Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,имам проблем с компютъра а той е следният: От една седмица компютъра ми както си работи му посинява екрана като не изгасва,а си остава на едно положение и се налага да го изключвам или от щепсела или принудително от копчето на самия компютър.Прилагам скриншот,дано някой да може да ми помогне. Благодаря предварително:
post-62567-0-49954400-1440079079_thumb.j

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблем с РАМ паметта.

Има вероятност също да е от надути кондензатори в захранващия блок и/или надути конд. на дънната платка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тествах Рампаметта със програмата която си е в самия уйндолс,и ми изпиза че всичко е наред,също така тествах и хард диска с тази програмка "HDTuneProPortable" и също ми показва че няма проблем,понякога много на често ми излиза синия екран,а понякога по веднъж на ден..,възможно е да е някой кондензатор,както казва момчето 

ivankrivodol

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо лесно ,което можеш да направиш -извади рам платката (ако е една) и внимателно почисти с гумичка контактните пластини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тест на паметта трябва да извъртите един memtest, при това колкото може по-дълго,а относно почистване на плочките и слотовете са подсказали колегите по-нагоре, и това е добре да се направи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,използвах memtest програмката,и резултатът е следният: понеже рама ми е 2х2 Гб.  изваждам едната платка и тествам,няма проблем,същата платка слагам на другото гнездо и пак тествам,също няма проблем,същото правя и със другата платка на РАМА,и също е добре,когато поставя и двете,не минава много време.. докато тествам,и посинява екрана..,изписва ми това,което е на снимката в началото,но с англииския съм зле и не мога да разбера какво пише..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,използвах memtest програмката,и резултатът е следният: понеже рама ми е 2х2 Гб.  изваждам едната платка и тествам,няма проблем,същата платка слагам на другото гнездо и пак тествам,също няма проблем,същото правя и със другата платка на РАМА,и също е добре,когато поставя и двете,не минава много време.. докато тествам,и посинява екрана..,изписва ми това,което е на снимката в началото,но с англииския съм зле и не мога да разбера какво пише..

То и от Microsoft вероятно не са наясно с кода на грешката- всеизвестен факт е, че тия кодове на грешки са почти безполезни.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако има някакви файлове в папка Windows/Minidump архивирайте ги, качете архива в dox.bg и дайте линк за изтегляне. Колеги, които се справят в разчитане на дъмп файлове ще ве помогнат.

Може и да огледате дънната платка за подути кондензатори..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

всеизвестен факт е, че тия кодове на грешки са почти безполезни.

А , именно  :) изобщо никога им нямам вера ....много пъти са различни за един и същи дефект ....то не че и кода на грешката не обхваща половината хардуер .

Тестове му е майката .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно има лоши сектори по харда. За рам паметта не съм сигурен, но има бая дъмп файлове от нея. Също е възможен и проблем с драйвера на видеокартата.

След като пусна memtest+ колко паса мина?

Редактирано от Stoyannnov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами по отделно РАМА го тествах до 100% те са две платки по 2Гб.,а като поставя и двете платки в гнездата и пусна тест..,не може и до 5 % да стигне и посинява..,А диска тествах с тая програма  "HDTunePro 5.50 Portable" и не показва грешки..

Редактирано от mitkoiv1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай снимка от HDTune от прозорец Health. Рам паметта я тестваш отново със този софтуер или Windows Memory Diagnostic Tool. Ако избереш туулчето от Windows след като го пуснеш избираш теста да е Extend. На Cache избираш Default. На Pass Count:  8.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,имам проблем с компютъра а той е следният: 

Да питам процесора какъв е?

Мемтест е безкраен и това че сте изчакали до 100% не дава кой знае какво инфо. Оставете всяка плочка поотделно да върти теста цяла нощ да речем. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снощи го оставих да тества паметта със мемтест 86... ето и снимка: днес ще пусна и един тест на диска и ще кача снимка.post-62567-0-01774900-1440158304_thumb.j 

Редактирано от mitkoiv1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.