Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам Acer Travelmate 5740G и днес аз си поднових плана за интернета и от 25mbps стана на 80mbps, но при спийд тестове показва около 40mbps, а на друг лаптоп си показва 80mbps. Всички драйвери са ъпдейтнати до последна версия. Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, SopBG написа:

Здравейте! Имам Acer Travelmate 5740G и днес аз си поднових плана за интернета и от 25mbps стана на 80mbps, но при спийд тестове показва около 40mbps, а на друг лаптоп си показва 80mbps. Всички драйвери са ъпдейтнати до последна версия. Благодаря предварително!

Каква е ОС, има ли постоянно стартиран торент клиент, каква е антивирусната?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

^

Да допълня още малко!

На какво разстояние е до рутера и има ли бетонни стени между тях?

Редактирано от Digimon (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Speedtest не е гаранция и мерило за точна скорост.

1. Колко компютъра използват интернет връзката.

2. С кабел ли се прави теста или когато си свързан безжично?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 7 Ultimate x64, няма постоянно стартиран торент клиент, Аваст ми е антивирусната, рутера е на има няма 1 метър, няма стени. Теста се прави когато съм свързан безжично и са само 2 общо, но както казах на другия лаптоп , който е  в другата стая дава тези 80mbps. Включени са и към мрежата няколко телефона, но това никога не е било фактор.

Редактирано от SopBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, SopBG написа:

Windows 7 Ultimate x64, няма постоянно стартиран торент клиент, Аваст ми е антивирусната, рутера е на има няма 1 метър, няма стени

Тествай директно с кабел.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега тествах и става с кабел, но с безжична връзка не иска. Има ли някакво решение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Емил Костов написа:

Speedtest не е гаранция и мерило за точна скорост.

Но е ориентир за ситуацията. SopBG направи нулиране на tcp/ip протокола - в стартирана с админ права конзола (cmd) напиши:

netsh int ip reset %userprofile%\desktop\tcp.txt

натисни Enter и рестартирай компютъра.

След рестарта, тествай с изключена антивирусна.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно безжичната карта не работи с N стандарт и достига до 54 мегабита. Кажи марка и модел на рутера.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 3 минути, SopBG написа:

Сега тествах и става с кабел, но с безжична връзка не иска. Има ли някакво решение?

Разбира се , че има. Вградения WI-FI адаптер в лаптопа ви е за стандарт "G"", който е до 54 мегабита. За да имате това, което са ви дали с новият план е необходимо или да смените платката, или да я изключите и ползвате външен модул струващ около 20 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Acer Travelmate 5740G

СВЪРЗАНОСТ Gigabit LAN; Wireless 802.11 (b/g, Draft N стандарти)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 минути, ExaFlop написа:
СВЪРЗАНОСТ Gigabit LAN; Wireless 802.11 (b/g, Draft N стандарти)

Да те допълня! Имах същият модел лаптоп до 2012 година, за да ми вярвате. Mодулът при тях е "G standart!!!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, SopBG написа:

Ти се радвай, че скига до 40 Mbps 

преди 8 минути, * СТЕФАН * написа:

Разбира се , че има. Вградения WI-FI адаптер в лаптопа ви е за стандарт "G"", който е до 54 мегабита.

54 Mbps е максимума - типичната стойност е 19 Mbps. Ето виж - https://bg.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 12 минути, jhoro написа:

Ти се радвай, че скига до 40 Mbps 

54 Mbps е максимума - типичната стойност е 19 Mbps. Ето виж - https://bg.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11

Посочи го на питащият. Аз това го зная много отдавна.  Ето какво съм написал бе другарю:  "... който е до 54 мегабита. "

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, * СТЕФАН * написа:

Посочи го на питащият. Аз това го зная много отдавна.  Ето какво съм написал бе другарю:  "... който е до 54 мегабита. "

Аз на него го казвам, само цитирах думите ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

TP-Link WR740N, поддържа до 150мбпс скорости...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, SopBG написа:

Ами по-горе вече казаха какъв е проблема. Вариантите са или да си смениш безжичната карта или да си купиш външна такава за около 20 лв.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, SopBG написа:

Това е вярно! Но тук става въпрос за стандарта на всеки лаптоп!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Digimon написа:

Това е вярно! Но тук става въпрос за стандарта на всеки лаптоп!

Да, но те ме питаха за рутера. Благодаря за отзовалите се, ако може да ми даде предложения от някой магазин в България, ще е добре. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Digimon написа:

Това е вярно! Но тук става въпрос за стандарта на ...!

всяко устройство, свързващо се безжично към рутъра.

http://www.pazaruvaj.com/mrezhovi-karti-c3658/tp-link/tl-wn722n-p38564617/

http://bg.focalprice.com/CN093B/EDUP_EPMS150N_80211n_150Mbps_USB_Wireless_Network_Card_with_5dBi_Antenna_Black.html

http://lin.bg/USB-%D0%B0%D0%B4%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%B5%D1%80-TOTOLINK-N150USM-150Mbps/379/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 7 минути, SopBG написа:

достъпа до платката е много лесен. Отваряш, вадиш я внимателно и отиваш в магазина за чаркове.. Същият ли е слота и включването на антената, а стандарта и е "n можеш да си я купиш. Вече ще трябва да и подмение драйвера от съпорта на производителя. когато проверявах за моя, ми поискаха 45$ и се отказах. купих външна 150 мегабитова и се родих. Eто това - TP-Link 722N. Сега са по 15-ина лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аЙ тъЙ по шИ станИ - TP-LINK LAN Card, USB, TP-LINK TL-WN722N, Wireless-N, 150Mbps

ей туй също - TP-LINK LAN Card, USB, TP-LINK TL-WN725N, Wireless-N, Nano 150Mbps

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от 5FDP
      Здравейте, търся си интернет в София, широк център без договор. Можете ли да препоръчате нещо евтино10-12лв/месец, може и с предплата за няколко месеца?
    • от taika
      Здравейте, от известно време имам проблем с wifi на рутера, когато се свържа с интернет ми казва "Ограничен достъп". Проблемът не е от рутера, защото и други хора се свързват, а и аз се свързвам с телефона ми, а при други мрежи нямам проблем. Моля за помощ. Благодаря!
    • от Лина Георгиева
      Здравейте!  ^_^
      Преди няколко месеца се нанесох в София. С преносим 4G модем от Vivacom на ограничен брой GB-ти на бърза скорост съм, които обаче много бързо ми свършват (в рамките на 2 седмици). Затова търся компромисен вариант с домашен интернет, който да делим с моята съквартирантка. 
      Ще е чудесно, ако е:
      1. С приблизително еднаква скорост на Upload и Download около 100mbitps
      2. Цена около 15-20 (25лв. макс)
      3. Без договор 
      4. По възможност, с включен рутер (безплатно, под наем или с еднократно заплащане)
      Много бях харесала офертата на Булсатком, но се оказа, че нямали покритие в Студентски град. Чувам и противоречиви мнения за Оптиком. Металан вече за съжаление няма (собственост е на Мтел?). А Близу сякаш не е оферта. С мобилни оператори не ми се обвързва повече сякаш. 
      Вие от кои доставчици сте доволни? Моля, препоръчайте ми! 
    • от iconi95
      Здравейте!
      До този момент ползвам услугите на варненският интернет доставчик TCV, ако това има значение, но напоследък имам едни spike-ове, които не се забелязват по време на браузинг, а по-скоро по време на геймнинга. Тези падения се оправят временно при рестарт на рутера, а от скоро вече и от това не се оправя. Направих и ъпдейт на фърмуера на рутера, белким нещо се промени - нищо. Хммм.., а защо не свържа направо ЛАН кабела към компютъра, лишавайки се от функциите на рутера? Устройва ме, така и направих. Свързах кабела,  (забравих да вметна, че до сега съм използвал интернетът безжично) влязох в IPv4 настройките, за да въведа предоставените ми от доставчика данни, а именно IP адрес, net mask, gateway и DNS и .. нищо - изписва ми неидентифицирана мрежа. Моля, помагайте!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.