Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, ако мога да попитам понеже ще си правя компютър и главно ще играя ETS 2. Какви части мога да си взема така, че да не ми излезне кой знае колко скъпо и да мога да играя на перфектна графика ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 48 минути, Marty Mihailov написа:

да не ми излезне кой знае колко скъпо

За един това би било 500 лева, за друг - 2000, така че уточни поне някакви граници на бюджета.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ем подчертал съм го с евтино, но ефективно. Имам в предвид графиката да е г/д със 2300-2900 резолюция и да върви на ултра. Един приятел има компютър със следните параметри:
Дъно: 2 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM
Процесор:  DualCore AMD Athlon II X2 250, 2900 MHz

Видео:  NVIDIA GeForce GT 730 (купи си го преди 1 седмица и по-малко )

и му върви със 2600 резолюция ( може и по-малко да е незнам ) и то на ултра

Но частите му са стари и мисля, че сега ако си взема подобни части които могат да са по съвременни, мога да имам по хубава графика. Относно бюджета.. Гледам да е около 400-500 лева, при положение, че имам старите части от стария ми компютър, който не мога да си го преинсталирам, защото нямам клавиатура.. До 1-2 дена ще му постна параметрите също и оставям на вас да кажете дали да ги продавам/изхвърлям или мога да ги използвам без да купувам нови. Благодаря предварително.

Редактирано от Marty Mihailov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма такава резолюция. А това дето го е купил е с офис процесор и видеокарта на ниво вградена графика (тъй като процесора няма такава е нужна).

Мисълта ми е че не е добра идея отделно старите части няма как да са съвместими с новите освен харда примерно.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са изискванията на играта. Достатъчна база за определяне на бюджет.

Euro Truck Simulator 2

Minimum
  • Processor: Dual Core CPU 2.4 GHz
  • Memory: 4 GB RAM
  • Graphics: GeForce GTS 450-class (Intel HD 4000)
  • Hard Drive: 3 GB available space
Recommended
  • Processor: Quad Core CPU 3.0 GHz
  • Memory: 6 GB RAM
  • Graphics: GeForce GTX 760-class (2 GB)
  • Hard Drive: 3 GB available space

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Демек бюджета му стига само за видеокартата щом иска да играе на ултра. С минималните изисквания не виждам как ще стане каквото и да твърди приятелят му.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ем, лаптопа ми струваше преди 1 година 450лв и играя на ултра :) 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа ти е с ниска резолюция 1366x768 докато мониторите от години са 1920х1080 (вече и с по-висока) но дори така ме съмнява да играеш на ултра с подобен хардуер предвид изискванията на играта.

Явно имаш предвид някви лично твой разбирания за ултра понеже минималните изисквания за които говориш са колкото да тръгне играта...

пс. Ще я играеш играта дори на по-високата резолюция и дори на подобна офис машинка но не се заблуждавай за настройките.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кефите ме, честно! Дайте му на човека конфигурация за тая игра с препоръчителните изисквания, та да види колко ще му струва. 500 лева му струва видеокартата и RAM паметта. За останалото да събира пари. Иначе компромисен вариант е с GTX750Ti, 8 GB RAM  и някакъв i3. Това, че не се уточнява какъв 4 ядрен процесор е нужен, е добре. да кажем, 4 нишки ще свършат същата работа с GTX750Ti. Подозирам, че ултра за човека означават 25 fps. Така, че смело. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Marty Mihailov написа:

Ем, лаптопа ми струваше преди 1 година 450лв и играя на ултра :) 

еми играй си на лаптопа тогава, хем искаш помощ хем се цепиш тука на хората. обяснява ти се, ама ти искаш хем да струва колкото тетрис игра, хем да върви всичко което сакаш на макс- такъв вариант нема !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Roujin Z написа:

Демек бюджета му стига само за видеокартата щом иска да играе на ултра. С минималните изисквания не виждам как ще стане каквото и да твърди приятелят му.

И аз се зачудих, но дори играе на 2600 резолюция без лаг на ултра :) относно мен, компютъра ми е със intel i3 двуядрен 2,50gh/z, 1 гб видео и 4 рам и го карам на висока, но имам доста вируси в компа така, че ако го преинсталирам може и да го карам на ултра.

преди 1 час, Христо Сандев написа:

еми играй си на лаптопа тогава, хем искаш помощ хем се цепиш тука на хората. обяснява ти се, ама ти искаш хем да струва колкото тетрис игра, хем да върви всичко което сакаш на макс- такъв вариант нема !

Не се цепя на никой, като не ти е на кеф не си го изкарвай на хората по форумите ! :) 

преди 9 часа, Кико написа:

Кефите ме, честно! Дайте му на човека конфигурация за тая игра с препоръчителните изисквания, та да види колко ще му струва. 500 лева му струва видеокартата и RAM паметта. За останалото да събира пари. Иначе компромисен вариант е с GTX750Ti, 8 GB RAM  и някакъв i3. Това, че не се уточнява какъв 4 ядрен процесор е нужен, е добре. да кажем, 4 нишки ще свършат същата работа с GTX750Ti. Подозирам, че ултра за човека означават 25 fps. Така, че смело. 

Ще го имам като идея, Благодаря !

Ще се наложи явно да поспестявам малко значи.. Като прегледах от тук от там нещата отиват към 1000 лева.

Относно фпс, на висока ми върви със 21-23 фпс, но не с фабрични настройки. Имам в предвид доста неща са ми на висока, докато на фабричните някои неща са на средна.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти по-добре кажи какъв е монитора ти, колко fps  очакваш. Щото ако държиш на добрата графика с примерно 30-40  fps, е различно от това да искаш 60 стабилни fps. Това може да означава и два пъти по-скъпа конфигурация. Не съм играл тая игра и си нямам понятие какви са действителните изисквания, а не тия, които са написани, но не е проблем да я пусна и да ти кажа колко пари ще ти трябват. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Monitor1.PNG

Monitor2.PNG

Ползвам ''Everest''. Ако ти трябва друго нещо ми кажи къде да влизам и какво да ти снимам и се надявам да си пуснеш играта :D 

Относно Видеото което ми предложи, започвам да спестявам за него. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При 1366х768  резолюция може да се ползва и доста по-слаба видеокарта. Ето една примерна конфигурация, с която ще играеш тая игра без проблеми на максимални настройки, включително антиалайзинг и подобрени текстури: 2016-05-09_132044.jpg

SSD  може да го замениш с обикновен HDD, но не мисля че си заслужава. А и може да ползваш стар хард диск или да купиш допълнително след време, ако ти трябва място. Видеокартата дори е малко над необходимото. Там също може да се вземе по-евтина. Сложил съм две плочки RAM  по 4 GB, но на първо време може да се вземе и една. Обаче сега паметта е евтина и не си заслужава икономията. Иначе ако се вземе по-слаба видеокарта и по-малко RAM, цената ще се намали до към 720 лева. Примерно така;

2016-05-09_132741.jpg

За твоята резолюция и тая карта ще е достатъчна, а в бъдеще може да я замениш като събереш пари. Има вариант вместо тоя i3 6100  да се вземе Pentium. Така ще спестиш още 120 лева и ще я докараш до 600, само че няма гаранция, че по някое време няма да имаш дроп. 

И третият вариант е да ползваш от стария си компютър каквото можеш. В случая кутия и хард диск. Tака ще спестиш още 60 лева от кутия и 90 лева от SSD. Но ако питаш мен, избери първия вариант, като махнеш едната плочка RAM, SSD и кутия. Така ще я докараш до 620 лева, ползвайки твоята кутия и хард диск ( ако имаш такива, че така и не разбрах какво точно имаш)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

160 лв. за HD6670 просто не си струва при наличието на почти толкова добра вградена графика.

Ако ще гледаме минималните изисквания (щото тая карта е като за тях) там пише HD4000 а той ще е с HD4600.

Отделно ако ще затапва слотовете с 2 плочки рам графиката ще се представи още по-добре а няма да има и недостиг на памет.

Пък ако иска в бъдеще да купува и видеокарта ама смислена.

пс. Хубаво е да се дадат още 10 лв. за HDV модела на дъното особено ако монитора е с D-Sub та да си има всички видове портове.

Преходника ще му струва десетина лева така или иначе та пари няма да спести.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Кико написа:

При 1366х768  резолюция може да се ползва и доста по-слаба видеокарта. Ето една примерна конфигурация, с която ще играеш тая игра без проблеми на максимални настройки, включително антиалайзинг и подобрени текстури: 2016-05-09_132044.jpg

SSD  може да го замениш с обикновен HDD, но не мисля че си заслужава. А и може да ползваш стар хард диск или да купиш допълнително след време, ако ти трябва място. Видеокартата дори е малко над необходимото. Там също може да се вземе по-евтина. Сложил съм две плочки RAM  по 4 GB, но на първо време може да се вземе и една. Обаче сега паметта е евтина и не си заслужава икономията. Иначе ако се вземе по-слаба видеокарта и по-малко RAM, цената ще се намали до към 720 лева. Примерно така;

2016-05-09_132741.jpg

За твоята резолюция и тая карта ще е достатъчна, а в бъдеще може да я замениш като събереш пари. Има вариант вместо тоя i3 6100  да се вземе Pentium. Така ще спестиш още 120 лева и ще я докараш до 600, само че няма гаранция, че по някое време няма да имаш дроп. 

И третият вариант е да ползваш от стария си компютър каквото можеш. В случая кутия и хард диск. Tака ще спестиш още 60 лева от кутия и 90 лева от SSD. Но ако питаш мен, избери първия вариант, като махнеш едната плочка RAM, SSD и кутия. Така ще я докараш до 620 лева, ползвайки твоята кутия и хард диск ( ако имаш такива, че така и не разбрах какво точно имаш)

Еми мерси човек, но аз съм на лаптоп смисъл няма да мога да си го преправям, но скоро ще си преинсталирам компа и ще постна параметрите, но мисля, че тези продукти бих могъл да ги приложа към компютъра без значение какви са му параметрите, защото е правен 04 година и е много слаб ... Така, че да разбирам, че при тези конфигурации няма да му мисля за фпс мпс и т.н ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Marty Mihailov написа:

Еми мерси човек, но аз съм на лаптоп смисъл няма да мога да си го преправям, но скоро ще си преинсталирам компа и ще постна параметрите, но мисля, че тези продукти бих могъл да ги приложа към компютъра без значение какви са му параметрите, защото е правен 04 година и е много слаб ... Така, че да разбирам, че при тези конфигурации няма да му мисля за фпс мпс и т.н ?

Пробвах играта днес, даже ме зариби и разнесох два товара. Даже се научих и да паркирам на заден ;) . С моята конфигурация от подписа, вадя 100-150  fps, но видеокартата ми работи на 60%, а процесора се товари само с две ядра главно, като едното е почти на 100%. Има някакво ограничение, вероятно от RAM и процесор, но това е без значение. Простата сметка показва, че една GTX750Ti  с моите настройки ще извади поне 50-60  fps при 1920х1080. Ако наистина монитора ти е 1366х768, това означава, че няма да имаш никакви проблеми и с по-слабите видеокарти, които дадох за пример. Единствено не съм сигурен за r7 250  какви fps  ще даде, но тя е долу горе равна на препоръчителната в минималните изискванията GTS450. Като сложим и по-ниската резолюция, не би трябвало да имаш проблеми. Но аз ти казах. За по-сигурно се насочи минимум към GTX750  или аналогична r7 360/260. Компютъра ти от 2004 може да е много слаб, но може и да спестиш поне от кутия, ако предположим, че хард дискът е с IDE  интерфейс.  

Обаче доколкото разбирам от горния ти скрийншот, дал си данни за лаптопа си. Е за какъв чеп са ми? Въпросът ми бе, какъв монитор ще ползваш за настолния компютър, който мислиш да купуваш. Не ме интересува с какъв лаптоп играеш сега. Дай марка и модел на монитора, който ще ползваш. Или още не си го купил?

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Кико написа:

Пробвах играта днес, даже ме зариби и разнесох два товара. Даже се научих и да паркирам на заден ;) . С моята конфигурация от подписа, вадя 100-150  fps, но видеокартата ми работи на 60%, а процесора се товари само с две ядра главно, като едното е почти на 100%. Има някакво ограничение, вероятно от RAM и процесор, но това е без значение. Простата сметка показва, че една GTX750Ti  с моите настройки ще извади поне 50-60  fps при 1920х1080. Ако наистина монитора ти е 1366х768, това означава, че няма да имаш никакви проблеми и с по-слабите видеокарти, които дадох за пример. Единствено не съм сигурен за r7 250  какви fps  ще даде, но тя е долу горе равна на препоръчителната в минималните изискванията GTS450. Като сложим и по-ниската резолюция, не би трябвало да имаш проблеми. Но аз ти казах. За по-сигурно се насочи минимум към GTX750  или аналогична r7 360/260. Компютъра ти от 2004 може да е много слаб, но може и да спестиш поне от кутия, ако предположим, че хард дискът е с IDE  интерфейс.  

Обаче доколкото разбирам от горния ти скрийншот, дал си данни за лаптопа си. Е за какъв чеп са ми? Въпросът ми бе, какъв монитор ще ползваш за настолния компютър, който мислиш да купуваш. Не ме интересува с какъв лаптоп играеш сега. Дай марка и модел на монитора, който ще ползваш. Или още не си го купил?

Ще го преинсталирам днес или утре и ще постна параметрите

Може и да не е утре, защото го преинсталнах и след като го реснах му изгърмя харда.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Се тая..И без това са стари, подчертавам, така, че можеш да ми кажеш направо какви нови части да закупувам или тези горе ме устройват ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха, ами ясно, добре тогава. Само да попитам горе са включени само части нали ? А и нещо друго, относно монитор какво предлагате ? Говоря такъв само да ми върши работа. Имам един ще си го донеса, понеже не е сега у нас сега и ще ви дам параметрите му или поне каквото мога да намеря за него и ако може да ми кажете дали ще ми върши работа или ще трябва да си взимам нов. Монитора г/д е на 8-9 може и малко повече години, но мисля, че едва ли е проблем, защото моя фр си има една уникална графика на неговия монитор ,а и той е горе-долу толкова стар.. Така де.. Благодаря на всички и специално на ''Kiko'' за помощта с която бях съдействан. Относно монитора ако успея още днес ще се пдобвам да му видя параметрите със ''AIDA'' или някоя друга програмка и ще кача снимката Тук .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другото, един приятел ми каза, че като си сложа на дъното някакъв процесор не мога да го сменям повече ? Смисъл, ще се наложи да купувам ново, това вярно ли е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи има и такива дето не се сменят. Но в общия случай ако говорим за десктоп смяната е възможна стига да е за същия сокет.

Тоест за старата ти машина ще се търси на старо ако решиш да го сменяш но често не е изгодно.

пс. Най-добре е да се инвестира в нещо без видеокарта ако няма пари за прилична.

Например I3-6100 освен че е значително по-добър от мобилен I3 които е и старо поколение (лаптопа ти) е и със по-добро видео от него.

Тоест при идентични условия (на стария ти монитор едва ли резолюцията е по-висока от на лаптопа) същата игра ще върви по-добре.

Ако се вземат 2 плочки рам х4ГБ това също ще окаже ефект. Не само заради количеството но и заради двуканалния режим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха ясно. Относно темата на разговора, направих няколко бързи снимки за да видите за какво става въпрос. Монитора се указа 05 година, което не ми харесва.. 

Само не разбирам, защо не ми дава да си прикача снимките ?

А относно дъното, аз ще си взимам ново, така, че няма проблем нали ? Изцяло нови части и изцяло нов компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.