Премини към съдържанието
Glenarvan

Искам да си взема нещо на изплащане, но нямам трудов договор

Препоръчан отговор

Преди няколко дни реших да взема лаптоп на изплащане, но проблема е, че не съм на трудов договор. От известно време работя във фирма на познати и всичко е коректно. Имам постоянен месечен доход и се осигурявам. Но въпроса ми е дали ще ми дадат нещо до 700лв, примерно...? Магазина, от който искам да го купя е Технополис. Рових се из различни сайтове и мненията са всякакви. На някой хора не са им искали трудов договор и не са ги питали дали работят. Други пък споделят, че гледат дали лицето се осигурява. А миналата година, когато бях с родителите на един приятел да си вземат Лаптоп си спомням, че се обадиха на майката на въпросния приятел и я попитаха къде работи, тя каза, отговориха и, че ще вземат решение и ще и се обадят, звъннаха след 2 мин. и казаха, че е одобрена. Насочил съм се към условията на БНП Париба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо питай за условията на изплащане и лихвата в технополис.Защото има хитри уловки,при изплащането.Например аз купувах преди време една музикална уредба,от друг магазин,която беше 700лв..Лихвата беше 20%,но минавката беше,че първо смятат цената,която ще дължиш общо с лихвата,при което става 840лв.Като се съгласих,ми сервираха,че трябвало да се плати първо половината стойност,а остатъка на 6 вноски!Тарикатите обаче смятат,половината от цифрата с лихвата!После,плащането започвало от първа дата на месеца,а аз правя покупката в средата на същия.В крайна сметка,платих половината 420 лв. и след 15 дни първата вноска от 70лв.При което вече бях изплатил 70% от реалната стойност още на втората седмица!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ехееее... така ли билоо... а попитаха ли те за договор за нещо... дали работиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди няколко дни реших да взема лаптоп на изплащане, но проблема е, че не съм на трудов договор. От известно време работя във фирма на познати и всичко е коректно...

ако беше така щеше да имаш и трудов договор, да ти се води стаж и щеше и здравна и пенсионна осигуровка да имаш... както са толкова коректни вземи си го от тях на изплащане - да си удържат от заплатата ти...

Редактирано от the professor (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това защо съм без договор известно време си е лично моя работа и няма да го коментирам. Темата е насочена към лизинга. Ако знаеш нещо сподели, ако не - не коментирай. 

Редактирано от baner4ooo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но въпроса ми е дали ще ми дадат нещо до 700лв, примерно...? Магазина, от който искам да го купя е Технополис. 

Отиваш тогава в магазина, хващаш един консултант, от тези, които си си избрал, попълват ти документите, и ти казват - одобрен си, или не си. Просто е. За какво толкова пускаш тема?...

А лихви винаги има, това е идеята.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питам просто, за да знам дали си струва обикалянето и занимавката. То е ясно, че ще е едно от двете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Защото има хитри уловки,при изплащането.Например аз купувах преди време една музикална уредба,от друг магазин,която беше 700лв..Лихвата беше 20%,но минавката беше,че първо смятат цената,която ще дължиш общо с лихвата,при което става 840лв....

Всъщност няма уловка, защото врътките с лихвата обикновено са написани в общите условия на кредита, защото изплащането не е нищо друго. Само дето българите не си падат много по четенето. 

Това защо съм без договор известно време си е лично моя работа и няма да го коментирам...

Аз ще го коментирам, защото касае и мен, та следователно е и моя работа - от такива скрити "далаверки" страдаме всички, които работим и получаваме заплата по легалния начин. Не бих се изненадал, ако получаваш и обезщетение за безработица с пари, които аз плащам. При това нагло го изтъкваш с гордост, защото си прецакал системата и балъците, дето държат на реда. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не е за това ;). Бъркаш ме с хората от съвсем друг етнос в тази държава, които правят врътки, далаверки и живеят на гърба на българина. Не взимам и стотинка обезщетение от бюрото по труда! И никога не съм и вземал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не намесвам никакви етноси в коментара си - коментирам поредния сив, нерегистриран трудов договор, който нося на гърба си.

Що се отнася до изплащането на лаптопа - отиваш на място в съответната технобакалия и дори няма да ти се наложи да търсиш кредитодателите в нея, те сами ще ти предложат услугите си и ще ти отговорят най-точно на всички питания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нищо сиво. Последно само това ще ти кажа ; )!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търсиш мама, тате, дядо, баба, брат, сестра, братовчеди и други роднини, които са на трудов договор или пенсионери. Иначе няма да те огрее. Те взимат лаптопа, а ти им го плащаш. Замисли се, ти би ли дал пари на непознат само срещу голи обещания и устно уверение, че работи. Всичко се проверява. Като чукнат справка в НОИ всичко излиза /осигуровки и др./. Фирмите, занимаващи се с това си имат начини за проверка. Друг вариант е да ползваш усбугите на фирми за бързи и онлайн кредити. Там условията са загробващи. Просрочиш ли вноска, става страшно. Става също, ако имаш някой познат с кредитна карта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така и ще направя. О да, за бърз кредит и дума не може да става, защото лихвите са огромни, а времето за връщане на кредита нищожно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди няколко дни реших да взема лаптоп на изплащане, но проблема е, че не съм на трудов договор. От известно време работя във фирма на познати и всичко е коректно. Имам постоянен месечен доход и се осигурявам. Но въпроса ми е дали ще ми дадат нещо до 700лв, примерно...? Магазина, от който искам да го купя е Технополис. Рових се из различни сайтове и мненията са всякакви. На някой хора не са им искали трудов договор и не са ги питали дали работят. Други пък споделят, че гледат дали лицето се осигурява. А миналата година, когато бях с родителите на един приятел да си вземат Лаптоп си спомням, че се обадиха на майката на въпросния приятел и я попитаха къде работи, тя каза, отговориха и, че ще вземат решение и ще и се обадят, звъннаха след 2 мин. и казаха, че е одобрена. Насочил съм се към условията на БНП Париба.

За ДСК кредит, този който ползват в Технополис, искат само лична карта да представиш. Но след това чакаш за одобрение, което значи, че те проверяват дали си осигурен, дали имаш регистрират трудов договор и т.н. Аз не знам как стоят трудово-правните отношения в твоя случай. Като самосогиуряващо лице ли се водиш, плащаш ли някакви данъци и др. Но при всички положения, трябва гаранция, че имаш способността да върнеш парите. Няма така на доверие да ти дадат 700лв. Пък и винаги можеш да отидеш и да се пробваш и да питаш. Ако не ти се разкарва, звънни един телефон - или в банката или с магазина. Няма срамно в това да питаш.

Кажи после какъв е бил резултата.

Редактирано от KYordanova (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това защо съм без договор известно време си е лично моя работа и няма да го коментирам. Темата е насочена към лизинга. Ако знаеш нещо сподели, ако не - не коментирай. 

НЕ! Примерът ми е с ТехноМаркет - работех в една фирма в София преди време. Имаха т.нар. "черен петък" и една колежка отиде да попита, след колко време от подписване на договора трябва може да си вземе нещо на изплащане. Помня, че й беше първият или вторият месец. Те работеха (по спомен) с Jet Cash. Мисля, че не й дадоха, докато колегите ми с над 6 месеца трудов стаж успяха да си купят таблети и друг вид техника. В случая на Технополис, наистина провери при БНП Париба, ДСК и UniCredit. Последните две ще искат справка от НОИ, т.е. няма да ти дадат заем, за първата не знам как стоят нещата. 

Пише, че 

Така че може и да не ги интересува дали си осигурен, а само да си върнеш парите след подписване на договор. И моят съвет, няколко пъти попитай преди да им се вържеш на лихварските номера - уловките са доста, но усмихнатият банкер рядко ще ти ги спомене.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвет - не бързай и изчакай няколко месеца. За тях ще събереш поне половината от стойността, а евентуалните недостигащи "джобни" пари може и назаем от приятели. Цените на лаптопите ще паднат, или за същите пари ще купиш нещо с по-добри параметри.

Не виждам никаква необходимост да се бърза с покупката и то на изплащане на стока за развлечение. Или ще изкарваш пари с лаптопа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.