и повече глави мислят по-добре от 1. Въпросите са няколко към вас. Надявам се да успеем да изберем максимално оптималното решение дружно. 
Компютъра, за който имам възможност е около 1700 лева +/-. Може и малко повече, зивиси накъде се развият нещата, но гледайте да се вместите, ако е възможно.  :giggle1:  Имам нещо в предвид, като цяло, но ще го кажа след като някои от вас изкажат мнението си. ПС-то ще се използва предимно за игри и рендерване на видеа, принципно. Това, за което ми се иска да изкажете мнението си е конфигурация, която да съдържа:
1. I7-4770K /3.5G/8MB/BOX/LGA1150 - 618лв - Никем.нет
2. EVGA GeForce GTX 760 FTW 4GB -  596лв - Никем.нет
От тук нататък оставям въображението ви да работи на пълни обороти. Ако е възможно с тези два чарка да се впишете до 1700 лева грубо, или нещо такова ще е супер. Ако се сещате за по-добра карта с която може да се впишем, също ще съм радостен да я чуя. Също, разбира се важно е компонентине да са нови и според това, което ми се върти в главата да има 8гб или повече рам. Имам около месец да си го сглобя. До тогава събирам акъл и мнения и за мен вашите са, така да се каже - най-важни. Единственото, което искам ПС-то да съдържа е този процесор и тази или по-добра видеокарта. От там нататък сте вие. Искам да видя кой какво ще предложи и в крайна сметка какво ще стане. Поздрави! ;3  :questions:
Редактирано от Riggah (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се прави ли клок? Защото точно такъв процесор сте си избрал.

Ако не,тогава можете да минете със по-евтиният Ксеон,а за сметка на това да се купи по-добра видеокарта.

Монитор трябва ли да има?

Периферия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджет - 1700лв..

Процесор и видео - 1200лв...

За 500лв трябва да се вземат дъно, рам, хард диск, захранване, кутия... Дори да режем от тях ще е много трудно да се вкарат всичките неща в 500лв.. Дъно 150, рам 150, хард 110, останаха 90лв за кутия и захранване, и това с орязани вече други компоненти... И тоя 4770К като удари 100 градуса с боксовия охладител... Няма как да влезем в бюджета. А ако изискването за видео рендване е сериозно, не е лошо и за SSD да се помисли...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, да изпуснах няколко неща да спомена. Периферия - не. Монитор имам, клок за момента не съм мислил, НО въпреки това един допълнителен охладител няма да е лош. Знам какво съм избрал, запознат съм. :3 Относно конфигурациите, които сте дали - харесват ми. В моята глава се върти нещо ПОДОБНО. Отсносно SSD, винаги може да се вземе. Иначе ми се ще някаква, не знам... По-бюджетна кутия с по-добро захранване да речем. Гледах много, и имам няколко предложения. Много съм радостен, че мненията ни са горе-долу еднакви. :3 Който прочете темата, нека да изкаже още мнения. Зная какъв процесор и видео съм избрал. Точно защото искам да са такива, искам да се консултирам преди да набия едни 1700 лева. Въпроса е, че ако някой изкочи с по-добра конфигурация, дори малко по-скъпа... Може сериозно да се замисля и над нея. Дори монтьора пита други монтьори преди да си купи по-скъпата кола, знаете как е. :) Благодаря ви! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това прозвуча все едно купуваш използвана жена и да питаш бившия и колко я е използвал :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виш на Росен конфигурацията , а ако ти се дават повече пари , можеш и да вземеш по-добро видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

I7-4790K /4.0G/8MB/BOX/LGA1150

ASROCK H97M PRO4 /1150

4GB DDR3 1600 A-DATA x2

CM HYPER 212 EVO

1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR

SAPPHIRE VAPOR-X R9 280X 3G D5

PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE

SHARKOON VG4-W ATX MIDI TOWER RED

Обща стойност - 1 827.17 лв. с ДДС

Може и да сложиш едн gtx 960 2gb , която е по-нова за да свали бюджета .. Няма да усетиш почти никва разлика във игрите освен ако окото ти не е някво......

Ето и със нвидия карта :

ASROCK H97M PRO4 /1150

4GB DDR3 1600 A-DATA x2

CM HYPER 212 EVO

SHARKOON VG4-W ATX MIDI TOWER RED

MSI GTX 960 GAMING 2G

Обща стойност - 1 777.19 лв. с ДДС

Линк:

http://nikem-bg.net/cart/51947p1r51330p1r45925p2r45247p1r48235p1r46974p1r2127p1r2144p1rf.html

Самоче слагаш светещата във синьо кутия , за да си пасне със дъното и "процесора"

SHARKOON VG4-W ATX MIDI TOWER

Малко поправка: дъното може да се замени със по-доброто и пълноразмерно - ASROCK Z97 ANNIVERSARY /1150 - със 10лв е по-скъпо.

Редактирано от Сирини (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това до момента е най-перфектната конфигурация. Единственото което реших е, че ще си разширя бюджета но 2000 лева. Което дори допълва пейзажа. В крайна сметка купувам веднъж подобно нещо нека да е възможно най-качественото, нали? :) Само че, дали ще мога да сложа SSD в бъдеще, ако взема тая кутия? Не съм запознат с нея. (нямал съм досег с бранда до сега в какви ли не кошници съм правил конфигурации, но в такава не съм.) А, и рамта ще сменя при по-развитият бюджет. ;3 :) Нещо по-така, при така поставени нещата - 2000 лева нов бюджет? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SSD-то реално може да го метнеш където искаш но нищо не пречи да си вземеш по-читава кутия.

При 2 бона бюджет не е необходимо да се взима най-евтината...

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SSD-то реално може да го метнеш където искаш но нищо не пречи да си вземеш по-читава кутия.

При 2 бона бюджет не е необходимо да се взима най-евтината...

Да, така е, но въпреки това при условие, че ми се ще 4770к и някаква по-читава видеокарта, макар и 2 бона, пак трябва да се вместя в някакви рамки, нали.. ? :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4770K е много неизгоден процесор а и да му смениш охладителя има проблеми с охлаждането ако ще се клоква.

По-добре гледай за 4790К или изчакай за новите въпреки че според мен ще са още по-проблемни.

За игри и видеообработка Xeon без графика е много по-удачен понеже е по-студен и остават повече пари за видео.

Така хем игрите ще вървят по-добре хем ще имаш по-малко ядове на главата.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4GB DDR3 1600 A-DATA x2

CM HYPER 212 EVO

MSI GTX 960 GAMING 2G

ASROCK Z97 ANNIVERSARY /1150

A-DATA SSD SX910 128G

PHANTOM S340 MID TOWER WHITE

Обща стойност - 2 001.53 лв. с ДДС

Ето така става , а кутията я има и черна , така че както ти си прецениш :)

Линк:

http://nikem-bg.net/cart/51947p1r45925p2r45247p1r48235p1r46974p1r2144p1r52019p1r46538p1r53256p1rf.html

Или

4GB DDR3 1600 A-DATA

CM HYPER 212 EVO

ASROCK Z97 ANNIVERSARY /1150

A-DATA SSD SX910 128G

PHANTOM S340 MID TOWER WHITE

XEON E3-1231V3/QUAD/3.4/8M/B0X

POWER C AXR9 290 4GBD5-TDHE/OC

Обща стойност - 2 005.37 лв. с ДДС

Ако не ти харесва марката на картата може и със по-евтината : ASUS R9 290-DC2-4GD5

И става - Обща стойност: 1 966.35 лв. с ДДС

Пак разлика м/у двете няма да усетиш , освен цената..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста добре, много ти благодаря, че си правиш труда. Аз си мислех за нещо такова, как ти изглежда? 

Не е с най-уникалната кутия, но е окей - смятам. Относно SSD-то, то може и да е по-натам. 

http://nikem-bg.net/cart/51947p1r45247p1r48235p1r46974p1r52019p1r52483p1r2127p1r52988p2rf.html

PALIT GTX970 4G D5  съм сменил реално от първата конфигурация, която ми даде. Не мисля, че се получи зле. Само кутията дето е малко по-нискобюджетна, но... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И така става , апък за кутията нямаш проблеми ,.. просторна е ,и е голяма , така че не се притеснявая ще ти свърши работа :)

Лека вечер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И така става , апък за кутията нямаш проблеми ,.. просторна е ,и е голяма , така че не се притеснявая ще ти свърши работа :)

Лека вечер.

Да, между другото, ще стане ли за CM HYPER 212 EVO. Ще си влезе ли нормално? И благодаря ти. Лека вечер и на теб.

П.С. Ето тази РАМ мисля, че е по-добра, а е на същата цена с 5-6 лева е разликата в момента. :3 http://www.emag.bg/pamet-hyperx-fury-blue-8gb-2x4gb-ddr3-1600mhz-cl10-1-5v-hx316c10fk2-8/pd/DMK0ZBBBM/?ref=smart-history_2&recid=i6sftf7a-3kn165yfbo4-C.c17_a187.AB.Else.S.VP_AP_VIS.U.174217-00tq5wz

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A-Data са по-добри от кингстън.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина ли мислиш, че A-Data са по-добри от HyperX? Смисъл, защо можеш ли да се обосновеш. Моите виждания до момента и от двата модела са точно обратни на твоите, интересно ми е защо. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак ти казвам , дори и във рамта абсолютно никва разлика няма да усетиш , което то хареса го взимай ..а аз мисля ,че си я избрал защото има радиатори или е по-красива на външен вид , но ти си решаваш по твой вкус.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе пак ти казах , дори и във рамта абсолютно никва разлика пък ще усетиш , което то хареса го взимай , а аз мисля че си я избрал защото има радиатори или е по-красива на външен вид , но ти си решаваш по твой вкус.

Абе, избрах я, първо защото е готина, няма спор. Знам, че няма да има разлика, но пък е hyperX. Имам неща на Kingston, даже headset-а ми е hyper X Cloud и съм брутално доволен. Това е причината... Най-накрая успяхме дружно са ми направим конфигурация. След около месец ще е удома. Само рамта ще я купя ей сега, дет' се вика, че да не и свърши "промоцията". :D :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина ли мислиш, че A-Data са по-добри от HyperX? Смисъл, защо можеш ли да се обосновеш. Моите виждания до момента и от двата модела са точно обратни на твоите, интересно ми е защо. :)

A-Data по-ниско напрежение 1.48 волта по-студена. По-добро съотношение цена качество. 10 години гаранция. По-издържлива.

Kingston по-високо напрежение 1.65 волта по-горещи дори с охладител. По-често се повреждат от А-Дата.

Това което казвам е от опит и е проверено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Никола014
      Здравейте, пичове!
      Конфигурацията ще се използва само за игри. Няма да се ъпгрейдва и няма да се клоква. Бюджет няма да давам, но моля да не предлагате ненужно скъпи компоненти. Нека просто да прибавим към картата читав процесор, надеждно охлаждане т.н. Благодаря Ви предварително!

• от Cvetan Popov
      Здравейте! Моля да ми препоръчате конфигурация за работа с по тежки по възможността програми за видео обработка, снимки , офис програми ( Autodesk , Maya , Sony Vegas etc. )може би и  тук там някоя игра да се сложи на клиента до допостимата от него сума от 1000-1100лв . Благодаря предварително.Монитор има клиента до колкото знам " ДОБЪР "  така че остава само машината
    • от Taurus#
      Здравейте, започнах използването на новата си конфигурация, компютърът е сравнително бърз, прави хубави кадри в игрите. 
      Но за жалост ето, че на втория ден започнаха и проблемите. При пускането на игра (пробвал съм с Overwatch, CS:GO и L4D2) играя 10-15-30 мин. и ме изхвърля от игра и като цяло от компютъра поради различни причини. Екранът замръзва на играта, звукът се бъгва и компютърът не отговаря, единствения начин е рестарт, или показва син екран и се рестартира сам. Ето част от снимките които успях да направя, цък, като си спомням, че ми е излизала и грешката "MEMORY_MANAGEMENT" на синия екран. Прегледах доста неща в интернет, пробвах какво ли не.. без резултат. Проверих драйверите за ъпдейт, всичко си беше наред, дори върнах драйверите на видеокартата и после веднага пак ги поднових. Системна информация и Device Manager. Направих "Windows Memory Diagnostic" , чаках 50 минути, не показа, че имам проблем с паметта, но после когато компютърът се включи не показа отчет (ако е трябвало да покаже). Реално не знам от къде идва проблемът с конфигурацията, затова и не знаех къде да пусна темата (ако е нужно, да се премести). Други странни аномалии, които наблюдавам с компютъра са изключването на клавиатурата за секунда (чува се win звукът и клавиатурата отказва да работи за секунда-две). Понякога до курсорът излиза кръгчето за зареждане, без да съм пуснал нещо да се зарежда. Основни промени, които съм направил: деинсталирах geforce experience (защото излезе син екран, когато беше инсталирана, и мислех че проблемът е в програмата), спрях Xbox DVR, след като за първи път влязох в CS:GO, ми излезе известие, че имам включен Xbox DVR, и това може да окаже сривове или спад на fps в играта (следвах стъпките от How to turn off Xbox DVR through the Registry Editor), за да го спра, инсталирах 3-4 игри, и няколко програми. Вече имам съмнения да не съм разбъркал нещо кабелите за захранването и дъното, защото прибързано извадих 1, но не знам после дали навързах всичко както си беше. Сега когато пиша, имам чувството, че буквите леко "насичат". Task Manager. 
      Силно разчитам на вашата помощ, кажете ако имате нужда да дам още информация или да приложа още снимки.
      Благодаря предварително!
    • от _SnowWhite_
      Здравейте! Време е да си ъпгрейдна компютъра(това лято) и периферията и ви давам цялата конфигурация, за да изберем най-изгодното. Както се вижда от заглавието ще се ползва за всички нови заглавия в идните години. Ако нещо ново ще излиза до август месец, може да се изчака.
      В момента разполагам със следната конфигурация:
      Подчертаното в синьо мисля да се ползва в новата конфигурация. Подчертаното в червено ще се сменя задължително! Подчертаното в зелено не знам дали ще иска смяна?  
      Motherboard: Asrock B75M CPU: Intel I5-3470 GPU: NVIDIA GTX 970 RAM: DDR3 2x8GB Kingston HyperX Beast - 1600MHz CL9 HDD: 1xWD 1TB SSD: 1xSamsung EVO 850 - 250GB Case: Cooler Master Elite 430 Black Power: Corsair CX 600W Soundcard: X Cooler: X --------------------------------------------------------------- Monitor: AsusVG248QE - 1920x1080 - 144Hz Headphones: X Microphone: X Keyboard: Logitech G910 Mouse: Logitech G502  

Допълнителна информация:
      CPU и GPU ще се overclock-ват! Държа игрите да се играят на максимум настройки с 144fps при 1080p и да се има в предвид, че другата година ще премина на 1440p! Като марки предпочитам: CPU: Intel GPU: NVIDIA Motherboard: нямам претенции RAM(ако ще се сменя): нямам претенции Case: нямам претенции Power(ако ще се сменя): нямам претенции Headphones: нямам претенции Microphone: нямам претенции Cooler: нямам претенции За микрофон се спрях на Blue Yeti (300лв, влиза в цената). Но ако има нещо по-изгодно може да предложите. Важно!!!
      Звука и микрофона са много важни за мен при игрите! За това държа слушалките и микрофона да са качествени и да не се реже от тях! Дали ще има нужда от Soundcard за по-добро качество при звука или вградената ще бъде достатъчна?  
      Не знам дали 6000 са прекалено много и дали въобще има смисъл или пък са прекалено малко за моите изисквания, но вие ще прецените. Просто искам конфигурация с която ще изкарам доста време и подходяща за бъдещи ъпгрейди.

• от nikbx1
      Здравейте! 
      Предстои смяна на домашния ми компютър, който използвам основно за сърфиране, музика, филми и от време на време за някоя непретенциозна игра (не съм геймър). От стария ще ползвам единствено харда. Сглобих набързо следното, но нямам претенции да разбирам много от чарколяци, та идеята ми е ако нещо може да се подобри, да дадете по едно мнение. Нещо в този ценови диапазон: 600 - 700 лв. без хард и периферия. На първо време мисля да карам с вграденото видео. Ще съм благодарен за вашите отзиви.
      http://nikem-bg.net/cart/57753p1r57788p1r56381p2r44134p1r56031p1rf.html 
  • Дарение

• Добави ново...