Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте. Всеки се е сблъсквал с резултатите от безотговорното поведение на хората ,спрямо популацията на питомците им.
И аз имам подобен проблем ,който се чудя ,по какъв цивилизован начин да разреша ,за това отварям тази тема с молба за съвет. 

Проблемът е следния ,от доста време съседи напълно безотговорно размножават котките си ,и по абсолютно никакъв начин не ги интересува ,какви пакости реално правят. 1-во са недохранени и обикалят масово по къщите. Човек да не смее да остави вратата си отворена. Ок това съм го търпял доста време ,и може да се каже ,че съм свикнал ,обаче онзи ден ,бащата на приятелката ми се отби до нас ,и на тръгване заварваме 2 котки да се препичат на капака ,на автомобилът му. Оказа се че са го надраскали и то на няколко места ,а автомобилът е доста скъп GL. Подобен проблем имаше и мой съсед още преди година. Бяха направили на нищо предния капак на неговото Пежо 206 ,може би заради наклона му. При моята за сега подобни драскотини не съм забелязал. 

Да разговарям с безотговорните си съседи не е вариант ,защото ми е ясно ,че резултат няма да има. 

Имали ли сте подобен проблем? Ако да ,как го решихте ,и какво бихте посъветвали мен? 

Редактирано от Soviet Soldier (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре се консултирай с адвокат. Той ще ти каже какви са начините за жалби придружени с глоби и наказания. Българина само от това разбира. Иначе това с животните не е проблем, а в момента е бомба-бедствие със закъснител. Навсякъде по градовете има бездомни кучета и котки. Те не само са преносители на опасни зарази и болести, но кучетата се и спускат и нападат, особено зимния сезон. На никой обаче не му дреме. Общината пък си мълчи и си краде парите въпреки, че има отделени от бюджета за подобно нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Големия проблем пък котките... Нямаш ли си личен живот, че гледаш как се размножавали котките и по-колко разжали. Бараката в гараж и няма да ти се качват котки щом толкова ти пречат.

Щом си си оставил смотаната кола на пътя значи осъзнаваш, че всичко може да се случи. Носиш си отговорност, правиш си каско, ако щеш я покривай със брезент.

Котките са живи същества и си има закон за защита на животните. Ако ти бях съсед драскотината щеше да ти е най-малкия проблем.

Явно не обичаш животните, щом се възмущаваш от подобни неща.

Емо, за кучетата не знам, но котките не пренасят опасни за човека болести. Моля ви не пишете глупости. Има малки деца ви четат и после ви вярват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, ice_lion__01 написа:

Големия проблем пък котките... Нямаш ли си личен живот, че гледаш как се размножавали котките и по-колко разжали. Бараката в гараж и няма да ти се качват котки щом толкова ти пречат.

Щом си си оставил смотаната кола на пътя значи осъзнаваш, че всичко може да се случи. Носиш си отговорност, правиш си каско, ако щеш я покривай със брезент.

Котките са живи същества и си има закон за защита на животните. Ако ти бях съсед драскотината щеше да ти е най-малкия проблем.

Емо, за кучетата не знам, но котките не пренасят опасни за човека болести. Моля ви не пишете глупости. Има малки деца ви четат и после ви вярват.

Сигурен ли си ,че си в трезво състояние? Май и ти си от фанатиците без личен живот ,отдали съществуването си на размножаване на котки?!? Коментарът ти по никакъв начин не е адекватен ,не е отговор на запитването ми ,а е чисто заяждане и спам. 

Разбира се ,че котките пренасят зарази и паразити. Бълхите и крастата са най-малкия проблем. Да си чувал за глисти и тения? А за кърлежи? Мога да изреждам и още . . . 

Като става дума за глупости ,1-во вземи си погледни поста. Ако нямаш с какво да си полезен се въздържай от подобни коментари. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, ice_lion__01 написа:

Колега, проблема си е доста сериозен. Не си се сблъсквал явно с такова нещо. Закона за защита на животните не само, че не се спазва, но и вони.  В този случай котките не се раждат в естествената си среда. Те са податливи на какви ли не болести и зарази. Човека също. 

И тук отново грешиш. Ако обичаш животните ще се възмущаваш от такива неща. Много ще ми бъде интересно как би реагирал ако глутница кучета нападне детето ти и го нарани или пък то се разболее от кучешка или котешка тения. Тогава съм сигурен, че друга песен ще запееш. 

Обичта и грижата за животните са едно, а безотговорността съвсем друго нещо!

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Емо! В природата животните се раждат както човеците. Те нямат вина, че ние или природозащитните органи нехаят. Погледни как е устроено това примерно...в Америка. Да, често пъти я плюем като държава, но спокойно можеш да погледнеш някое филмче за животните и какви грижи се полагат от стопаните им и тяхната държава.Забележи и санкциите към стопаните на животните, които не полагат грижи. За другото - няма да коментирам. Но съвсем не значи че като отида с колата си във Видин и я оставя на улицата, са ми виновни котките или кучетата от самата улица! Накрая - Няма смисъл да се мъчиш да ме уборваш!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Soviet Soldier написа:

Проблемът е следния ,от доста време съседи напълно безотговорно размножават котките си

Принципно българинът е безотговорен към всичко, всички, че дори себе си!

Сега тава с котките! Няма оправяне! Повечето, които гледат и размножават куп котки и кучета са хора със сериозни психически отклонения! С тях никой не можа да се разбере! Отричат животните да са тяхна собственост и така........ 

Намери начин сам да решиш проблема .............. сещаш се и внимавай да нямаш проблеми с природозащитниците! Сещаш се за какво говоря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, Кумчо вълчооо написа:

Принципно българинът е безотговорен към всичко, всички, че дори себе си!

Сега тава с котките! Няма оправяне! Повечето, които гледат и размножават куп котки и кучета са хора със сериозни психически отклонения! С тях никой не можа да се разбере! Отричат животните да са тяхна собственост и така........ 

Намери начин сам да решиш проблема .............. сещаш се и внимавай да нямаш проблеми с природозащитниците! Сещаш се за какво говоря!

Ти толкова ли си краен в решенията си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, * СТЕФАН * написа:

Ти толкова ли си краен в решенията си?

Принципно - не, но предвид горенаписаното от мен, то вижда ми се няма избор! На вилата съм патил от подобен проблем! То заграждах,  преговарях, разговарях и това без ефект! Нищо да не смееш да оставиш, а като бонус бълхи и фекали в изобилие се пръкнаха! Та .........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, * СТЕФАН * написа:

Емо! В природата животните се раждат както човеците. Те нямат вина, че ние или природозащитните органи нехаят. Погледни как е устроено това примерно...в Америка. Да, често пъти я плюем като държава, но спокойно можеш да погледнеш някое филмче за животните и какви грижи се полагат от стопаните им и тяхната държава.Забележи и санкциите към стопаните на животните, които не полагат грижи. За другото - няма да коментирам. Но съвсем не значи че като отида с колата си във Видин и я оставя на улицата, са ми виновни котките или кучетата от самата улица! Накрая - Няма смисъл да се мъчиш да ме уборваш!

Нищо не съм казал за животните. Те нямат вина! Вината си е на самите хора. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Епа ся ако ва напсувам повечето дали ше ме накажат....

Алоо, админа, спри да си чешеш ма**та и озапти малко цирка... Тази тема нарушава поне няколко закона за защита на животните. За някои от тях наказанието е затвор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, ice_lion__01 написа:

Алоо, админа, спри да си чешеш ма**та и озапти малко цирка... Тази тема нарушава поне няколко закона за защита на животните. За някои от тях наказанието е затвор.

И кои закони за защита на животните по точно се нарушават тук?!И отново те питам как би реагирал ако глутница кучета нападне детето ти и го нарани. 

преди 33 минути, Кумчо вълчооо написа:

Принципно - не, но предвид горенаписаното от мен, то вижда ми се няма избор! На вилата съм патил от подобен проблем! То заграждах,  преговарях, разговарях и това без ефект! Нищо да не смееш да оставиш, а като бонус бълхи и фекали в изобилие се пръкнаха! Та .........

Ела да видиш в Плевен какво е. По центъра се разхождат поне 5 глутници. Пълни са с бълхи, болести, не са скопени, не са ваксинирани. През нощта нападат хората. По тъпото е че има глупаци дето ги хранят, но не го правят всеки ден, така че в един момент кучетата става агресивни. Поне 10 пъти общината е осъдена, но ефекта е нулев.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, ice_lion__01 написа:

То и ние можем да псуваме, но възпитани сме!

А, ха! Закона за животните! Хората след животните разправяш! Който има животни ,то да бъде така добър да си ги гледа в къщи, а не на улицата и по чуждите дворове! Има правила! Кой ще ме лекува ако пипна зараза или бъда нахапан  или ....???? Такова безобразие никъде не може да бъде видяно в Европа! Природозащитници! Само котки и кучета в главите ви. Що не чух един път да излезете в защита на гълъбите и свраките.

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Емил Костов написа:

И отново те питам как би реагирал ако глутница кучета нападне детето ти и го нарани. 

Отговарям ти на въпрос вероятно за последно във този форум.

Ако сам не научиш детето си да се пази от кучета, автомобили, подозрителни хора значи трябва да търсиш проблема във себе си.

Не желая да комуникирам с такива като теб, особено на това интелектуално ниво. Първо се гледат живите същества. Без значение, куче, котка, човек и др. След това се гледат ламарините по колата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току що, ice_lion__01 написа:

Ако сам не научиш детето си да се пази от кучета, автомобили, подозрителни хора значи трябва да търсиш проблема във себе си.

Не желая да комуникирам с такива като теб, особено на това интелектуално ниво. Първо се гледат живите същества. Без значение, куче, котка, човек и др. След това се гледат ламарините по колата.

И какво ще стори детето ти ,ако на връщане от училище го нападне глутница кучета? Това ми напомня ,как 6 годишно съседско момиче бе разкъсано със страшни белези от ухапвания по лицето от каракачанките на неин съсед. Въпросния идиот бе развъдил 6 броя ,които дори не си правеше труда да връзва. Стана белята ,разкъсаха детето ,а родителите ѝ дори не си направиха труда да го съдят. Добре дошли в България . . . 

80 годишна жена остана без крака. Били буквално прегризани от глутница бездомни кучета ,която я напада на връщане от магазина. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ice_lion__01 написа:

И как ще научиш детето си да се пази от кучета  след като те са просто в района и нападат? И защо трябва да се пази, нали си защитник на животните и го учиш да ги обича. Това дали ще отговаряш в този форум на мой коментари е без значение, това е твое право. Аз те карам просто да помислиш. И какво ще направиш ако детето ти се зарази от кучешка или котешка тения. Там как ще го накараш да се опази??

Моля се да не се случи подобно нещо на теб или на детето ти, че тогава сам ще разбереш за какво става на въпрос. Сам си противоречиш. За разлика от теб аз съм селско момче. Живял съм на село, отглеждал съм животни и съм ги развъждал. Знам точно за какво става на въпрос.

И прочети по-добре темата. Никой не говори за ламарини и коли. Говори се, че има смрад и мизериия и болести поради незаконно и безразборно развъждане на животни в градски условия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Емил Костов написа:

И как ще научиш детето си да се пази от кучета  след като те са просто в района и нападат? И защо трябва да се пази, нали си защитник на животните и го учиш да ги обича. Това дали ще отговаряш в този форум на мой коментари е без значение, това е твое право. Аз те карам просто да помислиш. И какво ще направиш ако детето ти се зарази от кучешка или котешка тения. Там как ще го накараш да се опази??

Моля се да не се случи подобно нещо на теб или на детето ти, че тогава сам ще разбереш за какво става на въпрос. Сам си противоречиш. За разлика от теб аз съм селско момче. Живял съм на село, отглеждал съм животни и съм ги развъждал. Знам точно за какво става на въпрос.

И прочети по-добре темата. Никой не говори за ламарини и коли. Говори се, че има смрад и мизериия и болести поради незаконно и безразборно развъждане на животни в градски условия.

Миналата година няколко пъти улавям бълхи по себе в хола ,при положение ,че нямам нито кучета ,нито котки. И не става дума за някое село на края на света ,а за нашата прекрасна столица. 
Като дете и аз съм израсъл с животни. Баба и дядо имаха котки и куче ,но с дребната подробност ,че кучето беше 1 ,а котките 2. Имаха противопаразитни нашийници ,даваха им едни специални хапчета в парче кренвирш против глисти и тения. Хранеха ги отлично. Това е истинска обич към животните. За съжаление повечето хора ,както много вярно се изрази Кумчо Вълчо са точно с психически отклонения ,тотално безотговорни хора ,с които не можеш да се разбереш по никакъв начин. 
Интересно ,как се сезират разни природозащитници за щяло и нещяло (даже и за дискусия) ,а се чудя към кого да се обърна ,относно безотговорността на някои хора. Когато популацията на безстопанствени животни е извън контрол ,са застрашени не само здравето ,а и имуществото на хората. Няма как всеки автомобил ,който идва на посещение при мен да го прибирам в гаража ми. Освен да построя закрит подземен гараж под нас?!? 
Няма ли да е по лесно хората вместо десетки ,да отглеждат една ,но кастрирана котка? Не е ли справедливо ,щом получиш оплакване от съсед ,че това животно по някакъв начин нанася щета на негово имущество ,или му причинява някакъв вид неудобства ,да вземе мерки спрямо това животно? Когато взимаш едно животно ,поемаш отговорност за него. Твоя грижа е ,когато то пакости на съседите ,но нали най-лесно е да се правим на ударени ,да се правим ,че тия животни не са наши ,и така нататък. Към такива хора никой не скача ,но ако някой реши да вземе примитивни мерки ,в отговор на примитивното бягане от отговорност на собственикът ,на въпросното животно ,автоматично той е за затвора!!! И какво се оказва ,че ние трябва да сме толерантни към подобни безотговорни хора ли? 

Нищо нехуманно няма в тази тема. Запитването ми е по-скоро към каква институция да се обърна. Ако съм си решил да се справя с проблема по примитивния начин ,изобщо нямам нужда някой да ми дава акъл за това. С лекота мога да се справя ,повярвай ми ,но не животните имат вина. 
Да се справиш с невинни животни е много лесно. Да се справиш с малоумниците ,които ги развъждат безотговорно ,поне в България май е невъзможно. 

Редактирано от Soviet Soldier (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Държа да отбележа че нямам нищо против ice_lion__01. Не знам защо той така реагира. Дано не се налага да се сблъска с проблемите, за които говоря, но ще му се наложи. С животните съм запознат. Аз съм селско момче. До 30 годишна възраст сме гледали животни на село и много добре знам за какво става на въпрос. Проблема в момента по градовете е СТРАШЕН. Кучетата и котите се множат без контрол .Който е решил да гледа животно и му е писнало го изхвърля навън. От моята работа съм само на 10 минути но в този района има поне 5 глутници с кучета. Миналата година ме нападнаха и даже пострадах. Нараниха ме леко по крака. Принудих се да си взема кучегон. Мой колега пострада по-лошо. Нахапаха го и няколко месеца беше на инжекции против бяс. Моя  колежка оссъди общината защото глутница кучета я нападна, която беше сама с детето си.Екшъна е просто пълен.

По твоя случай и в Плевен го имахме, но се реши как да кажа по Божията воля, но Бог няма нищо общо с глупостта на хората. Точно до репродуктивната клиника в Плевен имаше една жена, която хранеше една глутница от около 10 кучета. Кучетата нямаха документи, ваксини, паспорти. Понеже ги хранеше станаха около 20. Въпреки хилядите жалби, ако дойдеха хора да ги приберат жената ги криеше в личния си имот. Никой не можеше нищо да направи. Лично съм си имал неприятности с тях постоянно. Спасяваше ме това, че знам как да се държа с животни. Те започнаха да ме познават. По- миналата година явно жената е починала или се е преместила .Та успяха тази глутница да я махнат.  УЖАС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.google.bg/search?client=opera&q=болести+пренасяни+от+котки&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8&gfe_rd=cr&ei=cDOFV7_pKrLY8Ae91YHADw.М/у другото всяко животно в къщи гледа да се качи и спи отгоре ми-мини пинчерката ми,котарака  ми.Понякога и двамата наведнъж.Викам си ако имам рибка сигурно и тя ще е накачулена.По принцип бълхите в къщи ги нося аз на животните.Работата ми е свързана с мазите(вик),а там е пълно.

Редактирано от _nib_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, _nib_ написа:

https://www.google.bg/search?client=opera&q=болести+пренасяни+от+котки&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8&gfe_rd=cr&ei=cDOFV7_pKrLY8Ae91YHADw.М/у другото всяко животно в къщи гледа да се качи и спи отгоре ми-мини пинчерката ми,котарака  ми.Понякога и двамата наведнъж.Викам си ако имам рибка сигурно и тя ще е накачулена.По принцип бълхите в къщи ги нося аз на животните.Работата ми е свързана с мазите(вик),а там е пълно.

Проблема не е в бълхите и проблема не е в това че някой има домашен любимец в къщи. Проблема тук е в това, че никой не се грижи а този любимец. А това означава проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Емил Костов написа:

Държа да отбележа че нямам нищо против ice_lion__01. Не знам защо той така реагира. Дано не се налага да се сблъска с проблемите, за които говоря, но ще му се наложи. С животните съм запознат. Аз съм селско момче. До 30 годишна възраст сме гледали животни на село и много добре знам за какво става на въпрос. Проблема в момента по градовете е СТРАШЕН. Кучетата и котите се множат без контрол .Който е решил да гледа животно и му е писнало го изхвърля навън. От моята работа съм само на 10 минути но в този района има поне 5 глутници с кучета. Миналата година ме нападнаха и даже пострадах. Нараниха ме леко по крака. Принудих се да си взема кучегон. Мой колега пострада по-лошо. Нахапаха го и няколко месеца беше на инжекции против бяс. Моя  колежка оссъди общината защото глутница кучета я нападна, която беше сама с детето си.Екшъна е просто пълен.

По твоя случай и в Плевен го имахме, но се реши как да кажа по Божията воля, но Бог няма нищо общо с глупостта на хората. Точно до репродуктивната клиника в Плевен имаше една жена, която хранеше една глутница от около 10 кучета. Кучетата нямаха документи, ваксини, паспорти. Понеже ги хранеше станаха около 20. Въпреки хилядите жалби, ако дойдеха хора да ги приберат жената ги криеше в личния си имот. Никой не можеше нищо да направи. Лично съм си имал неприятности с тях постоянно. Спасяваше ме това, че знам как да се държа с животни. Те започнаха да ме познават. По- миналата година явно жената е починала или се е преместила .Та успяха тази глутница да я махнат.  УЖАС.

Имаме същия аналог на няколко преки от тук. Даже въпросната "дама" има прякор свързан с манията си. Тотална откачалка ,събрала е в дома си може би над 10 кучета. За котки си нямам и идея ,каква е цифрата. Най-нелепото е ,че тя не стои постоянно тук и въпросните животни гладуват с дни. Същата ми обясняваше ,че кучетата ѝ много обичали да ядат моркови. Представете си на каква диета са подложени. Ето това са хората ,които се имат за много хуманни. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Soviet Soldier написа:

Имаме същия аналог на няколко преки от тук. Даже въпросната "дама" има прякор свързан с манията си. Тотална откачалка ,събрала е в дома си може би над 10 кучета. За котки си нямам и идея ,каква е цифрата. Най-нелепото е ,че тя не стои постоянно тук и въпросните животни гладуват с дни. Същата ми обясняваше ,че кучетата ѝ много обичали да ядат моркови. Представете си на каква диета са подложени. Ето това са хората ,които се имат за много хуманни. 

Е при мен поне не мога да се оплача. Животните бяха хранени постоянно. При теб обаче не е проблем а сериозно бедствие. Та отново ще те посъветвам, консултирай се с адвокат....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нещо по темата дето не е и в правилния раздел даже

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Котки издраскали колата...

Преди доста години вуйна ми - надута еснафка с незавиден произход, но с големи претенции, едва не получи удар, като намери драскотина върху капака на новичката си Лада.

Виновни бяха пуйките на баба ми - прости селски животни...

Прости, ама обичаше да си похапва пуешко. :)

Редактирано от Мойра (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12.07.2016 г. в 19:06, Soviet Soldier написа:

Сигурен ли си ,че си в трезво състояние? Май и ти си от фанатиците без личен живот ,отдали съществуването си на размножаване на котки?!? Коментарът ти по никакъв начин не е адекватен ,не е отговор на запитването ми ,а е чисто заяждане и спам. 

Разбира се ,че котките пренасят зарази и паразити. Бълхите и крастата са най-малкия проблем. Да си чувал за глисти и тения? А за кърлежи? Мога да изреждам и още . . . 

Като става дума за глупости ,1-во вземи си погледни поста. Ако нямаш с какво да си полезен се въздържай от подобни коментари. 

Аз съм коткар и за 45 години (от 8 годишен), още не ме е хванала никаква тения, но за нея си прав. Виж кърлеж по котка това е по-скоро изключение, отколкото правило. Това тении и кърлежи може да се хванат по-често от гледане на куче. Крастата също се пренася от кучетата, не от котките (може да има отделни изключения, разбира се).

Нямаш ли възможност да си направиш някаква барачка за гараж. Иначе май наистина трябва да се занимаваш с адвокати и прочие.

Редактирано от karadzha (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от dimi99stavrev
      Здравейте! От скоро живея във Варна и се водя спортна натура. Изградил съм що годе физика без никаква химия, занимавал съм се с много различни спортове, но единственият ми досег със боен спорт беше борбата преси около 10 години и то за  има-няма и месец. Та питането ми е следното- понеже наближавам 20-те и някак си се чувствам дърт за начинаещ, та да попитам по-вещите има ли във Варна школи, които се занимават с дърти начинаещи? Единствените бойни спортове,  които не желая да практикувам са кикбокс, бокс и ММА, все пак главата ми трябва😉. Благодаря, ви предварително!
    • от ТерминалТора
      Здравейте. Имам проблем с лаптоп леново B50-80- напоследък започна да се изключва спонтанно. Лаптопът работеше под Линукс и freebsd ( при последното изключване BSD-то се окъка тотално понеже имах глупостта да го инсталирам на UFS2 файлова система, която е проблемна при power outage-и. Оставих го да поработи за известно време, като бях пуснала конки-то и не забелязах прегряване. Какъв може да е проблема и има ли смисъл да се инвестира в ремонт. Прегледах dmesg логовете и е фрашкано с BIOS errors, нещо което досега не съм забелязвала на нормално работеща машина. Може ли да е планирано остаряване ?  Лаптопът е на 7 години и е интензивно ползван и като гледам май съм му взела животеца. Ако не може да се оправи, дали би могъл поне да се продаде за чаркове ?
    • от Lilia Georgieva
      Здравейте!
      Закупих си Amazon Kindle Paperwhite 2018 и имам проблем с разпознаването му от Calibre. Понеже моят лаптоп е на ремонт, а на мъжа ми е много стар и работи с Windows XP, инсталирах Calibre 1.48. Четох някъде,  че трябва да вляза в предпочитания на програмата, оттам get plugins to enhance calibre. Само че оттам насетне нещо не ми се получава. Има поле filter,  в което , ако напиша Kindle, ми излизат няколко неща, но не знам кое трябва да се инсталира. Ако може някой да помогне. Благодаря предварително!
    • от Miroslav Gochev
      Здравейте, имам проблем с тъй наречената платформа Marketplace на Facebook. 
      Проблема е следния блокиран съм от 1 година и половина писал съм кадене ли не изпращал съм снимки докладвал съм проблема не еднократно и нищо. Да не би да не докладвам кадето трябва? Имам някъкво съмнение за проблема и той е :
      Имам някакви случай в пощата за подръжка който не се приключват също от толкова време дали съм докладвал или съм бил докладван незнам. 
      Не мога и тях да ги затворя  "изтрия "или да ги приключа по някъкъв начин . Мисля че ако се приключат ще ми бъде позволен достъпа до Marketplace но незнам как би станало това. 
      Ще приложа снимки за визиално пояснение на проблема. 

• от Анита Х. Трифонова
      За теб Българийо днес плача - авторово поезия А.Х.Т. sekirata cekupama
  • Дарение

• Добави ново...