Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

capnemo

Препоръчан отговор

преди 1 минута, цър-вул написа:

Ше си дрънкаме глупости или ще решаваме проблем?

не се повлиява от промяна на режима във Windows 10

преди 2 минути, vpvelev написа:

Предполагам, че при лаптопите първостепенна "грижа" е съхранение и запазване на батерията и затова това е с по-висок приоритет, дори и да се даде максимална производителност на процесора?

мисля, че по-скоро, нещата опират до охлаждане, а не до батерия

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 12,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

преди 3 минути, дpъндю написа:

мисля, че по-скоро, нещата опират до охлаждане, а не до батерия

Може и заради това. 

Не зная защо ползвате лаптопи? Особено, ако ги използвате само в къщи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, vpvelev написа:

Не зная защо ползвате лаптопи? Особено, ако ги използвате само в къщи.

защото със стационарния, не можеш да влезнеш в кенефа или в леглото и да спамиш във форума
:giggle1:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, mr. 5r0ff написа:

това е от един приятел

Прилича на пробблемен драйвър. Но без допълнителна информация
Ако може да зареди да ползва BlueScreenView и да покаже картина.
Или да активира CrashControl - при появата на син екран ще има допълнителна информация за проблема

CrashControl.reg

преди 14 минути, дpъндю написа:

не се повлиява от промяна на режима във Windows 10

Даа, явно ще си теглим с ченгел информация - ако някой ти отговаря така, какво ще решиш...
Какви режими си ползвал? Попитах Ultimate Performance пробва ли? - Глас в пустиня...
Да вадя боба, а?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, цър-вул написа:

Попитах Ultimate Performance пробва ли?

нямам такъв режим
294071916_.PNG.35aa1c12da806b234446c2637be8189b.PNG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, mr. 5r0ff написа:

не е компа при мен пък и тая малка снимка

какъв е точно проблемът му можеш  ли да помогнеш ?

уин 10 лтсц 64 бит

Причинителят на проблема е написан на най долния ред. Можеш ли да го прочетеш? Аз - не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Rudy M. написа:

Причинителят на проблема е написан на най долния ред. Можеш ли да го прочетеш? Аз - не.

mouclass.sys

https://www.exefiles.com/en/sys/mouclass-sys/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, цър-вул написа:

CMD as Admin:

Вече трябва да имаш такъв план

https://www.howtogeek.com/368781/how-to-enable-ultimate-performance-power-plan-in-windows-10/

до сега това експериментирах

но няма промяна
единствената промяна е от балансиран на икономичен режим

Заснемане.PNG

пп
само по този начин се променя

1685045965_.PNG.4974dc762cee673ca99846f108a0cd00.PNG

https://www.userbenchmark.com/UserRun/46916881

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Системен драйвър, кофти работа. Възможни са различни причини за появата на свързана с него грешка.

Като за начало, може да се пробва командата "sfc /scannow" в терминал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, дpъндю написа:

до сега това експериментирах

но няма промяна
единствената промяна е от балансиран на икономичен режим

На батерия ли правиш тестовете или с включено захранване?

Чистил ли си вентилатора, охлаждането като цяло?

Ако Windows отчита някакво превишаване на температурите (особено когато се правят тестове за производителност) и тогава въобще не гледа какъв режим си задал, а гледа да предпази хардуера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

чист е като сълза и никога не правя експерименти при изключен адаптер
по простата причина че батерията ми е  с  капацитет на 42% от номиналния...дръта батерия

пп

1588847140_.PNG.c5d9d6e74825559e059a1af1cdfc6c0a.PNG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, дpъндю написа:

батерията ми е  с  капацитет на 42% от номиналния...дръта батерия

Като си тръгнал да пробваш това-онова, пробвай и с премахната напълно батерия - само на адаптер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, Joss Bomon написа:

Като си тръгнал да пробваш това-онова, пробвай и с премахната напълно батерия - само на адаптер.

при теб променя ли се производителността  на LTSC-то?
при всеки план на захранването правя тест и  промяна има само от икономичен към балансиран 
за това пиша в темата на десятката, а не в хардуерния раздел
батерията сега не мога да я вадя по тъмно...нямам зрението на млад човек за да видя винтчетата на долния капак

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, дpъндю написа:

при всеки план на захранването правя тест и  промяна има само от икономичен към балансиран

Така и трябва да се случва, защото при балансирания режим се позволява максимална производителност на процесора при нужда. Това е универсалната настройка и затова е по подразбиране, докато икономичния режим сваля производителността през цялото време. Максималната производителност дава други опции, но не помага за производителността на процесора, защото и при балансирания режим има възможност за използването му на 100%.

Батерията обаче оказва важно влияние, особено ако е с намален капаците като твоята и затова ти написах да пробваш без нея. Само внимавай да не изключиш захранването при заспал лаптоп или преди да се е изключил напълно!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

при опит да инсталирам windows ми излиза следния текст

windows не можа да форматира дял на диск 0.Възникна грешка при подготовката на системния том на компютъра .Код на грешката  0х8004242D

в хард диска ли е проблема или в флашката 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 5.10.2021 г. в 8:43, цър-вул написа:

Най-лесно е с помощта на EasyBCD (има и БГ интерфейс)- добави дял Е в BCD store (Add New Entry) и от падащото меню Drive избери буква Е и бутон [Add Entry]
EasyBCD_Adding_Entries.png?w=583&ssl=1 

От бутон [Edit Boot Menu] можеш да зададеш legacy boot меню за избор на ОС и да нагласиш времето за изчакване.
После можеш да премахнеш (примерно с Drive changer  или diskmgmt.msc или AOMEI Part Assist) буква Е.

Привет! Тази програма изглежда доста полезна. За съжаление, на сайтът ѝ забелязвам, че има платена версия. Именно затова, преди да премина в размисли да я платя ли, искам да попитам безплатната версия как е уредена - с напълно работещи базови функции и предупреждение да платиш, ако искаш повече, или с пълни функции в началото и след 30 дена почти всичко спира да ѝ работи?

изображение.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! От години ползвам Windows 10, но едва напоследък се замислих има ли как времето за показване на известия да се понижи под 5 секунди? Когато звукът на компютъра се променя чрез hotkeys на клавиатурата, в горния ляв ъгъл на екрана се показва индикатор за звука. Искам този индикатор да се скрива максимално бързо, но се оказа, че времето му за показване зависи от параметъра, който съм показал. През екрана виждам, че не може да е под 5 секунди, но някой знае ли дали има външна програма, която може да понижи времето?

Untitled.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, TSPP написа:

Здравейте! От години ползвам Windows 10, но едва напоследък се замислих има ли как времето за показване на известия да се понижи под 5 секунди?

Не може. Когато се опиташ да промениш ключа в регистрите, отговарящ за времето под 5 сек., отново се връща на 5 сек.

Цитат

(Using anything lower than five seconds will still display the notification for five seconds.)

How to change the amount of time Windows 10 notifications show on screen | Windows Central

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Joss Bomon написа:

Не може. Когато се опиташ да промениш ключа в регистрите, отговарящ за времето под 5 сек., отново се връща на 5 сек.

How to change the amount of time Windows 10 notifications show on screen | Windows Central

Имах такова подозрение, след като екранът, през който се наглася "официално", не позволява въвеждане на произволно число, но все пак надеждата умира последна. Май решението ще е да деактивирам OSD-то за звука изцяло, току-що намерих информация, че можело (http://wordpress.venturi.de/?p=1). Иначе, ако решите да драснете такъв feedback за Win 11 (на 10 едва ли ще променят нещо оттук насетне), драснете ми на лично линка към feedback-а, за да го upvote-на.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, TSPP написа:

има платена версия

Безплатно си се тегли и ползва!
image.png.249b3c37bdf86dc839a848d83aefa728.png

Ако не искаш да се регистрираш - ползаш TechSpot:
https://www.techspot.com/downloads/downloadnow/3112/?evp=406bf19b13c3763c2c53c17d1607797b&file=3293

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, TSPP написа:

Когато звукът на компютъра се променя чрез hotkeys на клавиатурата, в горния ляв ъгъл на екрана се показва индикатор за звука. Искам този индикатор да се скрива максимално бързо, но се оказа, че времето му за показване зависи от параметъра, който съм показал.

При мен се скрива за 2-3 секунди. С Win11 съм.

https://streamable.com/8bc0ds

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, цър-вул написа:

Безплатно си се тегли и ползва!
image.png.249b3c37bdf86dc839a848d83aefa728.png

Ако не искаш да се регистрираш - ползаш TechSpot:
https://www.techspot.com/downloads/downloadnow/3112/?evp=406bf19b13c3763c2c53c17d1607797b&file=3293

преди 24 минути, vpvelev написа:

При мен се скрива за 2-3 секунди. С Win11 съм.

https://streamable.com/8bc0ds

За да не генерирам излишни коментари, благодаря и на двама ви! EasyBCD е вече свалено и малко по-късно ще опитам да променя стойността в регистъра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Как да направя така че миниатюрите на .AVI видеофайловете да се показват в Windows Explroer ? Не просто иконата на плеъра ми зададен по подразбиране, който е PotPlayer, а направо кадър от клипа/филма ?

Преди време инсталирах доколкото си спомням "Raw Image Extension" от Store (за показването на миниатюрите на .NRW RAW файлове) ,но може и още нещо от Google да съм свалил и тогава да се е омазало... може би точно и за видео файлове съм свалял, не помня.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Подобни теми

• от силвия димитрова стефанова
      Здравейте! Искам да попитам при ъпдейта на windows 10 към windows 11 ще се изтрият ли файловете и приложенията ми?
    • от B-boy/StyLе/
      Една прекрасна програма премина в сивия... пардон, в платения сектор. Търся партньори за колективно купуване на лицензи, така че да ползваме отстъпката. Лукса струва €20.95, но може да се купи за €15, ако аз си партнирам с някой друг, а ако се съберем още мераклии би трябвало да е €12, но системата с тази оферта греши продукта и вади към €209.95 за Desktop Secret Lock Premium 5 PC, което не ни е целта. Активира се без нужда от интернет и работи без интернет. Не съм проверил как е цената за руснаци. При тях обикновено пада стремглаво надолу до $5 или става покупка само с едно SMS-че в помощ на децата сираци. Така е за руснаците, те са по-бедни от нас! Още повече, че автора и той е руски воин. Ако някой може да провери, нека погледне и да обяви резултат: https://greatis.com/stopupdates10

• от elisenda
      Здравейте,

Някои от инсталираните в Windows 10 шрифтове, не се показват в програми, като например Word, и съответно не мога да ги ползвам (в Panel Control - Appearance and personalization - Fonts - ги има, даже ги инсталирах и от там). Става въпрос за свободни за ползване шрифтове, които инсталирани на предишни компютри с  Windows (XP, 7), не е имало никакви проблеми. Моля, ако някой има мнение за разрешаване на проблема да сподели.
      Благодаря
    • от Димитър19
      Здравейте, преди няколко месеца реших да си преинсталирам компютъра...... изтеглих оригиналния и безплатен Windows 10 от сайта на Microsoft, но за съжаление в него не беше включен Office пакета. Та въпроса ми е от къде да изтегла Windows 10 с безплатно включен Office пакет? Благодаря предварително!
    • от Minecraft TV Bulgaria
      Здравейте, при отваряне на Windows Defender излиза следното съобщение:  

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване