Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Такам....

Решил съм да сменям нещата едно по едно,тъй като просто взе да им идва времето,а й 280х-ката  ми идва слабичка...

Харесал съм си 290х,и смятам след време да минавам на интел,но засега ще съм с FX-са

Та въпроса ми е,при клок 4,3 колко ще спъне картата?

И изобщо струва ми се,че първо е по-добре да сменям платформата с Интел и тогава картата..

Естествено,и захранването ще изчезне, ще се вземе нещо 650 w, абе смяна на почти всичко :)

Редактирано от lindroos1 (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И за кое по-точно не ти достига/ти идва слаба картата ? 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И за кое по-точно не ти достига/ти идва слаба картата ? 

Играя най-новите заглавия.Дори на Metro 2033 Reduх картата се натоварва на 99 процента....стига 71 градуса.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами незнам как ги мислиш тия работи, ама да се взима 290/290x сега си е меко казано набутвация. Новата 300 серия са буквално зад завоя и 100% ще има некви зверски намаления на старата ако не друго.. И да най-добре да се смени първо проца, че той се вижда куц за въпросните игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Играя най-новите заглавия.Дори на Metro 2033 Reduх картата се натоварва на 99 процента....стига 71 градуса.

тцтц ... е кво кат се товари бе ? Ти да не играеш на 4к? Самохвалковци - 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

тцтц ... е кво кат се товари бе ? Ти да не играеш на 4к? Самохвалковци - 

На клипа не си е пуснал Афтърбърна на МСИ.Ако не вярвате ще направя клип,няма защо да лъжа.290х я намерих за 300 кинта от един приятел геймър.

Темата не съм я направил да се заяждам,нито е тролска.Иначе да ,FX-са куца много в игрите

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ем тогава? ... еее аман от вас.. Като си я намерил изгодно , взимай? тцтцт.

Ето - 99% usage : 

Ама това какво ти пречи ? Редактирано от Сирини (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ем тогава? ... еее аман от вас.. Като си я намерил изгодно , взимай? тцтцт.

Ето - 99% usage : 

Ама това какво ти пречи ?

Едно е мотор с газ до дука да стига 100 ,друго е друг с 30 процента от газта да ги стига ;)

На места където картата стига 99 процента и кадрите падат на 30,при 290х ще си стоят 50 да речем

То е ясно ,че ще я взема,никъде не съм казвал,че няма,или ,че се чудя

Също се чудя още,дали да минавам примерно на i5 или да сменя на 8300.Ама ми се струва,че Интел си е по-добре,въпреки,че съм АМД фен

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хората се стремят картата да се товари на 100%. Именно това означава, че се използва пълноценно и процесорът не я спъва.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Едно е мотор с газ до дука да стига 100 ,друго е друг с 30 процента от газта да ги стига ;)

На места където картата стига 99 процента и кадрите падат на 30,при 290х ще си стоят 50 да речем

То е ясно ,че ще я взема,никъде не съм казвал,че няма,или ,че се чудя

Също се чудя още,дали да минавам примерно на i5 или да сменя на 8300.Ама ми се струва,че Интел си е по-добре,въпреки,че съм АМД фен

За какви 30% разлика ми говориш ? Та дори 290 без X  , се товари на 100% със 8320 ... Никаква разлика няма да усетиш , освен ако не продадеш тая 280x за 250 лв... и вземеш 290x 300лв.. - Да това си струва , но ако въобще това е верно де ... Та сам си прецени . !

Редактирано от Сирини (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Защо да лъжа,не мога дя разбера...?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хората се стремят картата да се товари на 100%. Именно това означава, че се използва пълноценно и процесорът не я спъва.

Точно казано. 

А това позволява при много кадри да се пусне вертикалната синхронизация така, че видеокартата и процесора да се товарят по-малко, а това означава по-ниски температури и по-малко шум.

А за Redux  ще кажа. Не е процесорно зависима.  В червеничкото в подписа ми сме тествали и r9 290X  и GTX970  при Metro LL Redux, както при 1920х1080 и 2560х1440,  така и при 1280х720,  където целта е да се види колко видеокартата е ограничавана от процесора. На практика това са и максималните кадри с тоя процесор, които могат да се извадят при тая игра.

ПП: От темата ще си позволя да дам два линка от колегата @Tommygun,  който тества точно тия неща с два процесора, но при Crysis 3:

A ето и моя случай с GTX970:

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Темата стана доста оф топик....въпроса беше дали ще спъне FX-са ми картата при клок от 4,3....

Все още се чудя дали вместо да мина на i5 3570 k да взема 8300?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Темата стана доста оф топик....въпроса беше дали ще спъне FX-са ми картата при клок от 4,3....

Все още се чудя дали вместо да мина на i5 3570 k да взема 8300?

Разликата между FX 63** и FX 83** при еднакви честоти (да речем 4Ghz) в игрите е 1-2 айде да са 5 кадъра.За какъв ч*п ти е да махаш 6300 за да вземеш 8300 като няма да имаш ръст в кадрите? 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да спъва, да спъва, колко да я спъва? Вместо със 70, ще играеш с 60 кадъра. Друг е въпроса колко е разумна смяната на 280X с 290X. От крив х*й на още по крив. FX-8300 не е кой знае колко по-производителен от FX-6300, та пак не виждам смисъл. Даже и разлика може да не видиш.

Ако бях на твое място бих изчакал и със смяната на картата и със смяната на процесора! Но всеки си има различни виждания...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По-добре да се клокне картата отколкото процесора в твоя случай. А инак  http://ark.intel.com/products/82930/Intel-Core-i7-5960X-Processor-Extreme-Edition-20M-Cache-up-to-3_50-GHz за без проблеми :) .

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А как ще са нещата ако мина на  i5 3570 k,и го клкона.Смисъл,ще има ли някакво по-голямо подобрение от сега?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А как ще са нещата ако мина на  i5 3570 k,и го клкона.Смисъл,ще има ли някакво по-голямо подобрение от сега?

Клокнат 3570К на 4.5 отвява всякакви FX, в която и да е игра ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Клокнат 3570К на 4.5 отвява всякакви FX, в която и да е игра ;)

и да и не... DX12 дами и господа, е нещо, което съществува, и ще използва още няколко ядра от процесора... Тогава кой какво ще отвява ще е друг въпрос.

А тая глупост ще си я премълча, щото в нета има доказателства, че не е точно така...

About to open a can...

Ta, по темата... Съгласен съм с Bildera... Целта е картата винаги да е максимално натоварена, за да изкара максимално количество фреймове.

6300 ще спъва 290Х, но не много. Проблемите ще се появят в дроп на фреймрейта в по-тежки сцени и т.н. неща, които повече ще те дразнят, отколкото нещо друго... В повечето случаи няма да я спъва. Но и нямасмисъл да продаваш 280Х за да вземеш 290Х, а и няма смисъл да сменяш 6300 за 3570... Особено щом можеш спокойно да докараш 6300 на 4+GHz...

Погледни и тая тема: ЦЪК... Ще спъваш 290Х колкото за статистиката... От време на време в някои супер тежки и ако щете ме плюйте, в неоптимизирани игри, когато се струпват 1000 неща на 1 ядро да смята... Като излезе DX12 и игрите почнат да го ползват, FX процесорите ще се справят по-добре, отколкото сега, защото реално ще се използват повече от 1-2 ядра...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Наистини не се бях замислял за това.Реално казваш,че еивтиния FX-в скора време ще се окаже добря покупка

Ако се получи така,вероятно ще поскъпне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За DX12  съм леко скептично настроен и ще кажа защо. Първо, досегашните игри едва ли ще го поддържат, с малки изключения може би. Второ, в досегашната история никога не е имало такъв момент, в който след излизане на даден мощен хардуер, да не са излизали и подобаващо натоварващи игри за тоя хардуер и за две поколения след него. Пример - Crysis. когато се появи на бял свят, току що излизаше и чудото на техниката 8800GT,  което подкарваше тая игра под DX9  с 2xAA  на 1280х1024  трудно. А DX10  направо си бе мисия невъзможна на Виста. DX12  да, ще разтовари едно от ядрата на процесора и ще позволи по-добро натоварване на същия този процесор, но все си мисля, че и разработчиците ще знаят за това, та ще използват максимално отворилата им се възможност за някой друг ефект в повече или просто за да пренасочат натоварването от видеокартата към процесора в името пак на някой ефект. И в крайна сметка пак ще си играем на по-ниски детайли, за да няма тормоз на хардуера. Ако не стане така, добре. Но кой ще остави процесора да работи разтоварен, след като преспокойно може да го натовари? Наистина, трябва да е добър самарянин тоя човек, пардон, разработчик. В крайна сметка излизиат нови процесори, а те трябва да се продават. Ако не се продадат Интел и АМД спират кранчето на разработчика и той увяхва. Затова нека не се радваме на неродения Петко. Рибата в морето, а ние слагаме тигана и точим зъби. Хубаво щеше да бъде, ако тоя DX12  важеше и за старите игри, та по някакъв начин поне тях да играем така, както са си сега. Да, ама не. Всичко ще е в името на новото и в името на скъпия нов хардуер. То и видеокартите уж бързи, ама веднага им хванаха цаката с новите игри. И пак те принуждават да търсиш карта с производителността на TitanX,  дори да играеш само на 1440p.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

След коментара на bildera_ мисля че темата е ясна!

Голямата риба изяжда малката!

Ти ставаш роб на себе си и своите вманиачения. Може да е малка промяната но я искаш, защото имаш възможността да си го позволиш.

Големите риби търсят точно това в един човек да го зарибят и после той сам се хваща.

Защо да не извадят 50 ядрен процесор, 20гб видео, 100гб рам за 3000лв. да речем.

Не че не може ми просто те умират ако ние няма да купуваме понеже всичко ще ни върви на макс и няма какво да се натоварва.

За това колкото си може избягвайте да купувате нови компоненти за които не сте сигурни дали си заслужава да давате пари, за да замените старите си, или не толкова стари компоненти.

ПП

Не разбирам много от хардуер, но знам на къде бие всичката тая работа със компютрите както и телефоните и разни други които няма да споменавам.

Редактирано от goodly (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

... в досегашната история никога не е имало такъв момент, в който след излизане на даден мощен хардуер, да не са излизали и подобаващо натоварващи игри за тоя хардуер

Intel Core 2 Quad 6600 - Януари 2007-ма година...

Коя година излезе първата игра, която подържа 4 ядра?

Видеокартите са друга песен... Всяка година излизат нови и нови и нови... там догонване няма... Видеото винаги се натоварва на макс...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Intel Core 2 Quad 6600 - Януари 2007-ма година...

Коя година излезе първата игра, която подържа 4 ядра?

Видеокартите са друга песен... Всяка година излизат нови и нови и нови... там догонване няма... Видеото винаги се натоварва на макс...

Едно е една игра да поддържа 4 ядра, друго е тоя процесор на 2.66 GHz  с малък клок да се справя с мощни видеокарти и по-нови игри. Дори там имахме парадокса, че E6750  бе за предпочитане в началото, защото можеше да се клокне на по-висока честота, а игрите наистина не можеха да се възползват от 4 ядра. Но това се промени само след година. В един момент вече не можех да играя някои игри с тогавашната си конфигурация - E6750+8800GT, защото картината бе накъсана. И това се дължеше точно на двуядрения процесор, на който дори честотата от 3.5-3.6 GHz  след клок не достигаше. Сега...мога да направя точна ретроспектива на нещата, но ще ми отнеме време. Говоря по памет, как 8800GT  не се справяше при някои нови игри заради двете ядра на процесора и ниската честота. Когато 2010 година се наложи смяна на хардуера, то игрите бяха толкова напреднали, че дори и тогавашната ми видеокарта GTX460  имаше огромни проблеми с клокнатия двуядрен процесор. И като добавим факта, че игрите, както и сега, искаха главно честота на едно ядро, то тоя Q6600  хептен отива в гъбите с ниската си честота. Виж, E8***  бяха друга бира, щото с лекота минаваха 4 GHz  честота, а това бе достатъчно за подобни видеокарти. Някак си 4-те ядра на Q6600  отидоха в небитието с изискванията за едноядрена производителност, с която Q6600  бе по-зле от двуядрените си събратя.  Просто на момента вече имаше игри, които се гъбаркаха и с процесори и с видеокарти. Само ще ти кажа, че Crysis  все още се опъва на 90% от наличните процесори, защото си иска честота на едно ядро. А това е игра от 2007 година. Така я бяха направили, че нито 4, нито 8 ядра са достатъчни за 60  fps. Погледни тестовете в интернет да видиш, как и с най-новия хардуер тая игра се мотае около петдесетте fps  като минимални. А това означава и накъсана картина с пусната вертикална синхронизация. Лично аз съм тествал тая игра с всичкия си наличен хардуер. Дори с GTX970  не могат да се постигнат 60  fps като минимални заради ограничението на Xeon-a  на 3.65 GHz. А това са масовите процесори в момента, без "K"накрая. И това 7-8 години след излизането на играта. Нормално би било след 3-4 години вече всеки стандартен процесор да хваща 60  fps,  но не е така. може би вече Hasweell  на по-висока честота да се справя, но Ivy Bridge  не може. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Гледам темата пак започна да избива на фенщина.Хубавото е,че DX 12 няма да изисква смяна на картата ,както 11.От всичко изчетено до момента изглежда,че евтините FX-си е много вероятно заради повечето си ядра да задминат в игрите много от Интелите.Дали наистина ще е така,предстой да разберем.Всичко това ме разубеди,и за момента ще остана на АМД.Ако нещата станат така,ще започне надпревара за повече ядра,и доста хора ще изгорят,визирам тези които сега дават по 500 лева за процесори,а е възможно с новият DX 12 да започнат да куцат

Откакто излезна  Crysis,стана убиец на хардуер.При нея клока оказва сериозно влияние,както каза билдъра.Всички нови игри свалям,дори Witcher и GTA 5 не ми се струват толкова красиви колкото Crysis 3.Може да не е така,но на мен така ми се струва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.