Премини към съдържанието
niki292002

За или против употребата на таблети в училище ?

Препоръчан отговор

Вие за или против сте употребата на таблети в училище ? :)

За мен положителните страни са:

Лекота, всичко събрано на едно място.

Удобно.

Значително намалява теглото на раницата.

Но според мен има и негативни:

Някой, който разбира повече, ще използва таблета за неща които не трябва.

Може да бъде счупен изключително лесно.

Да се прояви някой дефект. (например проблем с батерия и в последствие пожар)

Все пак, не говоря за някакви скъпи таблети, а такива, които ще свършат работата. (например Amazon Fire който е 60 долара) Тази цена е висока в повече бройки, но в предвид глупостите за които харчат парите на РОДИТЕЛИТЕ в училището на един приятел. (например, казва че 5-6 години са събирали пари да се направи задния двор и параликс, в който общо взето е забранено на учениците да влизат)

Редактирано от niki292002 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То вие да учихте на тези таблети-Да. Ама вие само с глупости се занимавате.Баба ти се на теблет е учила!

И си поправи заглавието на темата, щото там ''питаш'' за учебници!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Таблета все още не може да замести учебника, а и доста разсейва учениците. Да не говорим, че е устройство, което лесно се поврежда,а и не всеки родител може да отделя средства за подобни играчки.

Проблема в образованието, че материала е много зле, учебниците се неграмотно написани, нивото на учителите главоломно пада. Поради тази причина на учениците им е безинтересно. В училище се занимават с всичко друго, но не и да учат.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за поправката. Но имам чуството, че не искат да въведат таблетите, защото ще им се отрази на печалбата. (например, всичките ми учебници, учебни тетрадки, помагал и т.н. възлизаха на 460-470 лева)

В Холандия, в училището на брадовчед ми ползват лаптопите Lenovo Yoga. И доста активно ги ползват, изобщо не влачи учебници, само тетрадки. Дават им видеоуроци с тяхната помощ, схеми и доста неща. Даже по някой предмети правят и тестовете на тях. (с а, б, в)

Току що, Емил Костов написа:

Таблета все още не може да замести учебника, а и доста разсейва учениците. Да не говорим, че е устройство, което лесно се поврежда,а и не всеки родител може да отделя средства за подобни играчки.

Проблема в образованието, че материала е много зле, учебниците се неграмотно написани, нивото на учителите главоломно пада. Поради тази причина на учениците им е безинтересно. В училище се занимават с всичко друго, но не и да учат.

Ако искаш, хвани и се опитай да учиш История с учебника. Точно поради тази причина си плащам абонамента в ucha.se по 20 лева на месец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Друг е въпроса, че както в момента се преписва от телефони - тогава ще си преписваш направо нещата от таблета, особено при тестове, което е другия недостатък. Явно говориш за програма която изключва достъпа до всичко друго, освен до въпросния тест?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, XYconstant написа:

Друг е въпроса, че както в момента се преписва от телефони - тогава ще си преписваш направо нещата от таблета, особено при тестове, което е другия недостатък. Явно говориш за програма която изключва достъпа до всичко друго, освен до въпросния тест?

Да. Няма достъп до профила с администраторски възможности. (демек, няма начин да спре програмата без да го хванат)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, niki292002 написа:

Мерси за поправката. Но имам чуството, че не искат да въведат таблетите, защото ще им се отрази на печалбата. (например, всичките ми учебници, учебни тетрадки, помагал и т.н. възлизаха на 460-470 лева)

В Холандия, в училището на брадовчед ми ползват лаптопите Lenovo Yoga. И доста активно ги ползват, изобщо не влачи учебници, само тетрадки. Дават им видеоуроци с тяхната помощ, схеми и доста неща. Даже по някой предмети правят и тестовете на тях. (с а, б, в)

Ако искаш, хвани и се опитай да учиш История с учебника. Точно поради тази причина си плащам абонамента в ucha.se по 20 лева на месец.

Причините за въвеждането на таблетите са доста:

1. Трябва да се закупят еднакви таблети, които да се пазят от учители и ученици. Всеки един ученик да си има собствен.

2. Програми и софтуер за самите таблети, свързани с обучението.

3. Учители, които също да работят с таблета. Видеостени, където да имат възможност учениците да гледат и съответно да правят упражнения.

4. Теническа поддръжка за всеки един таблет.

Мога да се сетя за още доста причини.

преди 6 минути, XYconstant написа:

Въведе ли се таблет, няма да има тестове за преписване. Ще има тестове, където трябва да мислиш или тестове, където са дадени като отговор поне няколко въпроса с вярно съдържание. Просто няма да имаш времето и възможността да преписваш. Не знаеш ли материала, не минаваш теста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЗА. Но в момента технологията е вредна за очите.

Впрочем, такава технология върви с общодостъпна електронна библиотека, а вождовете за такъв проблем не са дорасли.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Melmak ® написа:

Впрочем, такава технология върви с общодостъпна електронна библиотека, а вождовете за такъв проблем не са дорасли.

То отдавна трябва да сме ЗА, за цялата система на образование на запада, но както виждаш нещата не се правят така и в момента на пазара излизат неграмотни ученици и студенти.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Емил Костов написа:

Причините за въвеждането на таблетите са доста:

1. Трябва да се закупят еднакви таблети, които да се пазят от учители и ученици. Всеки един ученик да си има собствен.

2. Програми и софтуер за самите таблети, свързани с обучението.

3. Учители, които също да работят с таблета. Видеостени, където да имат възможност учениците да гледат и съответно да правят упражнения.

4. Теническа поддръжка за всеки един таблет.

Мога да се сетя за още доста причини.

1. В предвид, че във въпросното училище са се похарчили доста пари, които са СЪБИРАНИ от РОДИТЕЛИТЕ за направата на задния двор и параклиса, това не е особен проблем.

2. По всеки предмет учителя ползва електронен учебник - не е проблем.

3. Във всяка стая има компютър и телевизор.

4. Като знам с какви глупости се занимават (например, 1 сървър и вързани 15 клиента, които се прецакват постоянно, защото са предпочели евтиното) мисля, че е проблем.

преди 1 минута, Емил Костов написа:

То отдавна трябва да сме ЗА, за цялата система на образование на запада, но както виждаш нещата не се правят така и в момента на пазара излизат неграмотни ученици и студенти.

Проблема е и в повечето учители. Някой от тях си вършат работата, а други, колкото да изкараме годината. Например, до 4-и клас изобщо не можах да разбера нищо от английския. (както и всички от класа ми с изключение на тези, които ходеха на уроци) От както почнах да ходя на уроци от 5-и клас (до сега), проблеми с английския не съм имал. (солидно 4-5)

преди 6 минути, Melmak ® написа:

Има и електронни книги - по-добрия вариант. Там нямаш никакъв шанс да препишеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, niki292002 написа:

1. В предвид, че във въпросното училище са се похарчили доста пари, които са СЪБИРАНИ от РОДИТЕЛИТЕ за направата на задния двор и параклиса, това не е особен проблем.

2. По всеки предмет учителя ползва електронен учебник - не е проблем.

3. Във всяка стая има компютър и телевизор.

4. Като знам с какви глупости се занимават (например, 1 сървър и вързани 15 клиента, които се прецакват постоянно, защото са предпочели евтиното) мисля, че е проблем.

За съжаление всяко едно от тези неща Е проблем. След като един ученик струва на държавата 1500 лв. съм твърдо против родители да дават пари за таблети. Но все пак да кажем, че съберат. Просто идея си нямаш как и колко ще се пазят. 

Идея също така си нямаш колко учителя ще могат да стартират таблета и да ползват електронен учебник. може би едва 20%.

Всяка стая си има компютър и телевизор - В София това може би е така. Ела тук в Плевенските училища да видиш стаите по информатика какви са. Да не говорим за по-малки градчета или сега.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От всичко има как да се препише, просто не са го вкарали в сила и не сме видели какво може да измисли ученическия ум за отрицателно време. Най-малкото, че няма как да се преустанови подвикването с верен отговор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, XYconstant написа:

От всичко има как да се препише, просто не са го вкарали в сила и не сме видели какво може да измисли ученическия ум за отрицателно време. Най-малкото, че няма как да се преустанови подвикването с верен отговор.

Ти пак не ме разбра. Теста се прави така, че да мислиш. Не да отговаря с "да или не". Или пък на един въпрос да има няколко отговора. Като те пуснат за 30 минути да отговориш на 60 въпроса какво ще правиш тогава. Начини има и ако не знаеш материала няма да минеш теста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Емил Костов написа:

За съжаление всяко едно от тези неща Е проблем. След като един ученик струва на държавата 1500 лв. съм твърдо против родители да дават пари за таблети. Но все пак да кажем, че съберат. Просто идея си нямаш как и колко ще се пазят. 

Идея също така си нямаш колко учителя ще могат да стартират таблета и да ползват електронен учебник. може би едва 20%.

Всяка стая си има компютър и телевизор - В София това може би е така. Ела тук в Плевенските училища да видиш стаите по информатика какви са. Да не говорим за по-малки градчета или сега.

В интерес на истината, до 7-ми клас излиза по-евтино с таблети.(ако родителя го заплати, от държавата остава единствено да предоставят достъп до електронния учебник, който е по-евтин от хартиения) Отделно, от друга страна е по-екологично - по-малко използвана хартия. Но пък има и по-малко пари за издателите. Но от друга страна, това с пазенето е доста огромен проблем. За мен не е - пазя си нещата, естествено тук там има някоя издънка. Но това навсякъде другаде, но не и в училище. Не смея да си оставя нищо ценно в раницата, понеже в междучасията постоянно се блъскат, тъпкат и сритват. Но ако ми дадат таблет (даже ще е по-добре ако ми разрешат да ползвам стария си), няма да ми е никакъв проблем да си влача раницата ако е лекичка. Също, това бих се съгласил да го въведат от 5-и клас нагоре. (на малчуганите ще ги гепят без никакъв проблем, даже наскоро имаше някакви които крадяха телефоните на малките от раниците им)

преди 7 минути, XYconstant написа:

Малко трудно ще препише, при положението, че лаптопа е сгънат в режим "таблет", седи легнал на чина, а телефоните им ги събират. (отделно ги и заключват, така, че да не се случи някой да им ги гепи, не като тука както на един приятел му гепиха телефона когато ги бяха събрали за тест) А учителя се разхожда постоянно през часа.

Редактирано от niki292002 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От учител до учител - балкан разлика. Сам можеш да си направиш съпоставка - защо почти всяка година резултатите от матурите в Кърджалийско са едни от най-високите? Защото са най-умните в страната ли?

В цялата държава цари безхаберщина - нима това ще е прецедент? Дай му ти на Бай Ганьо таблет и му гледай сеира.

преди 5 минути, Емил Костов написа:

Ти пак не ме разбра. Теста се прави така, че да мислиш. Не да отговаря с "да или не". Или пък на един въпрос да има няколко отговора. Като те пуснат за 30 минути да отговориш на 60 въпроса какво ще правиш тогава. Начини има и ако не знаеш материала няма да минеш теста.

Това е технически невъзможно, хем да е с нещо различно от "да или не", хем да ти дават по 30 секунди на въпрос, пък какво остава, ако въпроса е по-дълъг от 1 ред и се разсеяш, та забравиш какво точно се пита? Само внимателното четене (или дотолкова доколкото да разбереш дали се търси правилното или грешното твърдение) ще изсмуче 1/2 от тия 30 минути, а на практика остават още 15 минути за 60 въпроса, дори и 20 да са - времето е твърде малко, дори и за хората които учат и си знаят материала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О възможно е и още как. Съжалявам, че сега не мога да ти изкарам такъв тест. Друг е въпроса, отговорите могат предварително да бъдат оповестени и теста да се реши електронно. В тази област сме просто перфектни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

О възможно е и още как. Съжалявам, че сега не мога да ти изкарам такъв тест. Друг е въпроса, отговорите могат предварително да бъдат оповестени и теста да се реши електронно. В тази област сме просто перфектни.

Така ми се струва най-удобно. Учителя прави теста и въвежда правилните отговори, прави се една система която изкарва оценките на учениците според броя точки, а накрая учителя просто преписва оценките в дневника. (понеже в момента ни бавят по 2-3 седмици да ни проверят тестовете, а за аргумент ни дават, че имат да проверяват на много ученици)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава пък учителите по хуманитарните науки ще искат двойно по-големи заплати, защото единствено те ще трябва да проверяват маса съчинения, разработки и тн. анализи, тъй като те няма как да се проверяват от система или предварително зададени шаблони (отговори).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доказано е, че писането на хартия се отразява по-добре на мисловния процес, сравнено с писането на джаджа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, XYconstant написа:

Тогава пък учителите по хуманитарните науки ще искат двойно по-големи заплати, защото единствено те ще трябва да проверяват маса съчинения, разработки и тн. анализи, тъй като те няма как да се проверяват от система или предварително зададени шаблони (отговори).

Учителите само мрънкат и се оплакват, но не си оправят проблемите в образованието, а те не са малко. Всеки учител много добре знае колко знаят и какво ниво имат класовете и учениците, които учи. Веднага само като прочете първите 2 реда от тест, съчинение, тема, контролно е наясно с нещата. Бил съм учител 4 години и много добре знам за какво става на въпрос и къде са проблемите в образованието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, ExaFlop написа:

Доказано е, че писането на хартия се отразява по-добре на мисловния процес, сравнено с писането на джаджа.

Никъде не съм споменавал, че таблета ще замести тетрадката. Говоря за учебника и учебните помагала, по които попринцип не се пише.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти искаш електронни учебници? Ми за целта един прост четец ще свърши работа. Що да е таблет?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ExaFlop написа:

Ти искаш електронни учебници? Ми за целта един прост четец ще свърши работа. Що да е таблет?

Все ми е тая. Таблет или електроннен четец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата просто е един частен случай на: "За електронното обучение или против". Пак ще кажа, че съм бил 4 години в сферата на образованието и идеята не може да се приложи. В момента в едно 70% от училищата материалната база е морално остаряла и положението е зле. Та за електронно обучение и дума не може да става.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Емил Костов написа:

Темата просто е един частен случай на: "За електронното обучение или против". Пак ще кажа, че съм бил 4 години в сферата на образованието и идеята не може да се приложи. В момента в едно 70% от училищата материалната база е морално остаряла и положението е зле. Та за електронно обучение и дума не може да става.

Съгласен съм и с двете. Обаче трябва да се уточни, че в момента никоя държава не е готова за това. Даже и хардуера не е, колкото и да е смешно.

Таблета е фантастичен, но не може да се работи на него около ден, а e-ink са бавни малки и чупливи. За да стане трябва да се мисли 5-10 години напред, най-малкото защото няма никакви материали и този проблем се подценява. Истината е че ако ни потрябват в момента ще ги имаме след 10 години.

Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.