Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, направих голяма каша с 2-та Windows-а. След като инсталирах 10 не мога по никакъв начин да си пусна звука, дори полето за звук в Device Manager го няма. Излиза ми проблем свързан със "troubleshooting". По тази причина реших да се върна на 7 така или иначе, но явно съм объркал нещо и сега имам и двата. Не ми е толкова голям проблем това. Проблема е, че 7-цата има същия "troubleshooting" проблем, но с интернет връзките и го няма изцяло полето Network.... във Device Manager. Ако може да ми предложите най-простото решение, благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Форматираш си дял C и си инсталираш като хората.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
    • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравей, надявам се знаеш, че Windows 10 е операционна система в Previewer етап. Напълно възможни са всякакви бъгове, проблеми, но по този начин те ще могат и да се решават. Интересно ми беше изобщо инсталирал ли си драйвери за аудио картата или просто очакваш с инсталирането звук да си има...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

...Интересно ми беше изобщо инсталирал ли си драйвери за аудио картата или просто очакваш с инсталирането звук да си има...

Същивт въпрос отнесен към Windows 7 за мрежите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Най-простото решение е сервиз. Следващото по простота е да си ресетнеш настройките на биос случайно да не си спрял мрежата от там щом чак в device managera не са вижда. След това престъпваш към програма като AIDA и виждаш тя какво казва за мрежите какви и колко имаш. Правиш снимка и показваш тука.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Щом в 10 няма проблем с интернета, а в 7 има, най-простия отговор е липса на драйвър. Изтегли си всичко необходимо за 7 като драйвъри и тогава форматирай С:/, инсталирай драйвърите и проблемите ще се решат... Относно 10, нормално е да има проблеми с драйвърите. Такива няма и трябва да се търсят съвместими..

Редактирано от pataran (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Оправих проблема със звука. Нека не прибягваме веднага към сервиз. Как мога да премахна Windows 10 и да оставя само 7?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От Disk Cleanup -> маркираш всичко -> ОК

Или отваряш командния прозорец и пействаш това RD /S /Q %SystemDrive%\windows.old и цъкаш Enter.

Редактирано от baikolio95 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

baikolio95, това изобщо няма да стане!

Archi, форматираш дела с Windows 10, отваряш msconfig, влизаш в раздел Boot и изтриваш реда, в който пише Windows 10

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ExaFlop, когато не се форматира дяла, инсталирания преди това Windows остава в папка Windows.Old. С горното се премахва директорията. Автора не е споменал за избор на ОС при стартиране, но и това се фиксва лесно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

При стартиране имам избор и сега вече са две 7-ци :D Искам да попитам как да оправя troubleshooting проблема при свързване към интернет? Дори не ми показва мрежите за свързване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Най-простото решение е сервиз. Следващото по простота е да си ресетнеш настройките на биос случайно да не си спрял мрежата от там щом чак в device managera не са вижда. След това престъпваш към програма като AIDA и виждаш тя какво казва за мрежите какви и колко имаш. Правиш снимка и показваш тука.

Най-сигурния път за кариера!

Нищо лично момче,ма като прочетох и се сетих за един ...

Ако си тръгнал по стъпките му,да не забравяш да пожелаваш лек и успешен ден на началството сека утрин!

И те така дъге...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Инсталираш драйверите за лан картата, все едно да имаш кола (примерно Chevrolet Camaro) и да очакваш да тръгне без бензин? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Най-чистият вариант:

1. Изтегляш драйверите за това, което ти липсва, в Уин7. Как става - или от сайта на производителя според модела на дъното и ОС, която смяташ да инсталираш, или с нещо от сорта на Driver Pack Solution - пакет, който автоматично идентифицира и инсталира липсващи драйвери. Иска малко внимание, за да не те напълни с нежелан софтуер, затова от сайта на производителя е най-сигурно.

2. От инсталационния диск на Уин7 форматираш партициите, на които са и двата уиндоуса в момента, след което инсталираш на желаната Уин7.

3. Инсталираш драйверите, които ОС не си намира сама - виж 1.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз инсталирам през USB, след това setup и инсталирам, излиза ми само да си избера къде да е.

Всичко стана още по зле. Не може да се стартира лаптопа вече, излиза само логото на лаптопа и след това пак и пак.

Наистина ви моля за помощ, защото ми трябва лаптопа..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За да се оправи лаптопа ти, сложи му временно някое ЗадКлавиатурно Устройство ;) , което да знае какво прави.

Тоест - занеси го на някой приятел.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кой те научи да инсталираш по тоя начин ? Така се инсталира програма но не и опер. с-ма.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами не ми излиза във Boot менюто. Разбрах, че съм сгрешил. Има ли начин да се оправя сам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Направих по същия начин флашката и всичко е качено на нея. Просто не знам как да направя така че да се стартира инсталацията.

Ето това излиза, когато сложа флашката и тя излиза. http://prikachi.com/images.php?images/488/8193488E.jpg След това трябва да я избера ли?

Редактирано от Archy (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Бъзикаш ли се или вече наистина спичаш :)

Оня надпис в дясно на снимката нищо ли не ти говори?

Премести USB да е първо стартиращо устройство, и ако флашката е редовна трябва да стартира избора за инстлиране или поправяне на системата ти.

пп. не съм сигурен дали излизаше поправка.... но за инсталация :wink12:

Редактирано от gaffer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да, благодаря. Тъй като не искам да "омацам" още искам да попитам как да постъпя тук? http://prikachi.com/images.php?images/526/8193526S.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да, благодаря. Тъй като не искам да "омацам" още искам да попитам как да постъпя тук? http://prikachi.com/images.php?images/526/8193526S.jpg

Триеш Disk 0 Partition 1 и Disk 0 Partition 2. Създаваш нов дял, като само потвърждаваш размера, който ще ти предложи. Отново ще бъде заделен малък дял, резервиран за система. Маркираш не него, а другия,който ще се създаде,който пак ще е около 97-98 GB и цъкаш Next. Не триеш Disk 0 Partition 3, защото там най-вероятно ти е личната информация. 

Редактирано от g060dimitrov (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Направих всичко, но ми излиза отново да инсталирам Windows 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.