Премини към съдържанието
jerii

Склонни ли сте да си купувате музика?

Препоръчан отговор

Склонни ли сте да си купувате музика през Google Play, iTunes или на диск. Много бих се радвал ако споделите! Аз имам няколко песни закупени през Google Play, но предпочитам да плащам абонамент в Deezer - така имам почти всичката музика, която харесвам на едно място, като плащам сравнително ниска цена. Преди използвах Spotify, но deezer ми харесва повече, защото има някои функции, които в spotify не са достъпни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е съпоставена с цените у нас,и е на поносима цена,а не 2,40 на парче бих си купил,както си купвам игри от steam,origin :) Ако е нещо достъпно защо не :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е съпоставена с цените у нас,и е на поносима цена,а не 2,40 на парче бих си купил,както си купвам игри от steam,origin :) Ако е нещо достъпно защо не :)

В deezer например абонамента е 6 евро на месец, което не е толкова много, а в spotify е 4 долара на месец, което пък е още по-малко. Според мен да се използват тези приложения излиза по-изгодно, отколкото да се купува всяка песен отделно, предвит че с тях може да се слуша почти всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютно - Не!

Не , особенно когато се касае за наша родна музика с лошо качество и ставаща за слушане само 1 път, но предложена за доста солена цена!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Склонни ли сте да си купувате музика през Google Play, iTunes или на диск. Много бих се радвал ако споделите! Аз имам няколко песни закупени през Google Play, но предпочитам да плащам абонамент в Deezer - така имам почти всичката музика, която харесвам на едно място, като плащам сравнително ниска цена. Преди използвах Spotify, но deezer ми харесва повече, защото има някои функции, които в spotify не са достъпни.

Pandora Radio, това е единственото което ми допадна преди и за него съм плащал. Никой друг не успява да ми дойде близо до предпочитанията при препоръчване на музика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Pandora Radio, това е единственото което ми допадна преди и за него съм плащал. Никой друг не успява да ми дойде близо до предпочитанията при препоръчване на музика.

До колкото знам, Pandora май не е достъпна от България. Изивнете ме, ако греша.

Абсолютно - Не!

Не , особенно когато се касае за наша родна музика с лошо качество и ставаща за слушане само 1 път, но предложена за доста солена цена!

Аз също не бих платил за някаква родна комерсиална боза.. Няма да давам имена на изпълнители, сами се сетете :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, бе, никой не ви кара да си купувате комерсиална боза.

Аз лично почти нямам музика на дискове, но пък ще се заема отсега нататък лека полека да си събера работите, които слушам - два-три диска месечно няма да ме забият в земята. Тъжно е, че в България тия неща трябва да стават едва ли не на сила...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото знам, Pandora май не е достъпна от България. Изивнете ме, ако греша.

Слушал съм го от разни места по света, включително от арабския свят където има сериозни рестрикции относно какво да ти се показва в нета. Най-лесното е да провериш отваря ли ти се http://www.pandora.com/ ... или те е страх да пробваш? :)

Не ги препоръчвам обаче, към 2013 направиха някакви промени и стана една феизбукщина та се не трае. Сега се хващам че много по-често слушам grooveshark.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ще си купя - когато ни върнат и парите вестникарската мафия

4 лева за кръстословица как е а

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз основно си слушам музика от тубата. Само дето в последните години взеха да махат клипове и аз реших да си тегля някои от любимите видеа.  Някой цели албуми си ги тегля от където намеря. Не ползвам платени платформи. Много по-лесно (и евтино) ми е да вляза в youtube и да си намеря нови клипове за любими и ако ми харесат много, може и да ги изтегля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, защото са скъпи. 10 евра за един албум на Slipknot, добре ли ви се струва ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък си плащам абонамент за Google Play Music

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ко ми е зор за музика, има камара безплатни интернет радиа, на които текат всакакви стилове. Не съм маниак за качество. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди години купувах много дискове, имам бая голямшка колекция, която обаче не се обновява, защото няма с какво. Текущата музика по радиата ме разочарова тотално - сигурно вкусовете ми са демоде, но ако харесам 1 песен от 20-30, това си е успех. Как тогава да купувам музика? 

Гледам клипчета в YouTube и понякога конвертирам някоя и друга песничка в .mp3, колкото да добавя нещичко към флашката в колата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Склонен съм да ги давам за концерти, примерно сега за Годсмак с удоволствие съм се разделил със 110 лв. за билет, но да им купя албум или песен трудно ще стане. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Склонен съм да ги давам за концерти, примерно сега за Годсмак с удоволствие съм се разделил със 110 лв. за билет, но да им купя албум или песен трудно ще стане. 

Същият съм.

Аз пък си плащам абонамент за Google Play Music

Аз бих плащал, ако имам и доста мегабайти. (разбирай 10 000mb мобилен нет)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм със 2516MB Интернет, и въобще не ми дреме :)

А и да ти кажа, тва харчи много малко нет и много бързо се пускат песните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В deezer например абонамента е 6 евро на месец, което не е толкова много, а в spotify е 4 долара на месец, което пък е още по-малко. Според мен да се използват тези приложения излиза по-изгодно, отколкото да се купува всяка песен отделно, предвит че с тях може да се слуша почти всичко.

И според мен е по-изгодно да се използват приложения като Спотифай. Но също е и по-лесно и бързо да се сдобиеш с нова музика. Аз използвам Спотифай.

И аз не бих си купил албум или песен.  Имам регистрация в Спотифай и там има всички албуми и песни в света. Просто е безмислено да си копувам албуми или песни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Аз съм със 2516MB Интернет, и въобще не ми дреме :)

А и да ти кажа, тва харчи много малко нет и много бързо се пускат песните.

Аз съм с 751 MB интернет и при 1-2 часа слушане на музика с Deezer или Spotify имам изхабени само около 100-150 MB. 

Редактирано от jerii (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Досега не съм си купувал музика, но възнамерявам да го направя когато добававя към СИМ-картата ми мобилни данни за Google Play Music или Spotify. Забелязал съм, че рипната музика от маймунда примерно е по-качествена от колкото тази в тубата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единствено бих дал пари за музика ако е за концерт (както е споделил spielberg) , или ако става въпрос за източник на музика като Vinyl.

За CD и други тем подобни източници със съмнително качество не бих платил имайки предвид, че безплатно мога да получа по-добро такова :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако така спонсорирам и помогам на талантлив български изпълнител защо не ? 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам около 10 диска, които съм взел единствено защото те си ме изкефиха най-много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако така спонсорирам и помогам на талантлив български изпълнител защо не ? 

след като имаш финансова възможност - спонсорирай

и аз искам да го правя ама....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Някой на предната страница говореше за лошо качество на родната музика-къде пък го чуха това лошо качество? Много си е добро навсякъде, дори отлично. 

Аз попринцип не ползвам услуги като Spotify и темподобни, тъй като дерат MB-не много, но слушам музика доста често, и все пак си взима трафик. Тегля си ги в MP3 и на телефона/плейъра-признавам си.

Закупени албуми имам чрез iTunes-купувам си някои, само на любимите ми изпълнители. Останалото-MP3/M4A.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.