Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на всички! 

Тъй като не намерих подобна тема във форума, реших да отворя такава. Търсих доста из нета за мнения, отзиви, препоръки, съвети относно избора на фирми, предлагащи бързи кредити. Статии намерих, но исках да открия надеждни мнения на хора, които са използвали подобни услуги, защото искам- не искам, предстои ми теглене на кредит и не знам на кои мога да се доверя (то че всички са измамници, ясно ми е, но все трябва да има някои мааааалко по-надеждни). Бихте ли споделили опита си тук и как избирахте кредитор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Ivelin Petrov написа:

Здравейте на всички! 

Тъй като не намерих подобна тема във форума, реших да отворя такава. Търсих доста из нета за мнения, отзиви, препоръки, съвети относно избора на фирми, предлагащи бързи кредити. Статии намерих, но исках да открия надеждни мнения на хора, които са използвали подобни услуги, защото искам- не искам, предстои ми теглене на кредит и не знам на кои мога да се доверя (то че всички са измамници, ясно ми е, но все трябва да има някои мааааалко по-надеждни). Бихте ли споделили опита си тук и как избирахте кредитор?

НЕ СЕ ЗАНИМАВАЙ С БЪРЗИ КРЕДИТИ!

Лихвите им са невероятни високи, а накрая ако теглиш по-голяма сума ще върнеш двойно или тройно в повече. Отиди си в нормална банка (ОББ например, а не Credisimo) и разгледай условията им за кредит.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти такива фирми.

цък и цък. Коректни са, но много внимателно чети договорите. Общо казано с 2 думи лихвари са и ако не си платиш заема лихвите са високи. Единствено имаш сметка от тях да вземаш малки суми около 100-200 лв, не повече и съответно ако си редовен клиент и ти предложат промоция за заем без лихви ( максимум до 500 лв). Заема го вземай месец за месец ( тоест опцията заем до заплата) и гледай да си точен в крайния срок.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

туктук и тук можеш да си сравниш офертите от различни кредитори, пък даже и да си сметнеш колко ще ти излезе лихвата. Не е за препоръчване да ползваш такива услуги, по-скоро си спестявай пари или ги изразходвай разумно. niki292002 ти го каза - най-добре иди в някоя банка, за да не се набуташ излишно

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвала съм БНП Париба и ако ми се наложи пак, не дай си Боже, отново ще избера тях.

Една година можеш да си внасяш вноските.

https://www.bnpparibas-pf.bg/?utm_source=Adwords_S_B&utm_medium=search&utm_content=Brand&utm_campaign=201605_ATL&gclid=COKJ8MeYwMwCFY8y0wodwWsCrA

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти  трябват бързи кредити! Цената на такъв кредит е огромна! Заслужава си само ако е крайно наложително да теглиш и то  малка сума с минимален срок на връщане! Не трябва да просрочваш! По добре потърси кредит от роднина или близък!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От такива бързи кредити, винаги банка печели, а вие губите, както винаги, но в такива случаи, печалбата за банката, както и загубата за вас, е много по-голяма, от колкото в други, стандартни банки за потребителски кредити... 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Blue Ray написа:

От такива бързи кредити, винаги банка печели, а вие губите, както винаги, но в такива случаи, печалбата за банката, както и загубата за вас, е много по-голяма, от колкото в други, стандартни банки за потребителски кредити... 

Ами аз точно за такава стандартна нормална банка ви говоря. Заема ми в БНП Париба беше 430 лева, върнала съм 470 лева.

Оставям на вас да сметнете колко са 40 лева разделени на 12 месеца.

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами зависи с какъв тип кредит си и какви са ти договорените условия. Имат и кредити, с лихви от порядъка на постоянна, 40% годишна лихва. Та от там си правете сметката. Обикновено, стоковите кредити са с по-високи лихви, от останалите им. Хубавото е, че можете да си направите сметката и онлайн.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако работиш на трудов договор отиди в банка. Навсякъде ще ти обърнат внимание. Ако ти превеждат заплатата в банка и имаш дебитна карта, отиди в банката, в която ти превеждат заплатата. Ако ти трябват суми от порядъка на 100-200-500 лева по-добре вземи от приятел или роднина на заем, не взимай бързи кредити. Бягай далече от тях. Имат клаузи според които, ако забавиш вноската с 1 ден същата скача двойно /например от 50 става 100 лева/.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бързите кредити са като хероина...! Съвременно робство ! Само в случай на "по-добре живо куче - от колкото мъртъв лъв" !

Ако си толкова курназ да плащаш лихви , трябва да си също толкова курназ да отложиш за същото време и спестиш нужната сума , без да плащаш лихви...:) .....Вярно е , че времето е пари , но те пък са краткосрочни - не си струват времето ! Правилото : " Мамо искам геврек ! Сега го искам ! ..." никак не е разумно....! :)

Разумно е само в случай , че тези пари ще ти донесат повече печалба от платените лихвите .....но това почти не се среща , освен в "онези" търговии...Тук е важно да се оцени какво в същност печелим и то струва ли си цената (в случай на нематериални печалби)...

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък противно на чуждото мнение дръзвам да отбележа, че не е чак толкова зле :) Изглежда не съм препатил достатъчно още... но явно проблемът с намирането на точен кредитор не е само при отделни единици.. наскоро ми се наложи да тегля подобен кредит и го направих с огромно нежелание, но както казах - не беше толкова зле, колкото очаквах. Наложи ми се да дръпна 600лв., за 4 месеца си ги изплатих и върнах около 650лв. Отделих доста време да чета коментари и мнения по форуми като този, 'щото отзивите, които получих от приятели бяха един през друг крайно различни...

Така или иначе дано да ви спестя малко време с ровичкането в нета, като ви споделя един сайт (http://vsichkizaemi.bg/), на който попаднах измежду формумите... явно още е нов, тъй като не за всички кредитори има коментари, но на мен лично ми отне част от мъките по намирането на задоволително точна фирмичка за кредити. 

Изводът тука е да внимавате с лихвите - в сайтовете на повечето фирми за БК има кредитни калкулатори (нагласяте си сумата и периода и ви показва колко ще са ви вноските). Не се набутвайте, ако не сте абсолютно сигурни, че ще ви е по силите да плащата вноските след това. В противен случай сами ще се закопаете. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, gercho_pet написа:

Аз пък противно на чуждото мнение дръзвам да отбележа, че не е чак толкова зле :) Изглежда не съм препатил достатъчно още... но явно проблемът с намирането на точен кредитор не е само при отделни единици.. наскоро ми се наложи да тегля подобен кредит и го направих с огромно нежелание, но както казах - не беше толкова зле, колкото очаквах. Наложи ми се да дръпна 600лв., за 4 месеца си ги изплатих и върнах около 650лв. Отделих доста време да чета коментари и мнения по форуми като този, 'щото отзивите, които получих от приятели бяха един през друг крайно различни...

Така или иначе дано да ви спестя малко време с ровичкането в нета, като ви споделя един сайт (http://vsichkizaemi.bg/), на който попаднах измежду формумите... явно още е нов, тъй като не за всички кредитори има коментари, но на мен лично ми отне част от мъките по намирането на задоволително точна фирмичка за кредити. 

Изводът тука е да внимавате с лихвите - в сайтовете на повечето фирми за БК има кредитни калкулатори (нагласяте си сумата и периода и ви показва колко ще са ви вноските). Не се набутвайте, ако не сте абсолютно сигурни, че ще ви е по силите да плащата вноските след това. В противен случай сами ще се закопаете. 

От една страна си прав, а от друга не. Както казваш подобни неща могат да бъдат разглеждани от много страни и гледни точки, както и има различни мнения. Всеки човек, има поне по едно мнение по този въпрос, което е напълно различно от това на останалите. Бързите кредитори са фирми, които искат изключително точно и стриктно погасяване на кредита. В противен случай, се добавят големи лихви и се сезират съответните органи, при спирането на обслужването на кредитите. В последно време, пазара е пълен с такива. Различни имена, различни обещания, различни реклами. Истината е, че всички предлагат едно и също нещо с едни и същи условия. Видимо са различни. Трябва да намерите подходящата за вас лихва, както и условия по договора. След това да сте сигурни и в точно определените вноски и тяхната фиксирана стойност. Това е като цяло. Съветвам използването им в много крайни случаи, когато няма друг избор. Както и вземането на малки кредити, за кратък период то време. Лихвите са наистина големи. Спорна е темата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 04 май 2016 г. at 12:53, niki292002 написа:

НЕ СЕ ЗАНИМАВАЙ С БЪРЗИ КРЕДИТИ!

Лихвите им са невероятни високи, а накрая ако теглиш по-голяма сума ще върнеш двойно или тройно в повече. Отиди си в нормална банка (ОББ например, а не Credisimo) и разгледай условията им за кредит.

Много точно писано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5/7/2016 at 9:02, gercho_pet написа:

...

Откъде го намери този сайт? И как точно ти беше полезен?? Вътре няма много инфо, тъй както го гледам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.