Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, вчера си закупих BF4 на страхотна цена (за Origin), но не мога да си я играя. :( Проблема се състои в код за грешка 0xc000007b. Пробвах всички възможни фиксове, отдолу в спойлер съм сложил това което съм следвал.

Spoiler

sonex666999 said:
    OK I FIXED THIS. DO THE FOLLOWING.

1.right click C: Drive in MY COMPUTER, click properties, tools, then Error checking, check now, u may need to restart windows for it to do the scan,

2. repair game with all usb sockets unplugged apart from kboard/mouse, i noticed when replairing bf4 my mic disabled so it was doing somthing with the drivers.

3rd thing i did was Download and replace the following DLL files, Some we actually missing, not sure why.

Go to

http://www.bitdefender.com/files/KnowledgeBase/file/dlls.zip [bitdefender.com]

put these files in the following folder:

C:\windows\System32\

Let me know how u get on, this worked for me, good luck

Spoiler

First , try this fix.

1. Go to Start Menu > Run.  (Run as Administrator)
    2. Enter the following: SFC.EXE /SCANNOW (make sure there is a space between SFC.EXE and /SCANNOW). This initiates the Microsoft utility that will scan and repair problems with protected system files on your computer.

Second, Uninstall every Microsoft Visual C++ 2005/.../2013

1. Go to Control Panel > Programs > Programs and Features. Then use 'Search' (Top-Right Corner)  'Visual' then uninstall every Microsoft Visual C++ ...

2. Download Installer for Microsoft Visual C++ ... then install.

3. Go to Battlefield 4 Folder > vc > vc2012Update3 > redist , and install both .exe installers.

• vcredist_x64.exe
    • vcredist_x86.exe
    Spoiler

fix 0xc00007b error "the application was unable to start correctly"

there may be multiple reasons as to why you might receive 0xc00007b error when trying to run an application on a windows machine. 0xc000007b error usually comes from mixing up 32bit environment with 64bit one. For example 32bit application loads a 64bit dll causing 0xc000007b error.

Solution 1
    In most cases it's .NET framework causing issues. This can easily fixed by re-installing latest .NET framework from

Solution 2
    Re-install the application that you are trying to run. It sounds simple but the application data files could be corrupt or missing. This could be caused by a installation that did not complete successfully or by a virus.

Solution 3
    Running the application as an administrator could fix this error. Right click on the program shortcut or program .exe file, then click on Properties, and on the Compatibility tab. Check the Run this program as an administrator box, and click on OK

Solution 4
    Restart your computer as some applications require restart after installation to function properly.

Solution 5
    Run Windows update as it can provide application fixes and updates. Furthermore it installs missing drivers and updates the outdated ones like graphic card drivers. Windows 7 / 8 / 8.1 users need to search for "windows update". select all important and optional updates and click on the "install updates" button. If you use Windows XP navigate navigate to Windows Update by choosing Start > All Programs > Windows Update. When the scan is complete,Click the Review and Install Updates link. Finally press the "install now" button.

Windows 7 / 8 / 8.1

Windows XP

Solution 6
    manually update the application if possible.

Solution 7
    re-install Microsoft Visual C++ from or

Solution 8
    re-install DirectX

Solution 9
    Many times hard disk problems can be repaired using the chkdsk command. If you are using windows 7 press the start button in bottom left corner of your screen. If you are using windows 8 / 8.1 press the windows key .Search for "cmd" and Right click it and select "Run as administrator". Windows XP users Click on start > run. In the Run box, type in "cmd" in the box.
    Windows 7:

Windows 8 / 8.1

Windows XP

A CMD window should appear. In that window you can just type it as you see "chkdsk c: /f /r". If you have more then one drive or partition, you will need to tell it the disk (chkdsk d: /f /r).
    If it is the primary windows disk c: it will ask you to schedule it for next boot. When you restart, it will do a chkdsk for you before even getting to the login screen.

Solution 10
    This solution only works for a 64-bit system. It requires replacing files is system32 directory so be careful. Only attempt this solution if you are confident and if other solutions have failed. When Microsoft Visual C++ Redistributable Package is not properly configured it may cause 0xc00007b error. Firstly download the zip file and decompress it. Reboot in safe mode and go to C:\Windows\System32. copy all files included in the zip package (mfc100.dll, mfc100u.dll, msvcr100.dll, msvcp100.dll and msvcr100_clr0400.dll) to C:\Windows\System32 replacing the current ones. After that reboot in normal mode.

С Windows 10 Pro x64 съм. Инсталирал съм Microsoft Visual C++ Redistributable Package, .NET Framework и т.н. Плъгина за браузъра (който между другото не работи с Firefox, само с Microsoft Edge и IE) Опитвах и рестарти, да премествам файловете в safe mode.

Моля ви за помощ, понеже е малко тъпичко да си купя игра и да не мога да я играя. :)

Лека вечер.

П.П. Опитах и да проверя файловете от Origin.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Много странно .. погледнах тоя код в нета и видях,че един от hoftixes си го направил обаче пак не ти тръгва докато при другите си върви иначе в ориджин направи ли играта на x64 ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да. Пробвах и x32 да видя дали ще се пусне. (не се)

Абе, много шлякана игра - пиратската си я цъках без проблем, са си я закупих легална и не ще да се пусне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами Това видя ли го ? или пък Това

Виждам,че и на последното няма някакъв фикс обаче може да опиташ нещата там които са дадени или пък да им пишеш на съпорта и с remote control да ти го оправят .. в крайна сметка няма как да ти откажат след като си им закупил продукта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, Pythongrammer написа:

Ами Това видя ли го ? или пък Това

Да, видях го. Пак не става. Опитах се и да сложа всички нужни DLC-та, не става. (в System32 и SysWOW64)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пробвай да Repair неш играта от оригин и ако не става пиши на съпорта тикет със грешката ти ..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, Devastation написа:

Пробвай да Repair неш играта от оригин и ако не става пиши на съпорта тикет със грешката ти ..

Да де, това имах в предвид "проверя файловете". (станало ми е навик от Steam)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, niki292002 написа:

Да де, това имах в предвид "проверя файловете". (станало ми е навик от Steam)

Пиши им те до 24 часа мисля трябва да ти отговорят аз имах проблем със секюрити въпроса и им звънях та говорих малко на Eng :D

Редактирано от Devastation (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А не, говорено не. Ужас. Налага ми се веднъж да звъня - говорят прекалено бързо и не можах да разбера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Само при тая игра ли е проблема? Пробвал ли си и с други игри сега ? ( не преди, че тогава може да е било различно). И тая грешка как се появява...може ли да снимаш? Какво става като пуснеш играта? Аз тия дни също имах доста проблеми с пускането на някои игри, преди време също. Реших си проблемите по два начина. Първия, най-калитарския, бе да върна windows 10  до по-стара дата. Последния път обае точките ми за възстановявеане бяха изтрити и нямаше как да върна до задна дата. Затова направих нещо подобно на описаното от теб, но чрез една програма за оптимизация - Windows 10 manager:

2016-06-20_071952.jpg

И аз не вярвах, че ще се получи, но след това всичко тръгна. Бях опитал какво ли не преди това, но в моя случай при стартиране на някои игри, просто нищо не се случваше, само процесите им се появяваха в таск мениджъра. Пробвай и по тоя начин. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 часа, niki292002 написа:

Абе, много шлякана игра - пиратската си я цъках без проблем, са си я закупих легална и не ще да се пусне.

Старата игра махнали я преди да инсталираш оригиналната?

Влез в инсталационната папка на играта. На работен плод  сложи мишката на иконката на играта, тя ще ти покаже къде точно е инсталирана.  Трябва да е в  С - prgram files (x86) - Origin Games -  Battlefield 4. Отвори папка  ( __Installer) Преинсталирай всичко под ред.

directx, punkbuster, redist. redist е с две ехета х86 и х 64. Инсталирай ги и двете. Ако това не помогне ще излезе нещо с омазан windows. Това са нужните допълнителни програми за да тръгне играта. Играта се пуска от origin -  My Games. В инсталационната папка на играта е и ехе-то на pbsvc Преинсталирай го. 

Този се справил с този проблем, като е свалил някакъв архив в който се намират същите програми, които ти си ги имаш в папката на играта. Ти си ги инсталирай от там без да сваляш нищо допълнително.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да, проблемът може да е и в пиртатската версия. Деинсталирай всичко, изтрий ръчно остатъците от инсталацията или деинсталирай по-добре с програма като Geek Uninstaler, след което изчакай програмата да провери за остатъци и натисни ОК или както беше, че не се сещам в момента. После пак инсталирай оригиналната игра. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И ланчъра работи с Firefox. , трябва да му дадеш повече права като пита първия път.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, Tommygun написа:

И ланчъра работи с Firefox. , трябва да му дадеш повече права като пита първия път.

Проблема е, че инсталирам ланчъра, но Battlelog пак ме подканва да го инсталирам. Все ми е тая, важното е да се пусне.

преди 6 часа, Кико написа:

Само при тая игра ли е проблема? Пробвал ли си и с други игри сега ? ( не преди, че тогава може да е било различно). И тая грешка как се появява...може ли да снимаш? Какво става като пуснеш играта? Аз тия дни също имах доста проблеми с пускането на някои игри, преди време също. Реших си проблемите по два начина. Първия, най-калитарския, бе да върна windows 10  до по-стара дата. Последния път обае точките ми за възстановявеане бяха изтрити и нямаше как да върна до задна дата. Затова направих нещо подобно на описаното от теб, но чрез една програма за оптимизация - Windows 10 manager:

2016-06-20_071952.jpg

И аз не вярвах, че ще се получи, но след това всичко тръгна. Бях опитал какво ли не преди това, но в моя случай при стартиране на някои игри, просто нищо не се случваше, само процесите им се появяваха в таск мениджъра. Пробвай и по тоя начин. 

Мерси! Ще пробвам. :)

преди 5 часа, nikolela написа:

Старата игра махнали я преди да инсталираш оригиналната?

Влез в инсталационната папка на играта. На работен плод  сложи мишката на иконката на играта, тя ще ти покаже къде точно е инсталирана.  Трябва да е в  С - prgram files (x86) - Origin Games -  Battlefield 4. Отвори папка  ( __Installer) Преинсталирай всичко под ред.

directx, punkbuster, redist. redist е с две ехета х86 и х 64. Инсталирай ги и двете. Ако това не помогне ще излезе нещо с омазан windows. Това са нужните допълнителни програми за да тръгне играта. Играта се пуска от origin -  My Games. В инсталационната папка на играта е и ехе-то на pbsvc Преинсталирай го. 

Този се справил с този проблем, като е свалил някакъв архив в който се намират същите програми, които ти си ги имаш в папката на играта. Ти си ги инсталирай от там без да сваляш нищо допълнително.

Цялата операция вече съм я правил, обаче ръчно като свалям всичко от сайта на Microsoft. Пиратската много отдавна я няма, а сега ще деинсталирам и остатъците й.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 14 часа, niki292002 написа:

Здравейте, вчера си закупих BF4 на страхотна цена

Май никой не обърна внимание на страхотната цена. Може ли линк от където си я поръча? Да не е някое измамно копие или длс или някаква малка добавка, което да не работи ако нямаш основната игра, защото играта е на много парчета, като аз за да си спестя пари имам само основната и мога да играя само на 3-4 карти.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Преди ланчъра не работеше и с Опера, но след някоя версия нататък тръгна при мен. 

преди 6 минути, nikolela написа:

Май никой не обърна внимание на страхотната цена. Може ли линк от където си я поръча? Да не е някое измамно копие или длс, което да не работи ако нямаш основната игра, защото играта е на много парчета, като аз за да си спестя пари имам само основната и мога да играя само на 3-4 карти.

Ами тя отдавна си е 10 лева и дори може да има малко отдолу.

И между другото, днес при мен се появи странен проблем. Зареждам нивото и мишката не реагира. Какво ли не правих, неще и неще. Тогава се сетих, че Logitech  имаха поддръжка за подобни игри незнайно защо. Която разбира се не върши работа. Натискам педала на газта до половината и мишката тръгва :P Наложи се да вадя волана от USB порта, та да захапе мишката. Да го... добре че скоро имах подобни проблеми и с NFS,  та бързо се сетих какъв може да е проблема и при BF4. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, nikolela написа:

Май никой не обърна внимание на страхотната цена. Може ли линк от където си я поръча? Да не е някое измамно копие или длс или някаква малка добавка, което да не работи ако нямаш основната игра, защото играта е на много парчета, като аз за да си спестя пари имам само основната и мога да играя само на 3-4 карти.

Kinguin. Не е измамно копие, оригиналната BF4 си е, всичко си се активира по мед и масло в Origin.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, Кико написа:

Преди ланчъра не работеше и с Опера, но след някоя версия нататък тръгна при мен. 

Ами тя отдавна си е 10 лева и дори може да има малко отдолу.

Сега проверих. 19.99 евро е цялата игра. Изкушавам се да я купя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, nikolela написа:

Сега проверих. 19.99 евро е цялата игра. Изкушавам се да я купя.

Ами какво чакаш, ти си и фен. Меду другото сега гледам в Kinguin...цената е надута малко или аз не намирам правилната. Там има и някакви разходи по покупката - 1-2 лева. Така, че в Оригин е най-евтино, никакви допълнителни пари не вземат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Прилича ми на омазани регистри , най-добре е да си ги оправиш с някой програмка.До колкото цената - 14 лв. без допълненията към нея и да Kinguin си е доста добър сайт имам купени 10 игри от там вече и не съм имал проблеми ,вчера си купих Metal Gear Solid V Phantom Pain - заради мултиплеъра не заради друго , и бих казал че съм приятно изненадан , голяма веселба е ! Обмислям и Battle Field 4 ама все още не съм решил.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 19 минути, Azhen написа:

Прилича ми на омазани регистри , най-добре е да си ги оправиш с някой програмка.До колкото цената - 14 лв. без допълненията към нея и да Kinguin си е доста добър сайт имам купени 10 игри от там вече и не съм имал проблеми ,вчера си купих Metal Gear Solid V Phantom Pain - заради мултиплеъра не заради друго , и бих казал че съм приятно изненадан , голяма веселба е ! Обмислям и Battle Field 4 ама все още не съм решил.

Не знаеш какво губиш ако не изкараш сингъла. Играта е уникална - вече рядко има такива игри с характер. Свободата на минаване е почти безгранична и има някои дето от първия път нямаш шанс. А и така си развиваш базата за мултито.

По темата - и аз препоръчвам заличаване на всичко и най-вече на старата игра и прочистване на рвгистрите. Сега може да става така че оригиналната да бута някой ключ от старата който води до файл,който вече не е там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, Tommygun написа:

Не знаеш какво губиш ако не изкараш сингъла. Играта е уникална - вече рядко има такива игри с характер. Свободата на минаване е почти безгранична и има някои дето от първия път нямаш шанс. А и така си развиваш базата за мултито.

По темата - и аз препоръчвам заличаване на всичко и най-вече на старата игра и прочистване на рвгистрите. Сега може да става така че оригиналната да бута някой ключ от старата който води до файл,който вече не е там.

Та даде аз сингъла го минах ама с пиратска версия , сега си я купих заради мултиплеъра само и постиженията в Steam :P но за тях ще трябва пак да я мина не че ще е загуба , само леко взе да ми омръзва тоя Авганистан и да душа "Митьо 2" постоянно :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Кико написа:

Ами какво чакаш, ти си и фен. Меду другото сега гледам в Kinguin...цената е надута малко или аз не намирам правилната. Там има и някакви разходи по покупката - 1-2 лева. Така, че в Оригин е най-евтино, никакви допълнителни пари не вземат.

За уикенда (като гледам са го удължили и до утре) е намалена на 14 лева. Но аз взех 2 копия (и за един приятел) и получих подарък Metro: Last Light.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 38 минути, niki292002 написа:

За уикенда (като гледам са го удължили и до утре) е намалена на 14 лева. Но аз взех 2 копия (и за един приятел) и получих подарък Metro: Last Light.

Ами тя в Оригин си е 5 евро. А LL струва стотинки :) Не е Redux, нали? Даже май и без пари ги даваха. Мисълта ми е, че е добре човек да се оглежда за цени на няколко места. За последно си купих Star Wars  от Оригин, макар че в Kinguin  и G2A  беше на почти същата цена. Само че като сложа таксата и отиваше нагоре цената. Не винаги е било така обаче. 

Гледам сега обаче Metro LL  за 82 американски цента. Откакто излезе redux,  цените на Метро 2033 и Метро ЛЛ се сгромолясаха. И има защо. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 32 минути, Кико написа:

Ами тя в Оригин си е 5 евро. А LL струва стотинки :) Не е Redux, нали? Даже май и без пари ги даваха. Мисълта ми е, че е добре човек да се оглежда за цени на няколко места. За последно си купих Star Wars  от Оригин, макар че в Kinguin  и G2A  беше на почти същата цена. Само че като сложа таксата и отиваше нагоре цената. Не винаги е било така обаче. 

Гледам сега обаче Metro LL  за 82 американски цента. Откакто излезе redux,  цените на Метро 2033 и Метро ЛЛ се сгромолясаха. И има защо. 

5 Евро ??? BF4 ? до кога е тази цена ? 

Хм видях я , 4.99 Евро , 7.99 Deluxe Edition , според мен е по-добре това защото има и експанжъните като гледам.

Редактирано от Azhen (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.