Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

capnemo

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

Нещо не мога да разбера въпроса. Не ти ли работи услугата за обновяване или ползвай софт на трети страни (като Windows Update Minitool или dism++) за проверка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Нещо не мога да разбера въпроса

доколкото разбрах, пита за нова финална версия...ъ-ъ-ъ...тъй де, нали на 6-7 месеца излизат нови

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, дръндю написа:

тъй де

ама не е тъй или поне не съвсем...LTSB/LTSC са версиите които са на дългосрочно обновяване. Ама те не са обвързани с с този номер (в случая 1709)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, П.Петров написа:

Аз имам предвид издание като 1709 :)

мързи ме да чета, ама като че ли са пуснали версия 1803
https://www.google.bg/search?source=hp&ei=OpzTWvDLLILQwALX1JHwAQ&q=+версия+1803+windows+10&oq=+версия+1803+windows+10&gs_l=psy-ab.12...3296.16432.0.19605.12.12.0.0.0.0.148.1510.0j12.12.0....0...1c.1j2.64.psy-ab..0.10.1247...33i160k1.0.z8xcr3XxclU

пп

ай, честито

5ad3a0de04d21_Bitmap.png.67447e393bb29cf0ec746ce5f8915462.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама това не е ъпдейт за 1709

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 минути, DarkEdge написа:

Ама това не е ъпдейт за 1709

ми не е, той чиляка питаше за нова финална версия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последното за 1709 от тук:Snap1.png

преди 5 минути, дръндю написа:

финална версия

Няма такъв термин за Win 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 минути, DarkEdge написа:

Последното за 1709 от тук:

сега от същото място тегля 1803

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 38 минути, DarkEdge написа:

И?

ся го качвам на флашката, като го инсталирам, шъ съ пофаля

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
на ‎14‎.‎4‎.‎2018‎ г. в 21:05, П.Петров написа:

Т.е. скоро да очакваме ли официално ново издание? :)

ето го ве

5ad3c690396fc_.PNG.1d9eb1e6fcbcb2f7c831607d0954df3c.PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, дръндю написа:

ето го ве

5ad3c690396fc_.PNG.1d9eb1e6fcbcb2f7c831607d0954df3c.PNG

и как е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 27 минути, =Ivan= написа:

и как е?

чакай де, още нямам впечатления
като добия някакви, ще пиша в темата
но за сега, не виждам кой знае каква разлика спрямо 1709

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, дръндю написа:

ся го качвам на флашката, като го инсталирам, шъ съ пофаля

И що на флашка, а не направо от iso файла?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Pavel! написа:

1803 още не е излязла. На сайта на МС версията е 1709.

А, тук не съм съгласен! Аз съм с 1803 - RS5

Snap2.png

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Pavel! написа:

Имах предвид финалната версия

Финална версия на Windows 10 няма да има - винаги има следваща. Справка - историята на Windows 10. "Финалните" падат в канала след около година.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

добре ве, разбрахме те
компилацията 17133.1 шъ стане 17133.37
а тия дето сме сега с 1803, ще получим кумулативна актуализация

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакаш финална за да обновиш системата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
на ‎16‎.‎4‎.‎2018‎ г. в 7:02, =Ivan= написа:

и как е?

Ванка, не съм инсталирал никакви допълнителни браузъри, работя само с "Ръбът" и все още не съм попадал на сайтове, които да не се показват коректно...ъ-ъ-ъ...тъй де, за сега

пп

доколкото помня, във версия 1709, често попадах на сайтове, които не се показват нормално

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера доколко е вярна тази новина:https://www.kaldata.com/it-новини/microsoft-отложи-излизането-на-redstone-4-заради-грешк-281363.html Гледам,че с инструментите за сваляне на официални версии си е налична 1803,пък тук пише друго.........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма проблеми със BSOD, а 1803 е RS5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Финален" 1803 изтеглен с този инструмент /17133.1.180323-1312.RS4_RELEASE_CLIENTPRO_OEMRET_X64FRE_BG-BG/ си работи безпроблемно на няколко различни платформи без BSOD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

от 15.04 съм с 1803 релийз 17133.1 и до сега не съм имал BSOD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Original Install Date:     13.4.2018 г. ;) 
Виждал съм BSOD's, но те са предизвикани от мен със софтуерни overclock модификации.
Иначе нито един

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от DarkEdge
      Как да активираме/деактивираме показването на информацията за оставащото време на работа на батерия за преносими устройства:
      Преди:

След:

Активиране:
      В regedit в ключ
      HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Power
      променяме или създаваме нов 32-Bit DWORD запис EnergyEstimationEnabled и му задаваме стойност 1.

или използваме файла Enable Show Battery Estimated Time Remaining.reg
      Рестартираме.

Деактивиране на опцията:
      В regedit в ключ
      HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Power
      изтриваме записа EnergyEstimationEnabled и създаваме нов  32-Bit DWORD запис EnergyEstimationDisabled, и му задаваме стойност 1
      Или използваме файла Disable Show Battery Estimated Time Remaining.reg
      Рестартираме.
      Disable Show Battery Estimated Time Remaining.reg Enable Show Battery Estimated Time Remaining.reg
    • от iva98
      Здравейте, преди няколко дена си закупих нов лаптоп без операционна система - Lenovo Ideapad S145-15IGM. Инсталирах Windows 10 но впоследствие се сблъсках с доста неприятен проблем, а именно че се оказа, че тъчпадът не работи. Въобще не го засича самия лаптоп. Инсталирах всички необходими драйвъри, включително от официалния сайт на Леново Synaptics и Elan, не се показват никакви грешки, когато отворя Device Manager-a, но липсват всякакви настройки що се отнася до тъчпада. Все едно го няма просто. Свързала съм отделна мишка, с която няма проблеми. Освен че липсва настройка в Device Manager-a за тъчпада, липсва и в BIOS, и в Control Panel. Прикачвам съм скрийншоти, от които е видна ситуацията. Опитах с натискането на Fn + F6, отново без резултат. Отделно сканирах за евентуални липсващи драйвъри, но не показва такива. 😔Уиндоусът е 10, х64. 

• от [email protected]
      Здравейте,

Със съседа имаме обща мрежа.
      Имам следния казус:
      Имам машина на която работи Windows XP с доста споделени папки, за да имаме лесен достъп.
      Купих си лаптоп с Windows 10 но не мога да достъпя съответния компютър, а достъпвам с него компютрите на съседа, които са с Windows 7 и 8.
      Има ли някакви настройки, които мога да направя, за да реша проблема софтуерно и да е видима машината от Windows 10.
      Погледнах теми по въпроса, но те засягат обратната ситуация, което не ми помогна особенно.

Благодаря за съдействието.
    • от Stoyan Blagov
      Здравейте,сблъсках се със много досаден и изнервящ проблем при работата ми със моят лаптоп,а именно това,че не мога да работя с мишката като хората.
      Като отворя нов прозорец от декстопа,например “Моят компютър” и когато ми се отвори прозореца,след това като движа мишката в този прозорец не ми маркира нищо,а само движение на курсора,сменях USB слотове,но нищо не стана,проверих и за вируси,но такива не намерих!
      Най-странното е,че като натисна десен бутон на мишката тогава започва да маркира и вече може да кликна на нещо в прозореца,същото става и със тъчпада понякога,проверих всички драйвери,дори направих нова преинсталация с надеждата да се оправи проблема,но нищо не стана.
      Ако някой има идея и знае за някакви решения ще съм му много благодарен,защото всичко това ми лази по нервите
    • от YD Channelfun (YDChannelFun)
      Добър вечер,преди около 4 месеца псотроих компютър с помощта на баща ми. 
      Забелязах, че когато играя определени игри (Assasins Creed Oddysey, LA Noire) той замръзваше след около 20-30 минути от геймплей. Играя и други игри като например Tomb Raider 2013 и Metro Redux, но при тях не се изявява този проблем. 
      Вече от месеци се опитвам да оправя този проблем като вече съм изгледала почти всички клипчета в YouTube и съм прочела поне първите две страници на гугъл по въпроса. 
      Опитахме да разменим Sata кабелите, да ъпдейънем Sata драйверите като ги вземем директно от Intel, а не от Windows, ъпдейтнахме Bios-а няколко пъти, тествах си рам паметта с Memory diagnostic, disable-нах Link state power managment в power options, също както и сложих power settings на 'High performance', ъпдейтнах firmware-а и даже следвах тези стъпки на самите Microsoft, защото преди да замръзне играта ssd-то ми скача на 100% и спира да чете и пише за 20 секунди при което всичко замръзва докато не го изчакам да се 'оправи' само.
      Според мен това се случва само на тежки игри и ssd-то ми не може да издържи или има някакъв конфликт и се изключва и даже изчезва (не винаги) от Task Manager. 
      Някой има ли идея какво се случва и как мога да го оправя? 

• Дарение

• Добави ново...